Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3253 odpowiedzi w tym temacie

#2626

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://i1.kwejk.pl/...28b1d3a0036.jpg

Nie no, przecież oni wszyscy są normalni, tylko radykalne wyjątki się zdarzają. Pewnie ci piłkarze to przebrani terroryści...żal mi ludzi, którzy wierzą w "dobrych islamistów".


  • 0



#2627

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego co kolejke kazdej ligi w Europie nie sa zarzadzane minuty ciszy ku czci pamieci ludzi, ktorzy gina co drugi dzien w zamachach w Iraku, Syrii, Nigerii czy innym Iranie?

No tak, bo biednymi Europejczykami musi sie przejmowac caly swiat, a tamci to 3 swiat i mozna ich olac. :) Bawi mnie nagle oburzenie wielkich panow Europy.

Ani odrobinke im sie nie dziwie.


Użytkownik xMaster edytował ten post 08.06.2017 - 21:01

  • 0

#2628

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu sytuacja na boisku przypomina rzut wolny?


  • 1



#2629

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu sytuacja na boisku przypomina rzut wolny?

Bo bydło z Arabii Saudyjskiej nie potrafi stanąć w szeregu podczas minuty ciszy?

PS.Nie wiedziałem, że podczas rzutu wolnego bramkarz stoi w murze i zostawia pustą bramkę, ale dzięki za informacje.


  • 1



#2630

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Nie no, przecież oni wszyscy są normalni, tylko radykalne wyjątki się zdarzają. Pewnie ci piłkarze to przebrani terroryści...żal mi ludzi, którzy wierzą w "dobrych islamistów".

 

Mimo wszystko zgadzam się tutaj z xMasterem. Z jednej strony zachowanie piłkarzy z arabii to faktycznie nietakt, skoro już ta minuta ciszy jest - to mogliby to uszanować i sami się podobnie ustawić. Z drugiej strony - zamachy na bliskim wschodzie to praktycznie codzienność, jest ich wielokrotnie więcej niż w Europie i ginie w nich wielokrotnie więcej osób niż w Europie, a często nikt nawet nie kwapi się, żeby o nich wspominać, a co dopiero czcić minutą ciszy.

 

Poza tym, z trzeciej strony - z tego co wiem muzułmanie nie mają takiego zwyczaju jak "minuta ciszy", to rzecz stricte zachodnia, dlatego możliwe, że sami nie wiedzieli za bardzo jak mają się zachować i co się dzieje.

No bo przecież - gdyby np. zaczęli bić pokłony allahowi by uczcić pamięć o ofiarach jakiegoś zamachu, to Australijczycy pewnie również chodziliby skołowani nie wiedząc co ze sobą zrobić.

 

Ale sytuacja autentyczna, można obejrzeć całe nagranie z meczu na YT (był streaming).


Użytkownik skittles edytował ten post 08.06.2017 - 21:20

  • 0



#2631

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu sytuacja na boisku przypomina rzut wolny?

 

 Nie interesuje si piłką nożną, ale nawet laik widzi e to początek lub wznowienie gry i Australijczycy są przy piłce.

 

Rzut wolny :facepalm:

 

 

@skittles

 

 

Mimo wszystko zgadzam się tutaj z xMasterem. Z jednej strony zachowanie piłkarzy z arabii to faktycznie nietakt, skoro już ta minuta ciszy jest - to mogliby to uszanować i sami się podobnie ustawić. Z drugiej strony - zamachy na bliskim wschodzie to praktycznie codzienność, jest ich wielokrotnie więcej niż w Europie i ginie w nich wielokrotnie więcej osób niż w Europie,

 

 Saudyjczycy to w większości sunnici, tak samo jak bojownicy IS. W zamachach na bliskim wschodzie, giną przede wszystkim Szyici i chrześcijanie. To prawda. Tam ginie wielokrotnie więcej ludzi niż w europie, ale nie są to sunnici. Gdyby ci piłkarze stanęli w rządku i uszanowali minutą ciszy ofiary z Londynu, to równie dobrze mogli rzucić się pod pociąg. To by było dla nich mniej bolesne, niż powrót do kraju.

 

 Wielu ludzi uważa że AS, to taki cywilizowany muzułmański kraj. Prawda jest jednak inna. Nawet na wiki jest to dokładnie opisane, tylko ludzie zaślepieni zachodnią propagandą, tego nie dostrzegają.  Mały cytat.:

 

 

Polityka i prawo
Król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud.

Arabia Saudyjska jest jedną z nielicznych obecnie na świecie monarchii absolutnych. Krajem rządzi król i premier Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, noszący też tytuł „Strażnika Dwóch Świątyń”. W państwie nie ma konstytucji, choć istnieje ustawa zasadnicza nadana przez króla Fahda w 1992 roku, określająca uprawnienia rządu oraz obowiązki króla. Organem doradczym króla jest 90-osobowa Rada Konsultacyjna, a organem władzy wykonawczej jest rząd, na czele którego stoi król. Obowiązuje parę kodeksów cywilnych opartych na sunnickim prawie szariatu (prawo islamskie). Działalność partii politycznych jest zakazana[10].

W Arabii Saudyjskiej istnieje kara śmierci, chłosta i tortury. Organizacja Freedom House zaliczyła Arabię Saudyjską do grupy państw, w których systematycznie łamie się prawa człowieka[11]. Kara śmierci grozi za zabójstwo, uczestnictwo w proteście politycznym, gwałt, apostazję, rozbój, przestępstwa narkotykowe, przejawianie skłonności homoseksualnych i czary[12].

 

 

W kraju działa Komitet Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu (pot. Muttawa) odpowiedzialna za walkę z innymi religiami (uwzględniając nie wahhabickie intepretacje islamu jak sufizm czy szyizm)

 

Religią państwową jest islam (99%)[potrzebny przypis]. Wyznawanie innej religii poza islamem jest zazwyczaj karane.

https://pl.wikipedia...rabia_Saudyjska

 

Nie rozumiem Waszego zdziwienie zachowaniem arabskich piłkarzy. To ropa jest powodem dla którego szeroko pojęty zachód się z nimi brata. Ropa i pieniądze.

 

 I tylko to, trzyma pozycję Arabii Saudyjskiej na międzynarodowym poziomie. Mimo że przeprowadzane tam są publiczne chłosty czy też dekapitacje.

 

Święta Inkwizycja przy rządzie AS,  to przedszkolaki.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 08.06.2017 - 21:54

  • 0



#2632

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem co Ci przeszkadza w rządzie Arabii Saudyjskiej, ich państwo, ich zasady, czujesz się lepszy od nich? myślisz, że my mamy lepsze? a co Ci każe tak twierdzić?


  • -8

#2633

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@owerfull

Ty tak serio?

Oni łamią prawa człowieka i zabijają za odmienne zdanie na temat religii, a Ty pytasz, czy my mamy lepsze zasady?   *.*

Jak bym tam się urodziła, już bym była martwa za zostanie ateistką, tu się na mnie tylko babcie na jakiś czas obraziły.

Albo zbyt bym się bała myśleć po swojemu by nią zostać.

 

Serio pytasz dlaczego polityka bezwzględnego poddaństwa, pod karą chłosty lub śmierci, jest gorsza od demokracji?

Zamieniłbyś się?


Użytkownik Enetra edytował ten post 08.06.2017 - 22:16

  • 7



#2634

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem co Ci przeszkadza w rządzie Arabii Saudyjskiej, ich państwo, ich zasady, czujesz się lepszy od nich? myślisz, że my mamy lepsze? a co Ci każe tak twierdzić?

 

 Chciałbyś oglądać takie sceny na ulicach Warszawy ?

 

https://www.youtube....h?v=2P9PuYoUuZQ

 

 (Znalazłem to tak na szybko, wiem że stare ale jest tego dużo więcej UWAGA!!! brutalne, nie polecam osobom o słabych nerwach)


  • 0



#2635

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Panjuzek

No to wychodzi, że znam się na piłce jeszcze gorzej od ciebie. :(


  • 0



#2636

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Nie wiem co Ci przeszkadza w rządzie Arabii Saudyjskiej, ich państwo, ich zasady, czujesz się lepszy od nich? myślisz, że my mamy lepsze? a co Ci każe tak twierdzić?

 

 Chciałbyś oglądać takie sceny na ulicach Warszawy ?

 

https://www.youtube....h?v=2P9PuYoUuZQ

 

 (Znalazłem to tak na szybko, wiem że stare ale jest tego dużo więcej UWAGA!!! brutalne, nie polecam osobom o słabych nerwach)

 

Mówiliśmy o Arabii Saudyjskiej, ale powiedzmy, że skomentuję ten Sudan - nie wiem za co dostała chłostę, Ja osobiście nie jestem przeciwko chłoście dla jakichś chuliganów. Nie przeszkadzałoby mi widzieć jak chłoszczą tych co zakłócają porządek.


  • 0

#2637

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Sorki za ten Sudan pisałem na szybko. Proszę mam coś z Arabii.
 
http://wideo.interia...deo,vId,1630810
 

 

Użytkownik Panjuzek edytował ten post 09.06.2017 - 10:04

  • 0



#2638

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielka Brytania: nożownik zatrzymany przez policję

Mężczyzna uzbrojony w nóż, który przetrzymywał pracowników centrum pośrednictwa pracy w Newcastle, został aresztowany. Teraz policja przeszukuje budynek - podaje Northumbria Police na Twitterze.

 

Dziś o godzinie 8.00 rano uzbrojony mężczyzna wszedł do budynku przy Clifford Street w Byker w Newcastle. Policja informowała, że kilkoro pracowników było przez niego przetrzymywanych - donosi BBC.

Na miejscu pojawili się policyjni negocjatorzy, a ulice wokół budynku oraz stacja metra zostały zamknięte. Potwierdzono, że na miejscu są również saperzy. Policja informowała, że mężczyzna był znany pracownikom urzędu.

 

http://wbi.onet.pl/w...policje/5cqhss5


  • 0



#2639

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemcy: Strzelanina w rejonie Monachium. Są ranni

Niemiecka policja poinformowała o kilku rannych po strzelaninie na stacji kolejowej w pobliżu Monachium. Najpoważniejszych obrażeń doznała policjantka.

Sprawca ataku, który też odniósł obrażenia, został zatrzymany. Do strzelaniny doszło na stacji Unterföhring. To jeden z największych dworców kolejowych w Niemczech.

Jak pisze agencja dpa, do strzelaniny doszło podczas rutynowej kontroli na peronie dworca. Sprawca, którego tożsamość nie została jeszcze ustalona, wyciągnął nieoczekiwanie broń i strzelił do policjantki. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, raniąc napastnika. Policja zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą. Akcja policyjna została zakończona.

http://wiadomosci.on...a-ranni/le4nz71


  • 1



#2640

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czemu strzelanina w Niemczech, na jednym z największych dworców (albo w jakimkolwiek innym zatłoczonym miejscu w tym kraju) mnie wcale nie dziwi?

I czemu mnie nie dziwi że zamiast policjantów którzy brali w tym udział, wypowiedział się (na temat tego że to absolutnie nie zamach) rzecznik policji?
Pewnie nie mają też informacji o tym, jakiej religii był sprawca tego ataku. Był obywatelem Niemiec, koniec dyskusji.

 

Może przesadzam, ale strzelanina + zatłoczone miejsce + Niemcy + nie wolno używać mowy nienawiści + brak nagrań czy chociaż zdjęć z monitoringu, na których byłoby widać czy ten rodowity Niemiec który zdobył broń, ma brodę i turban... Jakieś zdjęcie z monitoringu jest, ale nie wiadomo czy pokazuje sprawcę, czy tylko korytarz i przypadkowego przechodnia.


Użytkownik Enetra edytował ten post 13.06.2017 - 12:36

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych