Skocz do zawartości


Zdjęcie

Będą przesiedlać osoby, które „nienawidzą cudzoziemców lub homoseksualistów”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Czym?   Widziałeś przebranych aktorów?  wojowników?   Czym Ci ludzie Tobie zagrażają?   Jeśli jesteś pewny swojej męskości, czym?


Aktorstwo i tańce wojenne to nie epatowanie swoimi skłonnościami seksualnymi.
To tak jakby miłośnicy bdsm prezentowali swoje harce na ulicy.

Kulka w łeb i do piachu.



Chyba się zagalopowałeś.
  • 0



#17

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne. Okej jest jak idą po ulicy roznegliżowane kobiety?


Tylko że nie widziałem żeby na ulicach było coś takiego jak parada prostytutek (może z raz coś takiego było) i żeby z premedytacją przyszły robić cyrk i zniesmaczyć ludzi. Co innego być skąpo ubranym bo jest ciepło a co innego przychodzić półnagi w jakiś obrożach czy maskach.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 19.01.2013 - 13:04

  • 3

#18

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano



Czym?   Widziałeś przebranych aktorów?  wojowników?   Czym Ci ludzie Tobie zagrażają?   Jeśli jesteś pewny swojej męskości, czym?


Aktorstwo i tańce wojenne to nie epatowanie swoimi skłonnościami seksualnymi.
To tak jakby miłośnicy bdsm prezentowali swoje harce na ulicy.

Kulka w łeb i do piachu.



Chyba się zagalopowałeś.


A co ja kóń?

Edit: dodam bo będzie offtop.
Moja opinia jest tylko moją opinią i nie musisz się z nią zgadzać. Uważam, że dewiacje, tudzież odmienności wystawiane umyślnie na pokaz powinny być piętnowane.

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 19.01.2013 - 13:07

  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano




Czym?   Widziałeś przebranych aktorów?  wojowników?   Czym Ci ludzie Tobie zagrażają?   Jeśli jesteś pewny swojej męskości, czym?


Aktorstwo i tańce wojenne to nie epatowanie swoimi skłonnościami seksualnymi.
To tak jakby miłośnicy bdsm prezentowali swoje harce na ulicy.

Kulka w łeb i do piachu.



  Chyba się zagalopowałeś.


A co ja kóń?

Edit: dodam bo będzie offtop.
Moja opinia jest tylko moją opinią i nie musisz się z nią zgadzać. Uważam, że dewiacje, tudzież odmienności wystawiane umyślnie na pokaz powinny być piętnowane.



Mamy mnóstwo pochodów, procesji i co? Gdzie postawisz granicę tolerancji?
  • 0



#20

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pod ścianą do rozstrzelania.
Razem z całą reszta tego upadłego, debilnego świata.

edit: wybacz, ale frustruje mnie usprawiedliwianie wszelkich niedoróbek rodzaju ludzkiego.

Użytkownik erebeuzet edytował ten post 19.01.2013 - 13:13

  • 3

#21

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Widzę, że chyba niektórzy tutaj nie rozumieją wagi problemu. Czy naprawdę nie jest dla was szokujące to, że można zostać wysiedlonym do getta za "NIE TAKIE" POGLĄDY???? Czy nie widzicie, jak bardzo jest to absurdalne? Nie widzicie, że wolność słowa jest tu poważnie zagrożona? Nie widzicie, że to może się stać znakomitym narzędziem do trzymania za mordy ludzi niewygodnych dla systemu?? Nie widzicie, że w imię "tolerancji" i "wolności" wolność jest odbierana, a tolerancja- wybiórcza????



Jeśli nie wyraziłam się dość jasno... jeszcze dający do myślenia fragment czyjegoś komentarza zamieszczonego pod artykułem na ten temat na onecie:

Najpierw sprawdzili jak służby państwowe potrafią sobie radzić ze wszelkiej maści demonstracjami czy społecznymi wystąpieniami. Obecnie zaczyna się tworzyć wyizolowane miejsca dla przeciwników prowadzonej polityki, na piewszą linię wzięli tych co nie akceptują ustaw o związkach partnerskich. Jeśli to wypali, do getta czy obozu trafisz dosłownie za wszystko, za co skrytykujesz władzę albo jej nie posłuchasz. To getto to dopiero początek, to jak połaczenie faszyzmu z komunizmem. Gejowi daje wolnośc myślenia i działania, a człowiekowi, który w ramach demokracji ma inne zdanie grozi się izolacją-więzieniem, toż to praktycznie już komunizm. zwiń


  • 8

#22

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego, co czytałem, to władze nie chcą tam wysyłać przeciwników gejów lub cudzoziemców, chcą tam wysyłać ludzi którzy nękają innych mieszkańców (np. z powodu ich orientacji seksualnych). To duża różnica. Pomysł taki podobno wprowadzono już w XIX wieku i zakończył się porażką.


Dokładnie tak. Artykuł z portalu nacjonalista.pl został odpowiednio wypaczony - specjalnie dla takich ludzi jak Mr. Mojo Risin' i jemu podobnych, którzy lubią kogoś nienawidzić wszędzie szukając spisku oraz zamachu na ich poglądy.


W projekcie chodzi o to, żeby mieszkańcy nękający swoich sąsiadów (najczęściej mający już wcześniej konflikty z prawem) zostali ukarani. Są to przypadki, w których nie można zastosować aresztu, a ewentualne grzywny nie przynoszą efektu. W dzielnicach 'podwyższonego ryzyka' w Amsterdamie dochodzi do licznych skarg na nękanie ze strony sąsiadów. A że najczęściej ofiarami padają imigranci, homoseksualiści - to inna kwestia.

Jeśli natarczywi sąsiedzi demolują komuś auto, podpalają drzwi, wybijają okno, stosują różne formy zastraszenia, itp. - ofiara prędzej czy później dochodzi do wniosku, że musi się wyprowadzić. Projekt Holendrów chce to zmienić - wyprowadzać maja się napastnicy, nie ofiary.



Swoją drogą, nie sądzę, żeby ten niepoważny plan wypalił i w ostatecznym rozrachunku przyniesie raczej więcej szkód.
  • 0



#23

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Po_prostu
Czy Ty naprawdę wierzysz jeszcze w wolność słowa i uważasz, że nie jesteśmy trzymani za mordy?
Każdy aparat państwowy jest tworzony z myślą o kontroli i eliminacji wyłamujących się z systemu.
Wolność umarła wraz z kolonizacją kuli ziemskiej.
W obecnym świecie choćbyś czuł się najbardziej wolnym na świecie i tak podlegasz czemuś nad sobą.
  • 2

#24

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Pod ścianą do rozstrzelania.
Razem z całą reszta tego upadłego, debilnego świata.

edit: wybacz, ale frustruje mnie usprawiedliwianie wszelkich niedoróbek rodzaju ludzkiego.


To nie tak, być takim poy...m samo w sobie już jest karą!
...nie irytuj się :mrgreen:
  • -2

#25

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Erebuzet- żyjemy w społeczeństwach, więc wiadomo, że musimy iść na jakieś kompromisy, ale ta granica jest sukcesywnie przesuwana i powinniśmy siętemu głośno sprzeciwiać...
'
Co do tematu- faktycznie, opacznie to można zrozumieć, pismaki chyba nie wiedzą, o czym piszą, albo silili sięna kontrowersje.. kopiują bezkrytycznie jeden od drugiego, a forma mętna i niezrozumiała. W artykule na onecie pojawiają się takie stwierdzenia:

Nie lubisz gejów? Trafisz do getta!

Kto szykanuje gejów i lesbijki będzie musiał mieszkać w kontenerowym getcie – postanowiły władze Amsterdamu. W ten sposób chcą walczyć z nietolerancją wobec mniejszości seksualnych.

"Szykanuje"- można to interpretować BARDZO szeroko, to mnie zbulwersowało najbardziej.

Władze Amsterdamu ogłosiły, że osoby znane z niechęci do gejów i lesbijek, związków homoseksualnych, a także wobec cudzoziemców będą przymusowo wygnane do specjalnego kontenerowego osiedla – getta na granicy miasta.

Znane z niechęci? Czyli takie, które po prostu otwarcie mówią swoje zdanie na temat homoseksualistów...

Dopiero dalej w tekście można przeczytać:

Wprowadzone przepisy stanowią, że kto uprzykrza życie homoseksualistom, stosuje wobec nich mobbing, tyranizuje ich, obraża, ten zostanie przymusowo przesiedlony.

- I to jak najbardziej, powinno być karane! To tak samo, jak z kobietami katowanymi przez partnerów, które muszą uciekać wraz z dziećmi przed oprawcą do ośrodka- a to ten $&@#!&^ powinien poniesć konsekwencje.

Ale tekst jest w swojej wymowie nadal taki, że karane są POGLĄDY a nie CZYNY:

W tym czasie taka antygejowsko nastawiona osoba będzie musiała zmienić swoje poglądy. "Pomogą" im w tym pracownicy urzędów socjalnych


Dalej nie chce mi się pisać, bo po co marnować czas na takie coś... :/
  • 0

#26

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodziłoby tylko o osoby które w bardzo konkretny sposób prześladują osoby homoseksualne i imigrantów czyli dopuszczają się przemocy wobec nich, niszczą ich mienie itp. to po prostu normalnie prawo powinno działać i karać tych ludzi według paragrafów i nie ważne czy ktoś w taki sposób prześladuje kogoś z pobudek rasowych czy po prostu kogoś nie lubi bo np. odbił mu dziewczynę, po prostu powinien mieć miejsce normalny proces karny czy za pobicie czy za zniszczenie mienia a takie wysiedlanie i oczywiście brak sprecyzowania co będzie uznane za szykanowanie świadczy o tym że to może godzić w wolność słowa i może dojść do karania ludzi za ich przekonania.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 19.01.2013 - 13:51

  • 0

#27

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Amonntillado pokaż mi link do prawdziwego artykuły proszę.
  • 0

#28

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jesli to prawda to ja sie bardzo ciesze :) czym wiecej takich pomyslow tym szybciej ludzie sie obudza ;) widzielismy ostatnio np we Francji ze zaczeli sie budzic ;)
  • 0

#29

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie wiadomo, czy ten pomysł wejdzie w życie. Czy burmistrz ma wystarczającą władzę, by wysiedlić kogoś, kto ma mieszkanie w jego mieście? Czy pomysł jest zgodny z prawem Holandii? Czy jest zgodny z prawem Unii Europejskiej? Może to tylko taka "podpucha", by zyskać głosy konserwatywnego elektoratu? A nawet jeśli uda się to wprowadzić w życie, to czy burmistrz zyska na tym? Czy za takie pomysły mieszkańcy nie odwrócą się od niego, a nowy burmistrz ku uciesze ludu nie porzuci tego pomysłu?
  • 0



#30

hayashi.
  • Postów: 232
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ dryndryn

Co kolega ma na myśli mówiąc, że "widzieliśmy ostatnio np we Francji ze zaczęli się budzić"..?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych