Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3253 odpowiedzi w tym temacie

#2641

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten 56 letni nozownik z Krakowa tez pewnie byl muzulmaninem, wcale by mnie to nie zdziwilo. :D
  • 0

#2642

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

I czemu mnie nie dziwi że zamiast policjantów którzy brali w tym udział, wypowiedział się (na temat tego że to absolutnie nie zamach) rzecznik policji?

Bo to do rzecznika prasowego zwraca się prasa?


  • 1



#2643

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

W Londynie płonie 27-piętrowy apartamentowiec komunalny. Ewakuowano mieszkańców, ale niektórzy mogą jeszcze być uwięzieni w środku płonącego budynku.
http://natemat.pl/21...moga-byc-ludzie
http://fakty.interia...ywo,nId,2405877
  • 0



#2644

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

I czemu mnie nie dziwi że zamiast policjantów którzy brali w tym udział, wypowiedział się (na temat tego że to absolutnie nie zamach) rzecznik policji?

 

A od kiedy w takich sytuacjach wypowiadają się sami policjanci? Oficjalnym głosem policji zawsze jest rzecznik prasowy.

 

 

Pewnie nie mają też informacji o tym, jakiej religii był sprawca tego ataku

 

A widziałaś kiedykolwiek, by pisano np. "W Krakowie nożownik Katolik zaatakował przechodnia" ?

 

 

Ten 56 letni nozownik z Krakowa tez pewnie byl muzulmaninem, wcale by mnie to nie zdziwilo

 

Ten to mały pikuś. Tego samego dnia 2 innych nożowników zaatakowało 23-latka na przejściu dla pieszych (też w Krakowie). W tym przypadku skończyło się jednak tragicznie - ofiara zmarła w szpitalu.

 

No ale to wszyscy byli dobrzy katolicy, więc takie info na forum nie spotkałoby się z odpowiednim zainteresowaniem.

 

Ja rozumiem skąd się biorą te nastroje antymuzułmańskie, sam nie jestem zresztą fanem tej religi i uważam ją za czynnik podwyższonego ryzyka, ale co po niektórzy tutaj zaczynają już powoli kreować własną rzeczywistość. Strzelanina? Bójka? Nożownik? Na pewno islamista! Wypowiada się rzecznik policji a nie szeregowy policjant? Nie podali religii sprawcy? Spisek lewackich rządów i mediów. To nic, że zawsze wypowiadał się rzecznik policji i nigdy nie było w zwyczaju podawać religii sprawcy, nagle staje się to dla niektórych dziwne. Ochłońcie trochę, bo właśnie przez takie nakręcanie mamy potem akcje w stylu "kierowca autobusu nie chciał do niego wpuścić murzyna, bo myślał, że to terrorysta". Następnym razem ktoś dostanie w łeb za to, że ma ciemniejszą skórę, a na końcu kilku bezmózgów zakatuje jakiegoś hindusa, bo wygląda na "ciapaka".

Albo nawet nie hindusa - była przecież nie tak dawno temu akcja, w której dumni polscy patrioci zwyzywali od ciaparuchów itd. ... portugalczyków.


  • 4



#2645

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Skittles, ośmiolatkę pobili rówieśnicy bo miała ciemniejszą skórę. Nic tylko gratulować prawicowemu oszołomstwu, że nakręcają spiralę nienawiści i głupoty...
http://natemat.pl/21...enia-uchodzcami
  • 0



#2646

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

AVE...

Skittles, ośmiolatkę pobili rówieśnicy bo miała ciemniejszą skórę. Nic tylko gratulować prawicowemu oszołomstwu, że nakręcają spiralę nienawiści i głupoty...
http://natemat.pl/21...enia-uchodzcami

...szkoda tylko że nie sposób dobitnie zweryfikować autentyczności zdarzenia bo wpisy na tworze do uwsteczniania ludzi niejednokrotnie okazywały się prowokacją,

 p.s tak na poprawe humoru

wqU1lBw.jpg


Użytkownik jako_taki edytował ten post 14.06.2017 - 10:13

  • 3

#2647

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę spory pożar, spłonęły niemal wszystkie piętra. Mieszkańcy opowiadają mediom że ściany na korytarzach były wyłożone łatwopalną okładziną. Budynek zaczął płonąć o 1 w nocy.

http://www.bbc.com/n...london-40269625


  • 0



#2648

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Następnym razem ktoś dostanie w łeb za to, że ma ciemniejszą skórę, a na końcu kilku bezmózgów zakatuje jakiegoś hindusa, bo wygląda na "ciapaka".

Tak gwoli ścisłości, nazwa "ciapak", czy "ciapaty" została wymyślona w UK przez Polaków i dotyczy tylko i wyłącznie hindusów. Uprzedzając ewentualną dyskusję, dotyczy ta nazwa również Pakistańców, którzy są również hindusami, chociaż nazwa "hindus" powinna dotyczyć wyznawców hinduizmu. Prawidłowo powinniśmy nazywać ich Indianami, ale tej nazwy używamy w stosunku do rdzennych mieszkańców obu ameryk.

Prostując, "ciapaty", to ktoś pochodzenia hinduskiego, a nie arab, czy muzułmanin. W Holandii, Polacy nazywają muzułmanów "zakapturzeni".

Poza tym, naszym narodowym sportem, jest przypisywanie ośmieszających nazw każdej narodowości.

Trochę to off top, ale chciałem coś wyjaśnić.

 

P.S.

Nazwa powstała z połączenia słów: ciabatta (kapeć, łapeć), oraz ciapa (ciapowaty).





#2649

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Prostując, "ciapaty", to ktoś pochodzenia hinduskiego, a nie arab, czy muzułmanin. W Holandii, Polacy nazywają muzułmanów "zakapturzeni".

Poza tym, naszym narodowym sportem, jest przypisywanie ośmieszających nazw każdej narodowości.

Trochę to off top, ale chciałem coś wyjaśnić.

 

Pierwotnie tak, obecnie jednak w Polsce używa się tego zwrotu prawie wyłącznie w odniesieniu do arabów. Przynajmniej w młodym pokoleniu - być może starsze pamięta, że chodzi o hindusów. A chodziło mi o to, że przeciętny polak "patriota" kompletnie nie odróżnia araba od hindusa czy nawet portugalczyka. Każdy kto ma trochę ciemniejszą skórę jest ciaparuchem, czyt. arabem islamistą i powinien natychmiast opuścić nasz kraj. A czy to hindus, czy portugalczyk, czy kto tam jeszcze - wsio rybka.


  • 0



#2650

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Następny problem jest taki, że "patriotyczna większość" nie wie o tym, że arab może być również czarnoskóry, albo neutralnie mówiąc, może mieć negroidalny wygląd.





#2651

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"kierowca autobusu nie chciał do niego wpuścić murzyna, bo myślał, że to terrorysta"

 

Jeśli chodzi akurat o tą historię to dotarłem do wywiadu z żoną tego murzyna(jak znajdę to wkleję) okazało się że kierowca autobusu był Rosjaninem, firma przewozowa była z Estonii a cała awanturę zaczął murzyn bo awanturował się o to że nie może wnieść zbyt dużego bagażu do autobusu.

Jak zwykle :)

Skittles, ośmiolatkę pobili rówieśnicy bo miała ciemniejszą skórę. Nic tylko gratulować prawicowemu oszołomstwu, że nakręcają spiralę nienawiści i głupoty...

 

Jeśli to prawda w co wątpię to nie dorabiałbym do tego jakiejś ideologii, dzieci jak to dzieci dokuczają grubym, chudym, piegowatym, rudym, okularnikom ,niskim, wysokim, pryszczatym, biednym, bogatym i tak można wyliczać w nieskończoność to tylko dzieci.


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 14.06.2017 - 14:20

  • 0



#2652

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Następny problem jest taki, że "patriotyczna większość" nie wie o tym, że arab może być również czarnoskóry, albo neutralnie mówiąc, może mieć negroidalny wygląd.

 

 

Afro-Arabowie, a nie Arabowie którzy są czarnymi. To są mieszańcy. Najprawdziwszych Arabów spotkasz w Jemenie i generalnie na Półwyspie Arabskim.


  • 0

#2653

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Nie.

Arabowie, grupa ludów semickich uznających język arabski za rodzimy, niestanowiących jednolitej grupy etnicznej.

Najlepszym przykładem są mieszkańcy państwa Sudan, Somalia,czy Tunezja czarni jak przysłowiowy asfalt.

Link





#2654

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

czarni jak przysłowiowy asfalt.

 

 Mieszkasz w Anglii od lat. powinieneś zauważyć że kolor skóry nie determinuje rasy.  Niektórzy Hindusi mają skórę czarną Jak lakier na Fordzie, ale po rysach twarzy czy też po włosach widać że to nie Murzyn. Z drugiej strony znam Murzyna, konkretnie Jamajczyka, który ma dosłownie białą skórę piegi i rude włosy. Ale na pierwszy rzut oka widać że to Murzyn (o ile wiesz na co zwracać uwagę).

 

 Podobnie jest z Arabami. jedni są ciemniejsi inni jaśniejsi. Ale pewne cechy morfologiczne, odróżniają ich od Murzynów.

 

 Dla wyjaśnienia. Nie jestem specjalistą, ale kiedy jedenaście  lat temu przyjechałem do Londynu, byłem oszołomiony kolorytem dzielnicy, w której mieszkałem, i zacząłem się dokładnie przyglądać, czytać, rozmawiać z ludźmi na temat różnic.

 

 Dzisiaj z dużą dokładnością jestem w stanie, na pierwszy rzut oka, stwierdzić że koleś pochodzi z Somalii, Nigeriii, czy też Jamajki. odróżniam Koreńczyka od Chińczyka czy też Japończyka. Słabo trochę z Hindusami. Tam naprawdę jest wszystko wymieszane, a i o Indiach wiem niewiele.  Ale  Murzyni od Hindusów różnią się bardzo. mimo że kolor skóry może być identyczny. Podobnie jest z Arabami. 

 

 Pisałem już o tym wielokrotnie. kolor skóry niewiele mówi o pochodzeniu człowieka. Ważniejszy jest zestaw cech morfologicznych twarzy. 

 

 Pewnie wielu z was wie, alew dla reszty taka ciekawostka. Cyganie (nie Rumuni!!! Ci wyglądają tak samo jak Polacy) pochodzą z półwyspu Indyjskiego.  Wyemigrowali z tamtąd prawdopodobnie na przestrzeni VII-IX wieku, uciekając przed Arabską, a właściwie Muzułmańską (nie każdy Arab to muzułmanin) inwazją. Czyli stosując współczesną nomenklaturę, Cyganie to też Ciapaci.

 

 

Nazwa powstała z połączenia słów: ciabatta (kapeć, łapeć), oraz ciapa (ciapowaty).

 

 Swoją drogą myślałem że określenie Ciapaty wzięło się od tego że kolor ich skóry ma wszystkie odcienie od białego poprzez brązy aż po czarny. Dodatkowo widziałem wielu Hindusów, cierpiących prawdopodobnie na bielactwo, czy coś w tym stylu, nie wiem. W każdym razie wygląda to tak że na ciemnej skórze są jaśniejsze plamy. Takie ciapki. Jest to coś co często można zaobserwować u Hindusów.   A Ciabbata mimo że po włosku znaczy kapeć to jednak określa się tak pewien rodzaj włoskiego, białego chleba. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciabatta

 

 Raczej wątpię żeby Polacy którzy wymyślili to określenie, cechowali się taką finezją szydzenia.


  • 0



#2655

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powstało to z błędu, wynikającego z nieznajomości zwyczajów kulinarnych. Ktoś myślał, że ciabatta, to rodzaj chleba hinduskiego, bo hindus prowadził budę z takim żarciem. Ciapowatość mają wrodzoną, więc słowo ciapa (pomimo swojego nieprzyjaznego oddźwięku) całkowicie do nich pasuje.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych