Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół, dogmaty itp. Wasze zarzuty....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#106

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowieku ale ty wciąż nie rozumiesz. Ten Kanon nie powstał w oparciu o czyjeś widzimisię tylko o to co do tej pory było uważane za chrześcijan za źródło prawdy. Tradycja to ważna sprawa i właśnie te 250 lat tradycji w czytaniu tylko okeślonych pism było podstawą aby te księgi włączyć w kanon, nie czytałeś chyba całego artykułu o tym jak wiele powstawało "bajek" opierajacych się na życiu Chrystusa i wypełnijący ciekaowść ludzką o życiu Chrystusa. Chrześcijanie opierali sie na pierwotnych pism , tych ktorzy byli najblizej prawdy. Zobacz nawet dzis zafacynowanie Chrystusem jest tak duze ze powstaja legendy o tym jak był w Japoni czy Indiach. Kanon został ustanowiony po to aby źródłem wiary były jedynie te pierwotne pisma, a nie dywgacje i "bajki" , ja nie wiem ale wy chyba tego nie widzice, ze musiało w koncu dojsc do jasnego okreslenia ze należy opierać sie na pierwotnych żródłach.
  • 0

#107

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz co Ariel nie wiem o co ci chodzi przeciez odnioslem sie do twoich pytan i jesli jestes na tyly pyszny zeby uwazac mnie za kogos niegodnego do dyskusji z toba to sie zamknij i na razie (widze ze na forum mozna przeklinac) idź sie dowartosciowywac gdzie indziej

[ Dodano: 2006-02-19, 22:06 ]
Aha wiesz, jedno pytanie do całego twojego zajbistego tekstu. Dlaczego chrześcijanie na początku używali jako sowjego znaku rozponawczego ryby? Człowieku ty jestes jakis natchniony. Ty oczywiscie byłeś chrześciajnnem z I wieku, ty wiesz co wtedy czytano, ty wiesz ze był cnezor, ty wiesz ze minsi robili błędy typu "Chrystus nie zmartwychwstał po trzech dniach"--->"Chrystus zmartwychwstał po 3 dniach". Ty wiesz lepeij niż ojciec zajmujacy sie historią Kościoła, jakie ksiegi pierwotne były źródłem wiary, to ty wiesz że 80 Ewangelii o drastycznie różnych treściach są bardziej wiarygodne od 4 pierwszych. Z tobą nie można dyskutować. W tobie jest nienawiśc chęć udowodnienia mi jaki to żałosny los spotkał mnie w zwiazku z moją wiarą. To że piszesz długie teksty nie znaczy że są one treściwe, bo ciągle piszesz to samo :BO KTOS PRZYSZEDŁ I USTALIŁ.

Wogóle nie odnioisłeś się do mojego postu o prześladowaniach Chrzescijan ktore uniemozliwialo im wszelakiego rodzaju zjazdy. Wiesz nie wiem czy to ja jestem za glupi czy ty za mądry, ale pycha bije od ciebie. Ciągle drażysz ze to KTOŚ coś ustalił, ale wogóle nie słuchasz mnie ani ojca od Piajrów, że wszystko co ustalił 1 sobór wynikało z tradycji i pochodziło wprost od ludu. Jeśli ty to negujesz to masz racje nie ma sensu dalsza dyskusja.
  • 0

#108

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zważmy na to, że jeśliby jakiś ksiądz bądź inny duchowny znalazł jakiś błąd w biblii by to ujawnił? myśle że nie, bo w końcu to mogłoby zburzyć to na co tak długo pracował kościół. Przecież każdy, kto myśli w jeden określony sposób, nie będzie sam podważał swoich poglądów... A tym bardziej nie powie tego publicznie. Z tego taki wniosek wyciągam, że autorytet Księży jest nieco naciągany i sztuczny, bo kto odważyłby się powiedzieć coś innego niż oni zaraz zostanie ekskomunikowany i tyle...
  • 0



#109

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale wiesz ciągle omijasz wątek boski w tym temacie. Przecież ksiądz ktory odkryłby (prawda jest taka ze Biblia była studiowana juz 2 miliardy razy i jakos nikt błedów nie znalazl) "błąd" nie ma POGLĄDÓW tylko ma WIARĘ a to jest znaczna róznica....ale ty raczej tego nie rozumiesz bo nie wiesz na czym polega wiara
  • 0

#110

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiara jest rzeczą totalnie abstrakcujną, więc trudno jest ją zdefiniować.
Nawet jeśli byśmy rozpatrzyli tu kwestie wiary, a nie poglądów, to tym bardziej nikt nie przyjmie do wiadomości rzeczy, które kłócą się z wiarą... Ksiądz jest tego koronnym przykładem.

I tak sobie myśle, że dziwne troche jest, że kiedyś Bóg tak kochał Izraelitów, że im pomógł wyjść z niewoli i znaleźć ziemię obiecaną, a teraz pozwala na takie ich traktowanie i co gorsza ciągłe strzelaniny i mordy... To się chyba kłóci z ich wiarą, nie sądzisz?
Penie napiszesz zaraz, że judaizm to nie chcrześcijaństwo, ale Bóg jest ten sam...
  • 0



#111

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz, równie dobrze możesz się teraz spytać dlaczego jest, głód, zarazy i śmierć i w ten sposób podważać moja wiarę.....
  • 0

#112

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pytania jakie były:

Co się stanie ze wspomnianym bogiem, jeśli ludzie o nim zapomną i przestaną w niego wierzyć?

Egipt, Aleksandria, Majowie - a każdy od dziecka uczony był, iż to jego wiara jest jedyną, słuszną i niepowtarzalną, wszystkie inne zaś są "be". Powiedz mi zatem proszę, jaka różnica jest w tym przypadku?

... prawdziwie "pro-Boski" celibat, zgodny z wszelkimi zasadami wiary i kościoła, zaraz, zaraz, a kiedyż to Jezus nakazał celibat?

Co do tego symbolu, bądź nie, podaj mi proszę fragment, który wprost, nie używając metafor, mówi o tym, że nie mogę popatrzeć na boga, jako na symbol tego, do czego ma dążyć człowiek, chcac stać się istostą doskonałą duchowo, pozbawioną tzw. piętna grzechu pierworodnego?

... człowiek ma pojąć, to co ma go zbliżyc do istoty idealnej, umiejącej kreować dobro. czy to wystarczy na interpretacje twojego określenia?

Dlaczego jeżeli argument Ci "nie leży" bawisz się w cenzora i mówisz, że żle wiercę?
Co by się stało, gdyby Kościół nie zablokował dostępu do wiedzy i edukacji na ponad 1000 lat?

To co, według jednej z tez, jakie wrzuciłem wcześniej, za niezgodność ze ślepym dogmatem wiary, na stos i palimy delikwenta za "heresie" czyli wybory toku myślenia niezgodnego z Kościołem? Chyba, że zostawimy wybór, czy kamień do nóg i do jeziora, czy całopalenie? (to w kwesti rozluźnienia :lol )

Ciągle nie widzę bezsensu mojego pytania, zwłaszcza po tym, jak wyjaśnionym zostało jego rozumienie w moich oczach. (w domyśle liczyłem że ów bezzsens mi ukażesz)

Może zdefiniuj, co rozumiesz pod pojęciem "bóg" i skonfrontuj to z opisami zawartymi w Biblii (domysł sam wypływa)

O co można Cię chetnie poprosić to to, żebyś się wynikami owych konfrontacji, jak i jej przebiegiem zechciał z nami tutaj podzielić, uważam, że może się to stać ciekawym źródłem rozwojowym dalszej debaty na tym subforum, i chetnie rzuce okiem na wnioski i tezy do owych wniosków potrzebne, jakie rozpatrywałeś.

nie po to było napisane tam tak wiele odniesień do NT, żebyś mi kadził o nieuznawaniu przeze mnie Biblii, co ma piernik do wiatraka, że tak na bezczelnego zapytam?

Zapytam jeszcze raz, co z historią jako nauką?

. Po co zaprzątać sobie głowę i uwagę problemem, na który Ty nie chcesz spojrzeć z innej perspektywy niż Twoja własna?

czy w ten sposób uznasz ludzi innej wiary i na codzień obcujących z innymi kanonami za niegodnych i bezwartościowych w dyskusji?

jednak spróbuj chociaż mnie przekonać, iż miał on na myśli wszelkie wypaczone zmiany jakie wprowadził Kościół zakrywając się przyzwoleniem Jezusa, nie zaś określenie pozwolenia na wiązanie ludzi przed bogiem w wierze i uczuciu, tak par małżeńskich jak samych sakramentów

Tradycję chrztu przejął Kościół i początkowo, owszem, był to chrzest zarówno Janowy jak i Jezusowy, gdyż obmywając wodą głowę nawróconego udzielał mu chrztu ducha bożego (o ile możemy o takim czymś mówić) lecz kiedy tylko poczuł swoją moc wymyślił iż za chrzest (sakrament leżący u podstaw naszej religii) będzie zbierał kasę(!) i powiedz mi dlaczego takie przyzwolenie sam sobie nadał i nieustannie z niego korzysta?

Co więcej podobnie jest z sakramentem małżeństwa czy też z pogrzebem. Czy o to chodziło Jezusowi kiedy wypowiadał przytoczone przez Ciebie słowa?

poprosiłem Cię o zdefiniowanie tego pojęcia, co rozumiesz mówiąc bóg, czy wszelkie ideały wynoszące człowieczeństwo ku światłości, czy też istotę zawistną, karzącą i wymagającą ślepego posłuszeństwa wbrew podarowanej wolnej woli? Upss, no tak, ten akapit mojej wypowiedzi również zechciałeś przemyś…pominąć znaczy się, chyba że to niedopatrzenie z Twej strony?

Podajesz to jako odpowiedz na moje pytanie, zechciej się chociaż określić, na które z wielu jakie padły?

Miło, że chociaż podajesz źródło, z którego czerpiesz, a czy nie wydaje Ci się dziwnym, iż nie czytano ich na zebraniach liturgicznych, gdyż uznano je za śmieszne, a uznał je za takowe cenzor który widział, że nie pasują one do kanonu wiary, jaki ustanowił i promował?

czy zagłębiłeś się w temat na tyle, aby doszukać się, iż część tych „śmiesznych” apokryfów, o jakich wspominasz

Czy myślałeś po co i w jakim celu opisałem historyczne powstanie biblii jaką dzisiaj znamy?

czy nie przyjmujesz do siebie niezgodnych z przekonaniami treści, czy też nie chcesz się zmusić do głębszej analizy tego co tam pisałem?

czy istnienie takich opowieści obniża znaczenie tych autentycznych, odnalezionych chociażby nad morzem martwym?

A ja zapytam Ciebie i jednocześnie osobę cytowaną: To Arystoteles żyjąc ponad 300 lat przed naszym Chrystusem i wyznający wiarę w wielu bogów wypowiada się o naszym jedynym?

dlaczego chcesz obiektywizmu w wypowiedziach dwóch subiektywnych stron, z których każda chce pociagnąć racje oponenta na swoją stronę?

Jeśli nie jesteś w stanie podważyć moich zarzutów, to może jednak coś w nich jest wartego zastanowienia?

Najpierw był Egipt potem był Rzym, po drodze Etruskowie, a czas przemija, teraz mamy Chrześcijaństwo, a za 5 tys lat?

to wszystko jest jednym wielkim gdybaniem dwóch stron, po co podajesz takie argumenty?

Czy naprawde wierzysz, że to miałem na myśli zbijając Twój argument?

Chrześcijaństwa nie było równolegle z Egipskimi wierzeniami, więc czego mówisz, że tamto przmeinęło, a Chrześcijaństwo trwa?

gdzie napisałem, że jestem znawcą religii?

Gdzie napisałem, że masz przyjąc moje gdybanie na dogmat?


Twoje odpowiedzi były bardzo "rzeczowe", ich trafność ocenili inni czytający, w mojej ocenie, są jakie są, wypowiadał juz się nie będę. Poczytałem w jaki sposób odnosisz się do osób z którymi "wymieniasz" poglądy, zwłaszcza te wyrzucone przez administratora do śmietnika, dodałem do tego próbę nieudanej oceny mojej psychiki i stosunku do Chrześcijaństwa, poczytałem Twoje "kulturalne" słowa względem mojej osoby, pomyślałem co pomyślałem i mimo tego, że prowokując mnie wyzwaniami od pysznych osób i używając słownictwa siegającego krawężników podwórkowych nie zaś debaty na temat wiary, moją opinię pozostawiłem dla siebie, nie dajesz jednak za wygraną i nadal prowokujesz, zatem powiem Ci chłopcze, że nie podejmę tego, co rzucasz w moją stronę (rękawicą bym tego nie nazwał), gdzyż od swojego rozmówcy chciałbym nie tyle poziomu, jaki powoli w swoich postach (nie mówię tylko o tym temacie) i odniesieniach do innych użytkowników najzwyczajniej tracisz, ale chociaż odrobiny kultury osobistej. No i najważniejsze: pytanie początkowe było odnośnie tego, co mają użytkownicy forum do zarzucenia Kościołowi. Regularnie rozmijasz się z nim, jak i z pojęciami Kościół a Chrześcijaństwo, jakby nie zbijać Twoich argumentów, to w zaparte idąc, szukasz kolejnych, nie odnosząc się do słów kierowanych do Ciebie. Jak napisalem wcześniej, chciałem zakończyć tę wymianę poglądów na poprzednim poście, Ty ni dałeś za wygraną i chcesz jeszcze bardziej popsuć atmosferę, zatem wyraźnie odpadam, dla mnie (jak napisał Przemo), póki co, temat jest zawieszony.
  • 0



#113

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro koniec tematu to dobrze. Wiesz skoro słowo "pyszny" cię obraża, to chyba żyjesz w idealnym świecie i jeszcze nigdy nikt cię nie uraził.....Przyjemnej podróży
  • 0

#114 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

hahahhahahahahha :D Ktosiuf zlituj sie....daj spokoj...daj odetchnac od tych zalosych wywodow... :(

Tak na powaznie.Przygladalem sie tej dyskusji od samego poczatku i i musze stwierdzic ze zgadzam sie z wszystkimi forumowiczami w 100% bo Twoje wywody sa zalosne i niedorzeczne. a dlaczego? juz wyjasniam!

1. Zacznijmy od tego ze nie potrafisz prowadzic dyskusji na poziomie.

2. Nie Przyjmujesz tresci ktora sie wysyla w Twoja strone.

3. Zaczelo sie od tematu Kosciol katolicki i zarzuty z nim zwiazane a skonczylo na tym :Ilu jest Bogow jak nie jeden?


4. Nie odrozniasz faktow historycznych od glupot,ktore byly wypowiadane lub zapisywane przez Duchownych.Podejrzewam ze to z braku oczytania Twojego.

5. Nie potrafisz czytac ze zrozumieniem tego co sie do Ciebie pisze.

6. Skaczesz z tematu na temat a gdy czujesz sie zagrozony bo nie umiesz dobrac argumentow zmieniasz temat.

7. Ariel zadaje Ci argumentacje podparta historia a Ty pleciesz ze jest pyszny nieprzeczytawszy tego dokladnie.

8. gdybys byl trosze oczytany wiedzialbys ze Biblia jest malowiarygodna.

9. Nie umiesz przyjac do sowjej makowki ze Biblia zerznela wiele tekstow z o wiele starszych tekstow jak np. sumeryjski

10. Z uporem maniaka pleciesz trzy po trzy ze Biblia jest bardziej wiarygodna, ze w nia wierzysz a spuscizna sumerow juz nie. A czemu tak bardzo w to wierzysz? Przeciez Biblia byla: przekazywana ustnie,spisywana,przetlumaczana,interpretowana i przeinaczana przez cala nasza ere.Natomiast zapiski sumeryjskie nie bo nie bylo takiej potrzeby. Dla kosciola bylo to konieczne by moc dalej istniec.

11. Gdybys byl bardziej oczytany to wiedzialbys ze sa apokryfy ktore kosciol nie chce ujawnic z tego wzgledu ze moglby przestac istniec.

12. Nawet nie wiesz pewnie ze Biblia jest uznawana obecnie nie jako ksiega prawdy tylko jako dzielo literackie ze wzgledu na ogromna liczbe bledow interpetacyjnych i niescislosci.

13. Gdybys nie mial klapek na oczach dojrzalbys ze Wiara w Boga dla wielu ludzi jak ja, Przemo,Traper,Ariel nie ma za duzo wspolnego z kosciolem katolickim ani z Biblia co nie znaczy ze nie jestesmy wierzacy.

14. Gdybys umial prowqadzic rozmowe i nie odrzucac wszystkie argumenty poparte nauka historyczna to wiedzialbys ze Pewien Pan o ktorym wspominal DjCInex przebadal dokladnie Biblie i spuscizne sumerow i jasno wynika z tego ze Biblia to zlepek tekstow ktore maja swoje zrodlo znacznie wczesniej zanim powstala Biblia.

15. Gdybys dokladnie uwazal i czytal ze zrozumieniem wywody Przema,Ariela, Djcinex,Trapera i innych to zauwazylbys ze nie podwazamy calej tresci Biblii i tego jaki jest jej przekaz tylko to skad teksty Biblijne zostaly zaczerpniete i tego w jaki sposob jest przedstawiany nam do czasow obecnyuch nasz BOG JEDYNY!

16. CHe zauwazyc ze Biblia jako Biblia niesie tresc Dobra i nikt nie czepia sie tego i nikt tej wiarygodnosci nie podwaza z wyjatkiem Pochodzenia naszego Boga a raczej Bogow i jej prawdziwego zrodla. ]

17. Moglbys wreszcie pojac ze nasza cywilizacjia nie byla pierwsza na ziemi i ze to co dzialo sie wczesniej na ziemi mialo zwiazek z Obcymi cywilizacjami.

18. Chce zwrocic uwage na to ze dostrzeglbys to gdybys przyjal do swojej mozgownicy pare kwesti a mianowicie:

Wierzysz w Obcych ale nie wierzysz ze mogli ingerowac na ziemi.

Zapiski,artefakty i pozostalosci po sumerach mowia jasno ze Bogowie to nie kto inny jak Obca cywilizacja ktora osiedlila sie na ziemi.


Stworzyli nas na swoje podobienstwo.masz to napisane w biblii ktora tak swietnie znasz.Musisz poznac teksty sumerow.Wow powstaly znacznie wczesniej :D


Powstal w biblii jeden Bog bo gdyby ludzie wiedzieli ze zostali stworzeni przez inna cywilizacje(pisze o czasach obecnych) to nie byloby nimi latwo manipulowac bo byli by wolni od durnych ziemskich dogmatow.


Pzez takich jak Ty rozwoj techniki idzie szybciej niz rozwoj duchowy bo nasze religie nam to uniemozliwiaja.


Ariel wyraznie napisal ze kosciol przez niemal 2000 lat probowal niszczyc ludzi Nauki ale naszczescie ludzka ciekawosc jest silniejsza od bredni kosciola i po 2000 lat nagle wzrosl rozwoj technologiczny,kulturowy.Kosciol usilnie z tym walczyl ale sie przeliczyl.Sa teraz tego skutki.Nasze otwarcie na swiat jest ograniczone, ciekawosc wielu ludzi i chcec darzenia do prawdy jest znikoma i widoczna u nielicznych ludzi.Zyjemy w swiecie iluzji i tego co przez te wieki wykreowal na koscio i to w jaki sposob manipuluje nami w czasach obecnych
rzad usa,rosji , trzeba dodac jeszcze media i edukacje szkolna wktorej juz dawno niektore wiadomosci powinnebyly byc wycofane.Ale Ty tego nie dostrzegasz. NIe dostrzegasz o czym jest dyskusja tak naprawde tylko klucisz sie o to Czy jest Jeden Bog czy nie, czy Biblia jest wiarygodna czy nie, a nie umiesz zadac sobie pytania prostego Kim my jestesmy? Skad sie wzielismy? Nie umiesz zadac sobie poszukiwawczego pytania co kryje tekst o stworzeniu swiata. Nie umiesz dostrzec ze Biblia wyraznie mowi nam o Bogu ktory jest msciwy.

Ktosuif podziwiam Cie za Twoj determinacje ale szkoda mi Cie ze wzgledu na to ze jestes ograniczony duchowo,ze wierzysz slepo w katolicyzm i w wiare ktora wykreowal kosciol.
Tak bardzo w to wierzysz ze nie szukasz innych mozliwosci,innej prawdy.Nie wiem czy tak bardzo zostales skrzywdzony czy tak bardzo podnieca Cie denerwowanie wszystkich na forum swoimi niedorzecznymi argumentacjami,ktore sa ogolne, wyzsane z palca.
Nie bede bawil sie w Twoje gierki, nie bede z Toba polemizowal bo trudno to by bylo nazwac polemika.Ja cos napisze a Ty odpiszesz na inny temat lub odpiszesz nie przeczytawszy go dokladnie.Napisalem to wszystko tylko raz i wiecej juz nie bede do Ciebie na ten temat pisal bo nie mam najmniejszej ochoty.My wszyscy mamy rozne pogladay,rozny swiatopoglad ale tylko Ty nie potrafiusz tu znikim normalnie rozmawiac,prowadzic rozwmowy.Dlatego napisalem te wszystkie zarzuty bo nie moglem juz na to wszystko patrzec co wypisujesz. Nie mam nic do Ciebie osobiscie ani miec nie bede bo nie o to mi chodzi.Nie chce wzbudzic u Ciebie nerwowosci ani tego by cos Ci wpajac.Sam ocenisz co jest najlepsze.Radze tylko Tobie Ktosiuf bys czasem umial zastosowac sie do jednej zasady obcowania z ludzmi ktora mowi ze oprocz mowienia czy pisannia czasem warto przeczytac lub posluchac.Czesto spotykam sie z ludzmi ktorzy slysza ale nie sluchaja.Wiem ze to co pisze nic nie zmieni i zaraz mnie zaatakujesz i dalej bedziesz szalal na forum. Che tylko bys raz wreszcie przeczytal cos ze zrozumieniem bo Ariel,traper,Przemo i inni Pisza o NIEBIE a Ty o CHLEBIE i dlatego sie dogadac nie mozecie.

Szczerze pozdrawiam i jezeli napisalem za mocno to przepraszam autora tematu,moderatorow i administracje. :lol
  • 0

#115

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muhad

1. Kwestia względna

2. Przyjmuję (ty chyba nie wiesz lepiej ode mnie w ktorej rece tzrymam papier toaletowy)

3. Poczytaj dokładnie, kto zaczął temat o nieścisłościach w Biblii

4. Oczywiscie ty wiesz co i gdzie było zapisywane przez duchownych. ja nie wiem ty wiesz. A ja myślę że ty czytasz Fakt

5. Potrafię, ale przy takim nawale postów mogę czegos nie doczytać

6. To nie ja skaczę...czytaj dokładnie posty

7. Fakty podparte historią z jego jej interpretacją i z nieścisłościami

8.Rozumiem że ty wiesz że Biblia jest mało wiarygodna a Sumer jest wiarygodny. A co do "mojego oczytania" -jesteś niewychowany

9.Nie ma na to żadnych dowodów

10.Chwileczkę to albo Biblia jest zerżnięta (skoro niemal wszystko można znaleść u Sumerów) albo jest niewiarygodna i przeinaczana

11. Poczytaj dokładnie czym są apokryfy- Austriak który twierdził że nie było holokaustu a obozy zagłady zbudowano po wojnie też miał na to dowody

12. Ciekawe stwierdzenie, przez kogo ? dlaczego nie wiem zapewne?

13. Nie mam klapek, moze to wy je macie, dlaczego wasz punkt widzenia jest słuszny a moj nie?

14. Pewien Pan przebadał dużo dokumentów i opublikował ksiażke w której twierdzi że nie było zagłady Żydów....Takich pewnych panów jest tysiace

15....

16........

17. Twoim sposobem dyskusji: Mógłbyś wreszcie pojąć że nie masz racji

18. W sumie to mnie ciagle obrażasz ale widocznie tak już masz

Napisałem ze wierzę w "obcych" ale nie doszukiwałbym się wszedzie ich ingerencji

a co do reszty....Identyczne zarzuty mogę postwić wobec ciebie, co nie ma sensu..
  • 0

#116

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok drogi Przemo widzę że na tym forum są równi i równiejsi gratulacje, wychowuj tak swoje dzieci....
  • 0

#117

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktosiuf... tak czytam to co naskorbałeś i co chwile widze że wytykasz nam nieścisłości... To samo tyczy się Twoej Biblii.

9.Nie ma na to żadnych dowodów

No cóż... nie chce juz pisać żeby czytał więc jakby ten temat jest zamknięty, bo i tak się nic chyba zmieni w twoim podejściu...

15....

16........


Tiaa... nie ma to jak opowiedź... "nie masz co odpowiedzieć? przemilcz, a na pewno pomoże" :D
Ale ja sie odniose do tego co muhad naskrobał :(
Otóż, czy według ciebie, naród, który czerpał ze wcześniejszych cywilizacji nagle pewnego dnia został oświeony, że bóg jest tylko jeden i to jest ich bóg? Wątpie, bo skoro tak, to co z nim (bogiem) było wcześniej? Skoro sam mówi, że nie ma początku ani końca to czemu wcześniej się nie objawił... Możesz równie dobrze napisać, że pierwsi ludzie byli Żydami... No cóż, temu już przeczą dowody historyczne...

PS. Skoro my według Ciebie wszędzie doszukujemy sie ingerencji obcych na siłe, to tak samo Ty wszedzie na siłe 'wciskasz' boga... Znam jeszcze jedna taką osobę i jest ogólnie krytykowana prze wszystkich...

Możesz tą wypowiedź uznać za powielanie wcześniejszych / obraze Ciebie bądź religi / zwykły nic nie warty tekst, ale chciałbym cię skłonić do większego dystansu do własnej wiary, którą uznajesz za jedyną tylko dla tego, że tek ci powiedzieli...
  • 0



#118

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do punktow 15 i 16 to odnisolem sie do nich w innych punktach


"Otóż, czy według ciebie, naród, który czerpał ze wcześniejszych cywilizacji nagle pewnego dnia został oświeony, że bóg jest tylko jeden i to jest ich bóg"

No właśnie zadaj sobie pytanie czy to możliwe? Przecież wy wmawiacie mi że własnie tak było acoby sobie ludźmi manipulować...
  • 0

#119

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja raczej sugeruje, że pierwsi Żydzi stworzyli sobie religię, bo ta stara im nie odpowiadała...
A po tym sprawy już potoczyły się same. I nawet taka teoria byłaby odpowiednia, bo pierwsi prorocy w ST często opisywali spotkania z czymś, czego wtedy nie potrafli nazwać, a dziś wiemy, że to mogły być statki obcych i załogi... To może poniekąd tłumaczyć, dlazego w NT nie ma takich sytuacji. Bo ci starsi mieli korzenie kulturowe wywodące sie z starożytnego wschodu, czyli tam, gdzie pierwsze cywilizacje wogóle powstały...
Wnioski z tego sam wyciąginj...
  • 0



#120

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Twoja wypowiedź jest niejasna. Nie no czytam ją i albo jest ze mną źle albo kompletnie jej nie rozumiem....
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych