Skocz do zawartości


Zdjęcie

DYNAMO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie jest wpadka. Na filmach wielu magików widać tych samych ludzi, często całe grupy się powtarzają. Wiadome jest że część z takich filmów jest kręcona raczej dla promocji danego magika niż do pokazania prawdziwej magii. To się robi na zwykłych pokazach przed normalną publiką.

Jest to wpadka, jeśli chce się zachować wysoki poziom pokazu, to takich rzeczy się nie robi.
Kasa wbębniona w reklamę znanych marek butów, napojów, powinna być w jakimś stopniu przeznaczona na otoczkę tych efektów.
Nie oszukujmy się, ale jeśli w jednym tricku facet wyrzuca ryby z wiadra, a w innych ujęciach widać tego samego kolegę, nie świadczy o profesjonalnym podejściu.
Ogólnie odkąd oglądam Dynamo widzę, że jego tricki, to nie sztuka, lecz programy z lokowaniem produktu, i dublowanie postaci świadczy o robieniu w bambuko (poza trikami) widza.

Czy Ty, Wszystko, gdybyś miał możliwość/wykonywał taki trik w telewizji zadbałbyś, aby nie było takich sytuacji, czy nie?
  • 0

#47

~Diego.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mysle ze moja opinia takze da wam wiele do myslenia. 4 ostatnie lata mieszkalem w Bradford, miasta skad pochodzi Dynamo, mialem okazje widziec jego wystep (jednakze zza szyby) oraz chwile z nim porozmawiac. Wystep ktory mialem okazje ogladac odbywal sie w ksiegarni. Ksiegarnia zostala zamknieta i nikt z przypadkowych osob nie byl wpuszczany, to juz powinno dac do myslenia. Dopiero po wystepie i wylaczeniu kamer mozna bylo z nim chwile porozmawiac i ewentualnie wziasc autograf. Wnioskujac wydaje mi sie ze jego wystepy sa rezyserowane oraz osoby oczywiscie podstawione :) A tak ogolnie Dynamo to bardzo mily i uprzejmy czlowiek :)
  • 1

#48

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie odkąd oglądam Dynamo widzę, że jego tricki, to nie sztuka, lecz programy z lokowaniem produktu, i dublowanie postaci świadczy o robieniu w bambuko (poza trikami) widza.


Bo to są materiały propagandowe, takie show robione pod telewizje i dla ludu. Facet musi mieć podstawionych ludzi. Może powinno być ich więcej żeby ludzie się nie orientowali że w kilku filmach pojawia się ten sam koleś. Na scenach jak występuje to też ma asystentów. Tyle że mało kto chodzi na jeden jego pokaz po drugim.
Większość trików ma taką zasadę że nie mogą być pokazane w otoczeniu 360 stopni. Czyli od pewnego kąta widać już sekret. Dlatego część ludzi podstawionych ustawia się za plecami magika żeby zasłonić to czego nie powinno być widać, może też doradzą mu że ustaw się inaczej bo potem na nagraniu może być widać. Może gość również jest tak jakby jego ochroną w razie czego.

Czy Ty, Wszystko, gdybyś miał możliwość/wykonywał taki trik w telewizji zadbałbyś, aby nie było takich sytuacji, czy nie?

No trudno powiedzieć. W końcu skończyłby się zestaw asystentów i ci sami ludzie zaczną się pojawiać.
  • 0



#49

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jego tricki to w dużej mierze iluzja telewizyjna - wystarczy zobaczyć ten kawałek o zamrażaniu fontanny, gdzie wykonano tyle cięć że równie dobrze można było podmienić całą fontannę. To dobra iluzja, ale nic więcej.
  • 0



#50

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszyscy, dopóki nie zobaczą jakiegoś super, na pierwszy rzut oka, niewytłumaczalnego triku, zdają się wiedzieć i mieć świadomość, że to tylko iluzja. Jednak sekret tkwi właśnie w tych ludziach, którzy są podstawieni. I to jest smutne w przypadku Crissa Angela (szczególnie), ponieważ bardzo go lubię i w niedziele oglądam, a w każdym odcinku on przekonuje, że osoby z tłumu są przypadkowe (prosi o potwierdzenie, że znaleźli się tam przypadkiem itd). Przy niektórych trikach na dole ekranu jest nawet pokazywane ujęcie z innej strony. No i super, tylko, że gdyby nie miał pomocników i gdyby to wyglądało w ten sposób, to właśnie sztuczki nie miałyby racjonalnego wyjaśnienia! Z Dynamo jest tak samo (co udowodniliście tutaj). Jednak on, z tego, co pamiętam, nie przekonuje nikogo, że nie ma żadnych wspomagaczy xD I jest skromnym człowiekiem (takie sprawia wrażenie).
  • 0

#51

Demonologiczny.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jednym z odcinków które ostatnio oglądałem zaprezentował sztuczkę która mnie bardzo zaciekawiła.
Mianowicie podszedł do drzewa cytrynowego i złapał jeden z owoców rosnący na tym drzewie a on (był w tym momencie niedojrzały) w ok.6 sekund stał sie dojrzały (dojrzewał na moich i miliarda innych widzów).
Wg. mnie jest to nie mozliwe i całkowicie burzy mój światopoglad.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam.
  • 0

#52

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


O to chodzi. Obraz jest jakiś dziwny, fioletowy. Nie wiem czy jest normalna wersja tego filmu. Trudno tam rozróżnić kolory. Patrzę dokładnie i nawet nie wiem co tam się stało. Marnie to wygląda.
Domyślam się że po prosu graficznie ta pomarańcza zostało zmieniona.
  • 0



#53

Demonologiczny.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


O to chodzi. Obraz jest jakiś dziwny, fioletowy. Nie wiem czy jest normalna wersja tego filmu. Trudno tam rozróżnić kolory. Patrzę dokładnie i nawet nie wiem co tam się stało. Marnie to wygląda.
Domyślam się że po prosu graficznie ta pomarańcza zostało zmieniona.



Tak dokładnie o ten odcinek/sztuczke mi chodziło.
Faktycznie obraz jest ''dziwny'' :/
  • 0

#54

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha już widze o co tam chodzi. Te owoce pojawiają się na drzewie, część z nich. To jest proste do zrobienia. Wystarczy że się przywiąże nitką te owoce za liśćmi, a potem pociągnie tak że wypadną na widok.
  • 0



#55

Demonologiczny.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha już widze o co tam chodzi. Te owoce pojawiają się na drzewie, część z nich. To jest proste do zrobienia. Wystarczy że się przywiąże nitką te owoce za liśćmi, a potem pociągnie tak że wypadną na widok.


O widzisz :) takiego czegoś się nie spodziewałem :)
Sam tego nie zauwarzyłem xD
  • 0

#56

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałeś i nie zauważyłeś, że wszystko co zielone jest fioletowe? Nie no, magia telewizji...
A tak na serio - ostatnia seria charakteryzuje się strasznie częstymi cięciami ujęć. Najpierw widzimy jak z drzewa wysuwa się owoc, kilka zbliżeń, potem jak wysuwa się drugi, kilka ujęć na ludzi a dopiero potem widzimy drzewko z kilkoma owocami. Montaż sugeruje że wszystko trwa ledwie minutę, ale równie dobrze od jednego ujęcia do drugiego mogło minąć i pół godziny.
  • 0



#57

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wybaczcie, że tu, ale nie wiedziałem, gdzie wstawić.



Niech mi ktoś wyjaśni sztuczke z 3:40 :P
  • 0



#58

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Iluzjoniści to ludzie poświęcający życie iluzji, co znaczy że wszystko co widzimy jest sztuczne ale przedstawione w taki sposób żeby oszukując nasze zmysły wprowadzić nas w osłupienie. Sam oglądałem swego czasu dużo programów iluzjonistycznych, zastanawiałem się "do cholery jak on to zrobił" itp. po czym miesiąc później albo ten iluzjonista przyznawał się do sztuczki albo można było w internecie przeczytać obszerny artykuł wraz z dowodami jak dana sztuczka została wykonana... Wiadomo, my nie widzimy wszystkiego od kuchni i tak naprawdę jesteśmy dla iluzjonistów głupimi widzami i źródłem pieniążków, a cała "magia" dzieje się za kulisami i jest dla nas niedostępna. Ja dawno przestałem się doszukiwać w takich osobach magii, bo wszystko w pewnym czasie zostanie udowodnione w myśl zasady neokantyzmu "poznanie prawdy jest możliwe jedynie w teraźniejszości, bo w przyszłości mogą powstać nowe środki badawcze obalające tę prawdę" - wszystko prędzej czy później wypływa na powierzchnię.

A co do telepatii, telekinezy czy czegoś tam jeszcze co rzekomo nasz przypadek potrafi... Cóż, gdybym ja potrafił używać PRAWDZIWEJ magii, to raczej nie zawracałbym ludziom głów trikami iluzjonistycznymi, bo po co skoro mogę pokazywać coś prawdziwego? A tutaj dowiaduję się od jakiegoś podrzędnego dziennikarzyny, że jeśli nie wierzę w paranormalne zdolności pana Dynamo to jestem wychudzonym nastolatkiem z trądzikiem próbującym znaleźć rozgłos w sieci, typowe, ciekawe ile dostał do kieszeni za ten "wywiad". :)
  • 0

#59

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poczytaj co o nim sądzą miłośnicy iluzjonistyki.
http://forummagic.pl....php?f=7&t=6584


Poczytałem sobie co piszą i co o nim sądzą miłośnicy iluzionistyki. Żal im d**ę ściska ... jest ble, takie sztuczki to każdy potrafi. Płacz i lament . Zazdrość o wszystko, jest przelana w tym wątku i mają rację chcąc go zamknąć, bo robią z siebie pośmiewisko. Ehhh POLACY POLACY do roboty a nie nażekać.
Jestem ciekawy, czy doczekamy się znanego magika z Polski, w takim programie... no tak szuczki nie wystarczą trzeba jeszcze znać angielski ;p.

Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 16.10.2013 - 08:54

  • 0

#60

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłem kiedyś adminem na tamtym forum. Większość z nich to dzieci. Część występuje, a inni tylko w necie nagrywają.
Był już taki program z polakami, nazywał się 52 i leciał na mtv i chyba na tv4. Na yotube można znaleźć filmiki z ich występami.
A co do tego triku z kostką rubika. Ten koleś z rubikiem na koszulce musi być podstawiony, czyli jego kuszulka musi mieć naklejkę z namalowaną kostką lub kawałek tkaniny. Co do pojawienia się kostki, to tutaj nie mam pewności. Koleś pokazuje ręce cały czas, ostatni raz w 3:46. Troche mnie dziwią te ściśnięte palce, co wygląda tak jakby ją palmował( czyli trzymał w rękach). Ale też mógł ją wyciągnąć gdzieś z poza kadru kamery.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych