Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA ukrywa prawdę o obiektach na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#61

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli sie wyjaśni to z Amerykanami to spoko, mi chodzi głównie o zdjęcia z księżyca i te ciekawe obiekty, o bazy na księżycu... Bo jeśli sie przedstawia takie argumenty jak tutaj czyli film przedstawiający "UFO" na księżycu i jakiś ważny naukowiec albo pracownik NASA odpowiada na takie coś "to fałszerstwo :) " ,albo "nie wiem w sumie co to jest" to dla mnie jest to bardzo niewystarczająca odpowiedź.... Chce usłyszeć "tak odkryliśmy bazy na księżycu i porozumiewamy sie z obcą cywilizacją" czy tam cos ;p


To, co pokazuje filmik nie jest żadnym dowodem na cokolwiek. Klasyczny przykład manipulowania przypadkowymi obrazkami pełnymi artefaktów z odpowiednim "komentarzem". Nie istnieją żadne dowody na istnienie baz na Księżycu a jego topografia jest dość dokładnie poznana. W najbliższych latach zostanie poznana jeszcze lepiej. Na Księżycu jest wiele interesujących obiektów, lecz nie są to twory sztuczne, tylko naturalne i interesują przede wszystkim selenologów a nie fantastów. Materiały fotograficzne z Księżyca uzyskane przez satelity nie są domeną NASA lecz wyspecjalizowanych agend, takich jak Urząd Geologiczny Stanów Zjednoczonych (USGS), JPL, Planetary Society i stanowe ośrodki uniwersyteckie jak np. Arizona State University. Są to poważne instytucje naukowe o profilu badawczym, które są najlepiej zorientowane w temacie i nie mają niczego do ukrycia. Sierżant Wolfe szuka sławy lub nie wie o czym mówi.
  • 0



#62

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Dager
A oglądałeś ty może "UFO: The greatest story ever denied"?
Albo czytałeś/oglądałeś Disclosure Project?
Ja sądzę, że po ciemnej stronie księżyca są bazy i że NASA to wszystko ukrywa.
Obejrzyj sobie ten filmik ;)
  • 0



#63

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Dager
A oglądałeś ty może "UFO: The greatest story ever denied"?
Albo czytałeś/oglądałeś Disclosure Project?
Ja sądzę, że po ciemnej stronie księżyca są bazy i że NASA to wszystko ukrywa.
Obejrzyj sobie ten filmik ;)



Nie czytałem i nie oglądałem podanych tytułów i nie rozumiem, co one mają wspólnego z Księżycem.
Powiedz mi proszę, co rozumiesz pod określeniem "ciemna strona Księżyca"?
Filmik który mi podsunąłeś nie jest wart żadnego komentarza, bo jak dla mnie to zlepek zdjęć z misji Apollo, spora doza obrazów wykonanych przez sondę Clementine i nawet kilka fotek wykonanych amatorskim teleskopem. Na żadnym z pokazanych zdjęć nie znalazłem choćby cienia dowodu na istnienie na Księżycu sztucznych tworów lub budowli, nie mówiąc o "bazach obcych". Materiał ilustracyjny jest jedynie tłem wynurzeń sierżanta Wolfe, lecz.... nie chcę sie powtarzać. NASA nie ma niczego do ukrycia a to, co wydaje się ukryte, wynika z niezrozumienia i niewiedzy poszukiwaczy sensacji.
  • 0



#64

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie czytałem i nie oglądałem podanych tytułów i nie rozumiem, co one mają wspólnego z Księżycem.
(...)

Oczywiście, że nie rozumiesz, skoro nie oglądałeś...

(...)
Powiedz mi proszę, co rozumiesz pod określeniem "ciemna strona Księżyca"?
(...)

Ciemna strona księżyca, to ta, której nie widać z Ziemi. :P
Ponieważ Księżyc do Ziemi zwrócony jest ZAWSZE i DOKŁADNIE tą samą stroną i kątem, drugiej jego połowy nie ujrzymy z Ziemi. :P

(...)
NASA nie ma niczego do ukrycia a to, co wydaje się ukryte, wynika z niezrozumienia i niewiedzy poszukiwaczy sensacji.

Z tym się nie zgodzę.
NASA ukrywa multum informacji.
Obejrzyj "UFO: The greatest story ever denied" a będziesz wiedział, o czym mówię.
  • 0



#65

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I na podstawie jednego spiskowego filmu wyrobiles sobie taka pewnosc i zdanie na ten temat ? P.s. "Nasa ukrywa" to chyba najczesciej powtarzana fraza w tym dziale i pokrewnym o marsie :P
  • 0

#66

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie jednego :P
Ten jeden film, to tylko jeden przykład.
  • 0



#67

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli już używacie takich fraz jakie podał Tiamat, to przynajmniej używajcie ich poprawnie tj. RZĄD USA ukrywa prawdę - bo NASA z ukrywaniem prawdy ma niewiele wspólnego. :)
  • 0

#68

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NASA ukrywa multum informacji.


I dziwnym trafem Ty wiesz, co ta NASA ukrywa ;)

Kiedyś podobno nawet fałszowała zdjęcia niebieskiego nieba na Marsie, ale okazało się, że to po prostu ludzie zarzucający NASA kłamstwo nie znali się w ogóle na rzeczy. Podobno również NASA ukrywała, że na Marsie jest Twarz. Niestety, okazało się, że to też bujda a Twarz istniała tylko w wyobraźni niektórych ludzi.

Poza tym to NASA jest tylko jedną z kilku agencji kosmicznych na świecie. I zajmuje się głównie wynoszeniem sprzętu na orbitę lub w odległy kosmos, natomiast urządzenia rejestrujące są budowane na przykład na uniwersytetach, nie należą do żadnej agencji rządowej i już nie NASA decyduje jakie dane trafią do odbiorcy, a jakie nie.

Co zaś do nasłuchu radiowego lub radarów, to teżnie NASA wszystko kontroluje.

Niestety wielu zapomina, że oprócz rządu USA i NASA są jeszcze inni fachowcy ze wszystkich dziedzin na całym świecie i wśród wielu narodowości. Czasem wrogich USA.
  • 0



#69

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No wlasnie, niektorzy zapominaja ze Nasa i Usa nie maja monopolu na badania kosmosu itd. Zatem czemu inne niezalezne od siebie agencje tez o tym nie trabia ? tez ukrywaja prawde ?
  • 0

#70

AlienGrey.

    I know

  • Postów: 639
  • Tematów: 78
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[url="http://pl.youtube.com/watch?v=C9runNgtTb0"]http://pl.youtube.com/watch?v=C9runNgtTb0[/url]
Od 45 sekundy.
Po tym, jak kosmonautka powiedziała, że "whe have an u.f.o.", NASA przełączyła transmisję na kanał szyfrowany i tak jak powiedział ten koleś: "And nothing after"

Ale NASA nic nie ukrywa... gdzie tam... :P
  • 0



#71

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alien Grey:
"Ciemna strona Księżyca" to pospolite określenie obszarów na których panuje noc, które są pogrążone w cieniu. Niewidoczna z Ziemi strona Księżyca nie jest jego "ciemną stroną", gdyż panują tam takie same warunki jak na stronie widocznej, czyli mamy tam zjawisko dnia i nocy. Jedyne co ją wyróżnia to brak widoku Ziemi (z wyjątkiem obszarów libracyjnych, gdzie Ziemia pojawia sie okresowo nisko nad horyzontem). Zatem, w sensie geograficznym możemy mówić jedynie o stronie widocznej lub niewidocznej.

Jeśli NASA ukrywa "multum informacji, podaj choć jeden, konkretny przykład takiego procederu, najlepiej, gdyby dało się go przedstawić w przystępnej formie (tekst lub zdjęcie). Jeśli dotrę do "The greatest story never denied", wypowiem się.

No wlasnie, niektorzy zapominaja ze Nasa i Usa nie maja monopolu na badania kosmosu itd. Zatem czemu inne niezalezne od siebie agencje tez o tym nie trabia ? tez ukrywaja prawde ?



Spiskowcy dobiorą się i do innych agencji kosmicznych, niech tylko zaczną znowu latać na Księżyc. :P Pierwszą z nich zapewne będzie japońska JAXA, której najnowsza sonda KAGUYA/SELENE 3 października dotrze na orbitę okołoksiężycową.
  • 0



#72

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do nagrania na którym mamy słowa "UFO" - pragnę nadmienić, że termin Unidentified Flying Object =/= statek obcych.
Innymi słowy każdy śmieć kosmiczny, którego jest niemało w kosmosie, po spostrzeżeniu staje się właśnie UFO.

Co zaś do nagrania na którym słychać słowa "alien spacecraft", to było to nagranie prawdopodobnie zrobione przez pana Donalda Ratscha :) Po analizie głosu astronautów którzy byli wówczas na tym promie kosmicznym nie stwierdzono podobieństwa do głosu z taśmy ;)

Dzisiaj wielu ludzi dla sławy potrafi spreparować takie coś. Zawsze bowiem znajdzie się ktoś, kto w to bezkrytycznie uwierzy ;)
  • 0



#73

nosky.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj wielu ludzi dla sławy potrafi spreparować takie coś. Zawsze bowiem znajdzie się ktoś, kto w to bezkrytycznie uwierzy ;)


Jeszcze łatwiej jest krytykować inny sposób myślenia, podejście do 'dziwnych' tematów. Wbrew pozorom łatwiej jest atakować odmienny od obowiązującego światopogląd - w końcu wyznawany jest przez garstkę, a 'dowody' (jakie by nie były) są zawsze po stronie światopoglądów 'poprawnych politycznie' :-)

Jak to było z Ziemią? Zarówno Królowie, Papieże, Naukowcy, Mędrcy - wszyscy znani tego świata zgodnie twierdzili: "Ziemia jest płaska!". A tu się znalazł taki jeden niepozorny który twierdzi inaczej... Jego argumenty dla 99% ówczesnego społeczeństwa były śmiesznym bluźnierstwem ale na szczęście - jak to napisałeś - znalazł się ktoś kto w te brednie bezkrytycznie uwierzył a następnie starał się je udowodnić. To dzięki tym jednostkom ludzkość mogła wyrwać się ziemskiej grawitacji :-) :-)

[ten akapit w zasadzie kieruję do wielu osób w tym wątku - nie koniecznie do jednej, konkretnej]
Z wieloma teoriami na tym forum się nie zgadzam, wielu nawet nie czytam bo to dla mnie strata czasu (podkreślam - dla mnie), ale pod żadnym pozorem nie wyśmiewałbym tu nikogo... W ten sposób ośmieszyłbym tylko siebie (przynajmniej tak bym się czuł). W końcu to forum o tematach innych niż omawiane na onet.pl czy wp.pl... Więc proponuję trochę więcej dystansu i szacunku do Forumowiczów z odmiennymi poglądami :-)

Czy są jakieś konstrukcje czy nie - nie wiem i nie będę wiedział do czasu aż sam ich nie zobaczę (z tym będzie ciężko, przez najlepszy nawet teleskop widać tylko jedną stronę księżyca ;-) ). Dziwi mnie tylko że przy takim skoku technologicznym jaki został wykonany w ciągu ostatnich 25-30 lat, NASA korzysta cały czas z tej samej, przestarzałej technologii do podróży na orbitę. To jest dla mnie nie logiczne i nie racjonalne...
  • 0

#74

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwi mnie tylko że przy takim skoku technologicznym jaki został wykonany w ciągu ostatnich 25-30 lat, NASA korzysta cały czas z tej samej, przestarzałej technologii do podróży na orbitę. To jest dla mnie nie logiczne i nie racjonalne...


Jaki skok technologiczny masz na myśli? Przecież do wynoszenia na orbitę okołoziemska i dalej wciąż stosuje się klasyczny napęd chemiczny. Zarówno NASA oraz pozostałe agencje kosmiczne jadą na tym samym wozie, którego koniem pociągowym jest rakieta.
  • 0



#75

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

eszcze łatwiej jest krytykować inny sposób myślenia, podejście do 'dziwnych' tematów. Wbrew pozorom łatwiej jest atakować odmienny od obowiązującego światopogląd - w końcu wyznawany jest przez garstkę, a 'dowody' (jakie by nie były) są zawsze po stronie światopoglądów 'poprawnych politycznie' :-)


No i właśnie o to chodzi, że jakie by teorie nie wymyślano, to niestety (albo stety), dowody są zawsze po stronie niezbyt paranormalnej.

Jak to było z Ziemią? Zarówno Królowie, Papieże, Naukowcy, Mędrcy - wszyscy znani tego świata zgodnie twierdzili: "Ziemia jest płaska!". A tu się znalazł taki jeden niepozorny który twierdzi inaczej...


W takim razie mamy ufać każdemu mając nadzieję, że wyrośnie z niego nowy Kopernik? Bez przesady, najpierw niech taka osoba przdstawi dowody. Chętnie uwierzę w daną teorię, ale nie wcześniej niż wtedy, gdy zobaczę 100% niezbijalny dowód. Inaczej niestety wiary nie dam. A gdy na dodatek widzę wokół danego tematu masę mistyfikacji i oszustw, które promują proparanolmalni i prospiskowi, wtedy człowiek patrzy na wszystko z dystansem.

Dziwi mnie tylko że przy takim skoku technologicznym jaki został wykonany w ciągu ostatnich 25-30 lat, NASA korzysta cały czas z tej samej, przestarzałej technologii do podróży na orbitę. To jest dla mnie nie logiczne i nie racjonalne...


Eksperymentowano z innymi środkami napędy (napęd jonowy, laserowy, atomowy nawet) i niestety stary poczciwy napęd rakietowy jest obecnie najpopularniejszy, bo jest najbardziej wydajny.

PS. Szanuję cudze zdanie, ale konkrety panowie, konkrety i dowody bym prosił, a nie jedynie gdybanie i nieweryfikowalne rewelacje.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych