Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kosmetyki testowane tylko na ludziach.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

A to jest prawda, człowiek to chyba jedyne zwierze, które swiadomie i celowo oraz niepotrzebnie krzywdzi inne zwierzeta, niszczy srodowisko. No i nie trzeba isc do lasu, zeby zyc w miare zgodnie z podstawowymi zasadami moralnymi itd. wystarczy sie troche postarac. Popadanie w skrajne przyklady, jak ten o wyniesieniu sie do lasu, oznacza brak argumentów. Jest masa ludzi, ktorzy zyja sobie dobrze i zdrowo bedac wege, nie marnujac niepotrzebnie wody, pradu, gazu, jedzenia, uzywajac kosmetyków nietestowanych na zwierzetach. Nie wiem po co i dlaczego chcecie, by ten swiat byl jeszcze gorszy? Wiem, ze zostane jak zwykle przez tutejsze ''spoleczenstwo'' zminusowana, co nie zmienia faktu, ze mam racje. A tak przy okazji pewnie nie jeden z Was od lat uzywa kosmetyków nietestowanych na zwierzetach, a teraz wielce sie oburzacie... slyszeliscie o avonie, o ziaji, o eveline cosmetics i wielu wielu innych? wiele kosmetyków od lat nie jest testowanych na zwierzetach, z ktorych zapewne korzystacie.

Użytkownik RekaThora edytował ten post 29.03.2013 - 10:08

  • -1

#47

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...znowu...
:/

A to jest prawda, człowiek to chyba jedyne zwierze, które swiadomie i celowo oraz niepotrzebnie krzywdzi inne zwierzeta, niszczy srodowisko.


Sadystycznych zwierząt jest trochę (głównie drapieżniki) a nawet są przykłady zwierząt niszczących środowisko-o bobrach i ich tamach słyszałaś?

Jest masa ludzi, ktorzy zyja sobie dobrze i zdrowo bedac wege, nie marnujac niepotrzebnie wody, pradu, gazu, jedzenia, uzywajac kosmetyków nietestowanych na zwierzetach.

Jest sporo osób żywiących się słońcem i co z tego?

Wiem, ze zostane jak zwykle przez tutejsze ''spoleczenstwo'' zminusowana, co nie zmienia faktu, ze mam racje.

Od kiedy wyznacznikiem słuszności jest posiadanie określonej reputacji?

A tak przy okazji pewnie nie jeden z Was od lat uzywa kosmetyków nietestowanych na zwierzetach, a teraz wielce sie oburzacie... slyszeliscie o avonie, o ziaji, o eveline cosmetics i wielu wielu innych? wiele kosmetyków od lat nie jest testowanych na zwierzetach, z ktorych zapewne korzystacie.

Na czym testują te firmy swoje kosmetyki? Sztuczna skóra a może na biedocie? Na ile sztuczna skóra jest skuteczna w porównaniu do ciała zwierzęcia lub człowieka. Może oni wcale tego już nie testują i polegają jedynie na określonych wyliczeniach-przecież to tylko chemia, lewa ma się równać prawej...
  • 0

#48

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

az by sie chcialo zacytowac Lema..

Lubie zwierzeta (nie kombinuja za plecami) i nie lubie ludzi ktorzy znecaja sie nad nimi.. ale nie uzalam sie nad kazdym zwierzem, tak samo jak nie uzalam sie nad kazdym ludziem :roll: jak ktos jest nie wporzadku wobec mnie np. pies ktory bez powodu chce mnie ugryzc w noge (albo ludz ktory chce mnie wykiwac), to bez namyslu zapodam mu kopa w 4-litery, albo jak chcem go zjesc (ludzia nie jesc, z ludzia gadac) takiego kurczaka to mu leb ukrecilbym jakbym musial, a ze nie musze to juz gotowe zwloki kupuje..

i to uwazam za dzialanie zgodne w naturze - robienie tego co konieczne, testowanie lekow, jesli jest konieczne to trudno, ale jesli juz chodzi o kosmetyki to pomijajac sprawe iz sluza one ludziom zaspokajajac ich pyche, to tak naprawde znamy juz wszystko co jest w nich potrzebne, a kolejne testy byly tylko po to jak juz wspominalem, aby sprawdzic ile badziewia mozna wlac na ludzia..

Nie robie z siebie debila jak pierog z kapusta w jakims programie co to pojechali na koniec swiata a tam ludzie ze glodni byli to zabili i zjedli weza, na co pierozek sie az poplakal jakie to okrutne bylo.. a potem w domu taki siedzac na skorzanym fotelu z krowy co miala horror nie zycie, a z tej skory to ja polzywcem obdzierali i zajada kotleta ze swini co to wg. Unijnych norm pradem ogluszona zywcem we wrzatku dogorywala.. i placze taki, jakie to indianie k.. zacofane barbarzynce, ze tak bestialsko glowe weza ucial i potem.. nie zrobil butow z niego, ani nawet dla zabawy go nie przypalal najpierw, tylko najbezczelniej jak mogl zabil i zjadl swinia jeden.. a nawet sie z rodzina tym podzielil - no chamstwo bezgraniczne..
Tylko uwazam i sam sie kieruja zasada, zeby nie robic czegos tym bardziej nie fajnego bez dobrego powodu..

Na czym testują te firmy swoje kosmetyki?

Na niczym, opierajac sie na wczesniejszych badaniach.. bo prawidlowe badania robi sie poszczegolnym substancjom i okresla ich bezp. poziom "od-do", wiec majac wyniki takich badan mozna komponowac kosmetyki ze znanych i sprawdzonych substancji bez koniecznosci powtarzania wciaz tych samych badan.. co innego jak sie wynajduje jakies "g" ktore sprawia ze plyn sie pieknie pieni, ale zabija wszystko co zyje gdy sie nim poleje.. to wtedy trzeby sprawdzic jak bardzo potrzeba to rozcienczyc zeby po polewaniu ludzia odrazu go z inwentarza wykreslac nie trzeba bylo..

Post jest odpowiedza na dwa inne, trzeba ogarnac calosc aby zrozumiec, jeszcze dorzuce bo zapomnialem zapytac: to aby nie maltretowac zwierzat to trzeba sie do lasu przeprowadzic? myslisz ze te niedorozwiniete osoby z utube filmikow podpalajacy koty itd. to sa tacy dlatego ze ich rodzice nie mieszkaja w lesie? ja nie mieszkam a rozumiem ze to kota boli i sam bym nie chcial aby mnie ktos poodpalil wiec i kota bym nie podpalil.. brak empati - dzis do zwierzat, a jutro moze taki spotka ciebie i pomysli "ale ludz by fajnie kwiczal"..

Użytkownik manitoris edytował ten post 02.04.2013 - 16:46

  • 4

#49

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co innego jak sie wynajduje jakies "g" ktore sprawia ze plyn sie pieknie pieni, ale zabija wszystko co zyje gdy sie nim poleje.. to wtedy trzeby sprawdzic jak bardzo potrzeba to rozcienczyc zeby po polewaniu ludzia odrazu go z inwentarza wykreslac nie trzeba bylo..

Zgoda.
Należy oddzielić konieczność testowania nowych produktów od tych świeżo reklamowanych. Często te "nowe, lepsze" produkty mają ten sam skład a inne pudełko. Większość tych innowacji jest zbędna.
Patrząc na zwykły szampon z dzieciństwa a ten co jest obecnie to jestem wdzięczny że mój dzieciak nie musi męczyć się jak ja podczas kąpieli. Jako dziecko miałem uraz do mycia się z uwagi na strasznie szczypiący w oczy szampon. Może część osób pamięta pierwsze szampony no more tears-ile to rodzicom ułatwiło.

P.S.
Wrzuciłbyś mi na PW nazwy tych produktów o ciekawym składzie chemicznym
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych