Skocz do zawartości


Przypominam o konieczności przestrzegania ciszy wyborczej trwającej od od północy w nocy z piątku na sobotę (z 7 na 8 czerwca) aż do zakończenia głosowania, czyli zapewne do 21:00 w niedzielę 9 czerwca.

Zdjęcie

Polacy chcą dymisji rządu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Polacy chcą dymisji rządu (148 użytkowników oddało głos)

Czy weźmiesz udział w manifestacji?

  1. Tak (26 głosów [17.57%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 17.57%

  2. Głosowano Nie (42 głosów [28.38%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 28.38%

  3. Głosowano Chcę, ale nie mam możliwości (80 głosów [54.05%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 54.05%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#76

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sam osobiście byłem na stażach, oraz kilka moich znajomych też w czasie studiów. Nie wiem, może łamaliśmy prawo, ale w firmie ani na uczelni nikt nas o tym nie poinformował.


No to wiedz że wiele się zmieniło, jeśli pójdziesz na staż musisz pracować od pon do piątku , jak wspomniałeś trzeba też wykazywać się inicjatywą czyli zostawać po godzinach np, od pon do piątku masz też zajęcia na których obecność jest obowiązkowa, inaczej nie zaliczysz przedmiotu.
Żadna uczelnia nie załatwi ci stażu (nie mam pojęcia jakim cudem dostałeś) , żeby otrzymać staż musisz być aktualnie zarejestrowany jako bezrobotny a to jest niemożliwe jeśli się uczysz.

Nie trzeba mieć kasy. Znam przypadki osób, które zacczynały praktycznie od zera, a teraz jeżdżą BMW.


Nie każdy wie i sie orientuje gdzie trafić, nie oczekuj że po 40 latach pracy w danym zwodzie ktoś nagle otworzy firme i odnajdzie się w tej całej księgowości i przepisach. W dodatku nie pojmuję jakim cudem nie potrzebne sa pieniądze? Zawsze są potrzebne, czy to na sprzęt czu utrzymanie firmy czy reklamę.

Nie powinno się stażu traktować jako stałą pracę(w tym źródło dochodów). Jest to czas "testowy", w czasie którego powinneś się wyróżnić umiejętnością, kreatywnością czy ambicjami. Jeśli będziesz odwalał "swoje" i szedł do domu, to rzeczywiście staż nie ma sensu. Lepiej iść do Maca sprzedawać hamburgery.


Zgodze się. Ale jak wspomniałem w obecnej chwili nie można iść na staż jeśli sie uczysz.

Nie, nie powinno być dobrze płatnej pracy od ręki. Nie chciałbym żyć w kraju, gdzie Kowalski co na lekcjach nic nie robił po za gapienie się na dupę dziewczyny z przodu "z urzędu" dostawał dobrze płatną prace. System ten preferuje osoby, które wystarczająco dużo siły włożyło w to, żeby osiągnąć sukces.

To co wymieniłeś to jest życie. Dobrze płatna pracy wymaga wyrzeczeń. Nie wiem czemu tego nie rozumiesz? Chcesz dobrze zarabiać znając jeden język, nie mając wyższego wykształcenie, nie dokształcając się na kursach. Powiedz gdzie mógłbyś wtedy dostać dobrze płatną prace? Jakie stanowisko byłoby odpowiednie. Jak ktoś "mądry" powiedział: "W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem".



Nie wiem czy napisałem coś nielogicznego czy nie zrozumiałeś więc napiszę jeszcze raz. Kończąc magisterkę albo studia jesteś a tyle wykrztałconą osobą (teorytycznie) że praca powinna się znaleźć , nie za 5 tysięcy nie za 10 , nawet nie za 3 tysiące na ręke. Ale przynajmniej najniższa krajowa i piszę tutaj o pracy w zawodzie w którym się krztałciłeś, tymczasem jest tak że pomimo wykrztałcenia trudno jest znaleźć pracę. Bezrobocie się zwiększa co tylko czyni szukanie trudniejszym, ceny rosną w górę co tylko zwiększa uczucie desperacji więc sięgamy po te 900 zł. Tak nie powinno być, nie po to uczysz się tyle czasu zdobywasz wiedzę i umiejętności, poznajesz języki by zarabiać 900 zł i nie piszę tu o humanistach.

Jestem z zawodu informatykiem i studiuję Grafikę Komputerową , znam angielski bardzo dobrze certyfikat FCE, ukończyłem kursy graficzne i nie tylko. Gdy pytam się o pracę "Przepraszamy ale nie ma pan dostatecznego doświadczenia" , pytam się czy przyjmą na staż odpowiadają że tak. Super, idę prosić o staż "Niestety musi pan być zarejestrowany jako bezrobotny dopiero wtedy jest SZANSA że państwo przyna panu staż" Ekstra. Czas mi ucieka, coraz dłużej będę pracował na emeryturę a nie mogę dostać pracy ani stażu póki nie skończę studii. Potem czasy się zmienią i powiedzą "Przepraszamy ale pańskie wykrztałcenie jest zbyt niskie" - trzeba robić Magisterkę. Ale potrzebne są pieniądze na magisterkę więc idziesz pracować za 1 200 zł gdziekolwiek. I tak osoba po studiach kończy w ten sposób a kumpel z zawodówki zarabia już kupe kasy ma dom i samochód, stawiasz sobie wtedy pytanie "To po co ja te studia i magisterkę robiłem?".

Tylko oni sobie na to zapracowali przez kilkadziesiąt lat. Nie zbudujesz potężnego kraju, jeśli obywatele będą uważać, że "Czy się stoi czy się leży wypłata się należy". Szczerze niestety zbyt często spotykałem się z takim podejściem w Polsce.


Oni czyli rząd, ich rząd. Widać ich rząd lepiej gospodarował pieniędzmi i nadal to robi. Brzmi to tak jakby facet musiał pracować 12 h razem z swoją żoną, nie mogą mieć dzieci bo wtedy nie będą mogli tyle pracować, i właśnie przez takie osoby które pracują tylko po 8 godzin i mają rodzinę nasz kraj jest jaki jest?. Oni zapracowali na to ale nie takim kosztem jaki my płacimy.

Użytkownik Cascco edytował ten post 18.03.2013 - 13:17

  • 1

#77

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Niewątpliwie ci co dostali premie od mln zł wzwyż za Euro 2012, podczas gdy reszta narodu dostaje w prezencie od rządu podwyżki podatków zasłużyli na każdy grosz. Widać niektórym propaganda sukcesu już mózg zlasowała.



A oprócz tego, to, że ktoś dostaje premie z instytucji rządowych w ŻADEN sposób nie wpływa na prowadzoną przez kogoś firmę, czy kariere zawodową. Może, że daje Ci następny powód do narzekania, co odbija się na Twojej efektywności w pracy(po co mam pracować, jak niektórzy dostają więcej kasy, a nie znam szczegółów, ale jestem święcie przekonany, że NA PEWNO sobie nie zasłużyli).


No to widzę że uformowała się na forum wielka trójca Mylo, Optymista i skar, w imię jak najwiekszej beki heheh. Otóz przyznawanie nienależnych premii ma BEZPOŚREDNI wpływ na polskie firmy i kariery zawodowe, gdyż fundusze na te horrendalne premie biorą się z podatków płaconych właśnie przez te firmy oraz pracowników, a im większe podatki, tym wolniej rozwijająca się gospodarka, a zatem gorsze perspektywy kariery dla przedsiębiorców i pracowników. W sytuacji gdy z jednej strony rząd podwyższa Vat na żywność, likwiduje ulgi podatkowe i powiększa dług narodowy, a z drugiej wypłaca masowo premie dla kolesi tylko debil albo sprzedajny propagandysta może stwierdzić że nie dzieje się nic nieprawidłowego.
  • 0

#78

Stingray.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W pełni się zgadzam z powyższym (odnośnie premii), jednak proponuję nie zaniżać kultury wypowiedzi i zakończyć te spory personalne. Panowie, różnice w poglądach politycznych to nie powód do ubliżania sobie nawzajem! Właśnie przez podobne kłótnie tworzą się niepotrzebne podziały i zamiast skupić się na rozwiązywaniu problemów, to skupiamy sie na udowadnianiu kto nie ma racji. Kto nie ma, ten niech żyje dalej ze swoimi poglądami, niektórzy nigdy nie zmienią zdania.
Pozdrawiam ;)
  • 0

#79 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Optymista, naprawde ciezko czytac jakie bzdury piszesz. Jesli czeka sie do specjalisty minimum pol roku a zwykle dluzej to jest dobrze? Jesli liczac podatki, ZUS (z ktorego i tak praktycznie nic nie masz) oddajesz prawie pol pensji to tez jest dobrze? To przykłady jedne z wielu, a jak dla mnie jestes prowokatorem, moze jakims synkiem posła czy cos w tym rodzaju.
  • 1

#80

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up, a w innych krajach (niebogaci) ludzie nie czekają w kolejce do specjalisty? W innych krajach ludzie płaca dużo mniejsze podatki?

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
  • -1



#81 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli wg Ciebie jesli w innych krajach jest beznadziejnie, to usprawiedliwia to rząd, ze u nas tez jest beznadziejnie? I tak na tle UE jestesmy w prawie wszystkim najgorsi. Sory, ale ja nie zamierzam Ci wiecej odpisywac bo Twoje posty, które czytałam, we wszelkich tematach wskazują na to, ze jestes trollem.

Użytkownik RekaThora edytował ten post 19.03.2013 - 10:19

  • 2

#82

markgubi.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dymisja to mało, co to dymisja, to tylko chwilowe odsunięcie od "koryta". Ja chcę POstawienia ich przed Trybunałem Stanu, całe PełO, bez wyjątku. Później walese, za to co zrobił 4 czerwca 1992 roku. To on przyczynił się że rak jakim byli ludzie, którzy mieli odejść wrócili i to jeszcze mocniejsi. On odpowiada za całe zło w tym kraju, tusk i jego banda to brak wyleczenia naszego kraju z tego wrzodu.

Pytanie kiedy ludzie głosujący na PełO się obudzą, ile jeszcze musi złego się wydarzyć aby przejrzeli na oczy?

Dalej każdy kto miał i należał do PełO, pobierał, dostawał pensje lub premie powinien oddać podwójną wartość.

Miałbym kolejne marzenie, choć trudne do realizacji nie znaczy niemożliwe, chodzi o to żeby każdy kto głosował na PełO również poniósł konsekwencje tej "zbrodniczej" działalności na moim kraju. Bo w sumie tusk jest dziś nikim innym jak oszustem a namawianie do oszustwa i udział w oszustwie traktuję jak współudział, w tym każdego kto na nich kiedykolwiek oddał głos. Bo kim innym jest?

I półmroczność jasna to już nie wymówka.

Dołączona grafika
7.14 Zabronione jest prowadzenie agitacji politycznej na forum, czyli zamieszczanie wypowiedzi mającej na celu wyłącznie zaprezentowanie własnych i/lub ośmieszenie innych poglądów politycznych. Zakaz obejmuje cały obszar Forum, czyli również Shoutbox, Prywatne Wiadomości oraz Sygnaturę.
edycja:
ultimate

  • 0

#83

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czyli wg Ciebie jesli w innych krajach jest beznadziejnie, to usprawiedliwia to rząd, ze u nas tez jest beznadziejnie?

Po części tak. Nie jest u nas beznadziejnie. Jeśli teraz jest beznadziejnie, to jak było 20-30 lat temu?

I tak na tle UE jestesmy w prawie wszystkim najgorsi.

Już wcześniej w tym wątku pisano, że na zachodzie jest lepiej, bo zachód długo na to pracował.
  • 0



#84

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli wg Ciebie jesli w innych krajach jest beznadziejnie, to usprawiedliwia to rząd, ze u nas tez jest beznadziejnie?

Po części tak. Nie jest u nas beznadziejnie. Jeśli teraz jest beznadziejnie, to jak było 20-30 lat temu?

I tak na tle UE jestesmy w prawie wszystkim najgorsi.

Już wcześniej w tym wątku pisano, że na zachodzie jest lepiej, bo zachód długo na to pracował.



A Polacy co? Opieprzali się w tym czasie?
  • 0

#85

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A Polacy co? Opieprzali się w tym czasie?

Wtedy Polska (tak jak i wiele krajów z naszej części globu) była marionetką ZSSR i musiała zaakceptować jej niewydajny model ekonomii.
  • -1



#86

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to się zdecyduj. Czy wina stoi po stronie urzędniczego aparatu czy po stronie szarych polaków?
  • 0

#87

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

To efekt historii, że Polska jest biedniejsza, niż np. UK albo Francja.
To wina obywatela, że nie umie tu sobie zapewnić dobrego życia.
  • -2



#88

.....
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wtedy Polska (tak jak i wiele krajów z naszej części globu) była marionetką ZSSR i musiała zaakceptować jej niewydajny model ekonomii.


Obecnie Polska jest jedynie marionetką wspaniałej Unii Europejskiej i musi akceptować jej niewydajny model ekonomii.
  • 0

#89

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Optymisto - przestan pajacować ( chyba ze chcesz byc królem żenady ) , pewnie z zawodu jestes SYNALKIEM i tak z pokolenia na pokolenie zapewne. Tak to wina obywatela ze urodził sie w polsce i musi charowac do końca zycia, itd.... za niby najnizsza krajową 4000zl bo w realu 1500zl, w mojej okolicy ostatnio firma zwolniła 700 osób i to tez ich wina. Widac ze pewnie zyjesz lub utrzymywany jestes tak jak pisałem na poczatku, skoro nie masz nic do roboty tylko siedziec calymi dniami na forum i pisac takie głupoty.
  • 1

#90

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@...., Polacy sami chcieli przystąpić do UE, nit nas siła nie przyłączał.

Użytkownik optymista edytował ten post 19.03.2013 - 15:01

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych