Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół, dogmaty itp. Wasze zarzuty....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#76

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to samo moge napisać o biblii... Bo Zecharia Sitchin potrafi odczytać te teksty i poprawnie zinterpretować... A do tego, dzieki znajomości hebrajskiego ( w najstarszej formie) potrafi wyłapać błędy w interpretacji w biblii. Chociaż jak sam opisuje, to co jest tam opowiedziane miało miejsce, tylko znaczenie jest zupełnie inne niż pierwotnie
  • 0



#77

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobrze, ale co z NT co z Chrystusem!? Zmartwychwstanie było zmyślone?
  • 0

#78

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://bogowie.org.p...3?ido=16&poz=11
http://bogowie.org.p...p3?ido=16&poz=4http://bogowie.org.p...p3?ido=16&poz=9


nie po to to podałem, zeby to olał... :D
przeczytaj sobie choć część z tych 3 artykułów
  • 0



#79

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem krótko - HENRYK BATUTA, dlaczego ufasz tym artykułom, spojrzałem na ostatni punkt mówiący o wniebowstąpeiniu i nagle się dowiaduje że Jezus miał dziecko z Marią Magdaleną. Osoba która to pisała musiała być pewna swoich "dowodów" co nie zmienia faktu że ja nie wiem z czego on korzystał i nie wiem czmu miałbym mu ufać bardziej niż Batucie


PS Kiedy będę miał 4 gwiazdki?
  • 0

#80

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A przeczytałeś całość, czy tak jak w tym temacie lecisz tylko po wierzchu? Jakbyś całość przeczytał...
  • 0



#81

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A przeczytałeś całość, czy tak jak w tym temacie lecisz tylko po wierzchu? Jakbyś całość przeczytał...


Po piewrsze w tym temacie nie czytam po wierzchu nie wiem skąd taka twoja teoria (lekko bezczelna), to chyba ty nie umiesz czytać i nie zrozumiałeś że przeczytałem tylko punkt o wniebowstąpieniu....
  • 0

#82

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A przeczytałeś całość, czy tak jak w tym temacie lecisz tylko po wierzchu? Jakbyś całość przeczytał...


Po piewrsze w tym temacie nie czytam po wierzchu nie wiem skąd taka twoja teoria (lekko bezczelna), to chyba ty nie umiesz czytać i nie zrozumiałeś że przeczytałem tylko punkt o wniebowstąpieniu....


Wiesz, ja zauważyłem że np. do długego posta Ariela sie nie odnisłeś, a tam było sporo ciekawych rzeczy. Może mylnie postawiłem diagnoze i sorx za to że tak ostro, ale na tekst składa się całość, a nie kawałek...
  • 0



#83

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

DO długiego posta odniosłem się w mniejszej ilości bo stawiane tam pytania są bez sesnu w sytuacji kiedy nie uznajecie Biblii za coś wiarygodnego więc jaki jest sens aby sie na niej opierać?
  • 0

#84

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobrze, ale jakie ty masz podstawy, aby twierdzić, ze Biblia jest w 100% prawdziwa i autentyczna? Bo chyba tylko na podstawie nauk kościoła... a dalej nie chce mi sie ciągnąć, bo o tym już była mowa w tym temacie
  • 0



#85

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie a jakie ty masz powody żeby twierdzić ze teksty sumeryjskie są .......
  • 0

#86

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, skoro tak wracamy. Teksty Sumeryjskie są starsze niż Biblia, a ta z nich czerpie garściami. To już dowód na to że Biblia nie jest jedyna w swoim rodzaju i że ona też musiała skądś wziąść te wszystkie opowieści...
Druga rzecz to to że w ciagu wieków poprzez tłumaczenia to co było zawarte w bibli uległo zatarciu. A teraz. Znowu się powołam na Zecharie Sitchina. On studiował hebrajski i jego starsze odmiany i doszukuje się sensu w pierwszy wersjach pism z biblii... I to on ujawinł różne przkłamania w tłumaczeniu
  • 0



#87

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W textach Sumeryjskich, które powstały ok. 4000 lat przed Chrystusem znajdujemy opowieści m.in o :

- potopie
- ogrodzie EDEN (ED.IN po Sumerysjsku)
- Noe
- Stworzenie człowieka
- Wieża Babel
- Sodoma i Gomora
- i inne ...
  • 0



#88

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tym że mówisz o ST a nie o NT...... więc cos tu by nie grało

[ Dodano: 2006-02-17, 18:47 ]
O macie rację ale weźcie pod uwagę że to są TEKSTY, a Biblia była przez dłuższy czas PRZEKAZEM USTNYM i to one są najstarszą formą przekazywania wiedzy....a to że wydarzenia powtarzają się w różnych psimach potwierdza tylko że takie wydarzenia jak potop są prawdziwe
  • 0

#89

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale akrat o NT rozpisał się Ariel, więc co tu więcej dodawać?
  • 0



#90

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

....a to że wydarzenia powtarzają się w różnych psimach potwierdza tylko że takie wydarzenia jak potop są prawdziwe


Są prawdziwe ... ale nie w aktualnej interpretacji Biblii ...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych