Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne dźwięki na stacji 21298.68 kHz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

axlSoon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Forum przeglądam od dawno jako niezalogowany, jednak to co udało mi sie ostatnio uchwycić sprawiło, że postanowiłem się zarejestrować i podzielic się tym z Wami, bo sam nie wiem co o sprawie myśleć. Nie lubię być brany za oszołoma, stąd wymyśliłem sobie zupełnie nowy nick i nie znajdziecie mnie po nim w internecie.

Po temacie który został wrzucony na ten portal - http://www.paranorma...cznych-na-zywo/ , zająłem się w wolnym czasie słuchaniem i wyszukiwaniem stacji numerycznych. Samo w sobie jest to dosyc ekscytujące i pobudza wyobraźnię, a nocne sesje z nasłuchem nieraz sprawiały że miałem ciarki na plecach. Jednak prócz technicznych dźwięków i "odliczanek" nieczęsto zdarzało się coś ciekawszego.

Dnia 26. czerwca br. tradycjnie skacząc po częstotliwościach i nasłuchując trafiłem na kolejny kanał z "technicznymi" dźwiękami. Jednak po chwili oprócz nich usłyszałem coś więcej. Aby lepiej się wsłuchać ustawiłem słuchawki na maksimum i udało mi sie wyłapać coś... nietypowego. Nie chce nikogo sugerować, niech każdy własnym uchem oceni co tam słychać. Przyznam szczerze, że tego nagrania już nie włączam, przekazuje je Wam, ja mam go osobiście dosyć. Nie wiem czy słyszalne dźwięki to jakieś zakłócenia, czy pokrywają się ze soba dwie częstotliwości, czy odbiornik wyłapał jakieś inne sygnały, nagranie pokazywałem tylko dziewczynie i razem doszliśmy do wniosku że jest... niepokojące, ale logicznie wytłumaczyć tego nie potrafię.

Nagranie opublikowałem na youtube, jeżeli macie potrzebę to włączcie sobie sami. Aha, nie polecam słuchać w nocy i na słuchawkach.


  • 1

#2

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dżizys jak mnie to korci :P Ale jestem sama w domu, tzn z kotami ale one tylko w nocy mogą pogłębić moje apogeum strachu, uganiając się za czymkolwiek. Boję się włączyć te nagranie, bo mam zbyt wybujałą wyobraźnie, a jestem zmuszona sama dzisiaj spać :o
Poczekam na relacje innych i/lub odtworzę sobie nagranie jutro :D jak wróci mąż :P
  • 0



#3

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ET dzwoni do domu? :roll:
  • 0

#4

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może trafiłeś na stację muzyczną grającą dark ambient.

A tak poważnie - sam pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że nie da stwierdzić się z czym mamy do czynienia. Mogłeś zmanipulować nagranie lub ktoś, wiedząc jaką popularnością cieszy się nasłuchiwanie stacji liczbowych, sam nadaje i lekko to doprawia.

Choć przyznać trzeba, że materiał ciekawy, ale mam wrażenie, że te dźwięki są ciut zbyt dobrej jakości.
  • 2



#5

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wlasnie ta rozna sciezka - trzeszczacy podklad jakby zmanipulowanego dialogu, w celu nadana demonicznego tla i te czyste dzwieki na to.. nie znam sie ale jak radio trzeszczy to chyba wszystkie dzwieki a nie wybiorczo..
  • 1

#6

axlSoon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też zastanawiają mnie kwestie o których piszecie. Pojawiające się odgłosy wydają się nie trzeszczeć a czasem nawet można odnieśc wrażenie, że da się dosłyszec jakieś słowa. W dodatku na początku ktoś lub coś (maszyna, komputer) wciska jakies klawisze, może on "uruchamia" te dźwięki? Chociaż z drugiej strony, te odgłosy "kliknięć" pojawiają się dosyć często, na innych częstotliwościach, bez dodatkowego "akompaniamentu" z mojego nagrania.

Przyznam, że to nagranie zabrało mi kilka nocek i jestem już nim zmęczony. Analizowałem to na 100 sposobów i nie potrafię znaleźć logicznego wyjaśnienia. Sprawdzałem nawet, czy w tym samym czasie nie miałem gdzieś w pasku winampa czy jakiegoś filmu, ale bez wątpienia nie. Jednym źródłem dźwięki na komputerze był ten odbiornik. Może ktoś już wcześniej się z czymś takim spotkał sam?

Użytkownik axlSoon edytował ten post 06.07.2013 - 20:28

  • 0

#7

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

brzmi jak by autor do szumu, dogrywał odgłosy : ] różnica jakości i zupełnie inne częstotliwości grania dźwięków.
  • 1

#8

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nagranie samo w sobie (no, jakby jeszcze je poprawić) jest całkiem fajne, inspirujące... Też lubię bawić się stacjami numerycznymi (swoją drogą, po prostu przekręcaniem radia też), ale bez jaj, koleś, to jest stuprocentowy, perfekcyjnie opisany fejk, a do tego tekst, że "forum przeglądam od dawna, ale dzisiaj postanowiłem się zarejestrować, bo..."... Nie z nami te numery ;)
  • 0

#9

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po tym poznaje się ściemniaczy jednopostowych. Pierwszy udział na forum, to najczęściej bajeczka wyssana z palca, historyjka o duchach, obserwacje światełek na niebie... a na koniec pytanie w stylu: "co o tym sądzicie?", "jak myślicie, co to mogło być?" :mrgreen:

trzeszczacy podklad jakby zmanipulowanego dialogu, w celu nadana demonicznego tla i te czyste dzwieki na to..

Nic dodać, nic ująć. Kolejna amatorska produkcja jakiegoś znudzonego gimnazjalisty.
  • 1

#10

GhostMan.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A ja byłbym ostrożny z osądzeniami czy te nagranie jest sfałszowane. To takie proste napisać 'fake' bez jakiejkolwiek analizy. Siedzę w temacie już grubo ponad 2 lata i te nagranie bardzo mnie zainteresowało i niedługo rozpocznę dokładną analizę tego zjawiska. Film wysłałem już koledze z USA, totalnemu maniakowi zjawisk paranormalnych, który dysponuje naprawdę dobrym sprzętem i on także dokona analizy tego filmu. Rozmawiając z nim dzisiaj powiedział mi że te nagranie jest bardzo intrygujące, ale podkreślił że nie takimi rzeczami się spotkał podczas swojej 'kariery'. Zjawiska paranormalne mają to do siebie że bardzo ciężko wyjaśnić je w racjonalny sposób, są wręcz sprzeczne z panującymi obecnie teoriami naukowymi, a wielu z Was na tym forum robi podstawowy błąd - wszystko spłycacie, wszystko chcecie wyjaśnić w 'racjonalny, naukowy sposób'. Chyba nie o to tutaj chodzi. Już dawno przestałem przeglądać polskie fora paranormalne na rzecz tych brytyjskich bądź amerykańskich, bo tam ludzie podchodzą całkowicie inaczej do tematu - dyskutują o zjawisku, analizują, porównują z innymi zjawiskami w ostatnim czasie. Tymczasem tutaj zobaczyłem jedynie krytykę popartą jedynie tym że autor tematu zarejestrował się niedawno i wyzywanie od gimbusów. Przykre to trochę. Mnie osobiście te nagranie niezwykle zaciekawiło i muszę powiedzieć szczerze - przeraziło. Pewnie dlatego że słuchałem w nocy na słuchawkach.

Swoją drogą bardzo niedawno nagrano podobne dźwięki, bodajże na początku czerwca. O zjawisku specjalnie głośno nie było ale pisano o tym na 4chanie w kategorii 'Paranormal', więc może ktoś z Was je słyszał. Wielu użytkowników wykluczyło sfałszowanie nagrania. Do dzisiaj nie wiadomo co to było i nie wyjaśniono tego zjawiska. O tym nagraniu także może być głośno, wręcz powinno być głośno, bo jest to niezmiernie ciekawe, przynajmniej w mojej ocenie.
  • 20

#11

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ale skoro radio nadaje dźwięk w pewnych częstotliwościach, szum etc, a tu nagle wchodzi dźwięk jak z paczki sampli do Fl'a, który ma całkiem inną jakość, podczas gdy szum sie niezmienia wcale - to jak można to inaczej nazwać jak fejk ?
  • 3

#12

axlSoon.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, dziękuję za wsparcie @GhostMan. Liczyłem się z takimi osądami stąd nie mam do nikogo pretensji. Nikogo nakłaniać do uwierzenia nie będę. Wiem jak to nagranie brzmi i wiem jak reagują na nie ludzie (np. reakcja dziewczyny w stylu "no chyba sobie jaja robisz"). Wrzucam tylko swoja obserwację i nikogo na siłę do nagrania przekonywać nie będę. Niewykluczonym jest również to, że to zabawa jakiegoś podstarzałego radiowca, który w jakiejś zapyziałej miejscowości na końcu świata puszcza w eter takie audycje. Nie wiem czy na podstawie częstotliwości można namierzyć nadajnik (?). I jeśli to prawda a chodziło mu o przestraszenie kogoś, to trafił w 10, bo słysząc to prawie zabrudziłem spodnie.

@GhostMan, poszukam na 4chanie informacji o których pisałeś.

Od siebie dodam, że polecam śledzić częstotliwość, chociaż za mojej obserwacji to już się nie powtórzyło. Częstotliwośc znacie, przydatne stronki do audycji są na tym forum i w moim opisie na youtube. Jeżeli komuś uda się coś nagrać to byłbym mu stukrotnie wdzięczny, bo to że ktoś inny zarejestrował coś podobnego uspokoiłoby mnie.

Użytkownik axlSoon edytował ten post 07.07.2013 - 17:15

  • 0

#13

rafal13-50.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to zbiót dźwieków (wiadomość), polecam przełożenie tego na alfabet morsa lub na litery wg oktaw. AxlSoon daj nagranie na chomika to je pobiore i przanalizuje.
Spotkałem też cos takieo gdy podrasowałem radio CB tylko że mi łapało od 20.12 GHz do 23,78GHz (na wzmacniaczu i z anteną o dł. 5m(z okna na dach) )



A poza tym to to przypomina melodie hemi-sync

Za ciekawiły mnie kawałki: 3:03, 3:12, 3:33, 3:50, 3:58 oraz te piski na początku: ..|...|........|.|.|||||||||||||||/|||..|..//||||||||/||||||\|||||//\\//\\//\\||||.//\.\||||
| przerwa
\ zmiejszanie natezenia
/ wzrost natezenia
. pisk

Użytkownik rafal13-50 edytował ten post 07.07.2013 - 20:10

  • 0

#14

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

GHz..? Toż to mikrofale... Chyba, że chodzi o MHz, co jest bardziej logiczne i co jesteś w stanie odebrać na CB.

Użytkownik hayashi edytował ten post 07.07.2013 - 20:06

  • 0

#15

rafal13-50.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorry, pomyliłem się, tak w MGh.

http://monsterblog.b...CJI-WOJSKA.html

Użytkownik rafal13-50 edytował ten post 07.07.2013 - 20:29

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych