Skocz do zawartości


Zdjęcie

Criss Angel


  • Please log in to reply
330 replies to this topic

#121

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cooperfield, ktory przyznaje ze jego sztuczki to 100% iluzji, tez mial wiele takich numerow, ktorych racjonalnie nie da sie wytlumaczyc. A mimo wszystko nie bylo w nich zadnej magii. Criss Angel jest rowniez tylko iluzjonista, a opowiastki o satanizmie i czarnej magii to tylko chwyt marketingowy, majacy na celu dodac mroku jego postaci.

narazie chodzenie po scianie lub po wodzie nikt mi racjonalnie nie wytlumaczy.

Na chodzeniu po scianie sie zawiodlem. Slabe to bylo. Spodziewalem sie czegos lepszego.
Tutaj film=> http://www.youtube.c...related&search=
A oto moje spostrzezenia:
- w poblizu nie ma zadnych widzow (co jest dosc dziwne jak na Crissa)
- sposob jego chodzenia jest dziwny (ugiete nogi)
- mysle ze rozwiazaniem tej sztuczki jest:
Dołączona grafika
Zauwazmy ze Criss "idzie" caly czas wzdluz miejsca laczenia plyt (zazn czerwona strzalka). Mysle ze caly sekret tkwi w tym, ze tamtedy poprowadzona jest cienka i bardzo wytrzymala żylka, ktora przypieta jest przypuszczalnie do pasa Crissa (stad lekko ugiete nogi). A w parasolce znajduje sie zapewne sterowanie ta linka i Criss sam steruje predkoscia jej zwijania. I wlasnie dlatego nie ma zadnych widzow znajdujacych sie w poblizu- dostrzegli by zylke :smile:

A co do chodzenia po wodzie to jak znajde i obejrze to sie wypowiem :smile:
  • 0

#122

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak tak chodził po tym budynku to miałam wrażenie , jakby chwilami ' unosił się ' ,ale coś go przytrzymywało , to znaczy , momentami ' odrywał się ' stopami od tego budynku a mimo to był tam dalej , więc myślę ,że jednak coś go tam trzymało , ale jaki musiał być wygimnastykowany ! :mrgreen: utrzymaj się w takiej pozycji przez jakiś czas ! ;-)
mnie tylko zastanawia jego lewitacja ..... to jest jedyna rzecz , w którą jestem skłonna uwierzyć , chociaż fajni by było , gdyby jego sztuczki były prawdziwe :mrgreen: ,
jestem trochę rozczarowana ;(
:P
w każdym razie jest genialnym iluzionistą !

P.S Turrkus , aleeee Ty jesteś ! po co to tłumaczyłeś , a ja chciałam sobie wierzyć ,że on naprawdę tak umie ! :mrgreen: , już nawet opracowałam całą teorię :lol :
  • 0

#123 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

turrkus, sluszne spostrzezenia.Przyznaje racje ale mam jeszcze watpliwosc. a co z zylka w momencie gdy on jescze nie jest przy miejscu po ktorym idzie do gory?


chodzi o to ze albo juz musialby miec ja przypieta albo nie wiem co....

zauwaz ze np. na innym filmiku jak pochyla sie w dol i schodzi potej scianie jak pajak nie mam mowy o lince bo mial duzy parapet ktory oderwalby go od sciany. Nie wiem co myslec.
  • 0

#124

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

teoria z żyłką wydaje mi się mało prawdopodobna szczerze mówiąc ;-) , jak utrzymałaby go w takiej pozycji ? musi być oprócz tego coś jeszcze ,albo coś zupełnie innego , przecież on niemalże idealnie ' przylegal ' stopami do ściany , co prawda od czasu do czasu odrywał je od nej i wtedy jakby delikatnie unosił się czy odstawał od tej ściany i to mnie zastanawia ....
  • 0

#125

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zauwaz ze np. na innym filmiku jak pochyla sie w dol i schodzi potej scianie jak pajak nie mam mowy o lince bo mial duzy parapet ktory oderwalby go od sciany. Nie wiem co myslec.

Tego nie widzialem, ale poszukam bo sie zaciekawilem :smile:

Jak na razie jestem pod wrazeniem chodzenia po wodzie, nie mam za bardzo pomyslu jak to zrobil :wow:


Turrkus , aleeee Ty jesteś ! po co to tłumaczyłeś

Wiem, jestem okropny :mrgreen:

teoria z żyłką wydaje mi się mało prawdopodobna szczerze mówiąc ;-) , jak utrzymałaby go w takiej pozycji ? musi być oprócz tego coś jeszcze ,albo coś zupełnie innego

Ja to sobie tak wyobrazam:
Dołączona grafika
Na zielono- szyna, po ktorej porusza sie mechanizm (niebieski) przytrzymujacy line (czerwona), mechanizmem steruje Criss za pomoca przekaznika ukrytego w parasolu. Takie umocowanie liny zapewnia dobre dociskanie do sciany. Oczywiscie Criss jest dosc dobrze wysportowy, i na pewno cwiczyl to wczesniej zanim zrobiono finalne nagranie. Oczywiscie moge sie mylic :P
  • 0

#126

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie przekonałeś mnie .... :mrgreen:
  • 0

#127

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro potrafi lewitować to moim zdaniem potrafi wejść po pionowej ścianie bez żadnych linek.
To samo tyczy się chodzenia po wodzie.
  • 0



#128

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro potrafi lewitować to moim zdaniem potrafi wejść po pionowej ścianie bez żadnych linek.
To samo tyczy się chodzenia po wodzie.


Pytanie tylko - czy on naprawdę lewituje i chodzi po wodzie?
  • 0

#129

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

lewitacja nie jest aż tak niezwykła jak mogłoby się wydawać , a co z joginami ? , są ludzie ,którzy potrafią to robić ,więc dlaczego nie on ? , niektórzy uważają ,że latające humanoidy są tak naprawdę ludźmi , którzy opanowali tę sztukę to perfekcji ....
to ma wiele wspólnego z siłą umysłu ,a jak wiadomo jego możliwości są nieograniczone i w sumie jeszcze niezbadane, więc ... wszystko jest możliwe .
Kiedyś w internecie oglądałam jego zdjęcia z dzieciństwa ,na których unosił się w powietrzu ... :shock: , jego brat twierdzi ,że od dziecka miał niezwykłe zdolności , które pomagają mu tylko w wykonywaniu tych wszystkich sztuczek :mrgreen:
  • 0

#130

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Możliwe, że każdy to potrafi tylko mało kto o tym wie. Jednakże wymaga to przeogromnych umiejętności i zdolności.
  • 0



#131

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś w internecie oglądałam jego zdjęcia z dzieciństwa ,na których unosił się w powietrzu ... :shock: , jego brat twierdzi ,że od dziecka miał niezwykłe zdolności , które pomagają mu tylko w wykonywaniu tych wszystkich sztuczek :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: co dzisiaj ci spece od marketingu nie wymysla :-D
  • 0

#132

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe, że każdy to potrafi tylko mało kto o tym wie. Jednakże wymaga to przeogromnych umiejętności i zdolności.


jeżeli on autentycznie to potrafi , to zastanawiam się tylko jak on do tego doszedł ...
z tego co czytałam ( i widziałam ) potrafił lewitować już jako dziecko , skoro to prawda , to znaczy ,że jest to ' naturalna ' umiejętność każdego człowieka , tylko nie każdy wie jak ' to uruchomić ' ... :hmm: , trudno mi uwierzyć ,że jest to możliwe do osiągnięcia poprzez jakieś intensywne skupienie na tym ..... hmmm interesujące

co dzisiaj ci spece od marketingu nie wymysla


Turrkus nie bądź wredny ! :roll:

psujesz mi całą zabawę !!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#133

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gwoli wyjasnienia: OCZYWIŚCIE, że lewitacja nie jest bzdurą wyssaną z palca i jestem świadom tego, że takie zjawisko istnieje, bo jest to element moich zainteresowań, ale zastanawia mnie to, czy ten człowiek naprawdę ma takie umiejętności, czy to tylko zdolny iluzjonista który do tego kręci te filmy w taki sposób, że spokojnie mogłoby być to wyreżyserowane itp.
  • 0

#134

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zastanawia mnie to, czy ten człowiek naprawdę ma takie umiejętności, czy to tylko zdolny iluzjonista który do tego kręci te filmy w taki sposób, że spokojnie mogłoby być to wyreżyserowane itp.


no właśnie w tym rzecz ! ... albo ma niezwykłe umiejętności i potężny umysł , albo jest
' tylko ' genialnym iluzionistą ;-)
  • 0

#135

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jeżeli on autentycznie to potrafi , to zastanawiam się tylko jak on do tego doszedł ...

Może jako dziecko nie był świadom, że to coś dziwnego i prawie niemożliwego. Dodatkowo pewnie nie wpajano mu, że to bzdura i głupota. Wiara czyni cuda.

Tyle, że David Copperfield też tak 'potrafi', a wiemy, że to sztuczki.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych