Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemysł Mięsny - Szokujący Sekret Mięsnego Kleju


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Mięso (33 użytkowników oddało głos)

Jak często zdarza wam się kupić mięso/wędlinę nie świeżą?

  1. Raz na tydzień (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Więcej niż raz w tygodniu (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Raz na miesiąc (6 głosów [18.18%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.18%

  4. Więcej niż raz w miesiącu (2 głosów [6.06%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.06%

  5. Raz na pół roku (8 głosów [24.24%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 24.24%

  6. Głosowano Zawsze gdy kupuję, to mam świeże (17 głosów [51.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 51.52%

Jeśli kupiliście mięso i okazuje się, że jest stare jakie cechy ma to nieświeże mięso?

  1. Głosowano Śmierdzi (21 głosów [33.33%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 33.33%

  2. Mięso toczą mady (1 głosów [1.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.59%

  3. Głosowano Klei się (19 głosów [30.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 30.16%

  4. Obrzydliwie wygląda(Po przekrojeniu) (2 głosów [3.17%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.17%

  5. Mięso, nie jest mięsem (1 głosów [1.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.59%

  6. Dziwne plamki na powierzchni mięsa (1 głosów [1.59%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.59%

  7. Dziwny zapach(Podczas gotowania, często zabijany przez przyprawy) (6 głosów [9.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.52%

  8. Okropne w smaku(Po ugotowaniu) (7 głosów [11.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.11%

  9. Inne nie typowe cechy (5 głosów [7.94%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.94%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zawsze się zastanawiałem nad tym co jemy, często staram się uważać w sklepie szczególnie na mięso od którego można się poważnie rozchorować. Ale ten poniższy filmiki o kleju mięsnym mnie po prostu zaskoczył...

https://www.youtube.com/watch?v=vBIjM2Ur1LU

Także jestem ciekaw jak często dochodzi do tego typu procederów. Jak często zdarza wam się kupić mięso/wędlinę nie świeżą?

https://www.youtube.com/watch?v=QVFtaGbAhB4

https://www.youtube.com/watch?v=rxQysRboaSA

Użytkownik Sventer edytował ten post 23.02.2013 - 15:25

  • 6



#2

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu do zakupów mięsa, wędlin czy kiełbas podchodzę z dużą rezerwą. Najchętniej bym w ogóle zrezygnował z kupowania wyrobów mięsnych ze sklepu, ale na razie nie miałbym czym ich zastąpić. Praktycznie każda kiełbasa lub wędlina jest konserwowana którymś konserwantów: azotyn sodu (E250), azotan sodu (E251) lub azotan potasu (E252). Przy obróbce termicznej pow. 150 oC, azotyn sodu wchodzi w reakcję z cząsteczkami białka w wyniku czego mogą wytwarzać się rakotwórcze nitrozoaminy, dlatego lepiej unikać ich smażenia czy grillowania, a same produkty spożywać w umiarkowanych ilościach. W parówkach jest jeszcze więcej konserwantów i nawet jak zawartość mięsa przekracza 70-80%, to lepiej też ich za dużo nie jeść. O konserwach lepiej już zapomnieć.
  • 0



#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczerze mówiąc nigdy nie kupiłem jakiejś super nieświeżej wędliny - żeby była śmierdząca czy zmieniła kolor. Oczywiście zdarzają się że coś takiego leży w sklepowej lodówce - ale to chyba trzeba być ślepym. :P Nawet regeneracja nie "zrobi" mięsa idealnie jak nowe. Zwykle kupuje w sprawdzonych miejscach - albo dokładnie sprawdzam. Bo to czy jest świeża to widać i czuć.

Zwykle jem drób ze sprawdzonego sklepu, czasem jakieś szynki które wyglądają na "suche" - bo to jest mój zwyczajowy drogowskaz. Parówki lubię i będę jadał tak czy siak. :P Ale poniżej Sokołowa czy Berlinek nie schodzę, bo tanie są obrzydliwe.

Poza tym mamy sąsiadów od których można kupić po uboju jakieś wędliny, podroby i mięso to korzystamy.
  • 0



#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu do zakupów mięsa, wędlin czy kiełbas podchodzę z dużą rezerwą. Najchętniej bym w ogóle zrezygnował z kupowania wyrobów mięsnych ze sklepu, ale na razie nie miałbym czym ich zastąpić. Praktycznie każda kiełbasa lub wędlina jest konserwowana którymś konserwantów: azotyn sodu (E250), azotan sodu (E251) lub azotan potasu (E252). Przy obróbce termicznej pow. 150 oC, azotyn sodu wchodzi w reakcję z cząsteczkami białka w wyniku czego mogą wytwarzać się rakotwórcze nitrozoaminy, dlatego lepiej unikać ich smażenia czy grillowania, a same produkty spożywać w umiarkowanych ilościach. W parówkach jest jeszcze więcej konserwantów i nawet jak zawartość mięsa przekracza 70-80%, to lepiej też ich za dużo nie jeść. O konserwach lepiej już zapomnieć.


Gwoli ścisłości to azotan sodu (E251) lub azotan potasu (E252)do spółki z sola kuchenną od stuleci używano do peklowania wędlin przed wędzeniem. Inna sprawa że wędliny kiedyś tylko sparzano (albo i nie ) w temperaturze ok 80 -90 oC.
  • 0



#5

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

No ok, o takich praktykach powinno się informować klienta, ale czy to jest rzeczywiście niebezpieczne? Jeśli tak, to który konkretnie składnik tego kleju jest niebezpieczny i dlaczego? Co do bakterii, to spotykamy się z nimi codziennie, więc też nie powinny stanowić jakiegoś dużego problemu dla zdrowej osoby.
  • 0



#6

kkcc.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto o zdrowych zmysłach kupuje mięso/wędliny w supermarkecie?
  • 3

#7

weirdo.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ogóle nie kupuję mięsa i nie mam tego problemu ; )
  • 2

#8

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kto o zdrowych zmysłach kupuje mięso/wędliny w supermarkecie?


Biedota o zarobkach 1500 zł "na rękę", ale nie ma co się przejmować tą chołotą, to tylko 2/3 populacji kraju.
  • 18

#9

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Kto o zdrowych zmysłach kupuje mięso/wędliny w supermarkecie?


Biedota o zarobkach 1500 zł "na rękę", ale nie ma co się przejmować tą chołotą, to tylko 2/3 populacji kraju.


Ja sam zarabiam mniej niż 1500 i należę do tej "biedoty" jak to określiłeś, bardzo rzadko kupuję w markecie, mam jeden ulubiony mięsny gdzie jest świeże mięso. Unikam jadania parówek(jak można tak coś nie dobrego jeść?). Od czasu do czasu jakaś kiełbasa. A z mięs to filet z kurczaka, wołowe(okazjonalnie), schab, wieprzowe(którego nie lubię ze względu na to jak mój żołądek po dłuższym spożywaniu tego mięsa traktuje, w tym mięsie jest coś szkodliwego), wątróbkę i to chyba tyle. Ograniczam się do tylko kilku produktów i zawsze uważam. I zawsze jak z kimś na ten temat gadam to odradzam kupowanie w marketach, szczególnie tych hipermarketach gdzie produkty są jeszcze gorszej jakości(ale tańsze nie znaczenie). Jednak są wyjątki od tej reguły.


Najlepiej by nie jeść mięsa, co racja ale niestety organizm, który od wielu lat jest do tego przystosowany ciężko oduczyć. Sam wiem, że nie jest to do końca dobre ale jestem tego pełen świadom. Jedzenie mięsa zapewnia organizmowi wiele potrzebnych składników, mam bardzo ciężką pracę fizyczną i nie mógłbym się bez tego mięsa obyć.

Użytkownik Sventer edytował ten post 23.02.2013 - 22:59

  • 1



#10

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Kto o zdrowych zmysłach kupuje mięso/wędliny w supermarkecie?

Wielu ludzi robi zakupy w supermarkecie raz na kilka dni, bo nie mają czasu i/lub chęci jeździć osobno do sklepu mięsnego, rybnego, na targ owoców i warzyw, załatwiać sobie skądś jaj, etc. Tak jest po prostu wygodnie. Co do samego mięsa, to też wcale nie jest tak, że jak "od rolnika", to lepiej, np. czytałem że ludzie płacili sporo za zdrowe mięso prosto od rolnika, a okazywało się, że smakowało/pachniało jak ryba, bo rolnik karmił zwierzaka mączką rybną, bo tak taniej :)
  • 2



#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biedota o zarobkach 1500 zł "na rękę", ale nie ma co się przejmować tą chołotą, to tylko 2/3 populacji kraju.


Jak zwykle bzdury. ;)

"W 2012 roku mediana całkowitego wynagrodzenia wyniosła 4 000 PLN brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak."
Uprzedzając nieuwagę, zaznaczam mediana.

Wiem, zaraz usłyszę "Statystyki nie odzwierciedlają prawdziwego życia!". No może, ale jeśli tak to czemu sam je zastosowałeś tworząc swoją wyimaginowaną statystykę mówiącą o 2/3 kraju zarabiających 1500 pln na rękę?
Oczywiście to pytanie retoryczne, bo doskonale wiem dlaczego to zrobiłeś, bo popiera Twoje zdanie. Nie ważne że jest zmyślone, ważne żeby wyszło na Twoje.
  • -15



#12

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

4000 brutto to jakieś 2000 netto, argument aż mi w pięty poszło , kombinuj dalej Mylo, szykuje się niezła beka jak zwykle.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 24.02.2013 - 02:01

  • 5

#13

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Beka to może być co najwyżej z Twojego próżnego uporu.

"wynagrodzenie netto: 2 853.96 zł"

Biedota o zarobkach 1500 zł "na rękę", ale nie ma co się przejmować tą chołotą, to tylko 2/3 populacji kraju.


  • -3



#14

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To odlicz jeszcze od tego podatki i zostaje 1500 jak nic. I nie wiem dlaczego twoje statystyki oparte na rozkminach jakichś bliżej nieokreślonych Sedlaków (coś mi kołacze w moim zamroczonym mózgu że na ich "statystykach" oparte są niektóre artykuły na interii, bedące pośmiewiskiem ogółu czytelników) miałyby być lepsze niż moje.
  • 0

#15

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie, po co robić ankietę wśród ponad 100 000 osób, skoro mogli się po wiedzę zgłosić do Ciebie. Nie myślałem o tym wcześniej, ale teraz uznaję to za oczywistość.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych