Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelanina w szkole w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zło się wylało, a ludziska zainteresowane pasjonują się tym w dziwnie nie zrozumiałym mi celu.

Nie mój naród i prawa dziadów do obrony osobistej, to też milczę.
Nie mam pojęcia o powodach sprawcy, tu też milczę (bzdur nie piszę).
Nie wiem, za czyją przyczyną tyle ofiar, ale milczę,
...bo nie jestem wstania zebrać w zdanie słowa, które rodzinom ofiar mogłyby wyrazić mnie i to
jak bardzo chciałbym dla nich czas cofnąć.

Wiem, czym jest strach stać naprzeciw ostrej załadowanej...wy nie!
Wiem, jak to jest trzymać w dłoniach załadowaną ostrymi...wy nie!
...nie piszcie bzdur, proszę.


Wiem, że dla was to jest ważne by się wypowiadać, ale już nie wiem, czy wiecie dlaczego?
  • -2

#17

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możliwe więc jest to, co napisał OOBE że zaistniałe problemy relacji w rodzinie przeniósł do najbliższego mu środowiska.

Presja-naciska się na dzieciaki, jak nie zdadzą jednego egzaminu to przekreślą sobie całą przyszłość. Te kilka lat ze szkoły determinuje ich przez całe życie. Wykorzeniło się przeświadczenie o tym że to tylko kilka lat szkoły a ty człowieku żyjesz kilkadziesiąt lat.
To że jakiś koleś gnębi cię przez parę lat jest ważniejsze od tworzenia rodziny i życia z nią przez dziesięciolecia...

Nasuwa się pytanie czy nikt nie zauważył że się zbroił?

Tam się wszyscy zbroją-to jest norma o którą walczą z konstytucją w ręku.

Wiem, że dla was to jest ważne by się wypowiadać, ale już nie wiem, czy wiecie dlaczego?

Bo historia lubi się powtarzać, różne rozwiązania lubią się powtarzać, lepiej uczyć si ę na cudzych błędach itd.
  • 1

#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Robakatorianin Nie jest żadna tajemnicą to że aktualne doświadczenia rozpatruje się przez pryzmat wcześniejszych doświadczeń. Jeśli więc w trakcie tworzenia się wzorców postępowania, uczenia się relacji społecznych żyliśmy w patologicznym środowisku mamy wypatrzoną ocenę sytuacji. Traumatyczne zdarzenia powodują że patrzysz, analizujesz te aktualne przez ich pryzmat wzorców.
  • 2



#19

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Robakatorianin Nie jest żadna tajemnicą to że aktualne doświadczenia rozpatruje się przez pryzmat wcześniejszych doświadczeń. Jeśli więc w trakcie tworzenia się wzorców postępowania, uczenia się relacji społecznych żyliśmy w patologicznym środowisku mamy wypatrzoną ocenę sytuacji. Traumatyczne zdarzenia powodują że patrzysz, analizujesz te aktualne przez ich pryzmat wzorców.

Zgoda.
W USA mam mało znajomych którzy byli/są jednak potwierdzają to co można zaobserwować z mediów. Oni sami sobie dorzucają traumatyczne sytuacje. Robią z igły widły-tak dla przykładu-liczy się tylko pierwsze miejsce, nie istotne jest bycie na podium, istotne jest być naj. Osiągnięcie drugiego miejsca jest porażką-gdzie człowiek powinie n się z tego szczycić. Jednak nie amerykanie, nie bo oni muszą być Nr1
  • 0

#20

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mad Butcher

Tż byłem dzieckiem. Moja matka i ojciec są alkoholikami. żyje w skrajnej patologi. Czy nie mam prawa do nienawiści wobec społeczeństwa? Czy nie mam prawa czuć że dzieje się ogromna niesprawiedliwość? Czy myslisz że taki człowiek myśli racjonalnie? On chce zniszczyć to co jemu zabrano, nie interesuje go to co mają inni. Niewinne dzieci? Też jestem niewinny, nikt jednak mi nie pomaga. To jest równowaga, jedni są szczęśliwi a ci którzy są nieszczęśliwi burzą szczęście szczęśliwych bo jest to według ich moralności niesprawiedliwe że oni nie mają prawa do miłości, że są samotni i odrzuceni przez społeczeństwo. Nie wiem jakie motywy miał ten koleś, może był chory psychicznie. Jednak wiem co czują ludzie, którym nie udziela się pomocy. Szkoda tych dzieci, przykro mi że niewinni ludzie giną tylko daltego, że inni mają problemy. Jak niestety widać, tak się działo, i dziać będzie póki ludzie nie staną si istotami bardziej uduchowionymi a świat nie stanie się sprawiedliwszy.


To nic innego jak zwykła ludzka zazdrość, co prawda rozdęta do olbrzymich rozmiarów, ale jakościowo bez różnicy. Stop whining.


@Robakatorianin Nie jest żadna tajemnicą to że aktualne doświadczenia rozpatruje się przez pryzmat wcześniejszych doświadczeń. Jeśli więc w trakcie tworzenia się wzorców postępowania, uczenia się relacji społecznych żyliśmy w patologicznym środowisku mamy wypatrzoną ocenę sytuacji. Traumatyczne zdarzenia powodują że patrzysz, analizujesz te aktualne przez ich pryzmat wzorców.

Zgoda.
W USA mam mało znajomych którzy byli/są jednak potwierdzają to co można zaobserwować z mediów. Oni sami sobie dorzucają traumatyczne sytuacje. Robią z igły widły-tak dla przykładu-liczy się tylko pierwsze miejsce, nie istotne jest bycie na podium, istotne jest być naj. Osiągnięcie drugiego miejsca jest porażką-gdzie człowiek powinie n się z tego szczycić. Jednak nie amerykanie, nie bo oni muszą być Nr1


Być może dzięki temu USA jest wciąż supermocarstwem podczas gdy Europa stała się zbankrutowanym przytuliskiem dla bezdomnych.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 15.12.2012 - 14:13

  • 0

#21

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Robakatorianin

Sam fakt posiadania broni nie gwarantuje skutecznego użycia. Broni trzeba umieć używać.
Załóżmy że belfer miałby 9-ke w sejfiku a zamachowiec wpada z legalnie zakupionym AK-47...
Nawet za tym sejfikiem nie czułbym się bezpiecznie.

W USA posiadanie broni dorosło do rangi absurdu.


Oczywiście że nie gwarantuje ale chyba logiczne jest że lepiej mieć broń przy sobie kiedy atakuje zamachowiec niż jej nie mieć. To jednak zwiększa szanse przeżycia i daje jakąś możliwość obrony.


USA ma konstytucję z zapisem o gwarancji do obrony/bronienia się.


Ale nie w każdym Stanie można sobie nosić swobodnie broń przy sobie i to jest fakt.


OOBE

80 % ofiar postrzału pistoletem przeżywa. Chyba że maszynowym...



Nie sądzę żeby to było uspokajające. Ryzyko i tak jest ogromne a nawet strzał ktory nie zabije może okaleczyć do końca życia.

Striker

Problem z dostępem do broni w USA polega na tym, że jest zbyt łatwy - podobnie jest z trawką w Polsce. U nas nie jest legalna ale wystarczy wyjechać do Czech lub Amsterdamu i można w legalny sposób nabyć spore ilości. Co z tego, że w jednym stanie nie wolno jak wystarczy wejść w drugim do sklepu i po prostu sobie ją kupić. Nie potrzebne jest zezwolenie więc nie potrzebne są badania psychiatryczne.


Żeby zatrzymać dostęp do broni trzeba byłoby przestać ją produkować i to na całym świecie a to sam chyba rozumiesz jest niebezpieczne. Trzeba zdać sobie sprawe z podstawowego założenia że przestępca nie ma problemu ze zdobyciem broni chociażby była legalna czy nie on i tak ją zdobędzie. To uczciwi ludzie którzy chcieliby się bronić nie mają do niej dostępu i to jest patologia i to trzeba powstrzymać.
Pytanie: Czy będąc złodziejem zaatakowałbyś dom gdzie właściciel może mieć broń czy ten dom w której napewno broni nie ma?
  • 0

#22

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jestem zdania, ze bron powinna byc dostepna tylko dla bardzo nielicznych, a kary za jej nielegalne posiadanie lub nieuzasadnione stosowanie powinny byc bardzo surowe. W skrócie - obecny satn jest iddealny.

Boje sie, ze gdyby byl swobodny dostep do broni, to strzelaniny byłyby norma, a ludzie musileliby walczyc o zycie wracajac noca do domu. Nie chodzi tez tylko o mnie, nie chcialbym by ktos z mojej rodziny nie zostal zabity np. zagubiona kula, ktora zostala wystrzelona przy jakims porachunku gangow. Możliwości jest mnóstwo.

Nie chcialbym ponosic odpowiedzialnosci za posiadana przez siebie bron, za to jak ja uzyje, wole by po prostu bylo wzglednie bezpiecznie, czyli tak, jak jest teraz.
  • -1



#23

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zło się wylało, a ludziska zainteresowane pasjonują się tym w dziwnie nie zrozumiałym mi celu.

Nie mój naród i prawa dziadów do obrony osobistej, to też milczę.
Nie mam pojęcia o powodach sprawcy, tu też milczę (bzdur nie piszę).
Nie wiem, za czyją przyczyną tyle ofiar, ale milczę,
...bo nie jestem wstania zebrać w zdanie słowa, które rodzinom ofiar mogłyby wyrazić mnie i to
jak bardzo chciałbym dla nich czas cofnąć.

Wiem, czym jest strach stać naprzeciw ostrej załadowanej...wy nie!
Wiem, jak to jest trzymać w dłoniach załadowaną ostrymi...wy nie!
...nie piszcie bzdur, proszę.


Wiem, że dla was to jest ważne by się wypowiadać, ale już nie wiem, czy wiecie dlaczego?

Taa?! I czym się chwalisz?
Może jest jeszcze cos co robiłeś, jako jedyny z użytkowników tego forum , a czym chciałbyś się z nami podzielić?( nie wiem ; może latałeś w kosmos czy coś??)
Do rzeczy!
To ciekawe że w Stanach Zjednoczonych łatwiej legalnie kupić bron palną niż ...hmm, nie wiem – zrobić prawo jazdy. No bo żeby jeździć autem trzeba ukończyć odpowiedni kurs, wyjeździć odpowiednią liczbę godzin, zaliczyć egzamin państwowy, no i jeszcze kupić auto.
A w takim stanie Kolorado np. żeby kupić broń wystarczy wejść do sklepu, okazać dowód tożsamości i świadectwo niekaralności i już… żadnych egzaminów, psychotestów, godzin na strzelnicy, żadnych ćwiczeń z instruktorem, filmów poglądowych( np. co wystrzelony z czterech metrów, dziewięciomilimetrowy, ważący niespełna 8g pocisk robi z ludzkiej głowy…)
Nie nie , nic z tych rzeczy… wchodzisz , kupujesz i używasz tak jak chcesz- jednym słowem „Dziki Zachód’’
Tak, człowiek ma prawo do obrony i nie należy ludziom tego prawa zabierać, a broń palna do obrony nadaje się jak żadna inna! Ale ludzie myszą umieć mądrze z tego prawa i z broni korzystać. Amerykanie chyba nie umieją,- szkoda.
Żal tych dzieciaków.
  • 1

#24 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Boje sie, ze gdyby byl swobodny dostep do broni, to strzelaniny byłyby norma, a ludzie musileliby walczyc o zycie wracajac noca do domu. Nie chodzi tez tylko o mnie, nie chcialbym by ktos z mojej rodziny nie zostal zabity np. zagubiona kula, ktora zostala wystrzelona przy jakims porachunku gangow. Możliwości jest mnóstwo.


Wojny gangów lata 90' i okres do mniej-więcej 2003 roku - rozumiem, że wówczas prawo, które było dla ciebie "idealne" chroniło twoją rodzinę i ciebie przez zabłąkanymi kulami?
  • 0

#25

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up, pod tym wzgledem, panstwo mnie chronilo i chroni nadal, bo przepisy o dostepie do broni zawsze mielismy dosc surowe.
  • 0



#26 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale jak cię chroni? Nie ma przypadków użycia broni palnej? Nie było?
  • 0

#27

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up, takie przypadki beda zawsze, wazne jest to, ze jest ich malo dzieki takiemu, a nie innemu prawu.
  • 0



#28

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiem, czym jest strach stać naprzeciw ostrej załadowanej...wy nie!
Wiem, jak to jest trzymać w dłoniach załadowaną ostrymi...wy nie!
...nie piszcie bzdur, proszę.


Wiem, że dla was to jest ważne by się wypowiadać, ale już nie wiem, czy wiecie dlaczego?


Jak dużo jest jeszcze rzeczy które wiesz Ty, a my nie?


@marker762

Dobrze ujęte. Jeśli już mają prawo posiadania broni, niech one jest jednak bardziej ograniczone, jakkolwiek, bo to jakie mają możliwości w zaopatrzenie się w broń graniczy z absurdem. Dobrze że broń tam nie jest dodawana jako dodatek do miesięczników...
  • 0

#29 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

@up, takie przypadki beda zawsze, wazne jest to, ze jest ich malo dzieki takiemu, a nie innemu prawu.


Austria - wiesz, że jeśli chcesz kupić strzelbę do obrony domu to idziesz do sklepu, spisują cię (rejestrują) i gotowe? Broń 5,56mm - po zarejestrowaniu broni również możesz się nią cieszyć bez większych trudności. O wielu przypadkach strzelanin tam słyszałeś?

Użytkownik Razor edytował ten post 15.12.2012 - 15:53

  • 0

#30

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@up, nie slyszalem o zadnej, bo tam nie mieszkam.

BTW:

In Austria, the annual rate of all gun deaths per 100,000 population is
2009: 2.81

In Poland, the annual rate of all gun deaths per 100,000 population is
2008: 0.30

To prawie 10 razy tyle!

http://www.gunpolicy.../region/austria
http://www.gunpolicy...s/region/poland

Użytkownik optymista edytował ten post 15.12.2012 - 16:12

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych