Skocz do zawartości


Zdjęcie

W niedzielę ‘Śmierć Prezydenta’ na kanale National Geographic – ten dokument zobaczy cały świat!


380 odpowiedzi w tym temacie

#106

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsze pytanie: Jakim cudem lot wojskowego samolotu pilotowany przez wojskową załogę, na pokładzie którego oprócz prezydenta znajdowali się wysocy rangą generałowie, a wszyscy uczestniczyli w oficjalnej delegacji państwowej jest badany na bazie załącznika konwencji lotnictwa cywilnego?

Ok, najpierw zadajesz takie pytanie a potem w dalszym poście piszesz, że trzeba znać temat żeby się wypowiadać.

A podstawa prawna? Otóż dobry człowieku, nawet przez komisję Millera ten lot został uznany z punktu widzenia polskiego prawa jako lot wojskowy. Polecam nadrobić braki merytoryczne i wówczas udzielać się w dyskusji.


Dobrze gadasz. Ale zacznij od siebie. Bo taką retoryką przypominasz mi ludzi, którzy nazywają innych leminagami.

Statek wykonywał lot w misji oficjalnej i przewoził na pokładzie Prezydenta RP wraz z delegacją. Na podstawie przepisów międzynarodowego prawa lotniczego nie można jednoznacznie określić statusu statku powietrznego (ze względu na niejednolitą praktykę państw w tym zakresie). Z przepisów ustawy z dnia 3.07.2002 r. Prawo lotnicze wynika, że polski państwowy statek powietrzny używany przez Siły Zbrojne RP uważa się za wojskowy
statek powietrzny. Według zapisów polskiego prawa lotniczego oraz „Instrukcji organizacji lotów statków powietrznych o statusie HEAD”, samolot Tu-154M był państwowym (wojskowym) statkiem powietrznym o statusie HEAD.

Z raportu Millera
Sprawa nie jest taka prosta, bo mamy tutaj prawo polskie, rosyjskie oraz międzynarodowe. Więc trza było jakoś z tych trzech ustalić wspólne stanowisko.

Pustosłowia bobrova nie warto komentować. Jego posty to zbiór stwierdzeń niemerytorycznych takich jak ,,śmieszne" ,,kłamią" ,,mataczą".
Szary też nie lepszy.

A co do filmy Gargasowej. Jeden z bohaterów tego filmu mówi że samolot przeleciał nad nim, tak że podmuch wytrącił go z równowagi. Gdyby samolot leciał na wysokości kilkunastu metrów w tym miejscu to żadnego podmuchu powalającego na ziemię by nie było. Chyba ten sam koleś mówił, że wziął kilka fragmentów samolotu i położył je pod brzozą. To akurat wydaje się pozbawione logiki. Po co miałby zbierać te części i kłaść je akurat pod tą brzozą?
Ogólnie cała hipoteza zamachu lansowana przez ludzi Macierewicza opiera się na dwóch założeniach: że samolot nie uderzył w słynną brzozą, oraz że rozpadł się na wiele kawałków, co ma być dowodem że rozerwała go bomba.
Spoko, gdyby ci kolesie byli tam na miejscu, zbadali ten wrak, zrobili zdjęcia itp. to by mieli jakieś prawo żeby tak twierdzić. Ale przecież oni tego nie badali. Nowaczyk stwierdził tylko że ze zdjęć satelitarnych można wnioskować że samolot został rozerwany.
Aha, ten trzeci Szuladziński twierdzi że samolot rozerwał dynamit.
Może chłopcy powinny najpierw sami się zebrać i ustalić jakąś wspólną wersję. Bo jak na razie jeden mówi że był trotyl, drugi o dynamicie, a trzeci że mógł to być wybuch paliwa.




Bobrov, możliwość zamachu jest wykluczona bo Wszystko tak mówi! ,a ja nie jestem lepszy ponieważ nie zgadzam się z wersją o pancernej brzozie.A przecież tak na pewno było.No jakby mógł się mylić Miller,Anodina i Wszystko .

Wszystko .Otóż kiedy Szuladziński mówił coś o dynamicie to były tylko przypuszczenia. A oczywiście psuedo-pismaki rozdmuchały wszystko po to tylko ,żeby kogoś ośmieszyć publicznie i poddać w wątpliwość jego kompetencje.

Mówił o wybuchu materiału wysokoenergetycznego takiego jak dynamit co nie znaczy ,że dynamit to był. No nie mów mi nawet ,że nie wiesz jak działają tacy ludzie. W każdym razie widzę ,że przewodzi im wyborcza.pl a wiadomo kto na niej trzyma łapsko.Powiem tak.Jak mam do wyboru komu zaufać :

Tuskowi,Putinowi i ich komisjom na czele z Millerem ,Laskiem,Anodiną i "Polską prokuraturą"

,a niezależnym specjalistom i około setce polskich naukowców,którzy nadstawiają swoje kariery,nazwiska itp. tylko po to ,żebyśmy poznali prawdę


Wybieram tych drugich nawet jeśli na czele partii ,która popiera tą tezę jest Kaczyński z Macierewiczem.
Najlepiej czepić się byle czego tylko po to ,żeby osłabić jego wiarygodność w oczach innych.
  • 1

#107

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok. W takim razie podaj mi jakikolwiek dowód wykluczający tezę o zamachu (bo rozumiem, że teorii o zamachu w ogóle nie przyjmujesz do swojej świadomości).


Heh, czy to tak trudno zrozumieć? Dowodem wykluczającym teorię zamachu jest oficjalna wersja wydarzeń wynikająca z analizy czarnych skrzynek. Z nich wynika że samolot leciał bardzo nisko i zderzył się z brzozą, w wyniku czego stracił część skrzydła. Bez tej części nie dało się już normalnie lecieć, samolot przekręcił się w lewą stronę i upadł na dach.
Oczywiście możesz nie wierzyć że tak było. Ale cóż ja na to poradzę?
Z tego co widzę, wielu ludzi nie kojarzy tego, że zaprzeczeniem spiskowej wersji jest wersja oficjalna. Dlatego pojawiają się dziwne pytania o jakieś dodatkowe dowody na to że nie było zamachu. Tylko nie wiem co by miało być tym ,,dowodem na niebycie zamachu". Jak według ciebie powinien wyglądać taki dowód?
Czy laboratoryjne badania próbek będą wystarczającym dowodem, jeśli nie wykażą żadnych materiałów wybuchowych?

Jeszcze jedna rzecz. Gdyby doszło do wybuchu na wysokości dużo większej niż, czyli tych kilkunastu metrów to szczątki samolotu ułożyły by się inaczej. Pisze o tym Artymowicz:

Jeśli by samolot nie robił półbeczki, sprawa miałaby się nieco inaczej. Np. dla hipotez wybuchów na pokładzie to niewygodny fakt: postulują one, że gdzieś wysoko, 30 m nad ziemia, coś się stało, że tupolew rozleciał się i spadł. Niestety te koncepcje nie biorą pod uwage tego, że byłby to spadek dość chaotyczny, a samolot nie mógłby spaść w takiej konfiguracji (w jednej części) i w takim płaskim ułożeniu jak to zrobił! Na przykład, część przednia oddzielona od tylnej uderzyłaby w ziemię pierwsza, kokpitem, a kompletnie niewyważona cześć centralna uniosłaby się dość wysoko pociągnięta w góre prawie stutonową siła nośną i doszłoby po pierwsze do dużej separacji przestrzennej tych dwóch części, do późniejszego i zapewne dalszego spadku centropłata, jak i do kompletnie przypadkowgo ułożenia kątowego zarówno ogona jak i centropłatu. Jest niesłychanie malo prawdopodobne, by opisane fakty - w szczególności dot. położenia centropłata i ogona w chwili przyziemienia - odtworzone zostały w wyniku jakiegokolwiek wybuchu. Rozwiąznie zagadki samolotu orzącego ziemię skrzydłem i jednocześnie czubkiem (nie oderwanego wtedy jeszcze!) ogona kryje się więc w beczce smoleńskiej i tylko w niej. Żadne inne koncepcje nie tłumaczą dobrze faktów. Ba, powiedziałbym, że nie ma żadnych innych koncepcji. Są domysły, ale nie ilościowe, a wyłącznie jakościowe (i błędne fizycznie) wypowiedzi, odpadają więc w przedbiegach.

http://fizyka-smolenska.salon24.pl/
Byłby kompletny nieład. A nie jest. Na zdjęciach widać, że szczątki są ułożone dość regularnie, że część która była przodem jest z przodu a te co były tyłem samolotu, są w tyle.

I jeszcze dla fanów niezależnego kina. Początek filmu wybitnego eksperta od lotnictwa, Anity Gargas. Wszyscy podchwycili tekst, że samolot leciał kołami w dół( czyli że nie był pochylony). Ale przecież dalej facet mówi i pokazuje ręką że samolot leciał ukośnie. Mówi też że ,,idzie bardzo nisko". Czyli nie tak jak twierdzi Binienda, że samolot przeleciał kilka metrów nad 15 metrową brzozą. Dalej jest ,,myślałem że spadnie na drogę".

Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.02.2013 - 20:34

  • 0



#108

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jak potraktowano szczątki naszego samolotu gdzie były rozcinane demolowane wybijane szyby ... to była czysta profancja lub zacieranie śladów ...
zobaczcie na swiecie jak mają miejsce, takie wypadki, to badane są dokladnie , każdy szczegół w całości !!!!
Jeśli tego nie widzicie że coś tu nie gra i był to tylko wypadek , to naprawdę partia zrobiła wam wodę z mózgu za komuny też tak było ... potem samobójstwa świadków lub zabójstwa jakie zbiegi okoliczności ... Nic tylko film nakręcić .

Z naszego samolotu pozostały marne szczątki jak po eksplozji ... ludzie nikt mi nie wmówi że to przypadek lub wypadek !!

P.S.
Naoczni świadkowie widzieli podobno... jak samolot był przechylony ... kto gdzie jak ma na imię czy ci świadkowie istnieją a może to
bajka bo w końcu była mgła i nic podobno nie było widać ...

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 01.02.2013 - 21:33

  • 0

#109

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moje uwagi co do początku "Anatomi Upadku", dokładniej cały dokument obejrze jutro.

1. To, że wydawnictwo ma w tytule "Niezależne" nie oznacza wcale, że tak jest. W Polsce niestety nie ma żadnych w pełni niezależnych mediów. Każda media w większym lub mniejszym stopniu reprezentują konkretne poglądy polityczne. A sprawa smoleńska jest już sprawą polityczną.
2. Muzyka już od pierwszej minuty gra na emocjach :).
3. Rzeczywiście kierowca pokazując lot samolotu sugeruje, że się obrócił i, że leciał nisko.
4. Budowanie opinii na temat wydarzeń związanych z katastrofą smoleńską(tzn. ocena zachodzących procesów) przez osoby, które nie mają wiedzy w tych sprawach i jedynie oddziałują na nich emocje jest według mnie mało profesjonalne.
5. Jeżeli uważa się, że komisja Milera jest polityczna i zależna to czemu komisje Macieriewicza(pracujących tam ekspertów) uważa się mianem niezależnych? Czy jakakolwiek monopolityczna komisja i działania z nią związane mogą być nazwane niezależnymi?
6. Zwrócono uwagę na słowo "eksplozja". Od znajomego interesującego się lotnictwem usłyszałem, że w żargonie tej "branży", w tym przypadku dosłowne tłumaczenia słowa jest śmieszne. Oczywiście zakładam, że znajomy może się mylić :).

Po kilku minutach odniosłem wrażenie, że nie jest to jak się tutaj mówi dokument próbujący przedstawić prawdę, ale dokument ukierunkowany na konkretną teze.

Oczywiście nie bronie dokumentu NG, które w pełni znaczenia tego słowa nie był dokumentem(bardziej dokumentem fabularnym).

Według mnie jak wygląda "profesjonalny" dokument:
-bez grania na emocjach
-w miare równe przedstawianie różnych teorii
-wypowiedzi prawdziwych niezależnych specjalstów, a nie specjalistów z konkretnej komisji(i nazywanie ich niezależnymi :) ).
-ocena przebiegu sytuacji powinien zbudować SAM widz, a opinia niepowinna mu być podawana na tacy. Dla przykładu podam przykład dokumentu, które przedstawił pracujące małe dzieci w ciężkich warunkach w jakimś ubogim kraju w Afryce. Oczywiście przedstawienie tego dokumentu w taki sposób, żeby wszyscy byli oburzeni(my, społeczność Europy) jest dosyć proste. A co powiecie na to, że po obejrzeniu tego dokumentu zacząłem mieć mieszane uczucia? W dokumencie powinna liczyć się bezstronność. A oba te dokumenty tego nie posiadają.


Jak już raz wspomniałem, aktualnie wykluczam teorie zamachu i proszę komisje Macierwicza, aby w końcu zdecydowali się pójść z tymi dokumentami dalej niż media, bez ukrywania "przerażających" faktów dla siebie. A znając proces w jaki sposób się traktuje sprawę smoleńską w partiach opozycyjnych do PO(już o tym pisałem), to aktualnie jestem pełen przerażenia, że w ten sposób to wykorzystują.

Pozdrawiam i jutro obejrze reszte Anatomii Wypadku, aby być w pełni poinforowanym :).
  • 3

#110

Bobrov.
  • Postów: 135
  • Tematów: 7
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Z tego co widzę, wielu ludzi nie kojarzy tego, że zaprzeczeniem spiskowej wersji jest wersja oficjalna.

Oficjalna to nie znaczy, że prawdziwa.

2. Muzyka już od pierwszej minuty gra na emocjach :).

Proszę Cię...

Jak według ciebie powinien wyglądać taki dowód?

Na pewno tak, żeby nie było żadnych wątpliwości, że był to nieszczęśliwy wypadek. Zastanawia mnie tylko, dlaczego Ty w ogóle nie bierzesz pod uwagę wersji zamachu, skoro nie masz jakiegoś dowodu wykluczającego zamach.

Po kilku minutach odniosłem wrażenie, że nie jest to jak się tutaj mówi dokument próbujący przedstawić prawdę, ale dokument ukierunkowany na konkretną teze.

A te wszystkie raporty Millera itd. nie są ukierunkowane na tezę nieszczęśliwego wypadku? Bądź trochę bardziej obiektywny.

-wypowiedzi prawdziwych niezależnych specjalstów, a nie specjalistów z konkretnej komisji(i nazywanie ich niezależnymi :) ).

No pewnie, najlepiej, żeby wypowiadali się tylko Lasek, Miller i inni, bo przecież to właśnie oni są największymi specjalistami w dziedzinie lotnictwa. :)

-ocena przebiegu sytuacji powinien zbudować SAM widz, a opinia niepowinna mu być podawana na tacy.

A czy media przez cały czas nie wmawiają nam właśnie tego, że katastrofa smoleńska to był nieszczęśliwy wypadek?

Użytkownik Bobrov edytował ten post 01.02.2013 - 22:28

  • -1

#111

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Filmy są różne np ten zgoła odmienny od tego z NG i bardziej wiarygodny ... świadkowie jacy są wszyscy widzą :/... podstawieni bo prawdziwi boją sie mowić


Użytkownik GuardAngel edytował ten post 01.02.2013 - 22:58

  • 0

#112

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Jednak w tej oficjalnej wersji podanej przez Millera i Anodinę są nieścisłości jak np. ta ,że przed samym uderzeniem w ziemię TAWS zarejestrował 13 różnych awarii ,a nie sądzę żeby tyle awarii było spowodowanych urwaniem kawałka skrzydła. Mało tego komisja Millera twierdzi ,że do momentu uderzenia w ziemię samolot był sprawny.



Mam takie pytanie ,a nie wiem czy ktoś już to wyjaśniał. W jaki sposób samolot o rozpiętości skrzydeł wynoszącej : 37,55 m robi beczkę 6 metrów nad ziemią?

Kolejną rzeczą jest to,że jeżeli teoretycznie uderzył w tą brzozę to w jaki sposób ominął drzewa stojące za nią ,mając prawie 40 metrów rozpiętości skrzydeł?

http://imageshack.us...89/12345yn.jpg/

A kwestia zdjęć satelitarnych? sprawa z samo przemieszczającym się urwanym skrzydłem?

Co do tego co mówi Artymowicz...mnie osobiście wydaje się ,że to Szuladziński jest ekspertem od wybuchów jakoś bardziej pod tym względem ufam jemu.Po za tym ten cały Artymowicz od pewnego czasu zachowuje się jak Alfa i Omega .Próbuje negować na siłę wszystko co ustali komisja Macierewicza
Jeśli chodzi o kierowcę autobusu to przed upadkiem przecież tupolew zaczął się wznosić?więc nad drogą mógł przelecieć stosunkowo nisko.Możliwe ,że trochę koloruje całą sytuacje. Taka możliwość też jest prawdopodobna.Jest jeszcze sporo świadków ,którzy odmówili komentarza twierdząc ,że po prostu się boją.

Zostaje jeszcze kwestia ognia ciągnącego się za samolotem.Dziwne jest to ,że do śledztwa Rosja dopuszcza tylko tych świadków ,którzy zeznają tak ,żeby zgadzało się z ich wersją.Cała reszta w takim razie zmyśla?

@Skar

Jakiej muzyki spodziewałeś się w takim reportażu? techno? może drum&bass? oglądając go akurat do muzyki w ogóle nie przywiązywałem wagi .Nie wiem jak inni ,mówię za siebie.

Czy według Ciebie profesorowie wypowiadający się w reportażu nie mają pojęcia o czym mówią?Mi wydaje się,że mają ...na pewno zdecydowanie większe niż ja czy Ty.

Komisję Macierewicza nazywa się niezależną z tego względu ,że jej dotychczasowe osiągnięcia popiera około 100 niezależnych profesorów,inżynierów,doktorów i tak dalej z Polski co podkreślę. Nie z Ugandy ,Tadżykistanu czy Etiopii tylko z Polski. Jak to jest ,że ufasz jednej komisji ,która już wielokrotnie pokazała ,że kompletnie nie nadaje się do przydzielonego jej zadania ,a drugiej nawet nie bierzesz pod uwagę i z góry wszystko odrzucasz?Komisji ,która praktycznie potwierdziła raport Rosyjski wskazując tylko małą winę Rosjan?Komisji ,która na miejsce katastrofy nie wysłała nikogo kto by choć trochę znał się na budowie Tupolewa?

Według mnie dokument pokazuje fakty na "sucho" .Nie pada ani razu słowo "zamach" .Może masz takie wrażenie bo dowody przedstawione w nim po prostu dają do myślenia,a że prawdopodobnie nie dopuszczasz myśli ,że mogło wydarzyć się coś więcej tak właśnie Ci się wydaje.I analogicznie nie wydaje Ci się być bezstronny bo masz już w głowie wbitą jedyną słuszną prawdę, ale poczekajmy aż oglądniesz do końca .Wtedy może zmienisz troszkę punkt widzenia.

Może nie oglądaj go z myślą "to na pewno bzdury bo przecież w raporcie Millera jest napisane całkiem co innego" ,a spróbuj przeanalizować to co zostało w nim pokazane i dopiero wyciągnij wnioski.
  • 0

#113

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niezrozumieliśmy się. Ja nie chce udowodnić, że raport Milera czy dokument NG jest tym "prawdziwym". Uważam, że nie mam do tego komeptencji(z powodu braku wiedzy-tak jak większość z nas). Póki Macierewicz będzie grać przede wszystkim medialnie swoim raportem, ukrywając "szokujące" fakty jakie niby posiada to nie jestem po prostu skłonny brać pod uwagę jego raportu na poważnie. Jak już wspomniałem przez opozycje sprawa smoleńska jest wykorzystywana w zależności od sondaży.

Tylko chciałem zwrócić uwagę, że zarzucając jednej stronie pewnie rzeczy, nie zauważacie takich samych rzeczy dziejących się po drugiej stronie.


No pewnie, najlepiej, żeby wypowiadali się tylko Lasek, Miller i inni, bo przecież to właśnie oni są największymi specjalistami w dziedzinie lotnictwa.


Ani razu nie stwierdziłem, że komisja Millera to najwięksi specjaliści. Po prostu zwróciłem na pewną grę słów, która miała zasugerować widzowi, że komisja Macierewicza jest komisją całkowicie niezależną. A z tym chyba trudno się zgodzić? Rzetelny dokument powinien przedstawiać opinię NAPRAWDĘ niezależnych ekspertów, a nie ekspertów stojąc po którejś stronie barykady. Z góry zaznaczam, że nie uważam, aby Anotomia Upadku czy Śmierć Prezydenta były dobrymi dokumentami w dosłownym słowa tego znaczenia.

A czy media przez cały czas nie wmawiają nam właśnie tego, że katastrofa smoleńska to był nieszczęśliwy wypadek?


Tak, media w dużej części są podzielone politycznie(subiektywnie) i nie próbują przedstawić sprawy obiektywnie. Ale czy to oznacza, że dokument w takim razie musi stanąć po stronie w tym przypadku mniejszości? To znaczy, że dokument również musi brać udział w tej grze politycznej? Gdzie tu jest szukania prawdy?


Szukanie prawdy nie polega na medialności. To, że każda ze stron próbuje przez media wmówić wszystkich własną prawdę, to nie znaczy, że do tej prawdy dojdziemy! Poszukiwanie prawdy nie polega na ukrywanie "szokujących" faktów(zresztą komisji Milera też się zarzuca, że ukrywa jakieś fakty, więc czemu komisja Macierewicza też ukrywa jakieś fakty?). Zastanówcie się nad tym.


@szary123

Swojego czasu brałem udział przy montażu różnych filmu. I wiem jak dobór muzyki ma znaczenia na wywierane uczucia, emocje(muzyką można bardzo dobrze sterować, żeby nie określić, że manipulować. Ale nie chciałbym używać takiego określenia w stosunku do Anatomi)

Ani razu nie stwierdziłem, że wiem lepiej niż oni. Napiszę jeszcze raz, każdy specjalista i ekspert dobrany przez komisje polityczną(Milera czy Macieriewcza) nie można nazwać ekspertem niezależnym. Ekspert niezależny nie próbuje udowdnić z góry założonej tezy, tylko na podstawie dowdów próbuje do niej dojść. A komisja Milera czy Macieriewicza generalnie z góry przyjeli powód wypadku.

Jednocześnie wielu ekspertów w sposób prosty podważa osiągnięcia komisji Macierewicza. Przepraszam, że nie liczyłem :). Weź pod uwagę, że w sprawach kontrowersyjnych, bardziej zmotywowania do działań/oświadczeń są osoby należące do grupy, która definiuje bardziej odmienne zdanie niż przyjęte przez większość. Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów. Myślisz, że rzeczywiście 10% społeczeństwa popiera Ruch Palikota? Nie. Po prostu byli bardziej zmotywowani :).

W życiu, nie zacząłem go oglądać z myślą, że to bzdury. Ale nie toleruje grania na emocjach, nie toleruje populizmu, bo to nigdy nie ma na celu poprawy sytuacji czy dojścia do prawdy w tym przypadku, tylko zwiększenia słupków sondażowych.

Użytkownik skar edytował ten post 01.02.2013 - 23:53

  • 1

#114

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Skar

Nie chodziło mi o dobieranie sobie ekspertów.Miała miejsce konferencja ,na którą zostali zaproszeni eksperci z całej Polski niezależnie od "wyznania" i zgodzili się z ustaleniami "ekspertów Macierewicza" dodaje po raz kolejny ,że była ich około setka.To daje spory ogląd na to ,że ustalenia Biniendy,Szuladzińskiego,Nowaczyka itd. nie są wzięte z nikąd i znajdują spore poparcie wśród niezależnych naukowców.
  • -1

#115

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Skar

Nie chodziło mi o dobieranie sobie ekspertów.Miała miejsce konferencja ,na którą zostali zaproszeni eksperci z całej Polski niezależnie od "wyznania" i zgodzili się z ustaleniami "ekspertów Macierewicza" dodaje po raz kolejny ,że była ich około setka.To daje spory ogląd na to ,że ustalenia Biniendy,Szuladzińskiego,Nowaczyka itd. nie są wzięte z nikąd i znajdują spore poparcie wśród niezależnych naukowców.


Dla mnie daje to spory pogląd na to, że nasze społeczeństwo jest podzielone, bo również wielu ekspertów jest całkowicie przeciwna teorii zamachu, ale ze względów, które opisałem wcześniej nie czują potrzeby organizowanie specjalnych zjazdów.

Ja nie odrzucam na siłe teori zamachu, biorę całą sprawę na swoją logikę ponieważ posiadam zbyt małą wiedze aby w pełni zrozumiec wyniki raportów obu komisji.

Może przedstawie swoją "logikę" bo nie udało mi się uzyskać na nie odpowiedzi:

1. W jakim celu Rosjanie mieli zabijać elitę wsród PiS, jeżeli de facto takie działania wzmocniły jej elektorat(a było to proste do przewidzenia).
2. Czemu partie opozycyjne do PO wykorzystują sprawe smoleńską do podnoszenia słupków wyborczych?
3. Czemu Macierewicz ukrywa "szokujące" fakty?
  • 1

#116

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skar a dlaczego ruski wymordowali podczas wojny prawie cała naszą elitę (własnie w Katyniu) , a po niej stacjonowały w naszym kraju wojska bolszewików do roku 92 , 18.10.1992 ostatnie wojska bolszewickie opuszczają nasz kraj po wojnie zakończonej w 1945 ROKU !!!!

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 02.02.2013 - 00:30

  • -1

#117

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. W jakim celu Rosjanie mieli zabijać elitę wsród PiS, jeżeli de facto takie działania wzmocniły jej elektorat(a było to proste do przewidzenia).
2. Czemu partie opozycyjne do PO wykorzystują sprawe smoleńską do podnoszenia słupków wyborczych?
3. Czemu Macierewicz ukrywa "szokujące" fakty?



1&2 . Słupki wyborcze skaczą raz w jedną raz w drugą stronę.Jeszcze nie tak dawno kiedy nie było tylu dowodów na to ,że coś jest nie tak ,a media wyśmiewały publicznie każdą inną hipotezę i kiedy zrobili z Błasika alkoholika itp. PO miażdżyło PiS w sondażach. Może Rosjanie byli pewni swojej nieomylności i nie sądzili ,że tak szybko pojawi się tyle wątpliwości i tak wielu naukowców przedstawiających wydarzenia całkiem z drugiej strony? A może nie sądzili ,że ta opozycja Smoleńska tak szybko przybierze na sile?Może to nie Rosjanie?A ta masa nie wyjaśnionych śmierci osób związanych ze Smoleńskiem czyż nie wygląda to na próbę uciszenia tych ,którzy wiedzą za dużo?Nie wiadomo co będzie jutro czas pokaże jak na razie można snuć domysły,a powodów może być tysiąc.Wykorzystują to dlatego by dojść do władzy,a jednocześnie odsunąć rządzącą partię. Czy w imię prawdy? tego do końca nie można być pewnym.

3.Albo poczeka aż słupki zaczną spadać żeby za wszelką cenę wygrać wybory albo chce być pewien swoich rewelacji. Pamiętaj ,że wiele osób,polityków i niektóre media będą zapewne próbowały wszystko ośmieszyć i przeinaczyć.

Co do tych szokujących faktów ,których nie chce ujawnić mogę prosić o jakiś link? bo nie mogę znaleźć albo źle szukam .

Użytkownik szary123 edytował ten post 02.02.2013 - 00:44

  • 1

#118

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1&2 . Słupki wyborcze skaczą raz w jedną raz w drugą stronę.Jeszcze nie tak dawno kiedy nie było tylu dowodów na to ,że coś jest nie tak ,a media wyśmiewały publicznie każdą inną hipotezę i kiedy zrobili z Błasika alkoholika itp. PO miażdżyło PiS w sondażach. Może Rosjanie byli pewni swojej nieomylności i nie sądzili ,że tak szybko pojawi się tyle wątpliwości i tak wielu naukowców przedstawiających wydarzenia całkiem z drugiej strony? A może nie sądzili ,że ta opozycja Smoleńska tak szybko przybierze na sile?Może to nie Rosjanie?A ta masa nie wyjaśnionych śmierci osób związanych ze Smoleńskiem czyż nie wygląda to na próbę uciszenia tych ,którzy wiedzą za dużo?Nie wiadomo co będzie jutro czas pokaże jak na razie można snuć domysły,a powodów może być tysiąc.Wykorzystują to dlatego by dojść do władzy,a jednocześnie odsunąć rządzącą partię. Czy w imię prawdy? tego do końca nie można być pewnym.


Tu się nie zgodzę :). Rosjanie chyba musieli zapomnieć o setkach przykładach z całego świata, aby myśleć, że zabicia członka jakiejś partii spowoduje jej osłabienie. Jak wspomniałem film Batman(Joker), Kruk, muzycy(jak nagle rosła popularnosć ich płyt), sportowcy. Przecież tuż po katastrofie PiS było bardzo bliskie wygrania wyborów prezydenckich, gdzie ponowne przejęcie urzędu przez Lecha było mało prawdopodobne. Jeżeli na prawdę by im zależało na prawdzie, to wygrane wyboru nie miałaby znaczenia, a nawet myślę, że jeśli udałoby im się udowodnić całą sprawę na swoją korzyść, wygrane wyboru mieliby pewne.

EDIT:
A co do śmierci ludzi. Biorąc pod uwagę liczbą osób zaangażowaną w tą sprawę(polityków, techników, wojskowych, publicystów, dziennikarzy) to statystycznie ta liczba wcale nie jest duża. Niestety wziąłem się za statystykę śmierci z własnego otoczenia(nie tylko naturalnych) i wyszło mi na to, że chyba przynoszę pecha... Ile tam było śmierci(19-30)? to biorąc zaangażowanie choćby 3000 osób(z tych wszystkich grup) to wychodzi poniżej 1%, u mnie wyszło podobnie. Po prostu media wyjątkowo zwracają uwagę na wszystko co się dzieje wokół tej sprawy wyolbrzymiając(tak samo jak z mamą Madzi). Nie zapominajmy, że ludzie zajmującą się ta sprawą mają też własne życiowe problemy, z którymi nie dają sobie rady/

3.Albo poczeka aż słupki zaczną spadać żeby za wszelką cenę wygrać wybory albo chce być pewien swoich rewelacji. Pamiętaj ,że wiele osób,polityków i niektóre media będą zapewne próbowały wszystko ośmieszyć i przeinaczyć.

Co do tych szokujących faktów ,których nie chce ujawnić mogę prosić o jakiś link? bo nie mogę znaleźć albo źle szukam .


Niestety kierowałem się wypowiedziamy z telewizji, gdzie choćby w sprawie trotylu stwierdzono, że oni o tym od dawna wiedzieli i nie tylko o tym :).


skar a dlaczego ruski wymordowali podczas wojny prawie cała naszą elitę (własnie w Katyniu) , a po niej stacjonowały w naszym kraju wojska bolszewików do roku 92 , 18.10.1992 ostatnie wojska bolszewickie opuszczają nasz kraj po wojnie zakończonej w 1945 ROKU !!!!


Nie porównywałbym czasu, bo żyjemy w troche innych. III Rzesza, Austro-Węgry itp...te kraje również brały się za polską elitę w przeszłości. I się nie oszukujmy, jeśli nawet te wszystkie 100 osób uznać za wybitną polską elitę, to aktualnie elit naukowych/politycznych jest na tyle dużo, że po za pewnymi krótkimi zawirowaniami administracyjno-politycznymi(nie licząc kontrowersji w sprawie zamachu) śmierć tych ludzi nie wpłynęła drastycznie na rozwój nauki w Polsce. Na politykę niestety bardzo negatywnie.

Użytkownik skar edytował ten post 02.02.2013 - 01:18

  • 0

#119

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie.. Luuudzieee...

Za dużo paplaniny a za mało konkretnego merytorycznego przekazywania sobie pewnych informacji :)

Sprawa wygląda mniej więcej tak :

1.Znikneła (nie odnalezino) jednej czarnej skrzynki.. Jeśli ktoś wierzy w to, że po prostu znikneła to coż... Samolot "rozpada" sie tóż nad ziemia, w lesie a skrzynka znika? No sorry ale trzyba być przygłupim aby w to uwierzyć.

2. Świadkowie albo nie chcą W OGOLE rozmawiać albo chowają się jak mogą. Boją się bardzo - CZEGO ?

3. Do tej pory nie oddali wraku. To, że połowa jest już przetopiona na złomie to oczywista oczywistość może dlatego ruscy nie oddają złomu.

4. Sposób w jaki rząd "stara" się wyjaśnic atastrofe zakrawa o groteske. Chyży Ruj 500lat temu dawno by wisiał za taką zdrade stanu

No i na deser. Przypomnijmy sobie nagranie ze Smoleńska. To słynne "słychać strzały" .. gimbusy i lemingi w kólko to powtarzały zamiast skupić się naprawde co się tam dzieje to oczywiscie lepiej sie pośmiać, taka nienawiść do Kaczyńskich. Tak nas Chyży Ruj skłócił. Nienawidze go po prostu jest to jedyna osoba na świecie która darze takim uczcuciem. Ludzie muszą wkońcu zrozumieć, ze tusk to zdrajca narodu polskiego

A co do motywu zbrodni i winowajce to ciężko z tym jest..

Wcale t nie musieli być ruscy, tylko ktoś kto chciał żebyśmy tak myśleli. Napuszczanie jednych na drugich. Prędzej powiedziałbym, że to sprężyna tuska niż putina. Jak się robi a kogoś zamach to nie na swoim podwórku prawda ?:)

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 02.02.2013 - 01:44

  • 2

#120

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naoczni świadkowie widzieli podobno... jak samolot był przechylony ... kto gdzie jak ma na imię czy ci świadkowie istnieją a może to
bajka bo w końcu była mgła i nic podobno nie było widać ...


No tak widzieli że był przechylony. W filmie gargasowej mówi o tym ten kierowca autobusu. Jest do zgodne z wersją spiskową według której samolot stracił część skrzydła w wybuchu. Więc o co ci chodzi?
Zastanów się zanim coś napiszesz.

Bobrov, sorry, nie odpiszę ci bo twoje argumenty są poniżej poziomu. Zmień temat.

Jednak w tej oficjalnej wersji podanej przez Millera i Anodinę są nieścisłości jak np. ta ,że przed samym uderzeniem w ziemię TAWS zarejestrował 13 różnych awarii ,a nie sądzę żeby tyle awarii było spowodowanych urwaniem kawałka skrzydła

Taws to jest system wczesnego ostrzegania o zbliżaniu do ziemi. Nie mógł zarejestrować żadnych awarii. To są bzdury pisane na ,,niezależnych" stronach.

Mam takie pytanie ,a nie wiem czy ktoś już to wyjaśniał. W jaki sposób samolot o rozpiętości skrzydeł wynoszącej : 37,55 m robi beczkę 6 metrów nad ziemią?



Tu masz to wyjaśnione.
http://fizyka-smolenska.salon24.pl/

Jeśli chodzi o kierowcę autobusu to przed upadkiem przecież tupolew zaczął się wznosić?więc nad drogą mógł przelecieć stosunkowo nisko.Możliwe ,że trochę koloruje całą sytuacje. Taka możliwość też jest prawdopodobna.Jest jeszcze sporo świadków ,którzy odmówili komentarza twierdząc ,że po prostu się boją.

No tak, ale według wersji spiskowej Samolot przeleciał kilka metrów nad brzozą o wysokości około 15 metrów. Czyli leciał gdzieś na 20 metrach. Dalej za brzozą jest droga. Więc skoro się wznosił to powinien nad drogą przelecieć na jeszcze większej wysokości.

Dobrze by było trochę dowiedzieć się na dany temat zanim zacznie się wypowiadać. Bo jak na razie powtarzasz popularne bzdury z neta.
  • 1




 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych