Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czasami mi się wydaje że natym forum jest coraz więcej wariatów i offtoperów. Czego na forum PARANORMALNYM jeszcze nie było. Pozycje seksualne...


Jeśli czujesz się wariatem czy offtoperem to chyba tematy pomyliłeś, w tym Ci nie pomożemy :)



#17

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rwanie i podrzut - piękna sprawa ale mega trudna technicznie i zawsze się bałem to robić z większymi ciężarami.

Też miałem blokadę. Rwałem więcej niż podrzucałem.
Chociaż szkoda że nie mieliśmy lepszych warunków do ćwiczeń bo to one głównie odpowiadały za strach. Sylwetkę mam dość krępą, pasującą do tej dyscypliny-no i zapasy.

I zmienianie treningu co 2 miesiące jest wg. mnie głupie. Powinieneś się zdecydować co chcesz osiągnąć i trenować tym treningiem minimum 6 miesięcy.

Zasadniczo zmiana mojego treningu polegała na zmianie rodzaju ćwiczenia na daną partię mięśniową oraz kolejności ćwiczenia danej partii-ilość pozostawała ta sama ale w innych dniach wykonywałem dane partie, takie roszady.

W końcu gram w futbol amerykański :D


Kolana nie siadają?

O jakie terminy Ci chodzi.

a6w, HST, FBW, split, treningi z taliami kart, wyciskania żołnierskie-w wojsku byłem ale...
MC-martwy ciąg? WL-wyciskanie?

Plany treningowe, ich zmiana, intensywność to wszystko zależy od Nas, od naszego celu, od tego co chcemy zbudować, co jest Naszym priorytetem, ile mamy czasu tygodniowo, jaki sprzęt do ćwiczeń, itp.

Sprzęt klasyczny-podstawowy, samoróbki. Kupowałem jedynie sztangę łamaną i sztangielki.
Mnie interesuje głównie przerobienie brzuszka na kaloryferek. Masy mam aż nadto-coś na rzeźbę z przepaleniem tłuszczyku.

Dwa tygodnie przerwy to sporo, dla niektórych za dużo. Tydzień przerwy wystarczy. 3-4 tygodniowe przerwy w ciągu roku są dla mnie w sam raz.

Obawiam się o stawy, przez większość czasu mam ponad 100kg.

Co z ćwiczeniami aerobowymi-przed czy po treningu?
Ile można pi w czasie treningu-tylko płukanie ust? 0.5L na trening?
Jak długie odpoczynki między seriami?

#18

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a6w - aerobiczna szóstka weidera, mówiąc krótko - zestaw ćwiczeń na brzuch.
wl - wyciskanie leżąc
mc - martwy ciąg
split - system treningowy -> http://www.silownia2...lit_trening.php
hst - Hypertrophy Specific Training -> http://www.body-fact...hread.php?t=156
fbw - full body workout/ogólnorozwojówka -> http://www.silownia2...ody_workout.php
Wyciskanie żołnierskie to ćwiczenie na barki. Wyciskamy sztange stojąc:
Dołączona grafika

Co to jest ćwiczenie z talią kart - nie mam pojęcia.

Przerobienie brzucha na kaloryfer to nie taka prosta sprawa, tym bardziej w Twoim przypadku, bo z opisu wynika, że jesteś endomorfikiem, czyli szybko łapiesz mase. Same ćwiczenia nie wystarczą. Endomorfik, żeby zbudować kaloryfer musi poświęcić bardzo wiele - treningi, diety, spalacze, dyscyplina, wytrwałość. Mam znajomych endomorfików co naprawdę wykonują wszystko jak należy, a pierwsze efekty mają dopiero po 8 miesiącach. Jeśli interesuje Cię cały schemat treningowy dla endomorfika, to powiedz, może coś znajdziemy.

Ja znam chłopaków co robią aeroby przed treningim, znam i takich co robią po treningu. Moim zdaniem jeśli chcesz robić przed - to na pewno nie intensywne, bardziej w formie rozgrzewki, żeby nie zmęczyć organizmu przed treningiem właściwym. Osobiście polecam jednak po treningu.

Ile wody na treningu to też zależy od paru czynników, np od intensywności/czasu treningu, czy jesteś na jakimś cyklu, np kreatynowym. Ja zwykle pije 1.5l na treningu. Znam chłopaków co piją 2-5l. Jesli się dużo pocisz, tracisz płyny, musisz pić sporo wody..

Przerwy - niby mówi się, że jeśli masz plan na rzeźbe to przerwy krótsze, jeśli na mase - dłuższe. Ale tak naprawdę to kwestia indywidualna - jeśli przerwy będą za długie, stracisz temperature, miesięń ostygnie - natomiast jeśli będą za krótkie, to nie wykonasz poprawnie kolejnej serii. Sam musisz wyczuć mniej więcej, kiedy jesteś gotowy.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 30.01.2013 - 01:51




#19

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jak to jest z ludzmi szczupłymi? Jeżeli chciałbym aby mój brzuch jako taki wyglądał, nie mowie tu o widocznym 6paku z 20m tylko tak zeby nie wstydzić się wyjść na plażę. Zawsze miałem problem z przybraniem na wadze a i jestem wysoki bo podchodzę pod 190cm. Czy bez żadnej diety, normalnym studenckim jedzeniem robiąć weidera lub inny podobny program da rade coś z tego zrobić? Tak samo z klatką. Samymi pompeczkami, systematycznie (do maja) z szerokim rozstawem da rade coś ogarnąć? Wiadomo, na mega rzeźbę nie ma co liczyć ale jak mowilem wczesniej, tak zeby sie na plaży nie wstydzić :)

#20

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak to jest z ludzmi szczupłymi? Jeżeli chciałbym aby mój brzuch jako taki wyglądał, nie mowie tu o widocznym 6paku z 20m tylko tak zeby nie wstydzić się wyjść na plażę. Zawsze miałem problem z przybraniem na wadze a i jestem wysoki bo podchodzę pod 190cm. Czy bez żadnej diety, normalnym studenckim jedzeniem robiąć weidera lub inny podobny program da rade coś z tego zrobić? Tak samo z klatką. Samymi pompeczkami, systematycznie (do maja) z szerokim rozstawem da rade coś ogarnąć? Wiadomo, na mega rzeźbę nie ma co liczyć ale jak mowilem wczesniej, tak zeby sie na plaży nie wstydzić :)


Ludzie szczupli z reguły nie mają problemu z brzuchem i żeby zrobić kaloryfer nie potrzebują jakichś konkretnych diet. Ja jako ektomorfik bardzo zaniedbuje brzuch, pomijam go często na treningu, w dodatku jem dużo przed snem. Do brzucha przykładam się dopiero, kiedy uznaję, że przestaje mi się podobać. Podsumowując - brzuch trenuje niesystematycznie, mam diete na mase(żadne redukcje), a mimo to wygląda tak:

Dołączona grafika
Fotka wykonana jakiś czas temu, więc być może teraz wygląda gorzej :P

Co do pompek, to skoro jesteś chudy to jaką rzeźbe chcesz osiągnąć? :P Nie bardziej zmasować tą klatkę? Same pompki to trochę mało, powiedziałbym nawet, że bardzo mało. Ogólnie słabo znam się na takich domowych sposobach, bo ja wychodzę z założenia, że naprawde dobrej formy w domu się nie zrobi :) Ale znalazłem coś takiego, może spróbujesz? -> http://www.menshealt...a-klatke,4463,1

Użytkownik Daniel. edytował ten post 30.01.2013 - 03:01




#21

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślałem nad tym http://www.100pompek.pl/

#22

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

LayneStaleyRIP

czasami mi się wydaje że natym forum jest coraz więcej wariatów i offtoperów. Czego na forum PARANORMALNYM jeszcze nie było. Pozycje seksualne...


Tu Cię zadziwię ale był kiedyś nawet pomysł aby stworzyć kategorie "Erotyka" na forum.

Robakatorianin

a6w - to tak dla śmiechu napisałem, bo ten eee "plan" ma tylko jeden plus; ćwiczy silną wolę, nic więcej; zresztą dokładnie tak samo jak "Legendarny" ABS II.

trening z talią kart - cały trening składa się z dwóch ćwiczeń a mianowicie :

Hindu Squats

Hindu Pushups

Zakładamy, że czerwa to przysiady a czarne to pompki; tasujesz karty i zaczynasz od samego początku wykonując taką ilość powtórzeń jaka jest "moc" karty - czyli np. "10" wykonujesz 10 powtórzeń ćwiczenia x bądź y. Który kozak chętny spróbować ? :mrgreen:

Teraz pytania zadane przez kolegę "beznicka" ^^ :

Czy bez żadnej diety, normalnym studenckim jedzeniem robiąć weidera lub inny podobny program da rade coś z tego zrobić? Tak samo z klatką. Samymi pompeczkami, systematycznie (do maja) z szerokim rozstawem da rade coś ogarnąć? Wiadomo, na mega rzeźbę nie ma co liczyć ale jak mowilem wczesniej, tak zeby sie na plaży nie wstydzić :)


Nie potrzeba dużego nakładu finansowego aby stworzyć "sensowną" dietę - wyrzuć niektóre produkty, dodaj innych, stosuj zamienniki, rozkładaj posiłki w czasie. Niestety masę czy rzeźbę robi się w kuchni a nie na siłowni.

Jeżeli chcesz sensowny trening w domu to polecam Proteo System (zgłoś sie na PW jeżeli chciałbyś książkę) - jedyne czego będziesz potrzebował to drążek, dwa krzesła i duuużo silnej woli.

Ale zato jakie efekty :

Charles

Programy 100pompek, pierdyliardprzysiadów czy jakieś cuda z MH powinny znajdować się w koszu, tam gdzie ich miejsce.

Daniel.

Ja jako ektomorfik bardzo zaniedbuje brzuch, pomijam go często na treningu, w dodatku jem dużo przed snem. Do brzucha przykładam się dopiero, kiedy uznaję, że przestaje mi się podobać.


Jak robisz dużo ciągów to ćwiczy się on podczas tego bardzo dobrze - może nie izolujemy ale ja i tak wychodzę z założenia, że ćwiczenia wielostawowe to jest to!

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 30.01.2013 - 12:07




#23

Bartoloneo.
  • Postów: 79
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli chce sie mieć ładny kaloryfer to przydało by się jak najbardziej spalić tkanke tłuszczową , dobrym cwiczeniem w tym kierunku jest bieganie z rana przed posiłkiem kiedy to spala się od razu tłuszcz . Ja trenuje od półtorej miesiąca i waga podskoczy podskoczyła o 6 kg dzieki dobrej diecie teraz planuje sobie uzupelnić ją monohydrantem kreatyny.

Takie pytanie wiecie jak mozna odchudzic nieco nogi zawsze mam problem z kupowaniem spodni łydka 48cm obwodu .

#24

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


W końcu gram w futbol amerykański :D


Kolana nie siadają?


Jeśli ćwiczysz regularnie i robisz wszystko z głową to takie rzeczy nie występują. Wiadomo, że podczas meczu czasami się dostanie ale zazwyczaj jest to na prawdę mocny strzał, że nie sztuka takie coś przetrwać bez kontuzji albo po prostu wychodzi wtedy kto chodził na siłke regularnie :) Sport fajny, polecam.



#25

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciężko zrobić masę na akademickim jedzeniu :D

#26

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://kulturystyka....y-oby-na-pewno/

Łap - dla Jasia, który chce przypakować aby wyrwać Małgosię na swojego bicepsa :mrgreen: .



#27

daVinciPL.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja ogólnie to kolarstwo trenuję. W zimie na rowerze raczej nie da rady jeździć więc mam rozpisane treningi na siłowni. Ogólnorozwojówka tzn obiegi na plecy, triceps, biceps, uda, łydy i oczywiście brzuch. Do tego dokładam oczywiście orbitrek, rowerek i wiosła.

#28

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To wychodzi na to, że ja nie potrafie aż tyle tego zjeść. Moj organizm nie wchłonie 3 paczek ryżu :) Nie da się dodać czegoś do diety co podbije kalorie?
Kiedyś czytałem o kolarzach którzy piją jedzenie dla chorych i wyciągają nawet 12k kalorii dziennie. Płyn łatwiej wlać w siebie niż jedzenie. Czy takie coś by mi pomogło? Powiedzmy jadłbym normalnie jak jem i dodatkowo szejki żeby dobić do tych 4k?

Użytkownik  edytował ten post 30.01.2013 - 15:08


#29 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Shi poproszę, filmik instruktażowy jak się pocisz ;] :o
Chciałam się pochwalić, że ja też chodzę na siłkę :-), ale na piłki i ćwiczenia z rehabilitantem to nie wiem czy to się liczy :roll: i na basen czasem..

Użytkownik mroova edytował ten post 30.01.2013 - 15:52


#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chodzi o to zeby byc jak najwiekszym !!! ogromnym jak zwierz!!! kto nie ma masy jest nikim!!! chudzi moga isc na ryby!!! najwazniejsza jest wielkosc!!! jak jestes wielki rzadzisz!!!wchodzisz na silke zakladasz na sztange 200 i cala silownia *** po rajtach i kazdy chce byc taki dzik jak ty!!! MASA TO PODSTAWA!!! JESTES WILEKI JESTES SZEFEM!!! WSZYSCY MAJA DO CIEBIE RESPEKT!!! TO JEST WLASNIE SENS KOKSOWANIA!!! I TAKA JEST PRAWDA!!! JA *********** DUZO BO MNIE TO RAJCUJE !!! PODNIECA MNIE JAK CO DZIEN PATRZE W LUSTRO I JESTM WIEKSZY I WIEKSZY!!! I ZE JAK WYCHODZE NA ULICE TO GOWNIARZE MOWIA " WIDZIALES?! ALE BYDLE!!!"

Dołączona grafika

/Connor




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych