Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przejście przez pasmo zero


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Bierzesz wszystko dosłownie, ja traktuję to jako ciekawostkę i mam sporo radości czytając to jak się napinasz.


Również uważam, że te wpisy są przekomiczne. Zastanawiające jak wiele frustracji można wylac w zwykłym temacie o końcu świata. Ja już je czytam od wielu lat i jakoś nie wywołują u mnie ataku epilepsji :)


P.S. A co dopiero powiedziec o "Gwiezdnych wrotach". Sugerują, że piramidy stworzył kosmita :o

Użytkownik Aton edytował ten post 01.12.2012 - 21:56

  • 0

#32

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

P.S. A co dopiero powiedziec o "Gwiezdnych wrotach". Sugerują, że piramidy stworzył kosmita :o


Przecież był taki jeden co tak gadał.. Daniken :D
  • 0

#33

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Uściślijmy: o 7 rano, 21 grudnia 2012?


Przecież PTR napisał to jak byk w punkcie pierwszym.



Taa, a 21-go o 8 rano ktoś napisze "przecież data była w pkt 1, a nigdzie w pkt 2 nie ma napisane kiedy to się stanie".

Edit:

Co do tematu - rzecz jasne nie wierzę, żeby choć jedna z tych rzeczy miała się wydarzyć. Rozsyłanie takich niusów może być również zwyczajnie niebezpieczne. Ale o tym może dowiemy się właśnie w okolicach 21 grudnia.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 02.12.2012 - 09:59

  • -2

#34

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ta teoria jest ciekawsza od większości przepowiedni końca świata. Interesuje mnie czemu nie można patrzeć w kierunku słońca.
  • 0

#35

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu nie można patrzeć w stronę słońca ? Weź lupe, ustaw ją prostopadle do słońca a wiązke światła skoncentruj w jak najmniejszym punkcie na skórze. Zobaczysz jaki jest efekt. A oko z czego się składa ? tego dowiesz się na biologii
  • 1



#36

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czemu nie można patrzeć w stronę słońca ? Weź lupe, ustaw ją prostopadle do słońca a wiązke światła skoncentruj w jak najmniejszym punkcie na skórze. Zobaczysz jaki jest efekt. A oko z czego się składa ? tego dowiesz się na biologii


Albo stłucz jajko i skieruj tę wiązkę na jego zawartość. Zobacz co się stanie. Wyobraź sobie, że jajko to oko.
  • 0

#37

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak... nie doczytałem i myślałem, że nie można patrzeć w kierunku słońca w okresie tych ciemności. Babol : (
  • 1

#38

sceptycy.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytaj to co napisałeś. Teraz przewiń forum, aby zobaczyć logo. Przeczytaj je. Teraz spójrz na pasek adresu. Je też przeczytaj. Zjedź ponownie na dół i ponownie przeczytaj swój post.

Paranormalne =/= fantastyka zrozum. Równie dobrze mogę tutaj wkleić temat z czerwonym kapturkiem i podjąć go analizie, ba znajdą się tacy co będą za wszelką cene bronić, że może to był wilkołak, który przebrał się za babcię. Co innego jak jest jakieś zjawisko paranormalne a co innego jak ktoś wymyśli jakąś głupotę i od razu trzeba podjąć analizie. Ktoś wyrazi zdanie niezgodne z podtrzymaniem teorii, to trzeba przypomnieć, że to forum paranormalne. Wam niektórym trzeba założyć forum z fantastyką, a nie paranormalne.
  • 2

#39

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dla podobnych tematów się tutaj zarejestrowałem. Nawet nie trzeba było się wielce udzielać, ponieważ miło czytało się posty innych użytkowników (teraz co jest śmieszne dla forum paranormalnego, nazwanych "kółkiem wzajemnej adoracji"). macie żal do tego, że polityka która od kilku miesięcy istnieje TYLKO w specjalnym temacie niszczy to forum, moim zdaniem powód jest inny, można się go doszukać w niektórych w/w wpisach.

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 03.12.2012 - 12:00

  • 7



#40

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla podobnych tematów się tutaj zarejestrowałem. Nawet nie trzeba było się wielce udzielać, ponieważ miło czytało się posty innych użytkowników (teraz co jest śmieszne dla forum paranormalnego, nazwanych "kółkiem wzajemnej adoracji"). macie żal do tego, że polityka która od kilku miesięcy istnieje TYLKO w specjalnym temacie niszczy to forum, moim zdaniem powód jest inny, można się go doszukać w niektórych w/w wpisach.


DBC Jaki jest Twoim zdaniem powód niszczenia a w konsekwencji zniszczenia forum? "Kółkami wzajemnej adoracji" (spory kawał czasu) nazywałam osoby grupujące się mniej lub bardziej spontanicznie i przemieszczające się pomiędzy "akcjami". A to urządzali sobie pogoń za króliczkiem - przednie się przy tym zabawiając. A to wpadli do działu para... gdzie przyjąwszy "pozę-rolę" sceptyka która tak na prawdę z sceptycyzmem bardzo mało ma wspólnego, przeistaczali się w eksperta. Nie zaprzeczanym faktem stało się to, że pseudo sceptycyzm na forum ma się coraz lepiej. Na stronie która z nazwy powinna przyczyniać się do drążenia tematu ... w zasadzie przyczynia się do ośmieszania zwolenników. Dobrze chociaż że nauce i zjawiskom jest to dalece obojętne.


Karaś, sceptycy, D.B Cooper, Aidil … proszę nie zamieszczajcie tu postów nie związanych z tematem.

edycja: ultimate


Powyższa sytuacja jest przejawem "żywej rozmowy" a rolą moderatorów jest pilnowanie porządku, scalaniem tematów, przywoływania nas do pionu. Byle nie był to zamordyzm &( ... oraz pilnowanie aby dyskusje toczyły się na tematy związane z wątkiem ;)

Użytkownik ultimate edytował ten post 04.12.2012 - 14:06

  • 0



#41

Tytus84.
  • Postów: 220
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


http://orwellsky.blo...czny-zespo.html

http://strefatajemni...91,artykul.html

Piszą o tym, ale wciąż nie wiadomo czy można będzie się porozumieć słownie (bo niby jak jeśli nie będzie dźwięków). Czytanie z ruchu warg przy zgaszonym świetle? x|


Jejuś... a rysowanie literek na plecach? Albo wystukiwanie na ciele alfabetu Morse'a?



Niestety, rysowanie literek na plecach czy wystukiwanie na ciele alfabetu Morse'a byłoby w okolicznościach przedstawionych przez OP niemożliwe. Pisze on bowiem że wyznaczonego dnia Ziemia "zacznie przechodzić przez galaktyczne „pasmo zerowe”. Jest to stan przestrzeni, gdzie zanikają i nie mogą się rozprzestrzeniać żadne energie, gdzie nieobecne są elektromagnetyczne pola we wszystkich obiektach" - otóż mózg człowieka działa na zasadzie przepływu impulsów elektrycznych, które, jak już wiemy, będą wedle autora tego "artykułu" wyłączone. Innymi słowy, mózg nie będzie w stanie przetworzyć bodźców, gdyż informacje o nich nie będą miały jak przepłynąć do ośrodka interpretacji; tak samo zresztą u osoby piszącej mózg nie będzie w stanie dać sygnału mieśniom ręki do napisania czegokolwiek.

Inna sprawa że nie ma co dywagować nad tak trywialnymi szczegółami - bez energii utrzymujących wiązania atomowe cały znany nam Wszechświat zwyczajnie by się rozpadł.

Nie wiem jedynie czy autor tej apokaliptycznej bzdury jest nawiedzonym nieukiem bez elementarnej wiedzy czy wyrafinowanym autorem o bardzo dobrej znajomości swojej publiki.

Użytkownik Tytus84 edytował ten post 03.12.2012 - 13:19

  • 0

#42

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiem. Choć pierwszą myślą było odlecenie planet w wyniku braku oddziaływania grawitacyjnego, a drugą rozpad atomowy (swoją drogą niszczeniu wiązań towarzyszy wydzielanie ogromnej energii.. Wielki Wybuch? <;), ale dla celów tej dywagacji uznałem, że niektóre elementarne zasady fizyki zostaną zachowane.

Nie cytujemy całego posta jeżeli post na który odpowiadasz znajduje się nad Twoim.

edycja: ultimate

  • 0

#43

ramedlaw.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie sie temat wydaje calkiem ciekawy.

Jesli koniec kalendarza Majow nie zostal wybrany przypadkowo, a przeliczenie daty na nasz system jest prawidlowe to moze cos nas czeka.
Moze jakies zdarzenie kosmiczne z udzialem Ziemi?
Moze Ziemia wejdzie w jakies silne pole albo jakies pole opusci? Do pierwszej opcji pasowaloby np. przejscie przez pole jakichs oddzialywan czarnej dziury. Czarna dziura jest ponoc plaska (relatywnie) wiec moze i jej pole jest cienkim dyskiem w ktory wpada sie gwaltownie.
Do drugiej opcji pasowaloby np. przesloniecie nam przez Slonce jakiegos waznego zrodla. Cos takiego mogloby sie zdarzyc z dnia na dzien.

Jesli mialoby sie cos zdarzyc, to nie bylbym tez pewien czy naukowcy byli by w stanie to przewidziec, przeciez nie wiedza wszystkiego a istniejace teorie nie sa bezbledne. Jak wiadomo 2 glowne teorie fizyki sa ze soba sprzeczne.

21.12.2012 cos sie stanie albo i nie. Byc w 100% pewnym ze nic sie nie stanie to jak dla mnie ignorancja.
  • 0

#44

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podobna teoria widnieje tutaj.
  • 0



#45

Zemloshi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Forum Paranormalne, a za przeproszeniem gnoi się każdego kto wniesie jakikolwiek news do tematu. Przepowiedni na rok 2012 jest sporo, nie wszystkie są destrukcyjne. Jest ich jednak na tyle dużo, że wypada o nich się wypowiedzieć i sprawdzić ich wiarygodność, lub przynajmniej się im bliżej przyjżeć by któregoś dnia nie obudzić się z ręką w nocniku. Ci którzy tego nie czynia, i z miejsca wszystko skreślają grubą czerwoną KRECHĄ według mnie są zwykłymi ignorantami i nie wiem po co się wypowiadają, chodź z pewnością wprowadzają swego rodzaju atrakcję do tematu. Widze, że dla wielu od dawna nowym Bogiem jest pieniądz i nic innego nie widzą poza nim. 'Mam światełko w pełnej lodówce i wode w kiblu, więc jestem szczęśliwy'. Może nic się nie wydarzy 21 grudnia, może coś się wydarzy. Tego nie wie nikt. O tej dacie wiemy tylko tyle co jest napisane w parunastu linijkach przepowiedni, przepowiedni które zazwyczaj ludzie zaczynają rozumieć dopiero po ich spełnieniu. Nie znamy do końca człowieka, nie znamy siebie, nie znamy swojego celu bycia na ziemi (napewno nie jest to zarabianie pieniędzy, chodź jak na ironię są one ważne ), nie wiemy co było/ będzie przed naszymi narodzinami i po naszej śmierci. Jest tu tylu ekspertów od astrofizyki, historii, oświeconych i innych, którzy wszystko co im nie pasuje pod wymyślony przez człowieka wzór równają z ziemią. Szkoda tylko, że owi eksperci nie operują swoją wiedzą tylko nieprzeanalizowaną i skopiowaną od innych. Mają zakodowane 'to złe, a to dobre' nie ma nic pomiędzy.. A świat właśnie się ta tym opiera, pomiędzy życiem a śmiercią. Nie dążą do prawdy, nie rozwijają się - stoją w miejscu. Nie uważam się za lepszego, ale też nie za gorszego, sam zapewnie w wielu moich życiowych poglądach się mylę ale...WSZYSCY jesteśmy jednak równi i każdy się uczy, jedni szybciej drudzy wolniej, świat na tym się opiera na różnicach i na jedności. Urodziliśmy się na tej samej Ziemi i mamy takie same prawa. Nie róbmy podziałów... ten biały, ten wierzy w magiczny ołówek, ten jest biedny, a ten jezdzi nowym meśkiem. Nie wiem czy data nie jest ustawiona przez jakąś grupę sprawującą władzę nad światem. Czy teksty przepowiedni i jej tłumaczenia są autentyczne i dokładne. Wierzę jednak że rok 2012/2013, zapewne jak duża ilość ludzi, przyniesie zmiany. Zmiany, na które nikt nie jest przygotowany, jednak każdy jej pragnie, no chyba że komuś nie przeszkadza śmierć niewinnych ludzi i ogólna znieczulica. Z jednej strony krach gospodarki świata, z drugiej uduchowienie społeczeństwa. Im bliżej owej daty tym więcej zaskakujących informacji się pojawia. Mass media robią swoje, jest nim także internet. Nie należy wierzyć we wszystko co ktoś pisze, ale nie należy też tego ignorować. Osobiście nie wierzę w koniec świata, w przebiegunowanie, w dni mroku / ciemności. Napewno nie teraz. Wiele z teorii które teraz na 'szybko' się pojawiają dla informacji publicznej będzie zwykłą przynętą na zarobek pieniędzy. Wracając do tematu ... Wszystko jest możliwe. Tak jak, to że jutro mnie nie będzie wśród żywych, jak i zrównanie się Ziemi, Słońca i paru planet z naszego układu ze środkiem galaktyki, nie jestem jak większość ludzi w stanie tego jakkolwiek sprawdzić. Co się wtedy stanie ? Mowa jest o braku przepływu energii, anomaliach pogodowych, dziwnym zachowaniu ludzi i zwierząt. Brak przepływu energii oznacza wielkie STOP. Ale nie oznacza końca. Nie będziemy widzieli nic ani nic nie słyszeli. Ale też jak wyżej wspomniano, człowiek, ani żadne stworzenie na ziemi nie będzie w stanie 'żyć' bez tej energii. Pozostanie nam świat mentalny. Pare dni snu, dzięki którym człowiek może otworzyć siebie na świat i energię która nas otacza. Być może uświadomimy sobie, że musimy ciężej pracować by po śmierci dostać stosowną nagrodę, może uświadomimy sobie, że świat nie musi być zły i pomyślimy : ' Kurde, czemu świat jest taki niesprawiedliwy... nie chce by tam gineli ludzie. Nie chce ich cierpienia. Muszę temu zaradzić '. Może przyleci osławiona tajemnicą planeta Nibiru, może będą kataklizmy i wojny. Wszystko jest jedną wielką niewiadomą. Może po prostu nie mamy się zamartwiać przyszłością i zacząć się cieszyć i dbać o to co mamy tu i teraz? Może 21 grudnia jest maską do działań grup 'wyższych' tego świata. by wprowadzić swoje wizje nowoczesnego społeczeństwa w życie - NWO.
Może może może. Jedno jest pewne. JESTEM TU I TERAZ. I chcę jak najlepiej dla otaczających mnie ludzi. NIE, nie jestem dobrym człowiekiem, mam, swoje na sumieniu. Nie jestem też człowiekiem silnym, wiem o niektórych swoich słabościach i wiem jak ciężko mi z nimi walczyć. Jednak nie jest mi obojętny los bezbronnych i słabszych odemnie. Mam nadzieję tylko, że świat w końcu przejży na oczy i dostrzeże i zniweluje zło które nas otacza. Spojży też w głąb siebie, przestanie się w końcu bać i powie głośno 'NIE , nie zgadzam się na to'. Odbiegłem troche od tematu ale co tam :f
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych