Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzdrowiciel na stadionie narodowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#61

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@osiris

 odpowiednie paragrafy na to są.

 

Proszę nam je tu wskazać :) jako prawnik in spe informuję, że nigdzie w tym temacie nie doszło do naruszenia jakichkolwiek przepisów prawa *robi parafkę*.

 

@Zaciekawiony:

 

Z drugiej strony uznaje się że mogą organizować spotkania modlitewne, nawet tak wielkie jak na naszym stadionie. A w razie czego powie się że jeśli ktoś został uzdrowiony, to za sprawą modlitwy.

 

Z tym jest podobnie, jak ze świętymi: "w teorii" można się modlić o WSTAWIENNICTWO świętych, ale wielu "dobrych katolików" modli się bezpośrednio do świętego, by ten czynił cuda. I nie idzie im tego wybić z głowy.

 

Cóż, bałwochwalcy...


Użytkownik NTM edytował ten post 19.07.2015 - 14:03


#62 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

jako prawnik in spe informuję, że nigdzie w tym temacie nie doszło do naruszenia jakichkolwiek przepisów prawa...

 

Gratuluję forum tak dobrego wsparcia prawnego.

Już nie mam nic do dodania w związku z powyższym ale oczywiście wiadomym było, że na tym poziomie nic tu się nie osiągnie.

Można to tak podsumować - lepiej zgubić z mądrym niż znaleźć z głupim.



#63

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oh przepraszamy za urażenie dumy Pana(znawcy wszystkiego) czy może to jakoś wynagrodzić?

 

A tak na serio widać kto znów się od odpowiedź wymiguje ale cóż czego się można spodziewać : D
 

 

o nie tylko sąd kapturowy tu się odbywa ale wręcz podżeganie do linczu.

 

Nice try : D Co jeszcze wyczytałeś z naszych postów?


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 19.07.2015 - 14:52




#64

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osiris o czym ty mówisz. Przecież ten kaznodzieja twierdzi że wskrzesza zmarłych, więc niech pokaże kogo przywołał do żywych bo inaczej mogę go nazywać oszustem. Tak samo będę nazywał każdego kto głosi bezpodstawne twierdzenia sprzeczne z wiedzą medyczną i inną.
Po za tym ten uzdrowiciel nie jest pierwszy który prowadzi takie praktyki szamańskie. Wcześniej z bardziej znanych był jan od boga co ,,uzdrawiał,, masowo i drapał ludzi po oczach twierdząc że w ten sposób leczy jaskrę.
Równie dobrze można napisać że ten znachor zagłodził dziecko wodą i chlebem nie jest oszustem bo sąd go nie skazał. Dziwna linia obrony.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 19.07.2015 - 15:02




#65 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziwna linia obrony.

 

A kto tu się ma bronić i od czego?

Ja nie jestem adwokatem duchownego a zgiełk wywołany na tym forum mało interesuje omawianą osobę.

Możecie ignorować moje wywody - Wasze prawo.

Ja jednak proszę administracje aby zbanowano mnie dożywotnio, bo po wielu latach pobytu tutaj skonstatowałem że nie jest to miejsce dla mnie.

Po zmianie właściciela forum w takiej formie mi nie odpowiada.

Jeśli nie chcecie mnie zbanować to przynajmniej podpowiedzcie jak zlikwidować konto?


Użytkownik osiris edytował ten post 19.07.2015 - 15:35


#66

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten basbora musi się z tym liczyć że będzie uznawany przez niektórych za oszusta. Tak samo jak Jackowski czy inni. Z tym wskrzeszaniem jest tak że jak się podstawi kogoś pod ścianą to się wykręci że to jednak nie o to w tym chodzi. Był taki program publicystyczny gdzie pytano się jednego księdza o te zmartwychwstania. Kręcił długo i nie udawał że to nie jest takie prawdziwe wskrzeszenie. Bo pewnie sam zdawał sobie sprawę że to jest twierdzenie funta kłaków warte.



#67

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@osiris:

Nikt nie ma prawa w przestrzeni publicznej rzucać bezpodstawnych oskarżeń na daną osobę

 

 

Aha, i tak na marginesie: każdy ma prawo do wolnego wyrażania swoich poglądów, w tym nazywania hochsztaplera hochsztaplerem.

 

Dyskutuj, nie twórz wycieczek osobistych, kolejna pociągnie za sobą konsekwencje.

 

edycja:

ulti 

Ale już do wyrażania swoich poglądów na temat klaunów w kolorowych rurkach, którzy są klaunami w kolorowych rurkach tak ochoczo nie przystawałeś. Cóż za podwójne standardy. Akurat nazywanie kogoś "oszustem"(bez dowodów) czy "do wora z nim" jest większą obrazą niż "klaun w rurkach" panie prawnik tam gdzie nie trzeba.

Oczywiście nie bronie tego faceta, wiadomo, że on tylko zdziera kasę na naiwnych. Jestem też przekonany, że znalazłoby się wiele ludzi, którzy uważają, że ich wyleczył i że jest wiarygodny, więc pójście z tym do sądu byłoby tylko problemem. Bo jak udowodnić, że ich nie uleczył skoro są zdrowi i sami twierdzą, że uleczył?



 

 





#68

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel

 

Naprawdę potrzebujesz dowodów w tej sprawie, żeby stwierdzić, że gość jest oszustem? Do takich wniosków dojdzie każdy po przeczytaniu jednego artykułu na jego czy jego podobnym. Nie ma czegoś takiego jak uleczanie głosem, śpiewem, dotykiem, skrobaniem itp itd. Nie ma czegoś takiego jak wskrzeszanie zmarłych - chyba się zgodzisz?

A to, że prawo danego kraju ustanowiło, że dopóki nie zostanie dany osobnik skazany wyrokiem sądu, nie jest winny, niekoniecznie jest poprawne i dobre. Słyszałeś może o przypadkach ludzie, którzy przesiedzieli lata w więzieniu a nie popełnili żadnego przestępstwa, słyszałeś o przekupnych sędziach, który wydają wyroki jakie im się każe wydać?

Dlatego skoro taki sędzia może na podstawie własnego widzimisię kogoś ocenić, możemy też my. Oczywiście w przypadku sędziów są to odsetki procentowe spraw i przeważnie jest solidny materiał dowodowy i co do sprawcy nie ma wątpliwości, ale...

 

@Osiris

 

4.16 Konto Użytkownika może być usunięte (skasowane) z inicjatywy własnej Administratora lub na wniosek Użytkownika albo wskutek zaistnienia okoliczności wskazanych w Regulaminie. Użytkownik w celu usunięcia konta składa wniosek drogą mailową pisząc na adres [email protected]. Wniosek jest realizowany przez Administratora w ciągu 48 godzin.





#69

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę potrzebujesz dowodów w tej sprawie, żeby stwierdzić, że gość jest oszustem?

Ja nie potrzebuję, ale jestem święcie przekonany, że znajdą się ludzie, którzy uważają, że on ich wyleczył i którzy by się za nim w takiej sytuacji wstawili.





#70

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i co z tego źe ktoś się za nim wstawi i będzie twierdził że go wyleczył. Za tym kolesiem zwanym znachorem z nowego sącza też by się wielu wstawiło, a nawet gdy już sprawa zagłodzenia wyszła najaw to niektórzy dalej się u niego leczyli.



#71

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Frondzia o wskrzeszaniu artykuł spłodziła, wywiad z ks. dr. specjalistą: http://www.fronda.pl...liwe,54342.html W skrócie wskrzeszenie jest możliwe, bo nigdzie w Biblii nie jest napisane, że jest niemożliwe. W ten sposób można też dowodzić, że ciąża u mężczyzny też jest możliwa, bo Biblia nie mówi nic o jej niemożliwości.
Naukowych dowodów brak, bo całość opiera się na twierdzeniu o. Bashobory. A jak wiadomo, testis unus, testis nullus.



#72

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mnie ciekawi czy posiadacze biletów ulgowych, z racji połowy ceny normalnego, doświadczyli tylko połowy cudowności? Co jakby kupic dwa całe i połowkę... to jakieś 250% cudu można by wyciągnąc z takiego... jakby to nazwać... seansu?


Użytkownik fussy edytował ten post 21.07.2015 - 22:28


#73

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jego opowieści o wskrzeszeniu są tak samo wiarygodne jak relacje księży o zjawiskach które dzieją się podczas opętań. Bajki zwykłe i tyle. Bo kim bym ten wskrzeszony, kto stwierdził zgon i na jakiej podstawie? Zero informacji. Wstydu ten człowiek nie ma takie kity pociskać.



#74

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak to jest, że znajdą się osoby do badania wiarygodności jakichś starych zdjęć, osoby chętne do przeanalizowania jakiegoś sensacyjnego filmiku co do piksela, osoby weryfikujące najbardziej odjechane teorie spiskowe, ale NIKT się nie kwapi do zbadania/zweryfikowania cudów pokroju uzdrowień i wskrzeszeń przez tego pana, co nas ostatnio odwiedził? Przecież to w żaden sposób nie przekracza możliwości technologicznych, jakie mamy... Już totalnie powalona jest ta sfera religijna, nie tknij, nie rusz, bo jeszcze się okaże, że całość mocno naciągana i czar pryśnie.

 

 

Jego opowieści o wskrzeszeniu są tak samo wiarygodne jak relacje księży o zjawiskach które dzieją się podczas opętań.

Zrobiłem kiedyś taki eksperyment: wymyśliłem na poczekaniu jakieś słowo, okazało się, że tak się wstrzeliłem, że to była węgierska nazwa jakiegoś egipskiego bóstwa. Mówię w obcym języku? Tak. Jest nazwa bóstwa niechrześcijańskiego? Jest. To gdzie ksiądz? :D


Użytkownik McNugget edytował ten post 22.07.2015 - 11:32


#75

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Nie bada się takich zjawisk zbyt dokładnie, bo sami zainteresowani nie chcą na to pozwolić. Jakiejś kobiecie w USA święty obrazek z Maryją płakał magicznym olejkiem o cudownych, leczniczych właściwościach. Po badaniu okazało się, że to stary tłuszcz z pieczonego kurczaka, ale to kobiecie nie przeszkadzało sprzedawać go za co łaska 30 dolców. Jak myślicie, co by było, gdyby po zbadaniu "cudów" Bashobory udowodniono mu ponad wszelką wątpliwość to, że jest oszustem i kłamcą? Mniej wierni by się wkurzyli, bardziej wierni by oskarżyli badaczy o kłamstwo i rzucanie kalumnii na "Święty Kościół" i "świętego człowieka".




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych