Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne dźwięki na stacji 21298.68 kHz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#31

Heweliusz.
  • Postów: 186
  • Tematów: 14
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Odsłuchałem pierwsze nagranie i miałem wrażenie, że ktoś nagrał w samochodzie jadąc autostradą.
Te pikanie przypomina mi starą komórkę wybierając numer tel.
Czy podzielacie mojej racji ?

Użytkownik Heweliusz edytował ten post 11.07.2013 - 08:23

  • 0

#32

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Podobnie jest na cb radiu na wstęgach czyli USB / LSB i przy dobrej propagacji sygnał moze leciec przez pół kuli ziemskiej lub nawet dalej odpijajac sie od jonosfery

Fala jonosferyczna
Falą jonosferyczną nazywa się falę, która dociera do odbiornika dzięki istnieniu jonosfery.
Gaz zjonizowany zawiera obok cząsteczek i atomów obojętnych elektrycznie również pewną liczbę swobodnych elektronów i dodatnich jonów.
Podstawowym źródłem jonizacji atmosfery jest promieniowanie Słońca, gwiazd, promieniowanie kosmiczne, pył kosmiczny, światło Księżyca (szczególnie w pełni), zorza polarna, meteory, wyładowania atmosferyczne itd.
Ponieważ głównym źródłem jonizacji atmosfery jest Słońce, dlatego w godzinach rannych i przedpołudniowych wzrasta proces jonizacji i zwiększa się gęstość elektronów.
Oprócz zmian dobowych jonosfery występują jej zmiany sezonowe oraz długookresowe, związane z cykliczną zmiennością aktywności słonecznej.
Rola jonosfery w propagacji fal radiowych jest olbrzymia, w szczególności fal krótkich.
Podsumowując ziemia chroniona jest polem siłowym tak samo jak star-trek !! :D Ciekawe kto trzyma lejce ;)
http://www.youtube.c...h?v=o18tc40cFnQ

Użytkownik real edytował ten post 12.07.2013 - 01:40

  • 0

#33

X2D3.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Takich nagrań w internecie jest pełno. Miałem okazje słuchać stavji numerycznych i powiem tylko, że różne rzeczy można tam usłyszeć. Ja na przykład nagrałem to:

Jeśli ktoś wie po jakiemu to jest oraz jeśli rozumie chociaż fragment to proszę o kontakt na PW.
  • 0

#34

Sniper.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

X2D3 tu u cb to myślę, że jakoś ściągasz radio z zagranicy, mojemu koledze np: głosniki ściągały ruskie radio ;p
  • 0

#35

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tam też jest dużo większy odsetek skrajnych debili i głupków jarających się jakimś sfałszowanym shitem. Żeby to jeszcze było w miarę starannie wykonane - dźwięk mono, obcięte pasmo, może dodane jakieś trzaski czy coś zgranego żywcem z radia - to jeszcze możnaby dyskutować. Ale to jest przecież najzwyklejsza w świecie chamska fałszywka. Autor tego czegoś obraża inteligencję ludzi posiadających choćby elementarną wiedzę na temat transmisji i nasłuchów na falach krótkich.

Łatwowiernych palantów szukaj na forum Nautilusa, nie tutaj.


Nic dodać nic ująć. Mało wnoszę do tematu ale o tym samym pomyslałem jak czytałem komentarze. W USA odsetek ludzi "mało myślących" jest znacznie większy niż w Polsce, pewnie dlatego tak bardzo się wszystkim "jarają".

A co do tematu, nie jestem profesjonalistą w tematyce obróbki dźwięku, ale biorąc pod uwagę moją wiedze z szkoły i studii mogę śmiało stwierdzić że to fake, coś podobnego robiłem nawet na zaliczenie.

Użytkownik Cascco edytował ten post 15.07.2013 - 01:48

  • 0

#36

X2D3.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

X2D3 tu u cb to myślę, że jakoś ściągasz radio z zagranicy, mojemu koledze np: głosniki ściągały ruskie radio ;p


Ciekawe jak, jeśli w nagraniu była używana strona do stacji numerycznych z tematu o tych stacjach.
  • 0

#37

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie to przypomina mocno zniekształcony rytmiczny szept i zgniatanie kulki papieru, a te odgłosy "techniczne" - nie wiem. Jednak to moje indywidualne odczucia.
  • 0

#38

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też słyszę q głośnikach jakieś radio zagraniczne, cichutko słychać ale język to chyba rosyjski. Nie mam pojęcia jak to się dzieje, ale tak jest, po prostu to słychać. Czasem jak ktoś blisko domu przejeżdża to przez chwilę słychać jak ktoś mówi przez radio CB.
  • 0

#39

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po obejrzeniu ścieżki audio w Adobe Audition, mogę potwierdzić, z czystym sumieniem, że to dosyć marna prowokacja. Po pierwsze, jak już ktoś nadmienił, wklejone elementy są w większości stereo, a po drugie zawierają się w paśmie 0-16khz gdzie sam szum kończy się już na 4khz. Dla nieobeznanych wyjaśniam, że szerokość pasma nasłuchowego ustawia się ręcznie i jeśli jest to stała dająca odsłuch w zakresie 0-4kHz sygnału dźwiękowego to nic nie ma prawa być słyszalne poza tym pasmem.


edit: doklejam zrzut ekranu

Dołączona grafika

Użytkownik Oomek edytował ten post 21.07.2013 - 12:25

  • 3

#40

woofer.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchałem to kilka godzin po dwunastej, ale spać mi się chciało, więc nie wysłuchałem wszystkiego.
Ja tam słyszę tak, najpierw jakiś szum potem ktoś wycisnął pięć liczb w telefonie, i nagle sygnał znikł, dziwne, potem znów szum to normalnie przy takiej częstotliwości, potem było słychać jakiś samochód przejeżdża, potem tak jakby znów później szum się nasila nie tak stopniowo ale nagle, myślę że to samochód bo później ustąpił ten szum. Wątpię aby było coś w tym paranormalnego, a autora tematu proszę o jego rozmyślenia, może uda się to rozgryźć. ;]
Albo też ktoś przestawiał sobie tą siłę częstotliwości i tyle.

Użytkownik woofer edytował ten post 22.07.2013 - 12:50

  • 0

#41

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat wyczerpany.

Dołączona grafika
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych