Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wierni nie będą juz klękać w czasie mszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#16

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i tu tkwi taki problem że mamy się modlić(kto ma ten ma;P ) a nie wybierać sobie pozycje do tego :P

to tak jakbyś chciał zjeść kanapke ale pół godziny się zastanawiał czy zjeść ja na siedzaco czy na stojaco, chodzi o zjedzenie kanapki a nie o to w jakiej pozycji ;)

ale żem zapuścił metaforą :mrgreen:
  • 0

#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chrzescihjanizm to chyba jedyna religia w ktorej ciagle nastepuja jakies smieszne zmiany, dostosowania do nowoczesnego swiata, dlatego ma tylu zwolennikow bo idzie z czasem. Ale co to za religia ktora sie zmienia ??

Hehe słuszna uwaga... Tak się składa, że KK idzie z czasem od poczatkow swojego istnienia...
  • 0

#18

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie znam sie za bardzo na religiach swiata, ale chyba najbardziej nietknieta religia wydaje sie byc buddyzm, od poczatku az po dzis ma te same tradycje, niezmienne.
  • 0

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, i po raz wtory słuszna uwaga bo Buddyzm to w wiekszości nauka niż Religia...
  • 0

#20

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kasalupagu ( sorry jak przekręciłem nicka ). Nie klęczę przed Bogiem tylko przed człowiekiem i figurkami, to już wolę uklęknąć pod Mount Everestem widząc jego majestat niż przed człowiekiem.
  • 0

#21

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

ja nie wiem o co cały spór, chodzi o modlitwe a nie o pozycje ;)
ja nie wyznaję wiary w Boga(nie negujcie tego, ten temat do tego nie służy;) ) ale to wiem że mozesz się modlić siedząc w ławce szkolnej albo w poczekalni Pkp

Cote-d'Or, zależy jak na to patrzysz
jeżeli sadzisz że klękasz przed facetem i figurkami to myślę że bardziej skupiasz się na otoczeniu i to przed kim klękasz niż na samej modlitwie, mogę sie mylić oczywście ;)
  • 0

#22

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeżeli sadzisz że klękasz przed facetem i figurkami to myślę że bardziej skupiasz się na otoczeniu i to przed kim klękasz niż na samej modlitwie


ale właśnie ta otoczka świętości najbardziej dobija i rozśmiesza czy Bóg jest nam na tyle obcy, niedostępny, że musimy szukać z nim kontaktu za pomocą innych ludzi
i przedmiotów ? Zawszę gdy przypadkowo widzę mszę w TV to ironiczy uśmiech sam nasuwa się na twarz. Ale spoko rozumiem, każdy ma wolną wolę i może wybierać. Dobra już się nie czepiam.
  • 0

#23

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja rozumiem tylko wiesz... przesadna, powierzchowa świętość i leżenie krzyżem w kościele to juz też przesada ;)
dlatego wg mnie ludzie nie potrzebują księdza, figurek i całej tej otoczki żeby wierzyć w Boga i być dobrymi ludźmi ;)
  • 0

#24

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przesadna, powierzchowa świętość


czytałeś "Świętoszka" Moliera, pewnie czytałeś bo to w I klasie lektura, tam było to świetnie przedstawione i jakże prawdziwie.

dlatego wg mnie ludzie nie potrzebują księdza, figurek i całej tej otoczki żeby wierzyć w Boga i być dobrymi ludźmi ;)


ja nie potrzebuję i bardzo mi z tym dobrze.
  • 0

#25

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

heh ciekawe czy kk wprowadzi te zmiany. jak dla mnie to przydalo by sie tam troche radosci...
  • 0



#26

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fajnie by było, jakby KK zmienił konwencję mszy świętej z tej drętwoty na taką zabawę i radowanie się jak mają Afroamerykanie w kościołach. :-D Mimo, że nie jestem katolikiem, chodziłbym co niedzielę do kościoła :D
  • 0

#27

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Apophis_, coś jak te Hip Hopowe msze ? :mrgreen:

W kościołach przeważają babcie ... po co kobity przemęczać wstawaniem i klękaniem ? :P
  • 0



#28

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na taką zabawę i radowanie się jak mają Afroamerykanie w kościołach.


ale to jest inne wyznanie o ile się orientuję - protestanckie.
  • 0

#29

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cote-d'Or, no właśnie mi się wydaje, że to jednak chyba katolickie, ale nogi sobie uciąć nie dam.
  • 0

#30

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co za różnica,grunt żeby każdy z przyjemnością przychodził do kościoła(jeżeli już chodzą).
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych