Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obecność ducha w pomieszczeniu


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1

Drzewo.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym zasięgnąć porady. Otóż, ostatnio będąc wraz ze znajomymi rozmawialiśmy na temat duchów, tak wyszło, że ktoś zaproponował by z takowym porozmawiać. Pomysł został entuzjastycznie przyjęty. Zostało rzuconych parę słów do owego ducha, by ten ukazał się i tak dalej. Siedzieliśmy wspólnie w całkowitej ciemności oczekując jakiś efektów. Po pewnym czasie jedna z koleżanek zaczęła drżeć. Następnie ja poczułem jakby powiew chłodnego wiatru i sam zacząłem drżeć z zimna. Wszyscy czuli ten okropny chłód, choć będąc w tym pomieszczeniu nie powinniśmy go w ogóle odczuwać.Od tego momentu zaczęło się robić dziwniej. Koleżanka co chwile twierdziła, że widzi jakieś postacie, czy tez zarysy ich i ich twarzy. Okazało się, ze cześć z tego pokryła się z tym co widział kolega. Po pewnym czasie siedzenia w milczeniu kolega zasyczał z bólu i po zaświeceniu światła okazało się, że ma na ręce dwie dość szerokie bruzdy. Wcześniej koleżanki poczuły to samo, tyle że pozostawione ślady były dużo mniejsze. Później jeszcze tylko usłyszeliśmy jakby rozmowę dwóch osób, tyle, że zupełnie niezrozumiałą. Głosy jednak absolutnie nie mogły dochodzić z zewnątrz, pomieszczenie jest wygłuszone i znajduje się poniżej normalnego poziomu ulic. Wydawało nam się również, że niektóre przedmioty parę razy nieznacznie zmieniły swoje położenie, a poza tym cały czas czuliśmy chłód, dreszcze i mrowienie na plecach.
Myślę, że śmiało możemy założyć tezę iż jest to duch (duchy?). Chcielibyśmy się z nim porozumieć, poprzez nagranie rozmowy, z tym, że trochę się obawiamy. Zwłaszcza tego, że może nam zrobić krzywdę będąc wrogo nastawionym. Dość agresywnie zaczął znajomość. Bardzo proszę o porady.
Pozdrawiam.
  • -1

#2

melon1233.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witaj,
Moim zdaniem nie powinniście bawić się w takiego typu rzeczy, najlepiej zostawić w spokoju dusze zmarłych (tzw.duchy). Nie wiecie, czy to jest zbłąkana duszyczka, czy demon.Osobiście odradzam przywoływania "duchów" internetowymi sposobami jak np. talerze, rysowanie pentagramów, numerologia, rysowanie wszelakich znaków, bo w taki sposób można jedynie zakłócić swój spokój :) Dlatego na waszym miejscu zostawił bym tą duszyczkę w spokoju.
Pozdrawiam Melon
  • 0

#3

Rzeźnik z Blaviken.

    Biały Wilk

  • Postów: 83
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiesz ja nie wiem czy można coś wywołać, ale jeśli ty sobie wkręcisz, że coś wezwałeś to właśnie zaczniesz słyszeć, widzieć różne "dziwne" rzeczy i potem może się okazać, że masz objawy choroby psychicznej :D
  • 1

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie przecież to prowo jest. Ten fragment o bruzdach o tym świadczy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 28.07.2013 - 10:35

  • 0



#5

Drzewo.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeźniku. To nie było takie "rytualne" przywołanie. Przy okazji rozmowy o duchach, wczuliśmy się w klimat, więc ktoś tak pseudo- patetycznie zawołał "Duchu przyjdź!" czy coś w tym stylu. Jednak nie braliśmy tego aż tak na poważnie.
Wszystko: To nie jest prowokacja. Ale oczywiście można było się spodziewać, że ludzie nie będą chcieli uwierzyć. Miałem jedynie nadzieję, że na forum stricte poświęconym zjawiskom paranormalnym zyskam zrozumienie z Waszej strony. No trudno. Pewnie i tak Cię nie przekonam.
Wiem jednak co ja czułem i wiem, że cała piątka (bo wtedy tyle nas tam było) miała prawie identyczne odczucia.

Użytkownik Drzewo edytował ten post 28.07.2013 - 10:51

  • 0

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sezon ogórkowy w pełni, ale ogórek pozbawiony wody skapcaniały deko, bez ikry.
  • 2



#7

Drzewo.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze. To wyjaśnijcie mi proszę, dlaczego mi nie wierzycie?
  • -1

#8

xEastlife.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@melon
Przecież pentagram nie jest znakiem szatana tylko znakiem kultury pogańskiej którego znaczenie zmienił KK. Jak można tym ducha wywołać?
@Drzewo
Z tego co wiem to nie jest prosto wywołać ducha. To po pierwsze. Po drugie w czasie kiedy ten wywołany duch/duchy chwytały za szyje twojego kolegę i koleżanki z pewnością zaczeliby wrzeszczeć, wyrywać i krzyczeć że coś ich za szyje trzyma. A musiał trzymać mocno skoro zostały bruzdy.
  • 0

#9

Drzewo.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

xEastlife Niewykluczone, że ten duch był tam już wcześniej. A my go tylko sprowokowaliśmy.
Ehh... przecież nie napisałem, że trzymał ich za szyję... Odbyło się to na zasadzie, że kolega poczuł takie jakby ktoś go zaczął drapać po RĘCE. Nic ich nie trzymało (chyba). I owszem przestraszyliśmy się wtedy.

Użytkownik Drzewo edytował ten post 28.07.2013 - 17:19

  • -2

#10

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja myślę, że siedzenie w ciemnej piwnicy z grupką kumpli i wzywanie ducha to świetny sposób na pobudzenie podświadomości i tego typu zwidy. Oczekiwaliście, że coś się wydarzy i mózgi zaczęły płatać wam figle, do tego dochodzi zbiorowa histeria, klimat miejsca i już mamy "paranormalne" zdarzenie.

Skoro lubicie sobie posiedzieć w takich ciemniejszych pomieszczeniach i wygadywać do siebie niestworzone historyjki, to pograjcie sobie w jakieś RPG - efekt lepszy, fajny klimat i spoko rozrywka a nie jakieś durne wywoływanie duchów. Na pewno będzie to lepsze dla waszej psychiki niż takie głupie zabawy.
  • 1

#11

Drzewo.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kocico, rozważałem też takie "halucynacje zbiorowe", ale prawdziwość tego doświadczenia dla mnie samego jest niepodważalna. Poza tym, te zadrapania, cokolwiek o nich sądzicie, nie mogą być efektem zwidów.
  • 0

#12

xEastlife.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ Drzewo, dobra ale żeby zadrapań nie poczuł:-) Nie mówię że kłamiesz ale potrzebne są jakieś dowody konkretne choćby zdj. (A i tak znajdzie się ktoś i powie że to photoshop) Nie robiliście sobie czasem wtedy jakiś sweetfoci czy coś? xD Albo zdj tych zadrapań.
  • 0

#13

Drzewo.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ależ kolego xEastlife toż napisałem, że poczuł ból. Z doświadczenia wiem, że zdjęcia i tak rzadko bywają dowodami, bo tak jak mówisz, ludzie zwyczajnie uważają je za fotomontaż. Niemniej wstawię tu zdjęcie tych zadrapań kolegi.
Dołączona grafika
  • 0

#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@@ dlaczego podrapałeś się grabkami ? ha ha ha ...
  • -1



#15 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

W takiej sytuacji powinniscie sie udac do najblizszego wam w kraju egzorcysty. Prawdopodobnie udalo wam sie przyciagnac jakies demona, dlatego nie polecam takiej zabawy. Jesli dalej beda przytrafialy Ci sie dziwne zdarzenia kup buteleczke wody swieconej i pokrop nia mieszkanie. Nastepnie zadbaj o wentylacje, bo chlod moze byc spowodowany przeciagami.

Jestes pewny, ze to duch zadrapal kolege ? Moze to byl jakis przedmiot np. drzewo i on tego nie zauwazyl ?

Nie przjmuj sie nimi, ja Ci wierze. Pomodl sie za dusze zmarlych, ktorych cisze zaklociliscie i wszystko powinno sie skonczyc :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych