Skocz do zawartości


Zdjęcie

7.14


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że nazistów również zapraszasz do dyskusji? Wszakże nie można nikogo dyskryminować. I nie pisz, że nazizm to" coś innego".

Z mojej strony temat został wyczerpany, szans na porozumienie nie widzę( zresztą zostało to postawione jednoznacznie od początku-" stawiamy was przed faktem dokonanym"), szkoda czasu. Brak dobrej woli- co nie objawia się wcale tym, że ktoś nie dąży do wycofania zmian. Jej brak( chociaż nie przesądzam- może to być strach przed" przełożonym", utratą twarzy) objawia się brnięciem dalej w to, że zmiany były konieczne i ich forma jest odpowiednia. Moglibyśmy tak jeszcze długo, ale nas koniec świata zastanie.

Dalsza dyskusja na ten temat moim zdaniem nie ma sensu.

Jeśli nikt nie ma nic więcej do dodania, temat można zamknąć.

Użytkownik Shay edytował ten post 09.12.2012 - 22:39

  • 0

#32

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystkich których dopuszcza polskie prawo. Naziści się na to nie piszą.
  • 0



#33

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@mylo

Ty dałbyś już naprawdę sobie spokój w tym wątku. Sam udzielasz się w tych tematach, prowokujesz, naginasz regulamin i wypowiadasz się z pogardą, w dodatku z uprzywilejowanej pozycji moderatora tego forum.

A teraz stawiasz się w roli bojownika o kulturę dyskusji :)

Rozumiem jak robi to Aquila, z którym mało kiedy się zgadzam, ale zapędów cenzorsko prowokatorskich nie zauważyłem, czy Yawgmoth, i sporo innych modów. Ale Ty? No bądźmy poważni:)
  • 0



#34

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Inżynieria społeczna. Traktowanie ludzi jak zwierzątka, które nie potrafią same się zachować - przecież to ogólnoświatowy trend; stworzenie "nadczłowieka" (a może pod...) w wersji 2.0 ;).

Nie ma się co spinać, tak zostało postanowione więc trudno; pozostaje poszukać miejsca gdzie nie będzie się traktować człowieka jak trędowatego.
  • 0



#35

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Inżynieria społeczna. Traktowanie ludzi jak zwierzątka, które nie potrafią same się zachować - przecież to ogólnoświatowy trend; stworzenie "nadczłowieka" (a może pod...) w wersji 2.0 ;).

Nie ma się co spinać, tak zostało postanowione więc trudno; pozostaje poszukać miejsca gdzie nie będzie się traktować człowieka jak trędowatego.


Nie byłoby spinek, nie byłoby zmian. W dużej mierze sami sobie zapracowaliście na zmiany w regulaminie.
  • 2

#36

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W dużej mierze sami sobie zapracowaliście na zmiany w regulaminie.


Oho, czyli zaczynamy podział na tych "dobrych" i "złych" userów ? Tak jak już pisałem nie widzę sensu w spinaniu się w tej sprawie, bo ani ja nie uświadczyłem żadnych wojenek na forum (przy dawnych konfliktach to pikuś) a najwięcej na ten temat mają do powiedzenia osoby nie wypowiadające się w danym dziale.

Forum straci sporo z charakterności i pewnego rodzaju "ostrości" - ale może taki właśnie jest zamysł, żeby było bardziej miałkie. Jednak miejsca bez charakteru stają się w krótkim czasie po prostu... nudne.
  • 1



#37

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W dużej mierze sami sobie zapracowaliście na zmiany w regulaminie.


Oho, czyli zaczynamy podział na tych "dobrych" i "złych" userów ?


No widzisz, dokładnie w tej chwili potwierdzasz moje przypuszczenia. Jeśli są dokonywane jakieś podziały na dobrych i złych, to dokonujesz ich sam w swojej głowie.

Jednak miejsca bez charakteru stają się w krótkim czasie po prostu... nudne.


Jeżeli dla kogoś miarą "nudne - nie nudne" są kłótnie jaki pogląd jest "lepsiejszy" to trudno.
  • 2

#38

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli są dokonywane jakieś podziały na dobrych i złych, to dokonujesz ich sam w swojej głowie.


Czytanie ze zrozumieniem miałem ostatnio faktycznie dość dawno ale jak w takim razie mam zrozumieć Twój wpis :

Nie byłoby spinek, nie byłoby zmian. W dużej mierze sami sobie zapracowaliście na zmiany w regulaminie.


Źli userzy powodują spiny na forum - dzięki nim zmienia się regulamin; dla mnie przekaz jest wyjątkowo prosty. Z kolei jasna strona mocy nie "spina się" i mogą umyć ręce od zmian. Odwołujesz się tylko do części użytkowników.

Jeżeli dla kogoś miarą "nudne - nie nudne" są kłótnie jaki pogląd jest "lepsiejszy" to trudno.


Tak jak już pisałem, nie zauważyłem takowych. Sztuczne problemy.
  • 3



#39

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Źli userzy powodują spiny na forum - dzięki nim zmienia się regulamin; dla mnie przekaz jest wyjątkowo prosty. Z kolei jasna strona mocy nie "spina się" i mogą umyć ręce od zmian. Odwołujesz się tylko do części użytkowników.


Jeżeli ktoś prowokuje spiny to znaczy, że ma w nosie dyskusję. Uznajesz go za "dobrego usera"?
  • 1

#40

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś prowokuje spiny to znaczy, że ma w nosie dyskusję. Uznajesz go za "dobrego usera"?


To nie ja wysnułem teorię o podziałach - tak jak już pisałem, nie dostrzegam spin na forum a jeżeli co poniektórym użytkownikom od czasu do czasu puszczają nerwy to nic w tym dziwnego. W końcu każdy z nas jest człowiekiem i od czasu do czasu kieruje się emocjami.
  • 0



#41

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś prowokuje spiny to znaczy, że ma w nosie dyskusję. Uznajesz go za "dobrego usera"?


To nie ja wysnułem teorię o podziałach - tak jak już pisałem, nie dostrzegam spin na forum


Ile to razy moderatorzy wycinali niemal całe strony w których roiło się od ad hominem?

P.S.
Żeby nie było - owszem, tematy bardziej 'paranormalne' również są niezłym polem do popisu dla 'spinaczy', całkiem niezłym przykładem może być np. Muhad. Jest tego jednak zdecydowanie mniej, a i poziom dyskusji jest zwykle nieporównanie wyższy niż w tematach politycznych.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 11.12.2012 - 08:31

  • 1

#42

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Jeżeli ktoś prowokuje spiny to znaczy, że ma w nosie dyskusję. Uznajesz go za "dobrego usera"?


To nie ja wysnułem teorię o podziałach - tak jak już pisałem, nie dostrzegam spin na forum


Ile to razy moderatorzy wycinali niemal całe strony w których roiło się od ad hominem?

P.S.
Żeby nie było - owszem, tematy bardziej 'paranormalne' również są niezłym polem do popisu dla 'spinaczy', całkiem niezłym przykładem może być np. Muhad. Jest tego jednak zdecydowanie mniej, a i poziom dyskusji jest zwykle nieporównanie wyższy niż w tematach politycznych.


słuchając tego typu wywodów jedno przemyślenie nasuwa mi się jako analogia. Trzeba być niesamowicie zakompleksionym człowiekiem aby dowartościowywać się moralizowaniem innych... (żebyście nie to, to by było tak, a żebyście nie tamto to by było tak :) ).

Owa analogia odnosi się do sztuki Pana Tadeusza Słobodzianka pt : "Nasz Klasa" , nagrodzoną NIke. W zasadzie to nie tyle do samej sztuki ile jej recenzji zamieszczonej przez Krytykę Polityczną ( żeby nie było, że prawicowiec podpiera się źródłem prawicowym). Otóż brzmi to tak: Na widowni siedzą oświeceni Polacy, którzy wyzwolili się z wszelkiego zła, ze wszystkich szablonów, z nacjonalizmu itp i tam puszcza im reżyser takich Polaków ze wsi, katolików, ciemnych, brudnych co gadają o narodowości, oczywiście antysemitów. Ci z widowni przeżywają takie arystotelesowskie Katharsis : "Jak dobrze, że to nie ja" :) Bo ja to jestem światły, bez skazy, ja jestem na widowni :) Ja jestem Europejczyk, ten lepszy, to Wy żebyście nie robili tego, żebyście nie dokonywali tych podziałów :)

Jest to w swojej istocie zabawne jak się na to patrzy z boku i taki jest mniej więcej wydźwięk Twojego umoralniania pdjakow
  • 0



#43

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mefistofeles@

Możesz powrócić do tematu, czy dalej chcesz komentować osobę pdjakowa oceniając jego rzekome niedowartościowanie?
Najzabawniejsze że właśnie właśnie takie wywody ad hominem piętnował. :roll:
  • 0



#44

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mefistofeles@

Możesz powrócić do tematu, czy dalej chcesz komentować osobę pdjakowa oceniając jego rzekome niedowartościowanie?
Najzabawniejsze że właśnie właśnie takie wywody ad hominem piętnował. :roll:


ależ jest to jak najbardziej na temat, stojące w opozycji do postulowanego przez pdjakowa poglądu: " żebyście nie Wy..." :)

Gdyby napisał: sami zapracowaliśmy, łącznie z Tobą drogi mylo :) wtedy oddawałoby to prawdę..

Użytkownik mefistofeles edytował ten post 11.12.2012 - 21:07

  • 0



#45

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby napisał: sami zapracowaliśmy



Stosunkowo rzadko udzielam się w wątkach stricte politycznych. Natomiast mylo ma tu rację - najwyraźniej nie potrafisz dyskutować inaczej niż próbując obrazić drugą stronę. A szkoda.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych