Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelanina w szkole w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#46

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

optymista

Jestem zdania, ze bron powinna byc dostepna tylko dla bardzo nielicznych, a kary za jej nielegalne posiadanie lub nieuzasadnione stosowanie powinny byc bardzo surowe. W skrócie - obecny satn jest iddealny.


Nie jest idealny bo przestępczość mogła by zmaleć tak jak ma to miejsce tam gdzie broń jest szerzej dostępna. Jako obywatel chciałbym móc swobodnie się bronić przed napastnikami.


Boje sie, ze gdyby byl swobodny dostep do broni, to strzelaniny byłyby norma, a ludzie musileliby walczyc o zycie wracajac noca do domu. Nie chodzi tez tylko o mnie, nie chcialbym by ktos z mojej rodziny nie zostal zabity np. zagubiona kula, ktora zostala wystrzelona przy jakims porachunku gangow. Możliwości jest mnóstwo.


Nie byłyby normą tak samo jak zabójstwa nie są normą. Normalni ludzie nie zabijają za byle co od razu. Żeby zabić musi być silny impuls a nie tak po prostu. Tak samo jak ludzie nie walczą na każdym kroku na siekiery czy noże tak samo nie będzie strzelanin. Gangi natomiast mają dostęp do broni zawsze czy jest legalna czy nie to przecież oczywiste.

marker762

A w takim stanie Kolorado np. żeby kupić broń wystarczy wejść do sklepu, okazać dowód tożsamości i świadectwo niekaralności i już… żadnych egzaminów, psychotestów, godzin na strzelnicy, żadnych ćwiczeń z instruktorem, filmów poglądowych( np. co wystrzelony z czterech metrów, dziewięciomilimetrowy, ważący niespełna 8g pocisk robi z ludzkiej głowy…)
Nie nie , nic z tych rzeczy… wchodzisz , kupujesz i używasz tak jak chcesz- jednym słowem „Dziki Zachód’’
Tak, człowiek ma prawo do obrony i nie należy ludziom tego prawa zabierać, a broń palna do obrony nadaje się jak żadna inna! Ale ludzie myszą umieć mądrze z tego prawa i z broni korzystać. Amerykanie chyba nie umieją,- szkoda.
Żal tych dzieciaków.



No tak tylko jak zwykle wszyscy wychodzą ze złego założenia że to wina łatwego dostępu do broni. Tymczasem nikt nie rozumie widać podstawowego założenia że ten kto dokonał masakry i tak by jej dokonał. Przestępca nie ma problemu z dostępem do broni to uczciwi ludzie nie mogą jej zdobyć i nie mogą szybko i skutecznie eliminować takich zagrożeń.


Striker


Pewien zwolennik posiadania broni napisał, że odebrać wszystkim przez jednego wariata dostęp do broni to tak jak by odebrać prawojazdy wszystkim kierowcom przez jednego. W tym porównaniu jest duże przekłamanie. Kierowcy posiadają prawo jazdy ponieważ przeszli specjalny kurs jeżdżenia pojazdem, badania lekarskie oraz zdali egzamin teoretyczny i praktyczny. Posiadacze broni w USA po prostu kupują broń w sklepie bez żadnego przygotowania. Gdyby nałożyć im chociaż takie restrykcje byłoby tak dużo bezpieczniej.


Takie kursy to tylko niepotrzebne ograniczenia. Uważasz że przy sprzedaży noży też każdy powinien przechodzić badania lekarskie i kursy? Przecież nożem też można zabić w łatwy sposób.

Gorzej jest w przypadku przestępczości z użyciem broni palnej ale to już osobny temat. W każdym bądź razie nie ma co doszukiwać się sposobu pomocy takiemu człowiekowi wcześniej, ponieważ on nie chciał pomocy i unikał objawiania się. Poza tym równie dobrze moglibyśmy wysłać wszystkich EMO do zamkniętych ośrodków, ponieważ słuchają muzyki gloryfikującej samobójstwa i się same okaleczają..



No właśnie nie koniecznie musi być gorzej. Często jest tak że przestępcy dokonujący napadów z bronią w ręku mają to broń nielegalnie nawet w stanach gdzie jest ona łatwo dostępna.
  • 2

#47

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pewien zwolennik posiadania broni napisał, że odebrać wszystkim przez jednego wariata dostęp do broni to tak jak by odebrać prawojazdy wszystkim kierowcom przez jednego. W tym porównaniu jest duże przekłamanie. Kierowcy posiadają prawo jazdy ponieważ przeszli specjalny kurs jeżdżenia pojazdem, badania lekarskie oraz zdali egzamin teoretyczny i praktyczny. Posiadacze broni w USA po prostu kupują broń w sklepie bez żadnego przygotowania. Gdyby nałożyć im chociaż takie restrykcje byłoby tak dużo bezpieczniej.


Takie kursy to tylko niepotrzebne ograniczenia. Uważasz że przy sprzedaży noży też każdy powinien przechodzić badania lekarskie i kursy? Przecież nożem też można zabić w łatwy sposób.

Jasne prawa jazdy też powinno nie być, a kierować powinien mieć prawo każdy kto chce Po co ograniczenia. Po co w ogóle prawo bo w sumie to też ograniczenie. Najlepiej wprowadzić totalną anarchię i niech każdy robi to co chce!


Gorzej jest w przypadku przestępczości z użyciem broni palnej ale to już osobny temat. W każdym bądź razie nie ma co doszukiwać się sposobu pomocy takiemu człowiekowi wcześniej, ponieważ on nie chciał pomocy i unikał objawiania się. Poza tym równie dobrze moglibyśmy wysłać wszystkich EMO do zamkniętych ośrodków, ponieważ słuchają muzyki gloryfikującej samobójstwa i się same okaleczają..


No właśnie nie koniecznie musi być gorzej. Często jest tak że przestępcy dokonujący napadów z bronią w ręku mają to broń nielegalnie nawet w stanach gdzie jest ona łatwo dostępna.

Podajesz przykład USA, a tam jest otwarty dostęp do broni palnej, broń często pada łupem kradzieży, albo jest kupowana na słupy - potem piłują numery i mają nielegala w przystępnej cenie. W Polsce bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś napadał z prawdziwą bronią palną np. na stancje benzynową bo nie ma do niej łatwego dostępu i łatwiej jest trafić na policyjnych wywiadowców niż kupić prawdziwy pistolet. W dodatku większość napadów z wykorzystaniem borni palnej w Polsce okazuje się napadami z wykorzystaniem replik ASG.
  • 0

#48

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Reformator

Po pierwsze – patrz mój post wyrzej.
Po drugie – to już nawet nie chodzi o dostep do broni a o samo zjawisko społeczne , rozumiesz ; łatwo kupić, łatwo użyć, łatwo zabić.
Pewnie że jak ktoś będzie chciał nabyć broń, nawet nie legalnie, to ją nabędzie i tu się niema co spierać,- mnie chodzi bardziej o to ze ten standard wrósł w ich kulturę do tego stopnia że Amerykanie odbierają zakup broni mniej więcej tak jak my kupno sprzętu AGD. Dla nich to norma. I to mnie osobiście prawdę mówiąc przeraża( jakkolwiek lubię broń palną i trochę się na niej znam, to nie wyobrażam sobie bym mógł użyć jej np. w przypadku gdy ktoś bezprawnie wtargnie na moją ziemię itd.)
  • 0

#49

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie w takich historiach zawsze intryguje to, że człowiek dokonujący masakry ma opinie spokojnego, cichego i uprzejmego, a potem nagle morduje z zimną krwią tyle osób i nikt nie wie dlaczego.


To bardzo ciekawe zagadnienie. Może dusił w sobie ten gniew, aż w końcu hamulce mu puściły i nie wytrzymał. Najgorszy jest taki cichy morderca. Niczym się nie wyróżnia, jest taki, jak większość, ginie w tłumie. Miły, uprzejmy, elegancki... aż tu nagle BUM! Nie jest łysym koksem z tysiącem tatuaży i w zakrwawionej odzieży. Jest po prostu zwaczajny.
  • 0



#50

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano



Amerykański "system wychowawczy" z perspektywy mieszkańca Stanów Zjednoczonych. Polecam.
  • 3

#51

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

rainman Genialna publicystyka.

W ramach streszczenia problem powszechnego dostępu do broni 1 mld sztuk u cywili.
- brak katalogowania broni na rynku wtórnym
- statystycznie rocznie ginie 1500 osób z powodu złej obsługi broni
- statystycznie 20.000 osób ginie zastrzelona tylko w wyniku kłótni pomiędzy posiadaczami broni.
- państwo nadmiernie ingeruje w stosunki wychowawcze rodzice-dzieci (moja notka - pewnie nie dotyczy ghetta).
  • 0

#52

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@reformator,

Jako obywatel chciałbym móc swobodnie się bronić przed napastnikami.

Tylko że to nie jest tylko przywilej, ale też duża odpowiedzialność i duże potencjalne kłopoty.

Nie byłyby normą tak samo jak zabójstwa nie są normą. Normalni ludzie nie zabijają za byle co od razu. Żeby zabić musi być silny impuls a nie tak po prostu. Tak samo jak ludzie nie walczą na każdym kroku na siekiery czy noże tak samo nie będzie strzelanin.


Załóżmy, że sobotnią nocą ktoś po paru piwach wraca do domu, drogę zachodzi mu grupka ludzi, żądają telefonu i portfela. Jak taka sytuacja może się skończyć, gdy obie strony nie mają broni? Jak może się skończyć, gdy mają broń? I co, ta osoba będzie mogła zastrzelić w majestacie prawa tych złodziei?
  • 0



#53

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Striker

Jasne prawa jazdy też powinno nie być, a kierować powinien mieć prawo każdy kto chce Po co ograniczenia. Po co w ogóle prawo bo w sumie to też ograniczenie. Najlepiej wprowadzić totalną anarchię i niech każdy robi to co chce!


Eh z tym że obsługa broni to bardzo prosta sprawa a to jak się jej użyje zależy od moralności którą większość ludzi ma zdrową. Tymczasem użytkownik samochodu musi mieć jakieś umiejętności bo nie jest odpowiedzialny tylko za siebie tymczasem ciężko żeby posiadacz broni zabił kogoś przypadkiem w wyniku braku umiejętności a przy wypadkach samochodowych to się zdarza. Jeżeli chodzi już o przepisy ruchu drogowego to są zbyt skomplikowane a przykład kilku miast w Niemczech pokazał że po likwidacji ograniczeń prędkości, znaków i stosowaniu przepisu że ten kto z prawej ma pierwszeństwo nie ważne czy samochód rower czy pieszy i po likwidacji tradycyjnych chodników liczba wypadków spadła. Ponawiam pytanie czy jesteś też za szkoleniami w obsłudze noża, badaniami etc??

Podajesz przykład USA, a tam jest otwarty dostęp do broni palnej, broń często pada łupem kradzieży, albo jest kupowana na słupy - potem piłują numery i mają nielegala w przystępnej cenie. W Polsce bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś napadał z prawdziwą bronią palną np. na stancje benzynową bo nie ma do niej łatwego dostępu i łatwiej jest trafić na policyjnych wywiadowców niż kupić prawdziwy pistolet. W dodatku większość napadów z wykorzystaniem borni palnej w Polsce okazuje się napadami z wykorzystaniem replik ASG.


Mimo wszystko zabójstwa i strzelaniny się zdarzają. Nie obchodzi mnie czy przestępca ma prawdziwą broń czy replike bo tego nigdy nie można być pewnym przecież raczej nie da sprawdzić chce mieć łatwy dostęp by się przed takimi bronić.



marker762

Po drugie – to już nawet nie chodzi o dostep do broni a o samo zjawisko społeczne , rozumiesz ; łatwo kupić, łatwo użyć, łatwo zabić.


Noże też łatwo kupić a jakoś mnie nie kusi żeby biegać po mieście i zabijać w szale. Albo siekierą czy piłą motorową.

że Amerykanie odbierają zakup broni mniej więcej tak jak my kupno sprzętu AGD. Dla nich to norma. I to mnie osobiście prawdę mówiąc przeraża( jakkolwiek lubię broń palną i trochę się na niej znam, to nie wyobrażam sobie bym mógł użyć jej np. w przypadku gdy ktoś bezprawnie wtargnie na moją ziemię itd.)


No i co w tym złego. Broń to narzędzie jak każde inne i tak warto je traktować. Bardzo dobrze że w tak trywialnych sprawach nie użył byś broni znaczy że powinieneś mieć do niej dostęp. Ja natomiast nie widze problemu w zastrzeleniu złodzieja który targnie się na mój majątek.


optymista

Tylko że to nie jest tylko przywilej, ale też duża odpowiedzialność i duże potencjalne kłopoty.


Potencjalnie wszystko co ułatwia nam życie moze sprawiać duże klopoty. Chociażby samochody. Dlaczego wszyscy przeciwnicy szerszego dostępu do broni wychodzą z założenia że ludzie to krwiożercze bestie które zaraz zaczną się zabijać jak dać im tylko pukawki.


Załóżmy, że sobotnią nocą ktoś po paru piwach wraca do domu, drogę zachodzi mu grupka ludzi, żądają telefonu i portfela. Jak taka sytuacja może się skończyć, gdy obie strony nie mają broni? Jak może się skończyć, gdy mają broń? I co, ta osoba będzie mogła zastrzelić w majestacie prawa tych złodziei?


Owszem będzie mogła. Zacznijmy od tego że taki złodziej dwa razy by się zastanowił czy atakować kogoś kto ma broń. Ale owszem ta osoba będzie mogła zastrzelić napastników. Jakim prawem ma się nie bronić?
  • 0

#54

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy postulujący ogarniczenie w dostępie do środków obrony ma krew ofiar na rękach dokładnie tak samo jak morderca - z mojej strony tyle; jest odpowiedni temat na forum w którym można poruszać takie kwestie.
  • -1



#55

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś tu chyba jest grubymi nićmi szyte.
Nauczycielka która podobno tam pracowała (matka zabójcy) tak naprawdę nikt o niej nie słyszał z kadry nauczycielskiej.

A former school board official in Newtown called into question earlier reports that Nancy Lanza had been connected to Sandy Hook Elementary School, possibly as part of the teaching staff.“No one has heard of her,” said Lillian Bittman, who served on the local school board until 2011. “Teachers don’t know her.”


...nauczyciele nie znali jej, nikt o niej nie słyszał.

http://news.yahoo.co...-205207737.html

http://news.yahoo.co...-205207737.html
  • 0



#56

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy postulujący ogarniczenie w dostępie do środków obrony ma krew ofiar na rękach dokładnie tak samo jak morderca - z mojej strony tyle; jest odpowiedni temat na forum w którym można poruszać takie kwestie.


O panie, mam krew na rekach!

Shinji77 zanim coś napiszesz, prośba - pomyśl. Ja Tu nie wychodzę z komunałem, że "kto jest za powszechnym dostępem do broni, ma krew na rękach". Pojechałeś po bandzie. Gdzie się kończą logiczne argumenty, tam się zaczyna "krew na rękach".

I wybacz - przyrównanie tych co są przeciw dostępności do broni palnej do morderców... Poniżej jakiegokolwiek poziomu.
  • 0

#57

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy postulujący ogarniczenie w dostępie do środków obrony ma krew ofiar na rękach dokładnie tak samo jak morderca -

Jest mnóstwo dostępnych środków obrony: psy, paralizatory tasery, sztuki walki, gazy itp. Zwolennikom posiadania broni potrzebny jest kałasz i wiadro naboi gwarantujący słodki sen.

- z mojej strony tyle; jest odpowiedni temat na forum w którym można poruszać takie kwestie.

Popieram, po co dublować tematy.
Przypomniałem sobie że mam tam coś do odpisania :)
  • 0

#58

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zanim sprawca, Adam Lanza, udał się do szkoły Sandy Hook, zabił własną matkę - 52-letnią Nancy Lanza. Użył do tego broni z jej arsenału, który składał się z dwóch pistoletów, dwóch strzelb i półautomatycznego karabinu. Wszystkie one były kupione legalnie i zarejestrowane.

Pani Lanza często zabierała swoich synów na strzelnicę i uczyła ich posługiwania się bronią. Sama często też chwaliła się przed znajomymi jak bardzo lubi broń i jaką ma jej kolekcję. To właśnie kolejny, nowy wątek w śledztwie prowadzonym przez policję. Według wstępnych ustaleń Nancy Lanza miała w swojej kolekcji pięć pistoletów - wszystkie z nich były zakupione legalnie.

Jak pisze dziennik "New York Times", w pewnym momencie przestała posyłać Adama do szkoły, ponieważ była z niej niezadowolona. Skorzystała więc z możliwości samodzielnego nauczania syna, co jest dopuszczalne w amerykańskim systemie edukacyjnym.

Byli koledzy Adama Lanzy ze szkoły określają go mianem samotnika, który trzymał się na uboczu. Niektórzy mówią, że słyszeli, iż miał on łagodną postać autyzmu.


Mania posiadania broni 5 sztuk broni palnej..., edukacja syna w domu, ukrywanie jego wstydliwego problemu z chorobą psychiczną czy autyzmem i mamy gotową receptę na tragedię?

Użytkownik Striker edytował ten post 16.12.2012 - 16:26

  • 0

#59

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shinji77 zanim coś napiszesz, prośba - pomyśl. Ja Tu nie wychodzę z komunałem, że "kto jest za powszechnym dostępem do broni, ma krew na rękach". Pojechałeś po bandzie. Gdzie się kończą logiczne argumenty, tam się zaczyna "krew na rękach".


Masz prawo do własnego zdania jak najbardziej - jednak dublowanie (ha! żeby tylko) argumentów które były wałkowane XX razy na forum mija się z celem. Nie zauważam też tutaj "pojechania po bandzie", bo takowe zachowanie doprowadza do tego, że ludzie, którzy postępują według litery prawa zostają ofiarami; to jest smutne, a ja nie uznaje kompromisów w sprawie ludzkiego życia; chcesz podyskutować merytorycznie, zapraszam do tematu o liberalizacji broni palnej.

I wybacz - przyrównanie tych co są przeciw dostępności do broni palnej do morderców... Poniżej jakiegokolwiek poziomu.


Faktycznie zauważam różnicę - działają w białych rękawiczkach.

Robakatorianin

Jest mnóstwo dostępnych środków obrony: psy, paralizatory tasery, sztuki walki, gazy itp. Zwolennikom posiadania broni potrzebny jest kałasz i wiadro naboi gwarantujący słodki sen.


Przecież z naszej poprzedniej dyskusji wiesz, że nie mam nic do tych środków i jestem jak najbardziej za ich propagowaniem - dlatego też użyłem frazy "środki obrony" a nie "broń palna" :). Jednak tak jak już pisałem - każdy ma prawo bronić siebie i swoich bliskich tak jak chce; jeżeli wybierasz taser/paralizator to ok, jednak niektórzy wolą bronić się w inny sposób i mają do tego święte prawo.

Przypomniałem sobie że mam tam coś do odpisania :)


Czekam z niecierpliwością :).

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 17.12.2012 - 01:52

  • 0



#60

OOBE.
  • Postów: 100
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Shinij77

Jak cie czytam, to jestem za dostępem do broni. Jednorazowym - i ty byłbyś pierwszą i ostatnią ofiara..zastanów się na tym co piszesz i czy twoje agrsywne zabijanie "ludzi" rozwiąże problem..
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych