Skocz do zawartości


Zdjęcie

7.14


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zarejestrował się tutaj z wiadomych przyczyn. Jestem z Wami od kilku dobrych lat, przewałkowałem tysiące tematów, jeszcze więcej postów.
W niektórych się udzielałem, w innych nie. Poznałem wartościowe osoby, byłem świadkiem spektakularnych odejść, wzlotów i niestety upadków.
Po zastosowaniu cenzury, nie podpartej ŻADNYM argumentem, muszę przyzna, że VRP jako forum powoli przestaje spełniać swoją funkcję.
Polityka była tu zawszę! Były większe starcia i mniejsze i nikt z tego powodu nie płakał, nikt się nie użalał, nie obrażał. Powstał nawet specjalny dział, kto chce wchodzi, kogo to przerasta omija szerokim łukiem.
Gdybym rejestrował się dzisiaj rano (chociaż po przeczytaniu regulaminu wątpliwe) uszanowałbym tą decyzję, a tak - no cóż...
  • -1



#2

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobaczmy...

7.14 Zabronione jest prowadzenie agitacji politycznej na forum, czyli zamieszczanie wypowiedzi mającej na celu wyłącznie zaprezentowanie własnych i/lub ośmieszenie innych poglądów politycznych. Zakaz obejmuje cały obszar Forum, czyli również Shoutbox, Prywatne Wiadomości oraz Sygnaturę.

Podstawowa analiza tekstu. Wykaż proszę o co dokładnie chodzi w tym zapisie. Czy mowa o:

1. Zakazie dyskutowania o polityce w całości.
2. Zakazie dyskutowania o polityce w jakiś konkretny sposób.

A jeśli "2" - to w jaki.

Odpowiedź uzasadnij :D
  • 0



#3

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty Aquila, ja, pan, pani - społeczeństwo, wiemy, że taki zapis regulaminu będzie nadużywany. ;]

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 09.12.2012 - 13:49

  • 0



#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie do końca taka odpowiedź, jakiej oczekiwałem. Dwója, panie D.B.Cooper. :P

Więc teraz chodzi o "nadużywanie". No dobrze - mówisz, że "wiemy". A ja akurat nie wiem. Owszem - zapis jest niezbyt precyzyjny, ale problem w tym, że pewnych kwestii nie da się w zadowalający sposób sprecyzować. I dlatego aktualny zapis jest (paradoksalnie) odpowiedni. Chcesz sobie podumać z kolegami o polityce - proszę bardzo. Ale musisz pamiętać, że gdy tylko rozpoczniesz flame war jako rycerz i awangarda własnej jedynie słusznej opcji politycznej - no to prawdopodobnie spadnie na Ciebie ostrzeżenie.

A zatem - bez obaw, panie i panowie. Cenzury nie ma, choć krzyki nieśmiało się już niosą. Jest jedynie prośba o wewnętrzne pohamowanie własnych zapędów "krzyżowców". Nie wydaje mi się, aby forum "paranormalne" było właściwym polem do batalii "lewica kontra prawica".

Kultura wypowiedzi wymaga od nas, abyśmy potrafili wymieniać ze sobą poglądy w odpowiedni sposób. Wiem, że internetowa anonimowość budzi w ludziach to, co najgorsze (szczególnie w sytuacji, gdy stykamy się z totalnie odmienną stroną barykady), ale po to właśnie są takie przepisy, aby troszkę schładzać zbyt gorące głowy (skoro same z siebie nie widzą, że ich obecna postawa jest niezbyt na miejscu).

Zmiany zaszły. Komuś się spodobają, komuś innemu - nie. I niestety w tej kwestii jesteśmy bezsilni.
  • 0



#5

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, zapytam tutaj, bo w żadnym innym temacie odpowiedzi nie uzyskałem:

1) Dlaczego represje dotyczą jedynie działu "Polityka"?

2) Dlaczego uniemożliwiacie prowadzenie dyskusji na temat oceny działań administracji? I drugie pytanie w tym punkcie: Czy Twoim zdaniem jest to" nieśmiało niosący się krzyk" czy już jawna cenzura? W szczególności zależy mi na ustosunkowanie się do tego punktu

3) Czy w" linii prowadzenia forum" jest dalsze zaniżanie poziomu VPR, oraz jak szybko będzie ta degradacja postępować? Czy David Icke Forum 2 zacznie przyjmować w swoje szeregi tzw." lightworkersow", czy dostaną osobny dział?

4) Cytat z zamkniętego tematu:

Niniejszym temat zamykam, ale rzecz jasna moja skrzynka PW jest zawsze otwarta.


Cynizm czy próba pokazania, że dyskusja z" organami władzy" jednak istnieje? Bo jak dla mnie zdecydowanie to pierwsze

I co do tego punktu:

Moderator Yawgmoth nie tylko zamknął temat - w ostatnim poście dał wszystkim długie wyjaśnienie dlaczego tak zrobił.


Jedyne wyjaśnienie było takie, że:

Wiedzieliśmy, że takie tematy będą powstawać. Natomiast Wy również powinniście wiedzieć jedno - czy ktokolwiek ma złudzenia, że Dziki Kurak tutaj wejdzie i napisze coś w stylu "oj, nie przemyślałam tych zmian - niniejszym usuwam nowy punkt regulaminu, przywracam polityczne sygnatury i oczywiście życzę miłych dyskusji o polityce. Bijcie lewaków i nacjoli" ?


Czyli równie dobrze można zamknąć temat o 9/11 bo chyba nie spodziewacie się, że przeczyta go Obama i postanowi wznowić śledztwo w tej sprawie.

5) Nie dostrzegacie własnej śmieszności, tego jak to wygląda z zewnątrz? Wasze zachowanie to może perfekcyjny trolling czy naprawdę żyjecie w oderwaniu od tego co ustanawiacie? Mam Was za inteligentne osoby i bardziej wygląda to na prowokacje- ale jak wiemy z krajowego podwórka, władza absolutna deprawuje a rządzący przy takim układzie często są w oderwaniu od tego, co się dzieje.

Jak napisał D.B. Cooper- nie przeszkadzały Wam dyskusje polityczne gdy wyglądało to 50 od was vs 5 osób o odmiennych poglądach. Gdy trendy się odwrócił, ludzie zaczęli myśleć za siebie to nagle zrobiło się na forum zbyt głośno.

Oczekuje poważnego podejścia i odpowiedzi na zadane pytania

Użytkownik Shay edytował ten post 09.12.2012 - 15:13

  • 0

#6

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chce mi się dochodzić bo byle dzieciak by się skapnął o co chodzi (czyli np. bycie przeciw UE będzie "agitacją" a bycie za UE będzie "neutralnym stanowiskiem"). Powiem tylko tyle że moderatorzy płaczą że polityka rozpanoszyła się na forum a sami bawią się w polityków (ofc w tych komunistycznych).
  • 0

#7

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

czyli np. bycie przeciw UE będzie "agitacją" a bycie za UE będzie "neutralnym stanowiskiem"

Są jakieś dowody, by tak sądzić?
  • 0



#8

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

czyli np. bycie przeciw UE będzie "agitacją" a bycie za UE będzie "neutralnym stanowiskiem"

Są jakieś dowody, by tak sądzić?


Wystarczy czytać to co pisze mylo.
  • 0

#9

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wystarczy czytać to co pisze mylo.

Nic niepokojącego tam nie zauważyłem :-)
  • 0



#10

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta odpowiedź oczywiście zawierać będzie moją interpretację i ocenę. Inni moderatorzy mogą mieć inne zdanie na ten temat.

1) Dlaczego represje dotyczą jedynie działu "Polityka"?


Ponieważ ostatnio to tam właśnie najbardziej skupiały się negatywne emocje. Dodatkowo pewna część użytkowników uznała, że forum paranormalne będzie wspaniałym polem do bitwy pomiędzy rozmaitymi nieco skrajnymi poglądami politycznymi. Ta "dyskusja" nierzadko staczała się do poziomu rynsztoka z wyzwiskami, pogardą i obrażaniem.

Dodajmy do tego fakt, że sporej części użytkowników nie podobał się ten napływ tego typu postów na forum.

No i jeszcze jedno - ktoś zauważył, że duży ruch w tematach politycznych generuje zysk. Zatem ograniczenie tego ruchu raczej zysku nie przyniesie, prawda? Więc moim zdaniem taka decyzja z punktu widzenia admina została podjęta nie z powodu personalnych korzyści, ale z uwagi na dobro społeczności forum.

2) Dlaczego uniemożliwiacie prowadzenie dyskusji na temat oceny działań administracji? I drugie pytanie w tym punkcie: Czy Twoim zdaniem jest to" nieśmiało niosący się krzyk" czy już jawna cenzura? W szczególności zależy mi na ustosunkowanie się do tego punktu


Otrzymałeś uzasadnienie moderatora Yawgmoth a potem i moje. Mamy trzeci raz pisać to samo? Gdyby na forum panowała tyrania i cenzura, to moim zdaniem zamykanoby tematy bez jakiegokolwiek uzasadnienia, na zasadzie "odwalcie się, bo możemy i co nam zrobicie?". W obu przypadkach podane zostały przez moderaorów powody zamknięcia. Więc chcesz wiedzieć "dlaczego" - zajrzyj tam jeszcze raz.

3) Czy w" linii prowadzenia forum" jest dalsze zaniżanie poziomu VPR, oraz jak szybko będzie ta degradacja postępować? Czy David Icke Forum 2 zacznie przyjmować w swoje szeregi tzw." lightworkersow", czy dostaną osobny dział?


Usuwanie z forum agresywnych dyskusji o wyższości jednego systemu nad drugim jest jedynie działaniem zapobiegającym właśnie zaniżaniu się poziomu forum. Oczywiście rozumiem, że agresywni dyskutanci z działu polityka będą myśleć inaczej.

Nie znam terminu "lightworker" więc nie odpowiem na tę część.

Cynizm czy próba pokazania, że dyskusja z" organami władzy" jednak istnieje? Bo jak dla mnie zdecydowanie to pierwsze


Żaden cynizm, po prostu informacja (z której jak widzę nie skorzystałeś, a skoro nie skorzystałeś, to nie wydaje mi się abyś miał prawo oceniać. Gdybyś bowiem skorzystał, to byś bez problemu przekonał się na własnej skórze :) ).

Czyli równie dobrze można zamknąć temat o 9/11 bo chyba nie spodziewacie się, że przeczyta go Obama i postanowi wznowić śledztwo w tej sprawie.


To moim zdaniem chybione porównanie.

5) Nie dostrzegacie własnej śmieszności, tego jak to wygląda z zewnątrz? Wasze zachowanie to może perfekcyjny trolling czy naprawdę żyjecie w oderwaniu od tego co ustanawiacie? Mam Was za inteligentne osoby i bardziej wygląda to na prowokacje- ale jak wiemy z krajowego podwórka, władza absolutna deprawuje a rządzący przy takim układzie często są w oderwaniu od tego, co się dzieje.


Jak widać - nie dostrzegamy. Równie dobrze mogę spytać, czy Ty dostrzegasz w obiektywnym świetle swoje postępowanie. Rozumiem, że podoba Ci się wizja wojenek lewicowo-prawicowych na forum paranormalnym? Że podoba Ci się wyzywanie od lewaków, komuchów i faszystów? Że podoba Ci się beznadziejne wytaczanie dział przy każdej okazji byleby tylko dopiec "lewakowi" i ujawnić "głupotę nacjonalisty"?

Jeżeli ktoś lubi wojenki polityczne - to jego sprawa, nie moją rolę jest ocenianie gustów. Ale czas, aby na forum paranormalnym nieco tę plagę ukrócić.

Jak napisał D.B. Cooper- nie przeszkadzały Wam dyskusje polityczne gdy wyglądało to 50 od was vs 5 osób o odmiennych poglądach. Gdy trendy się odwrócił, ludzie zaczęli myśleć za siebie to nagle zrobiło się na forum zbyt głośno.


Nie widzę związku. Nie udzielam się w tematach politycznych tego typu, więc nie dotyczy mnie to. A jednak popieram zmiany. Nie widzę też żadnych "trendów" itp. Decyzja nie została podjęta z uwagi na dobro jakiejś jednej "strony" konfliktu - my jednakowo nie chcemy tutaj agitacji z lewej czy też prawej strony. Więc jeśli chodzi o to, że nie będziesz mógł walczyć o swoje "jedynie słuszne" poglądy polityczne - to bez obaw - Twoi "najwięksi wrogowie" też nie będą mogli. Równość, panie i panowie, równość rządzi.
  • 0



#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tenhan nawet jeśli przyjąć że zakładałem tematy, albo pisałem bałwochwalcze posty o UE (a często zwracałem uwagę na nieprawidłowości), zmiana regulaminu nastąpiła wczoraj - od tej pory nic nie napisałem o polityce. :) Twoje oskarżenia są bezpodstawne.
  • 0



#12

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczy czytać to co pisze mylo.

Nic niepokojącego tam nie zauważyłem :-)


Biorąc pod uwagę że założyłeś temat przekonujący że NWO to nic złego to jakoś mnie to nie dziwi. Więc tym bardziej nie mam zamiaru wdawać się na ten temat w jakieś większe dyskusje z ludźmi którzy najprawdopodobniej zdają sobie sprawę z pewnych rzeczy ale czarują że jest wszystko ok. Tak jak niektóry ludzie mają tak że jak im się pluje w twarz to mówią że deszcz pada tak tutaj m.in. takie osoby jak Ty czy mylo będziecie używać jakiś bardzo okrężnych argumentów a sami po prostu chcecie tej cenzury. Zastanawiam się jak nazwać to co się dzieje na tym forum. Naiwność (że większośc uwierzy w ekspansje polityki na forum, jak to się ludzie rzekomo obrażają w dyskusjach itd.) a może po prostu zwykła bezczelność (czyli niech sobie mówią co chcą na temat cenzury, wciśniemy im jakąś bajeczkę, uwierzą to uwierzą a jak nie uwierzą to trudno i tak zrobimy swoje bo prawactwo nie będzie podskakiwać naszej postępowej moderacji). Zamiast się bawić w takie nabijanie ludzi w butelkę i w wielką władzę w internecie (tak jak napisałem, nie chcecie polityki a bawicie się w polityków) to może już lepiej niech administrator napisze do niektórych użytkowników pw "bardzo mi przykro ale nie chcę cię więcej oglądać na tym forum" niż usuwać im posty z błahych powodów.

Tenhan nawet jeśli przyjąć że zakładałem tematy, albo pisałem bałwochwalcze posty o UE (a często zwracałem uwagę na nieprawidłowości), zmiana regulaminu nastąpiła wczoraj - od tej pory nic nie napisałem o polityce. :) Twoje oskarżenia są bezpodstawne.


Oskarżenia o możliwe przyszłe nadużycia nie są bezpodstawne. Już pomijam to co wczoraj pisałeś w sb że Ty masz neutralne stanowisko (popierając UE) a ci którzy z Tobą dyskutowali są nieobiektywni (stąd wziął się mój przykład w pierwszym poście o UE) ale mam taki mały przykład.

Post użytkownika Deception z tematu "Atak Izraela na Strefę Gazy, w odwecie trwa ostrzał rakietowy Izraela"

Oj widzę że cenzura działa na całego, a paranormalne jest chyba liderem moderowania w śród innych portali, gdzie tam złote czasy pełnej woności słowa na Forum Inne na Filmwebie już nie wrócą, do Onion Forum jest dostęp ograniczony więc musimy znieść tą cenzure słowa i ograniczenie wolności wypowiedzi. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Izrael i żydzi cieżko zapracowali sobie na taką opinie i "miłośc" świata, od zaborów w Polsce kiedy chętnie zdradzali Polaków bogacąc się ich kosztem wydając okupantom z Prus, Rosji i Niemiec poszukiwanych w tym swoich też. Potem nadmuchany holocaust, zgineło ich w czasie wojny zaledwie 1,5 miliona (a nie jak głosza 6 mln), podczas gdy to Polaków zginęło rzeczywiście 6 milionów. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ potem stworzyli fałszywą historię gnębionego i pokrzywdzonego narodu kupując polityków i wpływowych ludzi u władzy, pokrętnym sposobem stosując ataki terrorystyczne stworzyli sztuczny twór zwany Izrael na ziemiach Palestyńskich, potem w tajemnicy bezprawnie stali się posiadaczem broni atomowej żeby mozna było terroryzować inne narody a przy tym cały czas trw indoktrynacja i pochwalna propaganda narodu żydowskiego jaki on biedny i pokrzywdzony, jak wszyscu ich krzywdzą i chcą ich zabic, czychają na ich zdrowie i życie, a przecież inne narody to tylko zwierzeta a oni (Żydzi) sa przecież nadludźmi, wszyscy powinni pracować na ich chwałę i cześć. Kupili juz dawno polski rząd który działa w tej sprawie przeciw narodowi polskiemu, wyolbrzymiane są zbrodnie polaków wobec narodowości żydowskiej (Pokłosie) nie mówiąc nic o przyczynach takiego stanu rzeczy, z 1,5 mln zabitych w czasie 2 wojny światowej zrobili 6 milionów. W powstaniu warszawskim walczyli tylko żydzi, było to powstanie w gettcie przeciw Niemcom i polskim kolaborantom, polskie obozy zagłady, jedyni co próbowali ich ratować to byli Niemcy (Schindler) albo ukrywajacy sie pod niemieckim nazwiskiem lub polskim żydzi, w to wierzy już większośc ludzi na świecie a nasz rzad im przyklaskuje a niektórzy na tym forum ich bronią. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Popatrzcie sobie na napisy na elementach uzbrojenia Izraelskich żołnierzy, na zdjęcia jakie zamieszczają na tamat tego co zrobia palestyczykom, nawet jednostki SS by się do tego nie posuneły. W ramach operacji "Filar Obrony" oprócz jednego z przywódców Hamasu zgineło dziecko co spowodowało kontrataki, następny nalot Izraelski zabił oprócz kilku żołnierzy Palestyńskich zginęła kobieta w ciąży inni cywile i zostały ranne dzieci, to spowodowało zwiększony atak rakietowy na Izraelskie tyretorium i wtedy sie zaczeło: bajeczki o ataku terrrorystów na biednych Izraelczyków i zmasowqany atak samolotów i przygotowanie do wojny ladowej przy okazji cały czas kłamiąc i siejąc propagande, palestyńczycy nie maja takiego dostepy do mediów jak Izrael a poza tym nasze media są pro -Izraelskie więc to jak wyglada to jak wygląda.


Już pomijając ten pierwszy akapit gdzie i tak sytuacja z ostrzeżeniem nie była zdrowa ale mam nadzieję że ostrzeżenie było chociaż za ten pierwszy akapit a nie za całą treść. No ale właśnie, Ty mylo popierałeś ostrzeżenie za całą treść bo napisałeś że ten post jest nieobiektywny... I gdyby tego dnia funkcjonował punkt regulaminu 7.14 to prawdopodobnie mylo usunąłby komentarz który zebrał 29 punktów bo był "nieobiektywny" i "agitatorski".

Użytkownik Tenhan edytował ten post 09.12.2012 - 16:12

  • 0

#13

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po kilku latach na tym forum przyzwyczaiłem się już do tego, że niektórzy zawsze będą szukać jakiegoś spisku i drugiego dna. "Prawdziwych" powodów stojących za daną decyzją.

Cóż, nie mogę nikomu tego zabronić, a i nie chcę tego robić. Mijasz się z prawdą, lecz jakiekolwiek moje (i nie tylko moje) wyjaśnienie i tak Cię nie przekona - czyli po prostu niech każdy pozostanie przy swoim ;)
  • 0



#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oskarżenia o możliwe przyszłe nadużycia nie są bezpodstawne. Już pomijam to co wczoraj pisałeś w sb że Ty masz neutralne stanowisko (popierając UE) a ci którzy z Tobą dyskutowali są nieobiektywni (stąd wziął się mój przykład w pierwszym poście o UE) ale mam taki mały przykład.


Nie pisałem wtedy o UE, tylko o własnej ogólnej motywacji w wypowiadaniu się na forum. Ty widzisz co chcesz widzieć, ale ja nie lubię gdy ktoś mi wmawia co myślę. To dodatkowy powód że nie da się dyskutować o tym normalnie, bo wszędzie znajdziecie odniesienia do polityki - realny temat jest nieważny ważne by wytknąć że ktoś jest czerwony, niebieski, czy zielony.

Co do tematu z Żydami, to post wypaczał rzeczywistość i podsycał nienawiść poprzez zrzucenie winy jednostek na całe społeczeństwo - więc podpadał pod stary regulamin. Ale nie wiem czemu bijesz we mnie, to nie ja go moderowałem. ;)
  • 0



#15

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To moim zdaniem chybione porównanie.

Dokładnie. Ja nie sugerowałem, że Dziki Kurak nie przeczyta tamtego tematu (bo sądzę, że przeczyta), ale że nie zmieni zdania - o czym z pewnością zdaje sobie doskonale sprawę każdy z "protestujących". Myślałem, że to jasne. I dlatego nie widzę sensu trzymania takich tematów otwartych, bo niektórzy tylko popsują sobie nerwy, a i tak nic z tego nie wyniknie. Komuś chyba na "do widzenia" zachciało się wywołać małe zamieszki na forum.

No ale skoro Aquila preferuje mediacje, to OK nie będzie tutaj kłódki ode mnie ;) Choć nadal uważam, że to najlepszy pomysł, by jak najszybciej przejść nad tym do nowego porządku dziennego (coś czuję że oberwie mi się za użycie słów "nowy porządek" ;) )
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych