Skocz do zawartości


Islamiści odcięli głowę żołnierzowi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Penelopam

Gość_Penelopam.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Brytyjskie społeczeństwo jest wstrząśnięte wczorajszym brutalnym zamordowaniem przechodnia - przypuszczalnie żołnierza. Do zdarzenia doszło w biały dzień, na ruchliwej ulicy w południowej części Londynu.

Dwaj napastnicy zarąbali go maczetą i tasakiem, ucinając mu głowę, po czym pozostali na miejscu przemawiając do przechodniów, co nadała potem telewizja.
Mordercy twierdzili, że chcieli w ten sposób skłonić Brytyjczyków do obalenia rządu, który zabija obywateli ich kraju. Zapowiadali eskalację morderstw na ulicach angielskich miast. Dopiero po chwili przybyła policja, postrzeliła obu islamistów i aresztowała, odwożąc do szpitali.



Ekspert od terroryzmu islamskiego z Instytutu Królewskich Sił Zbrojnych, Michael Clarke twierdzi, że sprawcy działali w sposób sugerujący związek z al-Kaidą. Swiadczy o tym ścięcie głowy zamordowanemu, charakterystyczne dla sunnitów. Specjalista zwraca uwagę, że mordercy używali retoryki zaczerpniętej ze słownuika lidera al-Kaidy, emira al-Zawahiriego. Typowy jest również pomysł zamachu na żołnierza. Wyroki za takie działania odsiaduje w brytyjskich więzieniach co najmniej pięciu islamistów.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zwołał na dziś spotkanie sztabu antykryzysowego. W skład komitetu Kobra wchodzą przedstawiciele wywiadu, wojska i policji. Komendant Scotland Yardu powierzył śledztwo w sprawie zabójstwa brygadzie antyterrorystycznej.

Organizacje brytyjskich muzułmanów powszechnie potępiają wczorajszą zbrodnię na londyńskiej ulicy.

Rzecznik jednej z organizacji powiedział, że nikt nie stara się odwieść młodych radykałów od przemocy. Organizacje muzułmańskie nie potrafiły nauczyć młodych ludzi, że jest inna droga wyrażenia żalu, gniewu, frustracji, jaką budzi w nich polityka tego rządu w świecie muzułmańskim - powiedział BBC Asghar Bukhari z Muzułmańskiego Komitetu Spraw Publicznych.

Podkreślił, że przywódców bardziej interesują małostkowe debaty teologiczne, niż tłumaczenie młodzieży, że są demokratyczne sposoby zmiany polityki, która ją tak gniewa.

Mułła Ajmal Masroor z Brytyjskiego Stowarzyszenia Islamskiego powiedział, że dostał ponad dwa tysiące e-maili i wpisów na facebooku - i wszystkie zawierają tylko całkowite potępienie zamachu. Oświadczył, że na każdym kroku szerzy pokojowe credo: To jest nasz dom, to jest kraj w którym żyjemy obok siebie -pluralistyczny, wielokulturowy i nie ma tu miejsca dla nikogo, kto chce go wykoleić.

Tymczasem już wczoraj doszło do dwóch odwetowych ataków na meczety - próby podpalenia w hrabstwie Essex i zbeszczeszczenia w Kencie. Policja zatrzymała dwie osoby.

źródło: dziennik.pl
  • 17

#2

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chcieli kraju multikulturalnego to mają. Trzeba była chołoty nie wpuszczac na wyspy to by mieli spokoj. Ani ciapatych ani polakow, rumunow, litwinow. Jedzie takie polskie bydło z najwiekszych wioch, gdzie psy uszami wode pompuja, biora telefony na abonament, robia se dlugi i wracaja. A czarni i islamisci wkladaja noze w plecy obywatelom i niedlugo ich wytluka. To jest co w stylu krucjat, wypraw krzyzowych, tylko muzlumanie sa na tym poziomie co chrzescjianie w 13 wieku. Niech teraz placza, ale juz jest za pozno.
  • 0

#3

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Akinci

Dlaczego najeżdzasz na kraj multikulturalny? Buddyści to robią? NIE! Hinduiści? NIE! Zastanow się kolego o czym piszesz. Zachcialo sie im islamu? To jest pytanie. ? Islam jest głównym zagrożeniem.

Użytkownik Vaas edytował ten post 23.05.2013 - 11:08

  • 17

#4

Templário.

    Last white hope

  • Postów: 151
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Za niedługo Breivik będzie postrzegany jako bohater, bo teraz to co islamiści wyrabiają to się powoli w pale nie mieści.
  • 28

#5

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przyczyna takich sytuacji, jest multikulturalizm. Nie mowie o mniejszosciach. Hindus ci nie obetnie glowy publicznie, bo reinkarnuje w dżdzownice a islamista pojdzie do raju.

Użytkownik Akinci edytował ten post 23.05.2013 - 11:15

  • 1

#6

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Akinci

Jestem jak najbardziej za wykopaniem islamu z Europy. Ale nie buddyzmy, hidniuzmu, ateizmu, agnostycuzmu, i chrześcijaństwa. Ten multikulturalizm da się przeżyć nie uważasz?
  • 8

#7

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co tu się wielce rozpisywać. Multikulti, ********* Ci taki typ łeb przy samej szyi, ale tym złym jesteś TY - ponieważ nie jesteś tolerancyjny xD. Szkoda gadać...

Dołączona grafika
/Connor
  • 16



#8

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Róbcie sobie żarty, śmiejcie się z multikulti dopóki możecie, ale najprawdopodobniej jeszcze za waszego życia Polska zostanie kulturalnie wzbogacona, bo rząd będzie musiał otworzyć granice dla Koreańczyków i jakiśch Afrykańczyków, żeby podreperować przyrost naturalny.
  • 0

#9

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie wtedy koreanczycy beda obcinac inne partie ciała i sprzedawac w restauracjach tao tao.
  • 4

#10

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Powiedzieć "jestem tolerancyjny" to jak powiedzieć "chcę popełnić samobójstwo".
  • 6

#11

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

widzę że ten topic zaczyna się zamieniać w nacjonalistyczny bełkot prawicowych napastników. Wybilibyście wszystkie kultury? Buddyzm i ateizm też? To też kultury? Mam prawo sobie być buddystą w katolickiej polsce, czy proststanckiej angli. I co wyrzucisz mnie bo jakiś islamista odcina glowe? To wyrzuć islamiste a nie mnie!?
  • -23

#12

Corinis.
  • Postów: 39
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tymczasem już wczoraj doszło do dwóch odwetowych ataków na meczety - próby podpalenia w hrabstwie Essex i zbeszczeszczenia w Kencie. Policja zatrzymała dwie osoby.



Konflikt zaostrza się, szkoda że ludzie dopiero teraz się opamiętali ..
Co się z tym światem porobiło.. Żeby za własne poglądy ludzie mordowali się nawzajem..

Europa nie dla islamu!

  • 1

#13

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Joe Tallant, świadek wydarzenia, mówił w środę, że jeden z morderców "kazał gapiom nagrywać całą scenę". - Wygadywał jakieś dziwne rzeczy: żeby mężczyzni nie podchodzili do ciała, tylko kobiety, że Bóg tego chciał - relacjonował.

http://www.tvn24.pl/...nie,327777.html


No to sie w glowie nie miesci, ludzie kochani.
  • 2

#14

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Vaas
Mówisz o multikulturalizmie, a wymieniasz religie. Nie zawsze wyznawanie danej religii wiąże się z przedstawianiem kultury danego środowiska naturalnego dla jakiegoś wierzenia. Faktem jest, że religia wpływa na kulturę państwa, w którym jest przyjęta jako "jedyna słuszna", ale przeniesiona poza jego granice nie ma większego wpływu. Terroryzm na całe szczęście odnosi mierne skutki, lecz niestety pochłania wiele ofiar. Mimo to, że giną niewinni ludzie, jestem stanowczo za tym, by władze państw nie uginały się przed terrorystami.

Państwo nie musi być multikulturowe, żeby na jego terenie odbył się zamach terrorystyczny. Kojarzymy je głównie z muzułmanami, ale takowe przygotowują także np. Irlandczycy z IRA czy Czeczeni.

Bądź co bądź jestem całkowicie przeciwny napływowi muzułmanów do Europy, gdyż nie są oni ludźmi prezentującymi jakiekolwiek dobre wartości. Ich kultura ukształtowana przez prawo szariatu powinna być izolowana przed opinią publiczną. Aby jednak nie być jak znany eksterminator innej kultury w dziejach świata, nie mam nic przeciwko by oni sobie po prostu żyli i zabijali się na własnym terenie. Niech już tłuką te żony za krzywe spojrzenie, ale po cichaczu, we własnym domu, z dala od nas :o
  • 1

#15

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja jestem tolerancyjna dla każdej religii i kultury, która również jest tolerancyjna i nienarzucająca się. Szanuję szczególnie sikhów, bo tam cytuję:

Założyciel tej religii, Guru Nanak, chciał, aby społeczeństwo było wspólnotą ludzi pracujących na rzecz dobra wspólnego. w czasach, gdy przynależność kastowa dzieliła ludzi, a wdowy palono na stosie (zwyczaj tzw. sati), Guru Nanak głosił równość i braterstwo wszystkich, a kobietom przyznawał status taki sam jak mężczyznom.

Sikhijscy Guru twierdzili, że człowiek nie powinien wycofywać się z życia codziennego, aby dotrzeć do Boga. Ludzie powinni wykonywać swoje normalne ziemskie zajęcia, a jednocześnie powinni być czyści duchowo.

Jak więc widać, to religia bardzo tolerancyjna, nieopresyjna, a zarazem pragmatyczna :)

Natomiast na islam mam po prostu ALERGIĘ.... I nie wierzę w coś takiego, jak islam "umiarkowany". Muzułmanie są przyjaźni i mili, ale tylko do czasu, gdy nie zdobędą siły liczebnej i poczują się pewnie. Poza tym ta religia już w swoje podstawy ma wpisaną opresyjność, ona po prostu od fundamentów jest przeżarta nietolerancją i agresją. Przeraża mnie to i nie chcę mieć z tym nic wspólnego!!!!!!!!!!

(Zwłaszcza, ze islam to nie tylko religia, a kompletny totalitarny ustrój teokratyczny- to nie tylko duchowość, to cały system prawno-obyczajowy, co już wielu raczyło zauważyć na tym forum).

Aha, edit:
ŹRÓDŁO CYTATU

Użytkownik Po_prostu edytował ten post 23.05.2013 - 12:21

  • 4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych