Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemysł Mięsny - Szokujący Sekret Mięsnego Kleju


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Mięso (33 użytkowników oddało głos)

Jak często zdarza wam się kupić mięso/wędlinę nie świeżą?

  1. Raz na tydzień (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Więcej niż raz w tygodniu (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Raz na miesiąc (6 głosów [18.18%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.18%

  4. Więcej niż raz w miesiącu (2 głosów [6.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.06%

  5. Raz na pół roku (8 głosów [24.24%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.24%

  6. Głosowano Zawsze gdy kupuję, to mam świeże (17 głosów [51.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 51.52%

Jeśli kupiliście mięso i okazuje się, że jest stare jakie cechy ma to nieświeże mięso?

  1. Głosowano Śmierdzi (21 głosów [33.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.33%

  2. Mięso toczą mady (1 głosów [1.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.59%

  3. Głosowano Klei się (19 głosów [30.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 30.16%

  4. Obrzydliwie wygląda(Po przekrojeniu) (2 głosów [3.17%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.17%

  5. Mięso, nie jest mięsem (1 głosów [1.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.59%

  6. Dziwne plamki na powierzchni mięsa (1 głosów [1.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.59%

  7. Dziwny zapach(Podczas gotowania, często zabijany przez przyprawy) (6 głosów [9.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.52%

  8. Okropne w smaku(Po ugotowaniu) (7 głosów [11.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.11%

  9. Inne nie typowe cechy (5 głosów [7.94%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może jest jeszcze dla Ciebie nadzieja Mylo.
  • 1

#17

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Kto o zdrowych zmysłach kupuje mięso/wędliny w supermarkecie?

Biedota o zarobkach 1500 zł "na rękę", ale nie ma co się przejmować tą chołotą, to tylko 2/3 populacji kraju.

W ogóle nie kupuję mięsa i nie mam tego problemu ; )

W ogole mieso jest nam niepotrzebne (no chyba, iz twoja masa wynosi 90 kg a w tym tkanki tluszczowej 1,5%)
Spozywajac odpowiednia dawke dzienna produktow mlecznych z uwzglednieniem zapotrzebowania na wapn (mleko, sery podpuszczkowe, ferementowane napoje mleczne - "naturalne") dostarczamy cala dawke pelnowartosciowego bialka.
Na 1kg masy ciala zdrowy czlowiek powinien przyjmowac 1g bialka. W tym conajmniej 50% pochodzenia zwierzecego.
Mniejsza lub wieksza ilosc stosowana przez dluzszy czas moze doprowadzic do niedozywienia typu kwashiorkor lub do przewleklej niewydolnosci nerek, rzadziej watroby czy trzustki.
1l mleka = 34g bialka zwierzecego.
Druga polowe dostareczamy z produktow zbozowych, warzyw (glownie warzywa roslin straczkowych), owocow (glownie owoce suszu).
Jezeli ktos jest az tak biedny to zawsze moze sobie jajko czy dwa zjesc i juz ma okolo 12g bialka wzorcowego.

Użytkownik Critias edytował ten post 24.02.2013 - 08:43

  • 0

#18

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szwajcarska firma Nestle została zmuszona do wycofania części produktów ze sklepów we Włoszech i Hiszpanii po tym, jak testy wykazały obecność w niektórych produktach śladowych ilości koniny zamiast wołowiny, donosi BBC i Euronews.

Zatem, największy na świecie producent żywności, został wciągnięty w skandal rozwijający się w Unii Europejskiej. W ostatni piątek, na nadzwyczajnym posiedzeniu w Brukseli, unijni eksperci podjęli decyzję o natychmiastowym rozpoczęciu we wszystkich krajach Unii analizy produktów mięsnych pod kątem zawartości mięsa końskiego.

Nestle wstrzymało przyjmowanie mięsa od dostawcy z Niemiec. Rzecznik firmy powiedział, że ilości koniny były małe i nie przekraczały 1%. Nestle usunęło z rynku mrożone makarony ravioli i tortellini we Włoszech i Hiszpanii. We Francji będzie wycofane lasagne. Rzecznik firmy powiedział w rozmowie z BBC, że mięso do produkcji pochodzi z Niemiec z firmy HS Schypke.

Szefowie Nestle zapewnili, że teraz dostawy wołowiny do firmy będą dokładniej sprawdzane. Rozprzestrzeniający się koński skandal objął już co najmniej 12 krajów europejskich. Według korespondenta BBC z Genewy, największa firma spożywcza podejmując decyzję o wycofaniu produktów pokazała, że problem jest znacznie szerszy niż wcześniej sądzono. Krytykowany jest system dostaw mięsa ustanowiony w przemyśle spożywczym.

Źródło: http://wolnemedia.ne...o-slady-koniny/




Powyższy tekst pokazuje, że tak naprawdę nie do końca wiemy jakie mięso kupujemy. Pojawia się pytanie jak to sprawdzić? Zamiast otrzymywać na ten temat więcej odpowiedzi, bo tu chodzi o ludzkie zdrowie to pojawia się coraz więcej pytań na które niestety ciężko odpowiedzieć.



  • 0



#19

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To odlicz jeszcze od tego podatki i zostaje 1500 jak nic. I nie wiem dlaczego twoje statystyki oparte na rozkminach jakichś bliżej nieokreślonych Sedlaków (coś mi kołacze w moim zamroczonym mózgu że na ich "statystykach" oparte są niektóre artykuły na interii, bedące pośmiewiskiem ogółu czytelników) miałyby być lepsze niż moje.



Nie wiem jak to się dzieje, że ci z 4000 zostaje 1500, skoro mi z 3400 zostaje 2400. Ktoś ci robi koło jajek :P
  • 1

#20 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja mięsa niemalże wcale nie jem, a parówek, wędlin itd. to już w ogóle. Wam też polecam, z czasem zapach rosołu, klopsów, kotletów itd. zacznie Wam śmierdzieć padliną i nawet nie będziecie mieć na to świństwo ochoty.
  • -1

#21

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


To odlicz jeszcze od tego podatki i zostaje 1500 jak nic. I nie wiem dlaczego twoje statystyki oparte na rozkminach jakichś bliżej nieokreślonych Sedlaków (coś mi kołacze w moim zamroczonym mózgu że na ich "statystykach" oparte są niektóre artykuły na interii, bedące pośmiewiskiem ogółu czytelników) miałyby być lepsze niż moje.



Nie wiem jak to się dzieje, że ci z 4000 zostaje 1500, skoro mi z 3400 zostaje 2400. Ktoś ci robi koło jajek :P


Nie mnie ktoś robi kolo jajek tylko Ty kochanie dałeś się złapać na chwyt z rozdrabnianiem obciążeń fiskalnych na składki, podatki bezpośrednie oraz niebezpośrednie, i tkwisz w błogiej nieświadomości skali łupienia twoich funduszy przez państwo :)

Użytkownik Avenarius edytował ten post 24.02.2013 - 13:10

  • 2

#22

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mnie ktoś robi kolo jajek tylko Ty kochanie dałeś się złapać na chwyt z rozdrabnianiem obciążeń fiskalnych na składki, podatki bezpośrednie oraz niebezpośrednie, i tkwisz w błogiej nieświadomości skali łupienia twoich funduszy przez państwo :)



Daruj sobie to "kochanie" chłopcze. Twoja orientacja seksualna niewiele mnie obchodzi, ale racz uderzać do kogoś innego.
Po drugie - wiem ile mam, wiem ile dostaję. Wiem, jakie mam obciążenia fiskalne, wiem ile płaci mój pracodawca. Jeśli ktoś żyje w jakiejś nieświadomości to ty. Nie jesteś bowiem świadomy, że nie wiesz tyle, ile ci się wydaje że wiesz.
  • 0

#23

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To widocznie pracujesz na czarno lub na umowę zlecenie, lub nie płacisz podatków wtedy może ci zostawać 2400 z 3400, przy umowie o pracę jest to po prostu niemożliwe.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 24.02.2013 - 13:19

  • 0

#24

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To widocznie pracujesz na czarno lub na umowę zlecenie, lub nie płacisz podatków wtedy może ci zostawać 2400 z 3400, przy umowie o pracę jest to po prostu niemożliwe.



Pudło. Lepiej powiedz jak wychodzi ci 1500 z 4000.
http://www.infor.pl/...utto_netto.html
  • 0

#25

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pudło to jest ten twój kalkulatorek który uwzględnia tylko część obciążeń fiskalnych, tak się włąsnie pierze mózgi. Wierz sobie dalej że masz 2400 z 3400, krzyż na drogę :)

BTW

Mylo powołując się na rzekome badania niejakich "sedlak & sedlak" twierdzi że mediana wynagrodzenia w Polsce wynosi 4000 zł, tymczasem właśnie przeczytałem przypadkiem że średnie wynagrodzenie w styczniu br wg GUS wyniosło 3680 zł, konia z rzędem temu co mi wytłumaczy jak mediana może być wyższa od średniej arytmetycznej z tego samego zbioru wartości.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 24.02.2013 - 13:54

  • 0

#26

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pudło to jest ten twój kalkulatorek który uwzględnia tylko część obciążeń fiskalnych, tak się włąsnie pierze mózgi. Wierz sobie dalej że masz 2400 z 3400, krzyż na drogę :)


Mam ci zeskanować odcinek wypłaty? Widzę, że betonu się nie ruszy.



Edit:
Zbiór 5,5,5,1: mediana = 5, średnia = 4.
Miałem rację z betonem.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 24.02.2013 - 14:01

  • 0

#27

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Pudło to jest ten twój kalkulatorek który uwzględnia tylko część obciążeń fiskalnych, tak się włąsnie pierze mózgi. Wierz sobie dalej że masz 2400 z 3400, krzyż na drogę :)


Mam ci zeskanować odcinek wypłaty? Widzę, że betonu się nie ruszy.


To weź ten odcinek i odejmij od tego 1/12 Pitu oraz vat na paragonach w sklepie i stacji benzynowej, dalej bez zmian 2400 z 3400 w kieszeni ?

Użytkownik Avenarius edytował ten post 24.02.2013 - 14:05

  • 0

#28

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Pudło to jest ten twój kalkulatorek który uwzględnia tylko część obciążeń fiskalnych, tak się włąsnie pierze mózgi. Wierz sobie dalej że masz 2400 z 3400, krzyż na drogę :)


Mam ci zeskanować odcinek wypłaty? Widzę, że betonu się nie ruszy.


To weź ten odcinek i odejmij od tego 1/12 Pitu oraz vat na paragonach w sklepie i stacji benzynowej, dalej bez zmian 2400 z 3400 w kieszeni ?



Chłopcze, jesteś niereformowalny. Najpierw gadasz bzdety, ile to niby wynosi pensja. Teraz mi każesz odliczać VAT. A może jeszcze mam odliczyć cenę wody i butów na zimę?

Ale w sumie to nie dziwne u kogoś, kto nie rozumie jak mediana może być wyższa od średniej. Wcale zdziwiony nie jestem.

P.S.
Z PIT-u powinienem sobie sporo doliczyć, bo mam niezłe zwroty.
  • 0

#29

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten temat jest o kasie czy mięsie? Średnia krajowa nie odzwierciedla żadnej prawdy. Dodaj pensje 100 robotników którzy zarabiają 1000 złoty i 10 prezesów, kierowników którzy zarabiają po 5000, 6000 tysięcy... 90% pracującego społeczeństwa zarabia o wiele mniej niż ta "średnia krajowa"... Ale wadźcie się dalej jakieś bezsensowne głupoty ale w innym temacie okej? Może poproście moda o wydzielenie wątku?
  • 0



#30

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pdjakow, Avenarius- skończcie z offtopowaniem i ewentualną dalszą dyskusję dokończcie na PW.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych