Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne dźwięki na stacji 21298.68 kHz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zwykły fake zrobiony na prymitywnym cooledicie z wykorzystaniem lo-fi szumu typowego dla sygnału radiowego tej częstotliwości. na drugi raz jak będziesz chciał coś komuś wkręcić to te pady co próbowałeś zaimplementować w tło zrób w mniejszych khz - będzie bardziej wiarygodnie. marny fake.
  • 0

#17

Serowy Rix.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie, gdyby nie to, że dyskusja jest karmiona argumentami, które rzucają osoby spontanicznie nowe to to wszystko byłoby bardziej wiarygodne.
  • 0

#18

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jako nic szczegolnego w tym nie ma. Kiedys zajmowalem sie techniką radiową i bawilo mnie nawiazywanie łączności z innymi krajami, kontynentami ;) byl niezly fun , Takie dzwieki bylo slychac, jak nie rozmowy to wlasnie szumy ktore narastaly, W dobie dzisiejszej elektoniki jest b. wiele rzeczy ktore mogą powodowac "sianie" na roznych czestotliwosciach wystepowanie harmonicznych itp. Propagacja tez robi swoje i nagle slychac dzwieki, ludzi jak z zaswiatów :) Nie wspomne ze nadawane dzwieki mogą byc w innej modulacji i wtedy slychac taki kosmos :D
  • 0

#19

maniokin2.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widać i słychać ewidentnie że to podkład, takie odgłosy demoniczne to ja mam dziś na kacu :D
  • 0

#20

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

bo ludzie myślą, że jak wejdą na forum paranormalne, to zastaną tu fanatyków, co z odgłosu skrzypiącej podłogi robią inwazje duchów :E i można robić ich w konia jak się chce :D

a prawda taka, że łatwiej by było zrobić jaja gdzieś na onecie :P no ale skoro wolą próbować tu... powodzenia

Użytkownik żaba edytował ten post 08.07.2013 - 09:12

  • 1

#21

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja byłbym ostrożny z osądzeniami czy te nagranie jest sfałszowane. To takie proste napisać 'fake' bez jakiejkolwiek analizy.

A co tu niby jest do analizowania? Przecież już po tych odgłosach nagranych w STEREO!!! (czaisz? Stereo na falach krótkich!!!) widać, że nagranie jest zmanipulowane. Poza tym pasmo foniczne jest za szerokie jak na transmisję na takiej częstotliwości (nie bardzo się orientuję, ale w tym paśmie chyba stosuje się SSB albo CW).

Zjawiska paranormalne mają to do siebie że bardzo ciężko wyjaśnić je w racjonalny sposób, są wręcz sprzeczne z panującymi obecnie teoriami naukowymi, a wielu z Was na tym forum robi podstawowy błąd - wszystko spłycacie, wszystko chcecie wyjaśnić w 'racjonalny, naukowy sposób'.

No nie, wszystko będziemy "tłumaczyć" tekstami w stylu "taaak, to jest niewątpliwie paranormalne zjawisko, którego nauka nie potrafi, a nawet gorzej - NIE CHCE wyjaśnić". Debilizm, debilizm, i jeszcze raz debilizm.

Już dawno przestałem przeglądać polskie fora paranormalne na rzecz tych brytyjskich bądź amerykańskich, bo tam ludzie podchodzą całkowicie inaczej do tematu - dyskutują o zjawisku, analizują, porównują z innymi zjawiskami w ostatnim czasie.

Tam też jest dużo większy odsetek skrajnych debili i głupków jarających się jakimś sfałszowanym shitem. Żeby to jeszcze było w miarę starannie wykonane - dźwięk mono, obcięte pasmo, może dodane jakieś trzaski czy coś zgranego żywcem z radia - to jeszcze możnaby dyskutować. Ale to jest przecież najzwyklejsza w świecie chamska fałszywka. Autor tego czegoś obraża inteligencję ludzi posiadających choćby elementarną wiedzę na temat transmisji i nasłuchów na falach krótkich.

Łatwowiernych palantów szukaj na forum Nautilusa, nie tutaj.
  • 0



#22

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Łatwowiernych palantów szukaj na forum Nautilusa, nie tutaj.

Dołączona grafika

Mój komentarz słowny jest zbędny :mrgreen:

Użytkownik boxxer7 edytował ten post 08.07.2013 - 21:58

  • 0

#23

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie powiem że to fake, ale czy zwróciliście uwagę że szum jest mono, a odgłosy są stereo? Nie mam pojęcia jakim sprzętem było to odsłuchiwane, ale wiem skąd bierze się stereo w radiu. Potrzebna do tego jest podnośna. Stacje stereo nadawane są na paśmie UKF... To powinno wystarczyć do tego by przydzielić właściwą kategorię temu nagraniu.
  • 0

#24

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczekajmy na analizę z USA, jak obiecano.
  • 0



#25

axlSoon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę żę troszkę się działo pod moją nieobecność. Cóż, jak wspominałem, nikogo do nagrania i jego autentyczności przekonywać się będę. To forum ludzi inteligentnych i każdy opinię wystawić może sobie sam, chociaż może niekoniecznie trafną. Nie znam się na częstotliwościach i pasmach, stąd nie mam pojęcia skąd tam dźwięki takiej a nie innej jakośc czy w takim a nie innym paśmie. Nagrałem moim zdaniem zjawisko ciekawe, po namyśle podzieliłem się na forum i jak widać nie wszyscy poddają nagranie w wątpliwość.

Nie mam pojęcia jakim sprzętem było to odsłuchiwane, ale wiem skąd bierze się stereo w radiu. Potrzebna do tego jest podnośna. Stacje stereo nadawane są na paśmie UKF...


Po wpisaniu tematu w google dowiedziałem się, że pasmo to nadawne jest przez krótkofalówki. Czy istnieje zatem możliwość, że jakimś sposobem tego rodzaju radio internetowe wyłapało sygnał z krótkofalówki? To mogłoby wiele tłumaczyć, chociaż dźwięki nie przypominają typowej rozmowy przez walkietalkie.

I czekam ze zniecierpliwieniem na wynik analizy z USA. Czy słuchał ktoś tej stacji?
  • 1

#26

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widzę żę troszkę się działo pod moją nieobecność. Cóż, jak wspominałem, nikogo do nagrania i jego autentyczności przekonywać się będę. To forum ludzi inteligentnych i każdy opinię wystawić może sobie sam, chociaż może niekoniecznie trafną. Nie znam się na częstotliwościach i pasmach, stąd nie mam pojęcia skąd tam dźwięki takiej a nie innej jakośc czy w takim a nie innym paśmie. Nagrałem moim zdaniem zjawisko ciekawe, po namyśle podzieliłem się na forum i jak widać nie wszyscy poddają nagranie w wątpliwość.

Nie mam pojęcia jakim sprzętem było to odsłuchiwane, ale wiem skąd bierze się stereo w radiu. Potrzebna do tego jest podnośna. Stacje stereo nadawane są na paśmie UKF...


Po wpisaniu tematu w google dowiedziałem się, że pasmo to nadawne jest przez krótkofalówki. Czy istnieje zatem możliwość, że jakimś sposobem tego rodzaju radio internetowe wyłapało sygnał z krótkofalówki? To mogłoby wiele tłumaczyć, chociaż dźwięki nie przypominają typowej rozmowy przez walkietalkie.

I czekam ze zniecierpliwieniem na wynik analizy z USA. Czy słuchał ktoś tej stacji?

Jeśli jest to pasmo krótkofalowe to tym bardziej nie mam pojęcia dlaczego dźwięk jest stereo.

Z ciekawostek odnośnie działania niektórych urządzeń elektronicznych mam jedną dość interesującą. Otóż tanie głośniki do komputera takie za 20zł, oczywiście chińskie jakiś cudem odbierają lokalną stację radiową nadającą na 91,5 MHz. Dźwięk jest słaby i mocno zaszumiony, wystarczający jednak by posłuchać muzyki. Rozebrałem te głośniczki i nie w nich niczego poza jedną płytką z jednym scalakiem...
  • 0

#27

GhostMan.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie. Rozmawiałem z moim kolegą ze Stanów i już bardzo zaciekawiło go kilka rzeczy. Po pierwsze fragment od 2:58 do 3:07. Słychać bardzo niewyraźnie jakieś ... słowa? I teraz nasuwa się pytanie - jakie słowa? Raczej każdy z nas usłyszy tam całkiem coś innego, on postara się bardzo dokładnie zanalizować ten fragment i wyłapać co tam dokładnie słychać. Druga sprawa, fragment 1:30. Występuje tam silne zakłócenie, przy dobrym sprzęcie usłyszycie różnice między szumami PRZED a PO tym zakłóceniu. On wręcz nazwał to 'przejściem'. I teraz najciekawsze - DOKŁADNIE takie samo przejście wystąpiło w podobnym nagraniu na początku czerwca! To nie wszystko - pewnie wielu pasjonatów radiostacji numerycznych kojarzy radiostacje numeryczną Lincolnshire Poacher - na tej stacji także zanotowano przypadki takich 'przejść'. Co ciekawe, występowały one głównie od lutego do maja 2008 roku, a w czerwcu tego samego roku stacja Lincolnshire Poacher przestała nadawać!

Na razie mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Z czym mamy do czynienia - nie wiemy. Jego zdaniem nagranie nie zostało sfałszowane, ale to jeszcze sprawdzi nie raz. Wczoraj nasłuchiwałem te częstotliwości i nic oprócz szumów i jakiś pojedynczych dźwięków nie wyłapałem (pewien z dźwięków był całkiem podobny do jednego z nagrania autora tematu).

Gdy dowiem się czegoś więcej dam znać.

Użytkownik GhostMan edytował ten post 09.07.2013 - 12:37

  • 2

#28

Dragos.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Udało mi się coś wysłuchać na tej częstotliwości !!!



Jest to mój film. Niewykluczone ze to faktycznie krótkofalówki (chociaż się nie znam i bawie się częstotliwościami tylko do zabawy xD)

ktoś tu mówi o jakimś zwycięstwie, bo pada słowo "victory"

Aa... i jeśli ktoś wczesniej sluchal glosno muzyki to teraz radze sciszyc glosniki :D
  • 7

#29

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie powiem że to fake, ale czy zwróciliście uwagę że szum jest mono, a odgłosy są stereo? Nie mam pojęcia jakim sprzętem było to odsłuchiwane, ale wiem skąd bierze się stereo w radiu. Potrzebna do tego jest podnośna. Stacje stereo nadawane są na paśmie UKF...

Na falach krótkich też da się nadawać w stereo, podobnie zresztą jak w AM (jest kilka systemów umożliwiających nadawanie sygnału AM w stereo). Tylko że nikt tego nie robi, po pierwsze do poprawnego odtworzenia takiego sygnału jest potrzebny specjalny moduł zamontowany w odbiorniku, po drugie, taki sygnał zajmuje dużo więcej pasma i nadawanie czegoś takiego na falach krótkich jest niedozwolone.

Jeśli jest to pasmo krótkofalowe to tym bardziej nie mam pojęcia dlaczego dźwięk jest stereo.

Bo jest celowo wklejony przez żartownisia, który liczy na to, że słuchający nagrania jest tak samo głupi jak on mądry.

Z ciekawostek odnośnie działania niektórych urządzeń elektronicznych mam jedną dość interesującą. Otóż tanie głośniki do komputera takie za 20zł, oczywiście chińskie jakiś cudem odbierają lokalną stację radiową nadającą na 91,5 MHz. Dźwięk jest słaby i mocno zaszumiony, wystarczający jednak by posłuchać muzyki. Rozebrałem te głośniczki i nie w nich niczego poza jedną płytką z jednym scalakiem...

Chińskie - to wszystko tłumaczy :P Pewnie kiepsko zekranowane, dlatego łapią i odtwarzają niekoniecznie to co powinny. Ja kiedyś zrobiłem sobie prowizoryczne podłączenie gramofonu do wieży stereo (kabelki z gramofonu podpiąłem pod... głowicę w jednym z magnetowidów - jakimś cudem działało) i sporadycznie słyszałem jakieś stacje nadające po niemiecku, oczywiście te z tych legalnych, nie jakieś numeryczne.

GhostMan, Twoich postów nie będę już nawet komentował, bo za przeproszeniem pieprzysz jak Trojanowski w "Nie do wiary". Widzisz, że temat umiera, "zagadka" została rozwiązana, więc próbujesz ją "ożywić" i stworzyć jakąś tajemniczą otoczkę wokół czegoś, co jest ewidentną fałszywką.

Dragos, bo to SĄ krótkofalówki. A te różne bulgotki i inne dziwne dźwięki to najprawdopodobniej efekt niedostrojenia się do częstotliwości, na której nadają.
  • 0



#30

green4444.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic strasznego. Mozna smiało oglądać. Moze po prostu ktos nie wylaczyl mikrofonu i nagraly sie dźwięki z otoczenia...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych