Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelanina w szkole w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#1

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W szkole w Newtown doszło do masakry.
http://wiadomosci.wp...ia,galeria.html

Oczywiście jak przy każdej tego typu sprawie zacznie się dyskusja na temat dostępu do broni i ewentualnej legalizacji jej, jednakże przez zakaz trzymania broni w szkole żaden nauczyciel nie mógł zabić sprawcy masakry.
  • 1

#2

OOBE.
  • Postów: 100
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

a ja obstaje przy swoim. Jakie problemy miał morderca i czy można było je rozwiazać. U źródeł problemów zawsze leży nienawiść i agresja. Tyle odemnie.
  • 7

#3

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście jak przy każdej tego typu sprawie zacznie się dyskusja na temat dostępu do broni i ewentualnej legalizacji jej, jednakże przez zakaz trzymania broni w szkole żaden nauczyciel nie mógł zabić sprawcy masakry.

Sam fakt posiadania broni nie gwarantuje skutecznego użycia. Broni trzeba umieć używać.
Załóżmy że belfer miałby 9-ke w sejfiku a zamachowiec wpada z legalnie zakupionym AK-47...
Nawet za tym sejfikiem nie czułbym się bezpiecznie.

W USA posiadanie broni dorosło do rangi absurdu.
  • 1

#4 Gość_Mad Butcher

Gość_Mad Butcher.
  • Tematów: 0

Napisano

a ja obstaje przy swoim. Jakie problemy miał morderca i czy można było je rozwiazać. U źródeł problemów zawsze leży nienawiść i agresja. Tyle odemnie.


Następny. Nie żal ci jedynych niewinnych świata - dzieci, tylko jakiegoś chorego psychicznie debila, który zabił do tego swoich rodziców. Pewnie gdyby przeżył chciałbyś go resocjalizować. Co to za ludzie, którzy usprawiedliwiają socjopatów nienawiścią świata :P
  • 1

#5

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W USA posiadanie broni dorosło do rangi absurdu.


Błąd. W całych USA nie ma dostępu do broni, są w poszczególnych stanach. Dlatego wszystkie statystyki pseudo znawców, którzy porównują zabojstwa z użyciem broni w całych USA do innych kraji są błędne i nie należy ich brać pod uwage.
  • 4

#6

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Błąd. W całych USA nie ma dostępu do broni, są w poszczególnych stanach. Dlatego wszystkie statystyki pseudo znawców, którzy porównują zabojstwa z użyciem broni w całych USA do innych kraji są błędne i nie należy ich brać pod uwage.

Równie dobrze możesz argumentować że angielski nie jest językiem urzędowym w USA...z w/w powodów.

USA ma konstytucję z zapisem o gwarancji do obrony/bronienia się.
  • 2

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Następny. Nie żal ci jedynych niewinnych świata - dzieci, tylko jakiegoś chorego psychicznie debila, który zabił do tego swoich rodziców. Pewnie gdyby przeżył chciałbyś go resocjalizować. Co to za ludzie, którzy usprawiedliwiają socjopatów nienawiścią świata :P

Niekoniecznie masz rację...
Można to oczywiście i tak interpretować (chociaż nie wyczytałem z wpisu OOBE , że nie było mu żal ofiar) - to była odpowiedź na post, którego autor za główną przyczynę tej tragedii uważa zbyt łatwy dostęp do broni dla mordercy, przy jednoczesnym braku dostępu do niej dla potencjalnych ofiar.
Ja tą odpowiedź rozumiem tak, że główną przyczyną tragedii były problemy mordercy (potwierdzeniem może być fakt, że najpierw zabił swojego ojca i matkę) i brak odpowiednio wczesnej reakcji na nie ze strony otoczenia - co nie jest wcale jednoznaczne usprawiedliwieniem jego czynu , a nie ułatwiony dostęp do broni (chociaż ten, akurat pewnie przeszkodą nie był).
Ale, oczywiście mogę się mylić...




  • 0



#8

OOBE.
  • Postów: 100
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Mad Butcher

Tż byłem dzieckiem. Moja matka i ojciec są alkoholikami. żyje w skrajnej patologi. Czy nie mam prawa do nienawiści wobec społeczeństwa? Czy nie mam prawa czuć że dzieje się ogromna niesprawiedliwość? Czy myslisz że taki człowiek myśli racjonalnie? On chce zniszczyć to co jemu zabrano, nie interesuje go to co mają inni. Niewinne dzieci? Też jestem niewinny, nikt jednak mi nie pomaga. To jest równowaga, jedni są szczęśliwi a ci którzy są nieszczęśliwi burzą szczęście szczęśliwych bo jest to według ich moralności niesprawiedliwe że oni nie mają prawa do miłości, że są samotni i odrzuceni przez społeczeństwo. Nie wiem jakie motywy miał ten koleś, może był chory psychicznie. Jednak wiem co czują ludzie, którym nie udziela się pomocy. Szkoda tych dzieci, przykro mi że niewinni ludzie giną tylko daltego, że inni mają problemy. Jak niestety widać, tak się działo, i dziać będzie póki ludzie nie staną si istotami bardziej uduchowionymi a świat nie stanie się sprawiedliwszy.
  • 4

#9

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Człowieku, to nie gra, że różnica między ak a m9 to ogromna różnica. W rzeczywistości jedno i drugie strzela, wystarczy jedna kula żeby zabić nawet jak jest to pistolet na proch i ołowiane kule.
  • 5



#10

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@ Robakatorianin

W USA posiadanie broni dorosło do rangi absurdu.


To nie przez samą broń...to tak jakbyś zabrał prawo jazdy wszystkim kierowcom, bo jakiś szaleniec jechał za szybko i spowodował wypadek śmiertelny.
  • 1

#11

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jeśli ktoś chce zabić, to i tak zabije. Jeśli nie kupi broni legalnie, to zdobędzie ją na czarnym rynku, natomiast przez zakazy ofiara nie może się bronić. Broń, jak sama nazwa wskazuje, służy też do BRONIENIA się przed ewentualnym zagrożeniem. Nie chodzi już o zastrzelenie każdego typa, który potencjalnie mógłby spowodować uszczerbek na zdrowiu, ale o sam fakt posiadania czegoś, czym można się bronić. Coś w rodzaju straszaka. Jestem pewna, że wiele osób dwa razy by się zastanowiło, gdyby potencjalna ofiara MOGŁABY być uzbrojona.

Broń palna przeraża wielu. Dlaczego? Nietrudne pytanie: wystarczy nieznaczny ruch palcem, ułamek sekundy, by zabić.
  • 3



#12

OOBE.
  • Postów: 100
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Lepsusa

80 % ofiar postrzału pistoletem przeżywa. Chyba że maszynowym...
  • 0

#13

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Problem z dostępem do broni w USA polega na tym, że jest zbyt łatwy - podobnie jest z trawką w Polsce. U nas nie jest legalna ale wystarczy wyjechać do Czech lub Amsterdamu i można w legalny sposób nabyć spore ilości. Co z tego, że w jednym stanie nie wolno jak wystarczy wejść w drugim do sklepu i po prostu sobie ją kupić. Nie potrzebne jest zezwolenie więc nie potrzebne są badania psychiatryczne.

Użytkownik Striker edytował ten post 15.12.2012 - 07:57

  • 0

#14

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człowieku, to nie gra, że różnica między ak a m9 to ogromna różnica. W rzeczywistości jedno i drugie strzela, wystarczy jedna kula żeby zabić nawet jak jest to pistolet na proch i ołowiane kule.

Wystarczy proc, szklana kuleczka i można zabić człowieka. Jednak zwolennicy posiadania broni myślą że ona za nich będzie strzelać, "Pan Bóg będzie kule nosił" do tego trzeba się przygotować, ćwiczyć zrozumieć wiele rzeczy.

To nie przez samą broń...to tak jakbyś zabrał prawo jazdy wszystkim kierowcom, bo jakiś szaleniec jechał za szybko i spowodował wypadek śmiertelny.

Trochę oklepany ten stary kontrargument...
To tak jakby pozwolić wszystkim posiadającym prawko na jeżdżenie po ulicach czołgami, BWP-ami i BTR-ami (wozami bojowymi)

O ile mogę zrozumieć posiadanie do ochrony osobistej, domowej broni krótkiej to za żadne skarby nie mogę zrozumieć tak łatwego dostępu do broni automatycznej, myśliwskiej, snajperskiej. Oni chcą się bronić przed napastnikiem znajdującym się kilometr on posiadacza broni, napastnikiem w stalowej kamizelce?

Powoli zaczynamy dublować poniższy temat:
http://www.paranorma...alnej-w-polsce/
  • 0

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masowa egzekucja wskazuje na zaistnienie problemu rozciągającego się na życie społeczne sprawcy.   Możliwe więc jest to, co napisał OOBE że zaistniałe problemy relacji w rodzinie przeniósł do najbliższego mu środowiska.  Często rodzinę, szkołę, miejsce pracy utożsamia się z tymi "złymi", "onymi". Nasuwa się pytanie czy nikt nie zauważył że się zbroił?

Użytkownik Aidil edytował ten post 15.12.2012 - 09:30

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych