Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niepokoje związane z datą 21 grudnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
643 odpowiedzi w tym temacie

#31

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kiedys nawet pragnalem totalnej zaglady, kiedy bylem nieszczesliwy... czasy sie zmienily, czlowiek idzie do przodu, i swiat ktory stworzylismy nakazuje mlodym ludziom podpiac sie pod system, bo ciezko jest zyc inaczej... a wtedy nadchodza czasy gdy czlowiek zaczyna coraz mniej myslec o Bogu, kosmosie, swiecie astralnym itd... o tym, ze internet, praca, szkola i widzenie sie z znajomymi to jednak wszystko, czyli swiat widziany tylko oczami... , ze licza sie pieniazki i hierarchia spoleczna i inne pierdoly.


Czasy są te same. A Ty dorosłeś. Każdy to przechodzi tylko w innym momencie życia, nie ma reguły. Nawet Admin tego forum Eury...

Zagrożeni ci co nie umieją dorosnąć...bo jak wiara zawiedzie, to pozostaje samobójstwo albo wariatkowo.
  • 4

#32

cedol22.
  • Postów: 69
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja pierwszy raz usłyszałem o tej dacie od swojego dziadka (swoją drogą bardzo gorliwie wierząca osoba), byłem wtedy jeszcze dzieciak i było to grubo przed 2000 rokiem. Rozmawialiśmy w gronie rodzinnym o różnych dziwnych "rzeczach" (duchy, UFO, itp.) on oczywiście zatwardziały sceptyk nawet nie podejmował dialogu w takich wydawało by się bzdetnych sprawach ale na koniec rozmowy rzucił właśnie tą datą i powiedział coś w stylu: "21.12.2012 roku będzie koniec świata, najświętszą Maryja Panna tak objawiła" i nie wiem czy gdzieś to przeczytał czy sam miał jakieś objawienie ale nic więcej nie chciał powiedzieć uśmiechał się tylko i powtarzał "zobaczycie nastąpi koniec" i miej więcej w tym okresie zacząłem interesować się tą tematyką.
  • 1

#33

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Swego czasu się interesowałam na ile te wszystkie "teorie" mogą być prawdziwe. Wpadłam na dwa bardzo ciekawe linki, które upewniły mnie, że nie każdy naukowiec tak naprawdę jest naukowcem (a pseudonaukowcem, który głosi swoje poglądy).

http://www.universet...omsday-in-2012/

Bardzo ciekawie jest na powyższej stronie omówiony kalendarz Majów, który został od samego początku błędnie interpretowany (albo nadinterpretowany - by doszukać się jakiejś większej głębi). U nich cykl kończy się po 5126 latach, nasz kalendarz ma cykl roczny, ot. Jedna zasadnicza różnica, a tworząca tyle zamieszania.

http://apollo.astro....=Dybol.2012Art5

Tutaj z kolei jest pokazana różnica między dwoma pojęciami: odwróceniem pola magnetycznego a odwróceniem biegunów ziemskich. Bardziej wiarygodny jest dla mnie ten tekst, niźli jakieś teorie p. Geryla. ;-)

Ktoś wyżej napisał, że ludzie niewierzący w koniec świata tego roku popadają w panikę głównie dlatego, że są przestraszeni ogromną wiarą innych w to wydarzenie. To prawda. Kiedy wokół nas ma się samych fanatyków, ciężko się nie złamać, ciężko trwać przy własnym zdaniu, a nawet się bronić. Tak niestety to działa. Ja cały czas próbuję się nie dać, choć jak czytam te wszystkie artykuły, coś we mnie drga i to nie dlatego, że może to się wydarzy. Przeraża pewność innych, że to się wydarzy - i że jest tych osób coraz więcej.
  • 3

#34

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co ma być to będzie, jescze zostały niecałe 2 miechy :D Nie ma się co denerwować. Pożyjemy zobaczymy. 8)
  • 0

#35

Solin.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Będzie napewno 21 grudnia na 99,99% coś się wydarzy, lub maj 2013 na 0,01%. Także nie wiele czasu zostało. W tym czasie na ziemi powinien być jeszcze ostatni papież po obecnym oraz koniec chrześcijaństwa i wszelkich religii. Resetacja świadomości również.
  • -1

#36

Ilamtris1.
  • Postów: 72
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Up Solin

Skąd Ty to wszystko wiesz i to jeszcze prawie na 100%?
W jaki sposób resetacja świadomości? Bo nie rozumiem.

Ze spraw przyziemnych to prędzej wybuchnie 3 wś, zniknie chrześcijaństwo za sprawą islamu(dżihad-może),wybuch jakiejś epidemii lub superwulkanu, brak żywności i to będzie koniec świata jaki znaliśmy a świat zamieni się w piekło.
Z kosmosu natomiast to słońce, może niepokoić lub nagłe odkrycie jakiegoś obiektu kosmicznego lecącego wprost na ziemie.
  • 0

#37

Pepper.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

jak przygotować sie na ten koniec swiata? slyszalem ze pierscienie atlantow bronia przed obcymi? to prawda? gdzie najlepiej skladowac wode pitna na wypadek konca swiata? z gory dzieki za odpowiedz.
  • -4

#38

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Łolaboga, przecież nie ma żadnych racjonalnych podstaw do jakichkolwiek obaw. Nawet gdyby Majowie przewidzieli na ten dzień jakąś megakatastrofę to... No właśnie, to co?

To znaczy ze na 100% by się wydarzyła? Spoko, doceniam ich zaawansowanie w różnych dziedzinach wiedzy, być może też jest coś w wywodach Danikena na temat starożytnych cywilizacji i alienów, ale... Nadal nie świadczy to o ich nieomylności. I o braku wiary we wszelkiej maści zabobony, w które nawet obecnie wielu ludzi wierzy. Chociaż z drugiej strony, dla tych którzy wierzą mam propozycję- niech każdy z was przeleje na moje konto bankowe 1 000 000 $, a ja znam sposób aby końca świata nie było.Chętni do transakcji pisać na priv. :D
  • 2

#39

Pr!nC3ssOfMaF!a.
  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napewno nie bedzie to zmiana biegunow. Mam taka mala zdolnosc do przewidywania przyszlosci, ale niestety nie umiem jej kontrolowac.
Snia mi sie rzeczy, ktore wydarza sie naprawde, tylko ze wspak. To sa wydarzenia, tematy na ktorych bardzo mi zalezy a przede wszystkim jesli chce wiedziec to jak najszybciej. Snilo mi sie przebiegunowanie Ziemi wiec jestem pewna, ze ono nie nastapi.
  • -2

#40

revive ^^.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak wy ale mnie się po prostu zbytnio nie chcę wierzyć w to że koniec świata będzie w 2012 roku :) Nie no wcześniej jakoś bardziej w to wierzyłam ale teraz po tej akcji co ten stary gościu jak on się nazywał ?? Harold jakiś tam zresztą nie ważne przepowiedział koniec świata na 2011 rok 21 maja potem był zaskoczony bo jednak to nie nastąpiło i znowu przewidział na 28 maja i itp. Potem znowu przepowiednia Azteków miała być na 24 grudnia 2011 r i miał nastąpić kres epoki Nahui Olin ( tzw. Słońce trzęsień ziemii ) I co ?? I nic -,- Zgadzam się z użytkownikiem harap :)
Zresztą tyle miało być tych końców świata że aż się rzygać chce :D Jednym słowem ciekawi mnie też teoria Zegaru Zagłady ( Doomsday Clock ). Nie no ja nie zamierzam nikogo tutaj obrażać czy coś bo tego nie chcę ale po prostu zbytnio mi się w to nie chce wierzyć no ale może.... Pożyjemy zobaczymy :D



  • 2

#41

pawlitto.
  • Postów: 181
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znalazłem ciekawą wzmiankę o 21.12.2012 na twojapogoda.pl więc wklejam



Koniec świata 2012: Trzy dni ciemności


Chyba każdemu jest znana przepowiednia, że 21 grudnia 2012 roku świat się skończy. Nie wiemy tylko jak to będzie dokładnie wyglądać i czy rzeczywiście cała planeta ulegnie zniszczeniu czy tylko jej część. Postanowiliśmy przywołać kilka przykładów kataklizmów na olbrzymią skalę, które mogą zmienić dotychczasowy wizerunek świata, choć nie do końca go ostatecznie zniszczyć.
Pojęcie końca świata jest rozumiane bardzo różnie. Dla jednych to całkowite unicestwienie naszej planety, a dla innych oznacza jedynie zmianę dotychczasowego ładu. Pewne jest, że niewiele kataklizmów mających miejsce na Ziemi może w pełni ją zniszczyć.
W większości przypadków destrukcji uległaby jedynie jej część, a więc w innych regionach, gdzie klęska by nie dotarła, życie mogłoby się toczyć w miarę spokojnie, choć oczywiście reperkusje gospodarcze z pewnością by się pojawiły.
Poniżej jeden z kilku przykładów kataklizmów na dużą skalę, które mogłyby doprowadzić do wieszczonego od dłuższego już czasu końca świata 21 grudnia 2012 roku. Oto co może dla nas przygotować natura i jakie będą tego konsekwencje.

3 dni całkowitych ciemności:

Chociaż wydaje się nam, że w badaniu kosmosu poczyniliśmy duże postępy, to jednak poznaliśmy mniej niż procent jego tajemnic. Dlatego też w każdej chwili mogą się zdarzyć zjawiska o których istnieniu nie mieliśmy zielonego pojęcia, a które mogą diametralnie zmienić nasze codzienne życie.
Jedno z takich zjawisk opisali Majowie, którzy w swych rytuałach odtwarzali jego przebieg. Według niektórych naukowców zdarzenie to miałoby się powtórzyć 21 grudnia 2012 roku. Mowa o przejściu przez tzw. promień galaktyczny.
Sprawia on, że całkowicie pochłaniana jest energia oraz dźwięk. Zapadają egipskie ciemności, jest też niezmiernie cicho. Zjawisko to trwać może około 3 dni i w trakcie niego na całej Ziemi będzie ciemniej niż w najczarniejszą noc, ciemnej niż w fotograficznej ciemni.
Co jakiś czas będą się pojawiać oślepiające błyski kosmiczne, które mogą uszkodzić nasz nieprzyzwyczajony do nagłego rozjaśnienia wzrok. Rozwiązaniem byłoby w takiej sytuacji zaciemnienie okien, np. poprzez odymienie świecą.
Światło dzienne powróciłoby około Wigilii, ale przywrócenie dostaw prądu potrwałoby przynajmniej kilka miesięcy. Nie uniknęlibyśmy niepokojów społecznych, bo powrót do normalności łatwy i szybki z pewnością by nie był.
Najlepiej byłoby zgromadzić zapasy żywności i wody pitnej na około 2-3 miesiące. Według niektórych proroków po tym incydencie ludzkość przestanie żyć rzeczami doczesnymi i zacznie się rozwijać duchowo.
Bez względu na to czy owe zjawisko rzeczywiście się zdarzy, czy jest to tylko kolejna bujda, warto choć przez chwilę przemyśleć jego skutki. Czy tak naprawdę jesteśmy pewni, że nigdy nic podobnego nas nie spotka, czy wszystko już poznaliśmy, czy jesteśmy na takie zmiany przygotowani?

Źródło: twojapogoda
  • 3

#42

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

...

Chyba każdemu jest znana przepowiednia, że 21 grudnia 2012 roku świat się skończy....


Nie znam tej przepowiedni, Majowie też jej nie znają jedynie w przeliczeniu na nasze lata kończy się ich cykl kalendarza. ;]
  • 0

#43

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poczekam, jak się nic nie stanie, to się będę śmiał jak najęty w twarz tym, którzy ślepo wierzą w stare brednie i cierpliwie poczekam, jak w stylu Harolda Campinga sobie wymyślą nową datę, albo stwierdzą, że już się zaczęło, tylko nie widzimy.

A jak się stanie? Też będę się śmiał.
  • 0

#44

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale na dobrą sprawę w ogóle nie rozumiem dlaczego zakończenie jakiegoś okresu czasu w kalendarzu cywilizacji która nie istnieje od wielu wieków ktokolwiek bierze pod uwagę jako datę końca ludzkości/ziemi/świata. No niech mi to ktoś wytłumaczy jakie są RACJONALNE podstawy wiary w taki stan rzeczy? Tak, jestem sceptykiem, to prawda, ale nie wykluczam chociażby teorii Danikena, bo część tego co twierdzi trzyma się przysłowiowej kupy. Nie wykluczam istnienia innych wymiarów, duchów (ale w sensie istot, nie w sensie pozostałości po ziemskiej egzystencji człowieka) czy opętań. Ale wiara w to, że data 21.12.2012 to data końca jest dla mnie totalnie niezrozumiała i... No, naiwna po prostu.
  • 2

#45

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak właśnie na to wpadłem.. Aktualnie wobec daty grudniowej są dwie nacechowane emocjonalnie narracje - katastrofa, przebiegunowanie, szaleństwa słoneczne a z drugiej strony transformacja świadomości, kwantowa zmiana struktury materii i rozwój cywilizacyjny. Jedna wzbudza strach, druga daje nadzieje, to wygląda jak walka o dusze :D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych