Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiadomości z kraju i ze świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3251 odpowiedzi w tym temacie

#2356

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie przepadam za Kaczyńskim, po prostu uważam, że życzenie komuś złego itd. jest słabe. 

Ja mówiłem o Napoleonie, to po pierwsze, po drugie wspominanie o bliźniaku może się skończyć oskarżeniem o konotacje polityczne i wreszcie po trzecie, to miało być słabe.

Po czwarte, ciekawe, co Ty będziesz mu życzył, jak skończy demontaż.





#2357

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest typowy przykład mowy nienawiści, która to według narracji przypisywana jest prawicy.  Także kolejny raz potwierdza się to że lewica również nawołuje do nienawiści.

c8e633c0a09a76411dda9f6932ac65eb.jpg


  • 0



#2358

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Synek z fiata już dostał paragrafy. Do przewidzenia to było. A jeśli ta kolumna z Szydło nie dawała sygnałów dźwiękowych to nie są to pojazdy w takiej sytuacji uprzywilejowane. Nie jestem aż takim spejalistą od rekonstrukcji wypadków ale wydaje mi się że prędkość jazdy da się odczytać z komputera pokładowego a ten audik taki miał

http://wiadomosci.wp...7,martykul.html
  • 0



#2359

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up
Kierowcy żelaznego seicento postawiono 22 zarzuty. Współczuję mu, ewidentnie był w złym miejscu i w złym czasie.



#2360

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Up
Kierowcy żelaznego seicento postawiono 22 zarzuty. Współczuję mu, ewidentnie był w złym miejscu i w złym czasie.

Zobaczymy jak się sprawa rozwinie ale jak na razie to nie wiem skąd tyle paragrafów wytrzasnęli. Z tego co wyczytałem w internecie to samochód z Szydło nie miał sygnału świetlnego czyli nie był uprzywilejowany (powinien miec niebieskie migające). Po 2. nawet samochód uprzywilejowany nie ma prawa łamać przepisów ruchu drogowego czyli wyprzedzać na skrzyżowaniu. Tak samo prędkość wydaje sie że była znacznie większa niż dopuszczały znaki. 


  • 0

#2361

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla tego 21-letniego chłopaka ruszyła zbiórka pieniędzy na nowe auto.

https://pomagam.pl/NowySeicento

 

W momencie, w którym to piszę jest już 50 tysięcy. No nie ma co, idealny przykład szczęścia w nieszczęściu :D
 


  • 0



#2362

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli go wsadzą, nic mu z tego nie przyjdzie.


  • 0



#2363

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hm, jak to nic? 50 tysięcy to już ładna sumka, a cały czas rośnie. Oczywiście, lepiej gdyby całej sytuacji nie było ale skoro już po ptokach, to lepiej mieć te kilkadziesiąt tysięcy niż ich nie mieć.


Użytkownik Alucard edytował ten post 15.02.2017 - 03:13

  • 0



#2364

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niezły biznes, uderz w rządową limuzynę I zgarnij nagrodę. :szczerb:
  • 0



#2365

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z moich wyliczeń wychodzi że do końca roku wydarzy się jeszcze pięć wypadków o podobnem chatrakterze, czas pokaże.

Pojawił się nowy temat który bedzie mozna rozbierać i rozbierać i ogladać w róznych odsłonach.

Mam nadzieje że chłopak ma dobre nerwy a przede wszystkim świetnych doradców prawnych.


Użytkownik Aidil edytował ten post 15.02.2017 - 09:43

  • 0



#2366

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z moich wyliczeń wychodzi że do końca roku wydarzy się jeszcze pięć wypadków o podobnem chatrakterze, czas pokaże.

 

 

O aż taką jesteś optymistka co do umiejętności Borowików?

Borowcy od lat(!) średnio powodują 20-25 wypadków na drogach rocznie . I to od wielu lat.

Dotej pory wszystkie wypadki tuszowano a media nabierały wody w paszcze. Nie mówiło sie nawet o wypadkach gdy byli ciężko rann iludzie czy brał udział w nich ówczesny prezydent Komorowski.

 

http://wpolityce.pl/...e-z-komorowskim

W styczniu 2010 r. limuzyna Radosława Sikorskiego kierowana przez funkcjonariusza BOR uderzyła w policyjny radiowóz. Stłuczka miała miejsce po odwiezieniu polityka do ministerstwa spraw zagranicznych. W wyniku zderzenia kilku policjantów została rannych, w tym jeden ciężko, a rządowe auto zostało zniszczone. Do wypadku doszło, ponieważ rządowy mercedes wyjechał na skrzyżowanie z bocznej drogi i nie ustąpił pierwszeństwa autu, które jechało główną drogą, którym był policyjny radiowóz.

 

 

 

 

Przypomnijmy jak wyglądały wyjazdy prezydenta Bronisława Komorowskiego na polowania. Jak to wyglądało? Przypomnijmy jak koło Budy Ruskiej rozbity został samochód rządowy, ponieważ kierowali nim nietrzeźwi funkcjonariusze

 

 

 

W grudniu 2014 r. prezydencka limuzyna zderzyła się w Warszawie z osobowym autem. Do kolizji doszło przed Belwederem, mercedes kierowany przez BOR, którym jechał Bronisław Komorowski zderzył się z samochodem osobowym. Na miejsce zdarzenia wezwano karetkę pogotowia, ponieważ trzeba było udzielić pomocy dziecku, które podróżowało autem osobowym.

 

 

Na początku 2015 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście ukarał piosenkarkę Natalię Arnal, która kierowała samochodem, mandatem w wysokości 600 zł. Ukarała stwierdziła, że wyrok był niesprawiedliwy. W liście otwartym, skierowanym do prezydenta Bronisława Komorowskiego, piosenkarka napisała, „że pozostał obojętny na ludzką krzywdę”, na cierpienie jej i jej dziecka. Według piosenkarki, wyrok sądu był próbą zatarcia odpowiedzialności oficera BOR, który kierował limuzyną i wymusił pierwszeństwo.

 

 

Prywatnie dodam że mniej więcej co roku widuje kolumne BORowską .Mam najbliższą Biedronkę przy tzw Drodze 1000 Wypadków (Wrocław Kudowa) Borowiki jada zawsze b. szybko i zawsze ze światłami . Ale już z sygnałem i światłami widziałem tylko raz :)


  • 4



#2367

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Synek z fiata już dostał paragrafy. Do przewidzenia to było. A jeśli ta kolumna z Szydło nie dawała sygnałów dźwiękowych to nie są to pojazdy w takiej sytuacji uprzywilejowane. Nie jestem aż takim spejalistą od rekonstrukcji wypadków ale wydaje mi się że prędkość jazdy da się odczytać z komputera pokładowego a ten audik taki miał

http://wiadomosci.wp...7,martykul.html

 

Nie ma to znaczenia jakie byly to pojazdy. Jezeli linia byla przerywana to kierowca Seicento przed wykonaniem manewru skretu w lewo powinien byl sie uprzedzic czy nie jest wyprzedzany przez kogokolwiek (a w szczegolnosci limuzyne rzadowa  :szczerb: ). To czy seicento mialo kierunek, czy nie mialo niewiele znaczy. Wystarczy poogladac sobie serial "Drogowka" na IPLA - tam jest cala masa podobnych zdarzen drogowych i karanym kierowca zawsze jest ten, ktory skreca, akurat ogladam w tej chwili to jak trafie odcinek z taka sytuacja to podrzuce.  :>

Skad jednak 22 zarzuty to juz tylko Napoleon moze wiedziec.

 

@edit

Chociaz w sumie teraz jeszcze sie duzo edukuje w tym temacie i tak wychodzi na to, ze nie do konca jest przyznam sie i sprawa jest nieco bardziej skomplikowana w mysl prawa i przepisow drogowych. Jest nawet bardzo skomplikowana. 

 

@edit2

Dobra niewazne, zamotalem sie. Jest tak jak napisalem na poczatku, myslalem, ze jestem jakis niedoedukowany z prawa ruchu drogowego.  :szczerb:


Użytkownik xMaster edytował ten post 15.02.2017 - 13:20

  • 0

#2368

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolego pokażesz mi skrzyżowanie gdzie można skręcić w lewo i jest ciągła? Na skrzyżowaniu nie można wyprzedzać, znaczy można ale z prawej strony gdy jest na tyle miejsca a wyprzedzany samochód chce skręcić w lewo, albo odwrotnie ale nie można przejechać poza oś jezdni.


  • 0

#2369

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolego pokażesz mi skrzyżowanie gdzie można skręcić w lewo i jest ciągła? Na skrzyżowaniu nie można wyprzedzać, znaczy można ale z prawej strony gdy jest na tyle miejsca a wyprzedzany samochód chce skręcić w lewo, albo odwrotnie ale nie można przejechać poza oś jezdni.

 

No na przyklad skrzyzowanie ulic Powstancow Slaskich i Orzeszkowej w Oswiecimiu. Jest podwojna ciagla na przyklad, przerywana zaczyna sie kawalek dalej. Oczywiscie nie mam na mysli przerywanej sluzacej tylko do skretu w lewo tak jak w przypadku tego wlasnie skrzyzowania. 

Patrzac na uszkodzenia pojazdow ze zdjec czyli uszkodzony przedni lewy naroznik seicento oraz prawy blotnik i drzwi limuzyny rzadowej wyglada na to, ze limuzyna byla w trakcie wyprzadzania, a to kierowca seicento uderzyl w bok tego samochodu powodujac jednoczesnie kolizje na skutek, ktorej samochod Szydlo uderzyl w drzewo. Wyprzedzanie na podwojnej byloby chyba w tej sytuacji zakwalifikowane jako osobne wykroczenie kierowcy czarnej limuzyny tak przynajmniej mi sie wydaje i takie sytuacje obserwowalem w "Drogowce". Sprawa jest bardzo trudna i wcale nie taka oczywista jak to sie ludziom anty PIS wydaje, ktorzy juz teraz orzekli, ze to tylko i wylacznie wina BORowikow. Sam nie jestem ich fanem, za to jestem fanem obiektywnego spojrzenia na zaistniale sytuacje. :)

Czytajac komentarze i "analizy" tej sytuacji w internecie zajadlosc przeciwnikow PISu jest naprawde zatrwazajaca i przykra. Oni nie maja zielonego pojecia o sprawie, czesc pewnie nawet nie posiada prawa jazdy, ale oni juz wiedza. Juz zdecydowali, juz orzekli. 


Użytkownik xMaster edytował ten post 15.02.2017 - 13:21

  • 0

#2370

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na Ukrainie nie jest spokojnie:

http://wiadomosci.on...rannych/my746pt


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych