Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierni nie będą juz klękać w czasie mszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#31

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiecie może kiedy to mają wprowadzić ???

Bo byłem dziś w kościele (oczywiście zmuszony zostałem do tego i bardzo mi się nie podobało to nażucanie woli :P ) i jak dotąd wszystko po staremu.
  • 0



#32

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oczywiście zmuszony zostałem do tego i bardzo mi się nie podobało to nażucanie woli


taki mądry chłop i dajesz sobą manipulować ?
  • 0

#33

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

taki mądry chłop i dajesz sobą manipulować ?

No tak idź daj w pape tym na górze :shock:
  • 0

#34

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hueh, mnie też kiedyś wyciągali na siłę do kościoła, ale postawiłem na swoim, wytłumaczyłem o co biega i już mam spokój.
  • 0

#35

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak idź daj w pape tym na górze


a umiesz mówić "nie" ? nie zawsze dawanie w papę to rozwiązanie.
  • 0

#36

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skutkuje
  • 0

#37

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja przez kilka ostatnich lat niestety chodziłem do kościoła na same pogrzeby.
Bardzo przykra sprawa.
Mam nadzieję,że przez kilka najbliższych lat nie będę musiał tego robić.
  • 0



#38

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Cote-d'Or, to była moja ostatnia wizyta w kościele, po prostu następnym razem porozmawiam ze starymi, a jak i tak mi będą kazali, to mogą mnie wykląć i wyrzucić z domu.
  • 0



#39

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiesio_PL, Ta weź powiedz że pójdziesz i sobie idź do knajpy na bro, co Ci zalezy ;f :D
  • 0

#40

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz to nie takie łatwe wybić się z rodziny, w której nie ma mowy o nie wierzeniu w Boga. Babcia by mnie chyba zabiła jakby się dowiedziała.
  • 0



#41 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz to nie takie łatwe wybić się z rodziny, w której nie ma mowy o nie wierzeniu w Boga. Babcia by mnie chyba zabiła jakby się dowiedziała.


czyli widać że od czasów szerzenia wiary za pomocą miecza nic się praktycznie nie zmieniło oprócz samego miecza. Pamiętam jak byłem wyganiany na siłe do kościoła pod groźbą szlabanu na TV itp :P
  • 0

#42

widow.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz to nie takie łatwe wybić się z rodziny, w której nie ma mowy o nie wierzeniu w Boga. Babcia by mnie chyba zabiła jakby się dowiedziała.


popieram. Mam tak samo :-/ ale nie powiem, że nie wierze w Boga. W Boga wierze, ale nie toleruje księży ani kościołów. Nie wierze również w niektóre prawdy "Boże". niektóre to przesada. Ale niestety jestem zmuszana teraz chodzić do kościoła i jak narzie nic z tym nie zrobie (bieżmowanie). Mój ksiądz dał nam wybór taki ze możemy nie przystąpić do bieżmowania. I co z tego? nikt sie nie zgłosił bo i tak by zmusili. Zresztą potem gdy chcesz wziąść ślub i tak musisz iść do bieżmowania. Błędne koło.
co do tych zmian myśle że zniesienie klękniecia było by ok. Teraz i tak klękniecie zostało samowolnie zniesione do przysiadu. jestem też za ożywieniem mszy. Bo zasypaim gdy już jestem. Czasem czuje potrzebe pójścia do Kościoła. Ta chęć kończy sie gdy wchodząc zobacze starsze kobiety -dewotki, księdza szczerzacego zeby myślącego o kwocie tacy... i wtedy zmieniam kierunek na jakiś spacer...
  • 0

#43

Vito Corleone.
  • Postów: 29
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widow ja w tym problemu nie widzę, nie wierzysz to nie chodzisz. Jesteś niewolnikiem wiary, której nie uznajesz. Skończ z tym, bo tylko zawyżasz statystki wiernych kościoła katolickiego.
  • 0

#44

widow.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no mi sie wydaje że nie do końca mnie zrozumiałeś. Wierze w Boga jak i Kościół [przez duże K ] a nie uznaje tego przez małe. Nie tylko ja. A do wyrażenia zdania swojego mam prawo -po to istnieje temat. I nie chce urazić ale Ty nie wpłyniesz na to czy będę sie wypowiadać czy nie. A może któryś tekst uraził w mej wypowiedzi? no nie ważne...forum nie jest do kłótni...wiec jeśli uraziłam Ciebie kogoś innego, lub Kościół Katolicki to serdecznie przepraszam. ehh...
  • 0

#45

Vito Corleone.
  • Postów: 29
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A do wyrażenia zdania swojego mam prawo


Pisałem coś, że nie możesz wyrażasz własnego zdania ?

A może któryś tekst uraził w mej wypowiedzi?

Jestem ateistą, więc raczej twój tekst mnie nie uraził, a raczej głupota.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych