Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzdrowiciel na stadionie narodowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#46

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

To nie jest efekt placebo, ani pozytywne myślenie, to naciąganie głupich i zdesperowanych, by wydali kasę na coś, co im i tak nie pomoże

 

Tego typu hohsztaplerka uprawiana jest czasami przez innych "specjalistów" niekoniecznie w sutannach.

Jakoś nie widzę, żebyście użalali się czy pomstowali na tych typków ale co innego być trendy i po opluwać duchownych.

Nie obchodzi Was ilu rzeczywiście ludziom to pomogło ale jesteście w stanie wyliczyć ilu się zawiodło.

Nie macie żadnych danych - bo skąd - ale wydajecie wyroki ex cathedra.

 

 

Artykuł dotyczy hochsztaplera w sutannie i to on jest oceniany. Podejrzewam, że większość ma takie samo podejście i do tych ściemniaczy bez sukienki. Ja jestem przekonany, że nie pomógł nikomu, podobnie jak inni jego pokroju. Żeruje na ludzkiej naiwności i tyle. jak to pisze Staniq - do wora z nim ;)





#47 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja jestem przekonany, że nie pomógł nikomu...

 

I to jest argument do opluwania jego osoby?

Jak to wyliczyłeś i skąd to przekonanie bo na razie wasze opinie to raczej owczy pęd a nie naukowe badania wynikający z jakiś obiektywnych obliczeń i statystyk.


Użytkownik osiris edytował ten post 18.07.2015 - 21:17


#48

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ja jestem przekonany, że nie pomógł nikomu...

 

I to jest argument do opluwania jego osoby?

Jak to wyliczyłeś i skąd to przekonanie bo na razie wasze opinie to raczej owczy pęd a nie naukowe badania wynikający z jakiś obiektywnych obliczeń i statystyk.

 

 

No to poproszę od Ciebie dane 3 osób którym pomógł, potwierdzone wcześniejszymi i późniejszymi badaniami i opiniami lekarzy. 





#49 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Przepraszam, to nie ja mam udowadniać odwrotność Waszych zarzutów, bo nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?

Odwracanie kota ogonem nie przysłoni płytkości Waszych zarzutów.

Ja nie twierdzę, że komuś  pomógł lub nie a WY autorytatywnie twierdzicie że nie pomógł więc proszę o udokumentowane dowody.


Użytkownik osiris edytował ten post 18.07.2015 - 21:24


#50

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przepraszam, to nie ja mam udowadniać odwrotność Waszych zarzutów, bo nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?

Odwracanie kota ogonem nie przysłoni płytkości Waszych zarzutów.

Ja nie twierdzę, że komuś  pomógł lub nie a WY autorytatywnie twierdzicie że nie pomógł więc proszę o udokumentowane dowody.

 

Udokumentowane dowody, że nie pomógł? :D I kto tu kota ogonem wywala? Zażarcie go bronisz to udowodnij, że pomaga - ale tego zrobić nie możesz, bo on nie pomaga. Z takimi kłamcami trzeba na ostro, bo wykorzystują ludzi, dając im złudną nadzieję na wyzdrowienie a dobrze wiedzą, że tego nie potrafią zrobić. Więc skoro ten człowiek mówi i ogłasza wszem i wobec, że uzdrawia a Ty go bronisz, to proszę mi pokazać to o co Cię prosiłem w poprzednim poście. Nie my sobie wymyśliliśmy i coś mu zarzucamy, tylko on oficjalnie twierdzi, że pomaga ludziom - więc niech pokaże dowody. Powinno mu na tym zależeć, bo przecież to dałoby mu jeszcze większy rozgłos.





#51

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja poproszę dowody na te 27 rzekomych zmartwychwstań. Skoro to taki cudotwórca, to powinno być pełno cudotworów zbadanych i opisanych. A tymczasem mamy oszusta, który za pomocą magicznych słów i gestów i mocy z tyłka wziętych wmawia wszystkich, że uzdrawia i zmartwychwstaje ludzi, i nic ponad to. Każdego oszusta będę nazywał oszustem niezależnie od tego, co ma na sobie.



#52 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

i mocy z tyłka wziętych..

 

Gratuluję oględności.

 

jak to pisze Staniq - do wora z nim ;)

 

Jak wyżej.

 

Ten poziom dysputy przywodzi mi dyskusję pod budką z piwem.

 

Rozumni ludzie reprezentują jakiś poziom a nie tylko inwektywy i nienawiść.

Ja nie jestem adwokatem owego duchownego tylko nie mogę się zgodzić na dziką agresję.

Niech on się tłumaczy przed sądem czy prokuraturą jeśli jest oszustem ale chciałem przypomnieć, że nazywanie publicznie kogoś oszustem jest karalne, więc miarkujcie co czynicie.

Jeśli uważacie, tak jak piszecie, że mamy do czynienia z oszustem to proszę zgłosić to odpowiednim organom a nie piszcie głupot na tym forum.



#53

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

i mocy z tyłka wziętych..

 

Gratuluję oględności.

 

jak to pisze Staniq - do wora z nim ;)

 

Jak wyżej.

 

Ten poziom dysputy przywodzi mi dyskusję pod budką z piwem.

 

Rozumni ludzie reprezentują jakiś poziom a nie tylko inwektywy i nienawiść.

Ja nie jestem adwokatem owego duchownego tylko nie mogę się zgodzić na dziką agresję.

Niech on się tłumaczy przed sądem czy prokuraturą jeśli jest oszustem ale chciałem przypomnieć, że nazywanie publicznie kogoś oszustem jest karalne, więc miarkujcie co czynicie.

Jeśli uważacie, tak jak piszecie, że mamy do czynienia z oszustem to proszę zgłosić to odpowiednim organom a nie piszcie głupot na tym forum.

 

 

Co to jest oględność?

 

Nie obrażaj mnie, bo ja Ciebie nie obraziłem. Waż słowa. Nie ma tu żadnej dzikiej agresji, chyba nie bardzo wiesz co to jest, skoro tę rozmowę do tego porównujesz. 

Jedyne głupoty jakie tu przeczytałem, to to, że ludzie wierzą w bujdy takiego pseudo-znachora. Nie dziw się ostrzejszym reakcjom forumowiczów, bo tacy ludzie to naciągacze i trzeba ich skutecznie eliminować z życia społecznego.





#54

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najdziwniejsze jest to, że jesteśmy na niniejszym forum zwanym Paranormalne, ale sceptyków na metr kwadratowy jest chyba więcej niż na e-medycyna.pl. to primo

 

No i bardzo dobrze, przynajmniej racjonalne myślenie dalej istnieje w naszym gatunku. Na DI jest odwrotny trend i widać jak się to kończy. No ale lepiej wierzyć każdemu dzieciakowi co napisze temat o duchach i UFO.

 

 

Ten poziom dysputy przywodzi mi dyskusję pod budką z piwem.

Tak samo jak   w 3/4 tematach o duchach i UFO, które rozpoczyna założyciel po tym jak mu się próbuje racjonalnie wyjaśnić.

 

a nie piszcie głupot na tym forum.

Proszę oświeć mnie co mogę pisać na forum a co nie. Proszę powiedz : <

 

Co do tych mocy uzdrowicielskich, to jak dla mnie skok na kasę(nic odkrywczego). No ale nawet na efekcie placebo trza zarabiać, chociaż nie zawsze on działa. W sumie zarabianie na religii(czyli uległości ludzi) to dobry interes.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 18.07.2015 - 22:36




#55

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już dawno temu mówiono o ,fałszywych prorokach'. Urgon masz 100% racji w tym co tu mówisz.Tez mi sie przypomniał Zbigniew N. ,rece ktore leczą'. Widziałam króciutki fragment o tym panu w wiadomościach-wiadomo sezon ogórkowy.Ale co typowe dla telewizji fakty się przeinacza albo przedstawia tak by podburzyć widza. Nie wiem czy to prowokacja dziennikarzy czy naprawde nie grzesza inteligencją ale pokazali reportaz tak jakby napady histerii ktore przechodza niektorzy wierni na spotkaniach tego pana byl dowodem na jego moc. Otoż nie. Napady histerii mogą byc powiązane z silnymi przeżyciami także religijnymi oraz z indoktrynacją. Nie jest to dowód na magiczna moc a raczej na ulomnosc i podatnosc na manipulacje ludzi ktorzy przychodza tam na spotkania.

Dziwi mnie troszke że Papiez nie zainteresował sie tym panem i nie zadecydowal by rzekome zjawiska przebadać a samego pana nieco ,uspokoić' bo to co on robi w okół siebie jest bardzo dziwne. Jeszcze dziwniejsza jest aprobata środowiska kościelnego o czym świadczy obecnośc zakonnic i księzy na spotkaniach.

Co do siły sugestii ,podobno' potrafi zdzialac cuda. Na pewno wierze bardziej w sugestie niz w domorosłego uzdrowiciela ktorego tytułuje się Jezusem. Dla mnie jest to niesmaczne.


Użytkownik Cadavera edytował ten post 18.07.2015 - 23:40


#56 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Za słownikiem PWN:

oględny «delikatny i ostrożny w zachowaniu, wydawaniu sądów itp.»

 

 

bo tacy ludzie to naciągacze i trzeba ich skutecznie eliminować z życia społecznego.

 

To zamiast miotać oskarżenia waszym obywatelskim obowiązkiem jest złożyć w odpowiednich organach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ale wygląda na to że w ogóle nie wiecie o czym piszecie i jak zweryfikować owe zachowanie duchownego.

Wygląda na to, że nie macie pojęcia z jaką materią się zmagacie.

 

 

Nikt nie ma prawa w przestrzeni publicznej rzucać bezpodstawnych oskarżeń na daną osobę a jeśli jesteście w posiadaniu wiadomej wiedzy Waszym obowiązkiem jest zawiadomić policję lub prokuraturę o zaistniałej sytuacji.

Podejrzewam, że nikt z Was nie odważy się tam pójść bo nie macie cywilnej odwagi żeby to zrobić a stać Was tylko na to żeby obrzucać błotem i wydawać wyroki w zaciszu forum.

Tu nie ma żadnego zacisza tylko jest przestrzeń publiczna.

 

To czy ktoś jest oszustem ma prawo wyrokować wyłącznie sąd i to prawomocnym wyrokiem.


Użytkownik osiris edytował ten post 19.07.2015 - 08:42


#57

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jeszcze dziwniejsza jest aprobata środowiska kościelnego o czym świadczy obecnośc zakonnic i księzy na spotkaniach.

 

Świadczy o tym przede wszystkim to, że diecezja warszawsko-praska pomaga to zorganizować, tak więc polski Kościół oficjalnie się w to angażuje. Pewnie za tym pójdzie i wkład finansowy, chociaż tego nie wiem.

 

Nie wiem czy ktoś już tutaj to napisał, bo nie chciało mi się czytać całego wątku, ale ja sądzę, że znajdzie się spora część ludzi którzy się na to wybierają tylko z ciekawości lub dla przysłowiowych jaj. Bo co to te 40 zł, kto bogatemu zabroni?

 

Osobiście też uważam, że to oszustwo.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 19.07.2015 - 11:14




#58

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@osiris:

Nikt nie ma prawa w przestrzeni publicznej rzucać bezpodstawnych oskarżeń na daną osobę

 

 

*macha różdżką* ogłaszam, że wyleczyłem osiem osób. Ponadto, zmieniłem Osirisa w Rosjanina z Tambowa.

 

Osiris, jak chcesz stwierdzić że nie wyleczyłem, udowodnij to.

 

Aha, i tak na marginesie: każdy ma prawo do wolnego wyrażania swoich poglądów, w tym nazywania hochsztaplera hochsztaplerem.

 

Dyskutuj, nie twórz wycieczek osobistych, kolejna pociągnie za sobą konsekwencje.

 

edycja:

ulti 



#59

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podejście KK do charyzmatyków jest znamienne - nie uznaje się ich za naznaczonych jakąś specjalną mocą a ich czynów za cuda. Z drugiej strony uznaje się że mogą organizować spotkania modlitewne, nawet tak wielkie jak na naszym stadionie. A w razie czego powie się że jeśli ktoś został uzdrowiony, to za sprawą modlitwy. W ten sposób charyzmatycy nadal mogą działać jak chcą, a kościół ich poczynań nie bada.





#60 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Aha, i tak na marginesie: każdy ma prawo do wolnego wyrażania swoich poglądów, w tym nazywania hochsztaplera hochsztaplerem.

 

Oczywiście nikt nie zabroni nikomu rzucania bezpodstawnych zarzutów i oskarżeń bo to wolna wola ale odpowiednie paragrafy na to są.

Dziw bierze że tak podstawowej prawnej wiedzy nie mają moderatorzy tego forum i  - mało tego -  sami wpisują się w ten ton.

A już takie stwierdzenia jak "do wora" ( w domyśle "i do jeziora) to zakrawa na podżeganie do przestępstwa gdzie moderator wyraża aprobatę dla takich stwierdzeń.

To nie tylko sąd kapturowy tu się odbywa ale wręcz podżeganie do linczu.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych