Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje w moim domu ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
347 odpowiedzi w tym temacie

#271

blablu.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając pierwszy post rzuciła mi się w oczy pewna nieścisłość. Przewijam w dół czytając opinie użytkowników na temat duchów itp. oraz oczekując aż ktoś wspomni o owej nieścisłości. Później kolejna strona, kolejna i jeszcze kolejna... I wiecie co? Jestem już na 18stej stronie ! Szok.

Do rzeczy:

Cytat autora tematu:

Wieczór, 20:30 włączam LoL'a i sobie gram z kumplami, jest 22:45 słyszę na dole dźwięk stłuczenia szkła (jak mówiłem mieszkam sam) rzuciłem słuchawki i lecę na dół


Jeżeli chcielibyśmy się zająć niewyjaśnionym zjawiskiem tej historii to proponuję zacząć od tego jak rozmawiając z kumplami/słuchając muzyki, mając na uszach słuchawki oraz prawdopodobnie będąc skupionym na grze słyszymy dźwięk potłuczonego szkła (to była szklanka :o) znajdując się piętro wyżej od zdarzenia?

Dobranoc.

Edit:
A ja nawet załapałem się na 19stą stronę :)

Użytkownik blablu edytował ten post 21.04.2013 - 04:04

  • 0

#272

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak jest późno to wszystkie dźwięki są dla nas głośniejsze z powodu braku hałasu z zewnątrz. Osobiście siedzę w słuchawkach codziennie przy komputerze i nie jest to godzina czy 2 lecz bite parę godzin. Nawet jak nie słucham muzyki, ani nic to z przyzwyczajenia mam je na głowie, nawet teraz :) i wiem, że nawet podczas grania we wspomnianego LoLa (znam ta grę) można słyszeć wszystko wokół. To kwestia przyzwyczajenia się do słuchawek i tym samym umiejętności słyszenia tego co wokół się dzieje. Wierz mi lub nie, ale ja potrafię grać, słuchać co się dzieje w grze, rozmawiać w tym samym momencie z kimś i słyszeć co np. robią moje dzieci lub jaką oglądają bajkę w tv - po prostu słyszę co to za bajka. Każdy gracz, który spędza sporą ilość czasu w słuchawkach na uszach ma zdolność rozdwojenia, hmm nie wiem jak to nazwać... "jaźni?", że słyszy to co ma w słuchawkach i to co poza nimi.
  • 0



#273

TheSznikers.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj o 7.24 Nasz autor był na forum więc żyje... Po prostu nie ma czasu Nam odpisać bo jest bardzo zapracowany...
  • 0

#274

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiecie przeglądając cały temat można zobaczyć jak ze zrozumieniem i pełnym zaangażowaniem czytacie posty autora np. autor napisał że nie pije alkoholu( i chwała mu za to) a za X stron ktoś inny napisał że "przyjadę do ciebie wypijemy sobie piwko". Ludzie ogarnijcie się! To jest forum każdy ma prawo założyć temat i opisać swój problem, a to czy ktoś wierzy czy nie to jego prywatna sprawa i nie należy go za to obrażać.

Co do tematu ja bym się przyjrzał piwnicy/kotłowni domu najbardziej gdyż jak sam mówiłeś teren wokoło domu się zmieniał kilka razy na przestrzeni wieków - chodzi mi o poziom wyjściowy gruntu. Bo na podstawie tego można wywnioskować że piwnica ma najwięcej związanego ze starymi czasami. Proponuje sprawdzenie termiczne pomieszczenia tj. czy nie ma żadnych nagłych skoków temperatur w piwnicy np. zwykłym termometrem cyfrowym z czujnikiem na kabelku. A co do nagrań szkoda że nie masz jakieś kamerki cyfrowej bo np. moją można ustawić w tryb nocny i nagrywa ona podobnie jak widać przez noktowizor. Taką kamerkę ja bym najlepiej ustawił na korytarzu z widokiem na schody.

Jeszcze jedna myśl odnośnie celtów. Pisałeś że kiedyś koło domu obok drzew był krzyż i już go nie ma. A czy drzewa zostały? I czy wiadomo jak stare są/były bo może chodzić o jakieś duchy celtyckie tj. bronią się lub chcą ci się odpłacić za zniszczenie natury.
  • 0

#275

Przem0.
  • Postów: 22
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dawno tu nie byłem, a stron tematu jest za dużo.

Są jakieś nowe nagrania/dowody? Autor tematu się udziela?
  • 0

#276

Duch21.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Jako dziecko pamiętam gdy spałem z moją mamą bo sie bałem sam spać,to na przeciwko łóżka,był fotel,normalny do siedzienia fotel.I co pamiętam najbardziej to to,że gdy czasami gdy nie mogłem zasnąć,to pare razy spoglądalem na fotel,w której widzialem,czarną postać która siedziała na tym fotelu,i sie ruszała.Bałem sie,nawet nie patrzyłem sie na nią. Być może,to była moja wyobraznia albo duch_
  • 0

#277

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam. Jako dziecko pamiętam gdy spałem z moją mamą bo sie bałem sam spać,to na przeciwko łóżka,był fotel,normalny do siedzienia fotel.I co pamiętam najbardziej to to,że gdy czasami gdy nie mogłem zasnąć,to pare razy spoglądalem na fotel,w której widzialem,czarną postać która siedziała na tym fotelu,i sie ruszała.Bałem sie,nawet nie patrzyłem sie na nią. Być może,to była moja wyobraznia albo duch_

Ja w dzieciństwie miałem takiego schiza, że siedząc w przedpokoju w nocy i spoglądając wgłąb ciemnego salonu widziałem jakiegoś dziwnego stwora, był on dość przerażający i aż do teraz go dobrze pamiętam i nawet nie chodzi tu o wygląd, ale całe zaistnienie tej sytuacji...

Co do tematu. Autor dość ciekawie to opisał i cała sprawa jest intrygująca, ale mimo wszystko ciężko tak polegać tylko na czyichś słowach... Przydałoby się więcej materiału dowodowego :D.
  • 1

#278

Duch21.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Witam. Jako dziecko pamiętam gdy spałem z moją mamą bo sie bałem sam spać,to na przeciwko łóżka,był fotel,normalny do siedzienia fotel.I co pamiętam najbardziej to to,że gdy czasami gdy nie mogłem zasnąć,to pare razy spoglądalem na fotel,w której widzialem,czarną postać która siedziała na tym fotelu,i sie ruszała.Bałem sie,nawet nie patrzyłem sie na nią. Być może,to była moja wyobraznia albo duch_

Ja w dzieciństwie miałem takiego schiza, że siedząc w przedpokoju w nocy i spoglądając wgłąb ciemnego salonu widziałem jakiegoś dziwnego stwora, był on dość przerażający i aż do teraz go dobrze pamiętam i nawet nie chodzi tu o wygląd, ale całe zaistnienie tej sytuacji...

Co do tematu. Autor dość ciekawie to opisał i cała sprawa jest intrygująca, ale mimo wszystko ciężko tak polegać tylko na czyichś słowach... Przydałoby się więcej materiału dowodowego :D.

Albo autor tematu juz to olał,albo nie ma czasu.
  • 0

#279

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo autor tematu juz to olał,albo nie ma czasu.

Z ostrożności procesowej powiedziałbym - nic się nie wydarzyło (każdy, to przeczytał pierwsze wpisy wie, że "zdarzenia" mają miejsce sporadycznie - raz na kilka dobrych lat) ale sam nie wiem, czy chciałbym być AŻ TAK ostrożny procesowo... :mrgreen:
Temat jak dziesiątki innych - wejście z wielkim hukiem, "takie se" dowody i cisza... Chciałbym powiedzieć, że "w oczekiwaniu na fajerwerki" ale, szczerze mówiąc - zdziwiłbym się... :roll:
  • 0



#280

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pisałeś coś o tym że wypowiedział twoje imie 2x i powiedziac pomoż mi to poprostu zapytaj sie go głośno czego od ciebie chce moze to będzie jakaś błahostka w stylu 3 m obok domu sa moje szczątki i nie zaznam spokoju póki nie zostaną złożone w należytym miejscu i ten duch moze specjalnie cie zmusza do działania bo ma dosc czekania ( mowisz ze od paru lat sie to dzieje) i proboje juz zrobic to na sile bo np. jak ja bym byl duchem i potrzebowalbym spokoju a tylko ktos zywy moglby mi pomoc to tez by mnie krew zalewala jak od 10 lat czy tam ile ktosby mnie olewal....


Wydaje mi sie ze autor se jajca stroi
  • 0

#281

AzAzell.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Jako dziecko pamiętam gdy spałem z moją mamą bo sie bałem sam spać,to na przeciwko łóżka,był fotel,normalny do siedzienia fotel.I co pamiętam najbardziej to to,że gdy czasami gdy nie mogłem zasnąć,to pare razy spoglądalem na fotel,w której widzialem,czarną postać która siedziała na tym fotelu,i sie ruszała.Bałem sie,nawet nie patrzyłem sie na nią. Być może,to była moja wyobraznia albo duch_








~ w dzieciństwie miałam coś podobnego. spałam w pokoju mojej mamy,bo troche się bałam spać sama. mieszkałyśmy wtedy w bloku. mama miała w pokoju telewizor. nad telewizorem znajdował się kontakt,do którego wczepiony był bodajże zasilacz od tego tv,który świecił na zielono (taki jakby mały guziczek. na latarkach też coś takiego jest,że jak sie ładują to świeci im się taki mały czerwony guziczek),więc praktycznie widziałam co tam jest. nad tym znajdowała się półka,do której przyczepiona była lampka nocna. zawsze gdy budziłam się w nocy patrzyłam na to zielone światełko i widziałam cień,jakby ktoś bardzo mały tam siedział. przypominało mi to tą czarownice z Muminków,może ktoś kojarzy. budziłam wtedy mamę. ona zapalała lampkę,ale niczego tam nie było. niesamowicie sie bałam. potem jakos mi przeszło i nie widywałam już tego czegoś. próbuję sobie to tłumaczyć tym,że dzieci widzą różne rzeczy,ale sama nie wiem. może cos tam faktycznie było..
a co do tematu,to faktycznie dziwna sprawa. oglądałam film. nie żeby coś,ale może autor sam te drzwi otwiera z drugiej strony?

Użytkownik AzAzell edytował ten post 25.05.2013 - 14:54

  • 0

#282

GhOsT9991.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no to po temacie...
autor nieźle sobie wszystko wymyślił.Pewnie teraz nie ma czasu na kontynuowanie sprawy.Liczy straty i kupuję nowe szklanki:-)
  • 0

#283

Maighread_2.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieee no, czytam całe 18 stron tematu, liczę na jakiś zwrot akcji na stronie 19, a tu nic. Szkoda, bo akurat nie wiedzieć czemu autor tego tematu mnie zaintrygował. Miało być tak pięknie... a wyszło jak zwykle :/
  • 1

#284

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pojawiam się na forum raczej sporadycznie od kilku lat i raczej wolę czytać niż się aktywnie udzielać ale te kilka lat zagłębiania się w wypisywane tu historie dało mi pewne doświadczenie. Zaryzykuję więc tezę, że każdą, choćby najlepiej opisaną historię u duchach, w której autor skąpi nam zdjęć domu i nagrań, o które wszyscy forumowicze go proszą, no więc każdą taką historię możemy włożyć między bajki. Tu autor dał jeden film, fatalnej jakości, potem już nie zamieścił nic, choć z wcześniejszych opisów wynikało że częstotliwość niezwykłych zjawisk w jego domu jest dość duża. Śmiem twierdzić, że każdą kolejną historię, w której autor będzie się migał od przedstawienia nagrań i zdjęć, możemy na wstępie uznać za kłamstwo. Bo ile razy można dawać się zwodzić.
  • 2

#285

CarpeDiem.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierze w duchy bo miałem kilka zdarzen związane co tudno idzię wyjaśnić, ale w to nie wierze w tą historie skoro się pisze to się pisze wszystko od razu, a nie póżniej się pisze że jakiś krzyż wycięli. Ja nie rozumiem po co powróciłeś do tego domu, skoro można było go sprzedać, i kupić normalne mieszkanie. A co do filmu może były drzwi nie domknięte może specjalnie nie domknięte, mogłeś dać żyłke w szczeline pod spodem drzwi i pociągnoć, a te czarne to może być piksele, lub powietrze z wentylatora. A ta postać co coś tam widze to może być twój kolega co niby idzie wgłąb korytarza. Dziwie się czemu nie wrzucić z głosem. Jak nagrywałeś głos to mogłeś też wrzucić, i to by wiele wyjaśniało.

Mam pytanie:

Czy oprócz ciebie, i rodziców, był ktoś też co widział jakieś dziwne zdarzenia, w tym domu?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych