Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#121

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja się wtrącę...

Odnośnie bólu pleców & rower. Miesięcznie jeżdżę ok 1000km na rowerze i powiem że plecy w odcinku lędźwiowym mnie naparzają aż miło. Przyczyna może być jedna-przewianie. Muszę sobie skombinować jakieś bawełniane coś na plecy co wchłonie pot i i ochroni przed wiatrem. 



#122

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Organizm ludzki jest naprawdę fascynujący. Na siłowni jak ćwiczę plecy to nie rzadko zakładam ciężary przekraczające 100kg, dodatkowo plecy mam na osobnym treningu i robię na nie czasami nawet 6 ćwiczeń. I nic nie boli.

W pracy rozładowuję tiry(ręcznie), zazwyczaj są to paczki, waga powiedzmy od 10kg do 30kg. Pracuję w pasie, tak samo jak i ćwiczę. Na dniówce rannej średnio wychodzi mi na głowę około 3 tirów(16ton) i jak wracam do domu to plecy mi chcą odpaść...





#123

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak pracowałem sezonowo na przetwórstwie owoców to podczas zmiany (12h) na głowę przypadało 100-150 ton (rozładować, zdjąć, piętrować, załadować itp). Nikt pasów nie nosił bo by odparzeń dostał. Na plecy nie narzekali jedynie ci co kociego grzbieta nie robili. Pierwsze co mi siadało to nie plecy, nogi lecz palce. Zwyczajnie nie wytrzymywały takiego długotrwałego wysiłku. 

Obecnie kilku znajomych robi na produkcji i odbierają z taśmy rolki o wadze ponad 20kg. Muszą je złapać i postawić na paletę. Wiadomo że praworęczny będzie to kładł na prawą stronę a leworęczny odwrotnie. I tak samo wyglądało ich kręgosłup-skrzywienie dopasowane do wiodącej ręki. 

 

Tak jeszcze w sprawie roweru-jakie izotoniki lub zestawy witamin polecacie na treningi (1.5-2h) rowerowe? 



#124

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

też robiłem kiedyś na rozładunkach arbuzów,bananów-idzie się narobić.Wczoraj poszedłem do lekarza i dostałem tablety za 5.50 i po jednej już wielka ulga,normalnie bym nie poszedł ale zaczynał boleć już także brzuch.Trochę się wydygałem,teraz żałuje ,że tyle czekałem,może mi karnet przedłuża bo trochę szkoda



#125

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może i mi coś doradzicie - ważę 67kg przy wzroście 180cm, tak więc wyglądam mizernie. Jem prawie 4-5k kcal dziennie (czasem mniej, wiadomo, nie jest łatwo), tryb życia siedzący, nie robię cardio, tylko trening siłowy, dużo tłuszczu i węglowodanów. Nie przytyłem ani kilograma przez rok. Ani kilograma. Nie chcę brać żadnych wspomagających środków. Jakieś wskazówki?


Użytkownik Wrty edytował ten post 28.09.2014 - 20:45


#126

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Badanie w kierunku celiakii.





#127

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Byłem u lekarza jakiś czas temu, nie wykryto nic (chociaż nie były to badania w kierunku celiakii). Objawy też mi się nie sprawdzają.

 

No i może przesadziłem z tym 4-5k dziennie, ale 3k jem minimum.


Użytkownik Wrty edytował ten post 28.09.2014 - 20:50


#128

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może masz tasiemca?

 





#129

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raczej wykryto by go przy badaniach. Nawet jeśli nie, to wątpię. Mam tak całe życie, zapewne jestem skrajnym ekto.



#130

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet skrajny ekto przy dowalaniu kalorii, białka i węgla musi przytyć. Każdy organizm ludzki pracuje na podobnej zasadzie, jak masz nadmiar składników to będą się odkładać nawet przy rewelacyjnie szybkiej przemianie materii. Co innego jakbyś jadł dużo bezwartościowego syfu, ale skoro dostarczasz odpowiednią ilość kalorii i innych składników to musisz przytyć choćby kilka kilo, tym bardziej po roku czasu. Poza tym 67kg przy 180cm to wcale nie jest skrajny ekto. Ja ważyłem niecałe 60kg przy 178cm jak zaczynałem ćwiczyć, a moi niektórzy znajomi ważą po 55, przy 185cm i też nabierają masy.





#131

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może przybieranie masy metodą zawodników sumo? Jesz i idziesz spać. 



#132

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja ostatnio miałem znowu etap robienia masy.....tylko,że bezbiałkowej ;p teraz czas doleczyc plecki,w tematach o NWO bardzo krytykuje masońskie mtv ale jest tam jeden program ,który bardzo lubie i polecam -pogromcy nadwagi,fajna motywacja



#133

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jutro wracam po miesięcznej przerwie. Opuchlizna zeszła i jeden kilogram wagi, ale po za tym nie pospadało. Zrobię rozbiegówkę tydzień czasu i dalej ogień.

Dla mnie najlepszą motywacją są efekty treningów. Nic mnie bardziej nie motywuje. A od takich kanałów telewizyjnych, o których wspominasz kolego wyżej, to mi się krew gotuje.



#134

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie wiem jak inne,bo nie oglądam wszystkiego co leci ale ten przypadł mi do gustu.Ja osobiście nie mam takich problemów ale ci którzy je mają mogą nabrać nadziei,że można jakoś sobie poradzić :> dają tam popalić laska która ma 130 kilo,robi 6h treningu to naprawde szacun...ja mam sam nadzieję ,że to koniec urazów bo w końcu zabieram się  a dopiero pażdziernik i jest czas do lata ;p



#135

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też mi się kiedyś wydawało że nie mogę przytyć a jak naprawdę zacząłem hadcorowo jeść to przez kilka miesięcy przytyłem 20 kg i z totalnego chudzielca zmieniłem się chociaż w średniaka.

 

Teraz ja mam prośbę, czy mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre suplementy. Konkretnie chodzi mi o jakiś testosteron w tabletkach oraz białko. Miesięcznie mogę na to wydać 200 zł ale jakbym zmieścił się w 150 zł to byłoby dobrze :) 




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych