Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3253 odpowiedzi w tym temacie

#2881

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja również nie rozmawiam, po prostu nie słyszę telefonu w mojej gigantycznej torebce, a jeśli jakimś cudem usłyszę to zanim znajdę telefon ten już dawno przestał dzwonić. Ogólnie nie trzymam w rękach nic cennego w komunikacji miejskiej z obawy o kradzież (raz widziałam jak młody chłopak zerwał kolczyki kobiecie w moim wieku jak ta wchodziła do autobusy i szybko wybiegł). Dlatego od tamtego wypadku trzymam wszystko w torebce, zapiętej na dwa zamki, chociaż też widziałam jak torebki przecinają. Mniejsza z tym,

 

Są ludzie i są ludziska, są rozmowy i są paplaniny. Czuję, że mnie źle zrozumiano, mnie nie chodziło o rozmowy ważne typu przekaz informacji, bo oczywiście od tego jest komórka, mi cały czas chodzi i popisywanie się podczas rozmowy telefonicznej na pół autobusu. Może jest tu ktoś kto jeszcze korzysta z takiego środka lokomocji :D? Jako przykład dam babkę która dzwoni dzień w dzień o tej samej godzinie (nie wiem do kogo) 6.40 i narzeka na to co było w pracy - narzeka na koleżankę, co robiła, co umyła, czego nie zrobiła, czego robić nie będzie, że zrobić to powinna ta nowa, że trzeba ją pogonić. Mówi to tak głośno i zwraca na siebie uwagę specjalnie, pominę fakt, że kobieta jest mega gruba, zajmuje półtora miejsca, ma tłuste włosy i sama jest daleka od ideału za to krytykuje wszystko i wszystkich jakby była pępkiem świata.

 

Osobiście bronię zazwyczaj młodzieży i nowości, jakoś tak tu na forum wyszło jakby mi wszystko przeszkadzało :o co za ironia  :facepalm:

 

Edit.

Miałam odpowiedzieć na temat rozmów.

Tak, jeśli są blisko to trochę przeszkadzają, ponieważ jadę dość długo busem (45-50 minut) i rano lubię się zdrzemnąć, może to dlatego ;)





#2882

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do tych rozmów telefonicznych w miejscach publicznych.

 Zakazy, nakazy, rozmowy błahe i ważne. Kiedyś istniało w społeczeństwie coś co nazywało się "kulturą osobistą".  Coraz trudniej o nią w dzisiejszym świecie, i stąd te dylematy kiedy rozmawiać a kiedy nie.  


  • 2



#2883

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Edit.

Miałam odpowiedzieć na temat rozmów.

Tak, jeśli są blisko to trochę przeszkadzają, ponieważ jadę dość długo busem (45-50 minut) i rano lubię się zdrzemnąć, może to dlatego ;)

Równie dobrze komuś może przeszkadzać to, że ty chcesz się zdrzemnąć, bo autobus to nie łóżko. ;)

I jeśli rozmowa przez telefon to dla ciebie brak kultury osobistej, to co w tej sytuacji powiedzieć o tym, że idziesz sobie spać w autobusie wśród ludzi? Jest to zdecydowanie większym brakiem kultury.


  • 0



#2884

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@panjuzek

 

Dokładnie, właśnie o to mi chodziło.

 

@Daniel

I jeśli rozmowa przez telefon to dla ciebie brak kultury osobistej, to co w tej sytuacji powiedzieć o tym, że idziesz sobie spać w autobusie wśród ludzi? Jest to zdecydowanie większym brakiem kultury.

 

Nigdzie nie pisałam o braku kultury, napisał to Twój przedmówca Panjuzek, ja tylko ośmieliłam się napisać co mnie denerwuje. Co do mojej drzemki, to może i masz rację, że komuś może to przeszkadzać ale nic złego nie robię, nie robię sobie krzywdy jak telefonem kobieta, a moja drzemka polega na tym, że mam po prostu zamknięte oczy ale wiem jaki przystanek mijam także nie myl tego ze snem. Oczywiście jeżdżę tylko porą zimową czytaj grudzień, styczeń i luty. Od marca wsiadam na rower do ostatniego listopada ;) Ale offtop walnęliśmy łomatko :D





#2885

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdzie nie pisałam o braku kultury, napisał to Twój przedmówca Panjuzek, ja tylko ośmieliłam się napisać co mnie denerwuje. Co do mojej drzemki, to może i masz rację, że komuś może to przeszkadzać ale nic złego nie robię, nie robię sobie krzywdy jak telefonem kobieta, a moja drzemka polega na tym, że mam po prostu zamknięte oczy ale wiem jaki przystanek mijam także nie myl tego ze snem. Oczywiście jeżdżę tylko porą zimową czytaj grudzień, styczeń i luty. Od marca wsiadam na rower do ostatniego listopada ;) Ale offtop walnęliśmy łomatko :D

Jaką krzywdę robi sobie kobieta rozmawiając przez telefon w autobusie? I co złego robi wobec innych?


  • 0



#2886

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodziło mi o kobietę wsiadającą do windy, nie tę która rozmawia przez telefon w autobusie. Chociaż przy wsiadaniu czy wysiadaniu, może się potknąć, może kierowca szarpnąć pojazdem, a ona z racji zajętych dłoni nie będzie miała możliwości szybkiej reakcji (w jednej ręce torebka, w drugiej telefon). Tak jak pisałeś wcześniej wypadki zdarzają się wszędzie, niezależnie czy ma się telefon czy cokolwiek innego w ręce więc warto uważać na siebie.





#2887

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

00073J691HELS6I2-C122-F4.jpg

John Young; zdjęcie wykonane w 2009 roku /AFP

 

Zmarł legendarny astronauta John Young

 

W wieku 87 lat zmarł w Houston w stanie Teksas słynny amerykański astronauta John Young, który chodził po Księżycu i kierował pierwszym lotem wahadłowca kosmicznego - poinformowała w sobotę amerykańska agencja kosmiczna NASA.

 

John Young zmarł w piątek w swym domu na skutek powikłań związanych z zapaleniem płuc.

 

"Kariera Johna Younga objęła aż trzy generacje lotów kosmicznych. John był jednym z tej grupy, których odwaga i poświęcenie przyczyniły się do naszych pierwszych wielkich osiągnięć w kosmosie" - powiedział przedstawiciel NASA Robert Lightfoot.

"Straciliśmy pioniera lotów kosmicznych" - podkreślił Lightfoot.

 

Young był jedynym amerykańskim astronautą, który poleciał w kosmos w ramach trzech różnych programów: Gemini, Apollo oraz lotów wahadłowców. Był pierwszym człowiekiem, który poleciał w kosmos aż sześć razy, a także dziewiątym w historii człowiekiem na Księżycu.

 

W kosmosie był on dwa razy z misją Gemini w połowie lat 60., dwa razy na Księżycu w ramach programu Apollo i kolejne dwa razy na pokładzie wahadłowca kosmicznego Columbia na początku lat 80. Jego kariera w NASA trwała aż 42 lata, dłużej niż któregokolwiek z astronautów.

 

Young łącznie spędził w kosmosie prawie 35 dni. Na większości misji pełnił rolę dowódcy. Na powierzchni księżyca przebywał przez 71 godzin. Jak wspominają jego koledzy z NASA potrafił też poprawić humor innym, jak wtedy gdy przemycił na orbitę okołoziemską kanapkę z wołowiną.

 

W 2004 roku John Young przeszedł na emeryturę.

 

https://wiadomosci.w...06538103167105a

http://fakty.interia...ung,nId,2505061

 


  • 1



#2888

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@TheToxic

ale są miejsca w którym powinno się zabronić używać telefonów np. w komunikacji miejskiej.

 

Widać wyraźnie, że chodziło Ci o zakaz rozmów w ogóle. Ale skoro uparcie twierdzisz, że nie sprecyzowałaś i chodziło Ci tylko o rozmowy "o niczym" to ponawiam pytanie, czy nadal jesteś za zakazem rozmów o niczym, gdzie taki zakaz powinien zostać zapisany, jak zdefiniowany, jaka forma kary i w jakiej postaci egzekwowany?

Nigdzie nie pisałam o braku kultury, ..ja tylko ośmieliłam się napisać co mnie denerwuje.

 

To czym to wg Ciebie jest skoro nie brakiem kultury? Wcześniej pisałaś, że denerwuje też wszystkich Twoich znajomych w pracy (podpierając się znajomymi dajesz do zrozumienia, że nie jesteś osamotniona w swoim poglądzie i pewnie denerwuje to większość ludzi w ogóle). A teraz piszesz, że to tylko Twoje skromne zdanie i na podstawie swojego subiektywnego odczucia chcesz wprowadzenia zakazu rozmów w komunikacji. Także dyrdymały to Ty piszesz.

 

 

O co mi chodziło to pisze wyżej, wystarczy czytać ze zrozumieniem i nie ciągnij na siłę offtopu.

TheToxic


  • 2

#2889

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak sobie pomyślałam, że wrzucę coś ze Szwecji. Wiele osób walczy z przekonaniem, że w Szwecji dzieje się coś złęgo w wyniku fali imigracji. Otóż dzieje się. W niektórych dzielnicach, imigranci z innych kontynentów powoli tworzą sobie takie same warunki jak mają na Bliskim Wschodzie czy w Afryce.

 

Przykład z wczoraj. Jechałam sobie metrem w Sztokholmie i widzę powiadomienie, że metro nie zatrzymuje się na stacji Vårby gård, ale dopiero dzisiaj dowiedziałam się, żę to przez to, że eksplodował tam granat. W biały dzień. O 11:00. W niedzielę.

 

Według Aftonbladet a później i FriaTider 60-letni mężczyzna podniósł granat, który eksplodował. 60-latek zmarł. Do szpitala trafiła też przechodząca obok zdarzenia 45-letnia kobieta. 

 

Jednym słowem strach w te rejony sie zapuszczać, bo ktoś może postrzelić a jeszcze inna osoba może sobie podnieść granat. ;)

 

źródło: http://www.friatider...ade-i-stockholm

 

Edit: Co śmieszne, mam wrażenie, że bardziej wpływowe media, w tym przypadku SVT, pokazują bardzo wyraźnie, jak bardzo im zależy, żeby opinia publiczna nie wiedziała o tym, że w Szwecji umiera się od ganatów. Granat na ich stronie został przedstawione jako po prostu "obiekt".


Użytkownik dziewięć edytował ten post 08.01.2018 - 14:19

  • 0



#2890

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@TheToxic

ale są miejsca w którym powinno się zabronić używać telefonów np. w komunikacji miejskiej.

 

Widać wyraźnie, że chodziło Ci o zakaz rozmów w ogóle. Ale skoro uparcie twierdzisz, że nie sprecyzowałaś i chodziło Ci tylko o rozmowy "o niczym" to ponawiam pytanie, czy nadal jesteś za zakazem rozmów o niczym, gdzie taki zakaz powinien zostać zapisany, jak zdefiniowany, jaka forma kary i w jakiej postaci egzekwowany?

Nigdzie nie pisałam o braku kultury, ..ja tylko ośmieliłam się napisać co mnie denerwuje.

 

To czym to wg Ciebie jest skoro nie brakiem kultury? Wcześniej pisałaś, że denerwuje też wszystkich Twoich znajomych w pracy (podpierając się znajomymi dajesz do zrozumienia, że nie jesteś osamotniona w swoim poglądzie i pewnie denerwuje to większość ludzi w ogóle). A teraz piszesz, że to tylko Twoje skromne zdanie i na podstawie swojego subiektywnego odczucia chcesz wprowadzenia zakazu rozmów w komunikacji. Także dyrdymały to Ty piszesz.

 

 

O co mi chodziło to pisze wyżej, wystarczy czytać ze zrozumieniem i nie ciągnij na siłę offtopu.

TheToxic

 

@Toksyna kolor zielony nieupoważna nikogo do arogancji.

Jeśli ktoś chce zaproponować jakąś regulację  w tym przypadku możliwość korzystania z komórek lub jego brak w miejscu publicznym powinien przedstawić przynajmniej zarys propozycji w tym zakresie, a nie upominać w ten sposób adwersarza. Druga strona nie ma takich możliwości więc nie wykorzystuj nadmiernie zielonego koloru.

 

Była kampania dotycząca palenia papierosów w środkach komunikacji oraz na przystankach, podobnie było z załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Jest to proces edukacyjny.

 

Od takich wiadomości służy opcja PW, chciałaś się popisać - trudno ale regulamin jest jeden. Ja również działam według określonego szablonu.

offtop2.gif

cytat2.gif

TheToxic


  • 0



#2891

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aidil, myślę, że The Toxic doskonale wie kiedy używać koloru zielonego, a kiedy nie i raczej w tej materii nie potrzebuje od nikogo żadnych "instrukcji"...

 

Tymczasem w USA:

 

Chaos na JFK. Woda zalała terminal, zamarzł sprzęt do transportu walizek

Wielka awaria na międzynarodowym lotnisku JFK w Nowym Jorku. Doszło tam do pęknięcia rurociągu, który zaopatruje w wodę jeden z terminali. Został on częściowo zalany. Terminal nr 4 został zamknięty, a podróżni skierowani do odprawy gdzie indziej, ale to tylko pogorszyło sytuację. Przez miasto przeszła burza śnieżna, a temperatura jest tam najniższa od ponad stu lat i sięga prawie -30 stopni Celsjusza. (...)

 

https://www.tvn24.pl...ali,804521.html

 

 

PS. @dziewięć, z ciekawości wszedłem sobie w link, który podałaś, a jako iż mój szwedzki jest tak samo dobry jak mój chiński, to wrzuciłem sobie w tłumaczenie.

I jedno trzeba przyznać, rzeczywiście - dzieje się tam grubo:

Według źródeł Aftonbladet istnieje podejrzewany granat ręczny, który 60-letni mężczyzna powinien był podnieść i eksplodował.

Oprócz mężczyzny, który zmarł później z powodu urazu, kobieta w wieku 45 lat została ranna, ponieważ została przewieziona do szpitala.

Wydarzenie jest klasyfikowane jako powszechne niszczycielskie zniszczenie i morderstwo.

Na szczęście Policja nie ma dowodów, że atak jest skierowany konkretnie przeciwko ludziom.

 

;)


  • 0



#2892

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@szczyglis. Odczytuję twój komentarz jako ironię, więc ironii odpowiadam: To nie chodzi o to, że to był atak skierowany w kogokolwiek. Chodzi o sam fakt, że w miejscu uczęszczanym intensywnie przez ludzi, leżał granat. Co robił granat na ulicy? Skąd w cywilizowanym kraju granaty na ulicy?


  • 0



#2893

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@dziewięć, nie - to nie była ironia. Rozbawiło mnie jedynie tłumaczenie tekstu, które zaproponowało Google. Jak widać nie najlepiej radzi sobie ze szwedzkim.

A co robił granat na środku ulicy w cywilizowanym kraju? Myślę, że o to, to już trzeba by zapytać zaimportowanych do Szwecji gości "ciemniejszych", których to zdaje się Szwecja importuje z dość otwartymi rękoma, bo raczej nie sądzę, aby położył go tam jakiś randomowy, rodowity Szwed. Zwłaszcza, że granatów odłamkowych nie kupuje się w pierwszym, lepszym sklepie z granatami odłamkowymi...


  • 0



#2894

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Potencjalnie może to mieć jeszcze związek z porachunkami gangów. Jeszcze wiosną donoszono o kilku ofiarach w wyniku walk między gangami narkotykowymi:

http://fakty.interia...cie,nId,2366604

 

Działają tam oddziały mafii serbskiej i albańskiej oraz gangów motocyklowych.

 

W Malmo zdarzyła się cała seria ataków przy pomocy granatów podkładanych pod samochody, trzy wybuchły w 2013, dwanaście w 2014, osiemnaście w 2015 w zeszłym roku znów tylko try. To też były porachunki gangów.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 08.01.2018 - 18:40

  • 0



#2895

petertohen.
  • Postów: 0
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzęsienie ziemi na Dalekim Wschodzie Rosji. Wstrząsy przy granicy z Koreą Północną miały siłę 6,2 stopnia w skali Richtera.

http://wiadomosci.onet.pl/

Rzecz jasna HAARP znowu nie trafił.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych