Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA ukrywa prawdę o obiektach na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#31

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Potrafi ktoś ściągnąć ten blur ze zdjęć ?
  • 0

#32

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wogole dla mnie cale to gadanie ze nasa, czy rzad cos tam ukrywa staje sie juz smieszne.
  • 0

#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedno pytanie do uważających, że widoczne na zdjęciach błędy kompresji i przesyłu danych są zamaskowanymi fabrykami: jaką, waszym zdaniem, wysokość mają te "kominy"?

[ Dodano: 2006-09-11, 17:58 ]
`Pi3gi~`, proszę bardzo. Krater Schwarzschild i okolice w czystej postaci:
Dołączona grafika
  • 0



#34

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może to jest właśnie zdjęcie zretuszowane? :P

Ale gdyby chcieli coś ukryć, to by chyba nie robili tego tak tandetnie?
  • 0

#35

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widze ze spiskowcy maja nowe metody, retuszowanie zdjec retuszem i wmawianie ze prawdziwe sa zretuszowane.
  • 0

#36

ananas.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak na marginesie, to wiecie, że nie ma ciemnej strony Księżyca? Tzn. w danym momencie jest, ale nie jest tam ciemno caly czas :) Inaczej nie mielibyśmy faz Księżyca :) Jest tylko strona niewidoczna z Ziemi. Tak mi to się nasunęło bo sam wstęp zawierał wyrażenie "odkryliśmy bazy po ciemnej stronie Księżyca".
  • 0

#37

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak na marginesie, to wiecie, że nie ma ciemnej strony Księżyca?

Tutaj chodzi bardziej o to, że tej strony nie widać z Ziemii nigdy.
  • 0



#38

Isentor.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie są dwa rozwiązania mianowicie...jest to fake zrobiony przez kolejnych fanatyków UFO bądź NASA celowo rozmazała zaobserwowane tam budowle.
  • 0

#39

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie są dwa rozwiązania mianowicie...jest to fake zrobiony przez kolejnych fanatyków UFO


No nie sądze, aby fanatycy UFO jak ty to mówisz, mieli dostęp do rządowych projektów i stron [ http://www.cmf.nrl.n...lementine/clib/ ]
  • 0

#40

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Naval Research Laboratory, Code 5590, 4555 Overlook Ave. SW, Washington, DC 20375

This is an official U. S. Navy Web Site


Jest to stronka rzadowa, takze o retusach ufomaniakow nie ma mowy, jedna z niewielu teorii spiskowych na forum ktore mnei zaintrygowaly :P
  • 0

#41

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałem gdzie to dać... a nowego tematu zakładać też nie ma po co. Do rzeczy... przeglądając net wygrzebałem tam taką oto fotkę :

Dołączona grafika

Co to może być ? Patrząc na perspektywę ogólną "to coś" musi być wielkie (choć mogę się mylić). Tak jakby coś spadało i pozostawiło taki ślad... choć z drugiej strony... więcej tego typu "rzeczy" nie widziałem na innych fotkach.

Tutaj link znaleziony w necie do wersji powiększonej :
http://photo.livevid...a...3F25&size=o
  • 0



#42

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fotografia przedstawia południowy skraj Oceanu Burz. Są to właściwie dwa połączone zdjęcia, na tle których widoczny jest wysunięty maszt antenowy modułu CM. Ten detal powtarza się na wielu fotografiach wykonanych kamerą metryczną.
  • 0



#43

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście widać linię, która miałaby łączyć te fotki w całość... :) Mi to wyglądało jak jakieś trójwymiarowe "górzaste obiekty" :)
  • 0



#44

oli.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NASA często musi ukrywać takie rzeczy przed ludzkością bo przecież ilu jest takich pacanów co chcieli by rozwalić jakies miasta na księżycu. Nasa boi sie ataku terrorystów :D . W imie religii ludzie mogą zrobić wszystko, nawet poświęcić swoje życie. Albo np. UFO, czemu nie chcą się normalnie z nami skontaktować? Bo wiedzą, że nasza rasa to rasa baranów, którzy sie zabijają nawzajem. A wy chcielibyście spotkać jakiś mutantów, którzy zabijają wszystko i wszystkich dookoła? zaużmy że na marsie żyją potoworki które mają taką technologie która mogłaby zkolonizować naszą planete. Nawiązalibyśmy kontakt oni by zobaczyli, ze jestesmy leszcze i odrazu by nas wytępili....


A co do tego na księżycu to dowiemy się w 2020 roku kiedy polecą tam nasi postawić swoje bazy...To napewno oblookają tą ciemną strone księżyca :D .
  • 0

#45

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, już widzę, gdzie mogę wstawić ten ostatnio usunięty wraz z całym tematem post... :)

Odniosę się do serii fotografii zamieszczonych w poście 14. Przeanalizuję jedną z nich (bodajże piątą). To powinno wystarczyć do rozwiązania wątpliwości dotyczących "tajemniczych struktur księżycowych".

Oto ta fotografia. Podobno przedstawia retusz budowli, będących gigantycznymi wieżami.

Dołączona grafika

Zacznijmy od rozszyfrowania lokalizacji wież.
Współrzędne selenograficzne (długość: 265 st.; szerokość: 64 st.) wskazują bezpośrednio, że mamy do czynienia z obszarem Księżyca, który może być bezpośrednio obserwowany z Ziemi dzięki zjawisku libracji. Interesujący nas obszar w pewnych okresach może być widoczny w pobliżu północno-wschodniej krawędzi tarczy Księżyca. Postaram się to wykazać poniżej... bardzo obrazowo.


Znalezienie owego obszaru w Virtual Moon Atlas (VMA) jest banalnie proste. Oto wynik (na czerwono zaznaczyłem przybliżony obszar Księżyca, który przedstawiono na rozważanym i "kontrowersyjnym" zdjęciu):

Dołączona grafika


Przeprowadźmy więc identyfikację istotniejszych obiektów na naszym "podejrzanym" zdjęciu:

Dołączona grafika


Łatwo zauważyć, że na fotografii z VMA nie ma najmniejszego śladu wież. Nawet na powiększeniu:

Dołączona grafika


Oczywiście, podejrzewam, że zaraz pojawi się ktoś, kto stwierdzi, że zdjęcia poddano bardziej zaawansowanemu i nowoczesnemu retuszowi niż pierwotnie. ;)
Zapobiegawczo podążę więc dalej. :)

Poniżej zdjęcie Księżyca wykonane z Ziemi w okresie najkorzystniejszej dla nas orientacji librującego Księżyca:

Dołączona grafika


Dobrze na nim widać sąsiadujące z "wieżami" Morze Humboldta (Mare Humboldtianum).
Widac także Morza: Brzegowe i Smytha (Mare Marginis i Mare Smythii), które pomogą nam w wyznaczeniu krawędzi widoczności tarczy Księżyca dla obserwatora na Ziemi. Na poniższym obrazie z VMA krawędź widoczności zaznaczyłem na niebiesko, na czerwono tradycyjnie "zasięg" "podejrzanego" zdjęcia, a na zielono położenia rzekomych wież):

Dołączona grafika


Jak widać, praktycznie każdy, kto posiada lepszą lornetkę ma możliwość sprawdzenia, czy owe gigantyczne wieże (wysokość rzędu 100 km) naprawdę istnieją. Dla potwierdzenia wykonalności tej formy weryfikacji jeszcze jedna fotografia wykonana z Ziemi przez astronoma-amatora równie amatorskim sprzętem:

Dołączona grafika


Dziękuję za dotrwanie do końca. :)
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych