Skocz do zawartości


Zdjęcie

Illuminati w polskim hip-hopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu trafiłem na pewien filmik "Illuminati w polskim hip-hopie".

Bardzo mnie to zainteresowało ponieważ od lat słucham rapu i to głównie tego z Polski i byłem bardzo ciekaw co tam ujrzę. I powiem tak. Niby fajnie że temat NWO dociera do coraz większej ilości ludzi ale jak ma docierać w taki sposób to lepiej żeby nie docierał wcale bo już lepiej jak ludzie mają nie wiedzieć o zagrożeniu niż się z niego nabijać... No kurde tyle tam nadinterpretacji że głowa mała. 0:53, koleś krzyżuje ręce... skull and bones. No ludzie, mi też czasem zdarzało się do zdjęcia walnąć właśnie taką pozę, czy skrzyżowane ręce to koniecznie musi być skull and bones? A najśmieszniejszy tam był motyw z tymi "szóstkami" które pokazują raperzy. Większość odnosiła się po prostu do palenia marihuany, tak składali palce jakby trzymali jointa no ale nie, pokazują szóstki :D Jeżeli chodzi o te "szóstki" to najbardziej mnie rozpieprzył motyw z 12:14 gdzie Wilku łapie bucha i to zostało zinterpretowane jako szóstka. Dobrze że nie jestem palaczem bo zostałbym illuminatem bo każdego dnia wielokrotnie robiłbym te okultystyczne znaki :D A tak na serio po prostu nie cierpię takich nadinterpretacji. Kolejna rzecz która mnie tam wkurza, czyli każde zdanie w stylu "nowy ład" czy "niesiemy światło" od razu musi odnosić się do NWO czy lucyfera... Co do Hemp Gru może nie będę się jakoś szerzej wypowiadał bo jest tutaj oosbny temat o tej grupie ale moim zdaniem jest tak że jedni zastanawiają się czy oni popierają NWO bo pokazują znaki, mówią o "nowym ładzie" czy "niesieniu światła", drudzy twierdzą że oni są lirycznymi bojownikami anty-NWO bo są kawałki obudź się, kiedy zabraknie słońca (nie powiem, refren miażdży przesłaniem) a moim zdaniem jest tak że oni sami zbyt wiele nie wiedzą na ten temat (np. w tekstach mówią że Bóg jest dla nich ważny a w kiedy zabraknie słońca jest tekst "wpisz duch epoki i szukaj informacji" czyli polecają Zeitgeista który neguje wiarę chrześcijańską) i najzwyczajniej w świecie robią to dla promocji, dla zainteresowania bo ileż można rapować o ulicy, jointach i jebaniu policji. Jest jeszcze druga, krótsza część tego filmu ale chyba została usunięta, w sumie nie było tam nic ciekawego, kolejne nadinterpretacje typu że Tede jest Illuminati bo na okładce płyty szpanował luksusem :D Chociaż co do Tedego to akurat on mógłby być np. masonem, w końcu jego ojciec był szefem kancelarii sejmu czy był w radzie państwa PRL, Tede nieraz w swoich kawałkach pogłębia stereotypy o Polakach i raczej wspiera obecny system pewnie ze względu na to jaką funkcje ma jego ojciec. Dodatkowo Tede mocno wziął się za wyśmiewanie tematu NWO, wystarczy zobaczyć zapowiedź jego najnowszej płyty która będzie nazywać się "Elliminati- XI stopień wtajemniczenia"

Co ciekawe kiedyś w kawalku "Bezele" zarapował o sobie "mason z masą" ale nie wiadomo czy nie zrobił tak po prostu żeby się rymowało :P Kolejna rzecz, ludzie za często nazywają niektórych illuminatami. Przecież artyści będący pod skrzydłami Illuminatów co najwyżej mogą być nazywani ich zabawkami, marionetkami, ale kurde nie Illuminatami bo to jest obraza dla takich Rotschildów. Bonus RPK Illuminatem? Bez żartów. Po drugie twierdzę że Illuminati jak już podporządkowują sobie jakieś gwiazdy to te światowego formatu, głównie ze Stanów a nie że np. "Doda wkracza na salony Illuminati"... Bardziej bym powiedział że ona kopiuje coś o czym nie ma pojęcia. Jeżeli już jacyś artyści w Polsce wspierają system to mogą być kierowani przez lokalnych żydokomuchów ale nie Illuminati. Trzecia rzecz jest taka że nie tylko chodzi o Polskę ale o polski rap. Przecież rap w Polsce nie jest komercyjny, nawet nie puszczają już rapu na Vivie, praktycznie można oglądać teledyski tylko w necie a Illuminatów raczej interesuje main stream. Ja jestem zdania że wielu Polskich raperów sami z siebie kreują się na hustlerów, promują przemoc, seks itd. bo wiedzą że to się dobrze sprzeda, a czy ktoś musi nimi kierować? Po prostu niektórzy mogliby się zastanowić nad głębszym sensem promowania czegoś takiego a nie że zobaczą trójkąt zrobiony rękoma i już Illuminati. Jakbym był raperem to sam dla jaj zrobiłbym taki gest na teledysku i mogę się założyć że też zrobiliby ze mnie satanistę. Denerwuje mnie to bo ja uważam że NWO jest tworzone ale wolę się skupiać na tych najbardziej przyziemnych sprawach, na faktach dotyczących polityki, wojen, ekonomii a nie że niektórzy skupiają się na okultyzmie. Bo potem mówię komuś o chipach, o INDECT a ten ktoś ma mnie od razu za debila co w każdym teledysku widzi "ukryte przesłanie" i 3/4 artystów ma za Illuminatów i w ogóle każdego negatywne wydarzenie na świecie tłumaczę istnieniem Illuminatów. Bo jak pisałem, jak to ma być powszechnie znane i głównie wyśmiewane to już lepiej żeby ludzie nie wiedzieli w ogóle niż żeby jeszcze bardziej byli przegrani że mówiono im a oni się śmiali. A po płycie Tedego na pewno temat Illuminati będzie totalnie spalony wśród młodzieży w Polsce. Ja już nikomu z mojego otoczenia nie będę mówił o tym bo to i tak jest nieuknione to po co w okresie kiedy mam ostatki wolności mam się ośmieszać i np. zniechęcać do siebie dziewczyny. I to właśnie mam taką postawę dzięki takim debilom którzy nawet za to że wykipiało im mleko obwinią Illuminatów a nie poruszają ważnych kwestii tylko pieprzą o jakiś okultyzmach, kosmitach, antychrystach itd. zamiast patrzeć na to przyziemnie że chcą im całkowicie odebrać wolność i szczęście. Po prostu oświecone umysły nie zawsze są oświecone, przyjmują tylko inną papkę.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 06.10.2012 - 11:20

  • -1

#2

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

To już jakaś paranoja chyba. Jak skręcę kloca w kształcie trójkąta to też illuminati? :D
  • 5



#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naoglądali się Kany Westa i świrują. Polski american rap nie ma tyle świeżości by inspirować się Illuminati, inspirują się amerykańskimi raperami którzy może inspirują się Illuminati.

Poza tym trójkąt był w ostatnich latach bardzo modną figurą związaną z całym ruchem hipsterskim.
  • 1



#4

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chłopaki z Hemp Gru widocznie naczytali się troszeczkę na ten temat i im mózgi zlasowało. Gural natomiast jedyne co ma w głowie to posklejać parę słów, żeby fajnie brzmiało, wrzucić na koszulkę i zarabiać pieniążki na gimnazjalistach. Co do Ciemnej Strefy, którą reprezentuje Bonus RPK to nie róbmy jaj...tam nie każdy umie się poprawnie wysłowić, a oni illuminatów chcą z nich robić. Dla mnie to co najmniej śmieszne :)

Szanuje tą kulturę i tych artystów, ale tak jak powiedział Mylo, naoglądali się amerykańskich artystów i chcą robić to samo.

Użytkownik Bobek edytował ten post 06.10.2012 - 17:11

  • 0

#5

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Plus za treść i minus za formę. Recenzja ciekawa ale bardzo trudno czyta się taką "blachę". Chyba że, tekst jest "rapowany".
Dnem paranoi w odnajdywaniu ukrytych symboli, będzie okrzyknięcie Pitagorasa - Illuminati !
  • 1

#6

Bolin.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Choć trudno mi uwierzyć że Małpa nie wie co oznacza ten znak - (0:16)
  • 0

#7

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja już nie wiem co to siędzieje a może ktoś kto mówi o tym illuminatach tak na prawde jest illuminatą?
  • 0

#8

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

equilibrium, domyślam się że chodzi Ci o mój styl pisania. Jest tak dlatego że nie podszedłem do tego tak jakbym pisał jakiś artykuł czy recenzję tylko zwyczajny temat, tak jakbyśmy siedzieli przy piwku i bym Ci opowiadał o tym filmiku :P

Pamiętam jak jeszcze pod tym klipem pojawiały się komentarze że Illuminati (0:56) :D Ludzie czasem w ogóle się nie zastanowią czy to jest logiczne żeby ludzie nie będący w main streamie byli pod skrzydłami Illuminati, nawet oleją przekaz danego kawałka i ogólnie przekaz całej twórczości i postawę artysty (jak w tym klipie co jest poniżej, przecież OSTR nie raz jechał po politykach i ogólnie jest to osoba której daleko do pozera), bo jest trójkąt albo oko to Illuminati :D


Użytkownik Tenhan edytował ten post 07.10.2012 - 14:19

  • 0

#9

fildi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki temu forum jakieś 2 lata temu zacząłem interesować się masonami i iluminatami. Opierałem swoją wiedzę praktycznie na internecie, komentarzach, spekulacjach i tak dalej. Miałem psychozę na tym punkcie wszędzie widziałem znaki konspiracyjne. Etap uniosłej wiedzy internetowej minął a nastał czas książek związanych z symboliką a także obrazami religijnymi i wiem że ludzie - tak samo jak i ja kiedyś, jak tylko mogą INTERPRETUJĄ wszystko na swoją korzyść.
Dawno widziałem ten film o Polskim Rapie i wpływach iluminatów, ale siedziałem cicho bo wydaje mi się że tego typu spekulacje napisał jakiś młody zapaleniec NWO. Owszem mam pewne obiekcje chociażby do Gurala bo mimo że bezpośrednio nie daje po sobie poznać że ktoś nim manipuluje to jego płyty (które stoją u mnie na półce) są dość specyficzne względem wyglądu (okładka) to także teksty są dwu znaczne. Nawet jedna seria ubrań którą wyprodukował, najprawdopodobniej "sadzić palić ..." ma oko wpisane w trójkąt. Zaczyna się spekulacja ja widzę symbol Boży - symbol Trójcy świętej, zaś zapaleniec będzie widział - oko lucyfera - wszystko widzące oko - albo nawet symbol iluminatów.
Temat teorii spiskowej jest tak stary jak przepowiednie końca świata. Naprawdę cieszę się że zagłębiłem się w temat symboliki ale zaczyna mnie już to bawić jak każdy dopatruje się na siłę masonerii w całym otaczającym świecie.
pozdro
  • 1

#10

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam jeszcze jeden materiał jeżeli chodzi o nadinterpretacje, tutaj też jest gruba przesada i zastanawiam się czy przypadkiem nie dożyliśmy czasów kiedy zaczynają powstawać prowokacyjne filmiki w kierunku ludzi interesujących się NWO.


  • -1

#11

fildi.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

filmik powyżej jakoś strasznie ciężko się ogląda, niby jest tam sens w tym wszystkim ale bez przesady to są wyciągnięte z kontekstu słowa jego twórczości i manipulacja faktami. warto cały tekst płyt przeanalizować i się zastanowić, ale i tak to nic nie zmieni. Patrząc na wypociny tego człowieka co zrobił tą prezentacje to nasuwa mi się myśl że chyba nie do końca ogarnia temat. 11:42 - "Czy raper TEDE jest Illuminatą?" to już samo w sobie woła o pomstę do nieba ... Po pierwsze Tede nie ma za bardzo czym zaimponować - wdać się w łaski masonerii a po drugie taki ktoś jak on to może być co najwyżej "marionetka" w ich rękach, a po trzecie mówi wspomina o liczbach - numerologii kończąc pytaniem: Co oznaczają cyfry? - Dla bycia bardziej wiarogodnym i mając poczucie wiedzy wytłumaczyłbym to na jakiś ciekawy - prawdziwy sposób.
Zaaferowany tymi super produkcjami sam stworze tego typu "twarde fakty" o SŁONIU, GURALU, KAEN, PAKTOFONICE, o kim tylko chcecie, tylko muszę znaleźć trochę czasu.
  • 1

#12

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osoby naśmiewające się z teorii o Illuminatach tak odmieniają to słowo że nie piszą poprawnie Illuminatem tylko Illuminatą. Także jak dla mnie to jest prowokacja od jakiegoś gimba z glamrapu (już kiedyś na glamrapie w dziale bekowo był taki teledysk Fokus feat. Magik vs Dubstep i tam ktoś dla jaj umieszczał te symbole) albo Tede wziął się za promocje płyty "Elliminati" a potem będzie chwalił się w wywiadach jak to wkręcił ludzi. Współczuję ludziom którzy są aż tak naiwni że wierzą w takie nadinterpretacje. Nie mówię że czegoś takiego nie ma ale z drugiej strony na upartego mógłbym się doszukać tego naprawdę wszędzie i dawać taką interpretacje żeby wyszło na moje. Dam swój przykład gdzie mógłbym doszukać się satanizmu a gdzie chyba nikt się nie doszukał. W innym temacie odnosiłem się do Dragon Balla i znowu muszę zahaczyć o tą ważną rzecz mojego dzieciństwa :D Pisałem o Herkulesie który wykorzystał zamieszanie i powiedział że to on zabił Komórczaka a nie Son Gohan i uratował Świat i przez to stał się idolem całego Świata. Z tym że w angielskiej wersji Dragon Ball Z on nie nazywa się Herkules tylko "Mr. Satan". Czyli już można dopatrzyć się satanizmu że zrobiono motyw że cały Świat kocha kogoś kto nazywa się "Satan", oczywiście niektórzy od razu odnieśliby się do apokalipsy św. Jana że ludzie będą uwielbiać antychrysta za to że uratował Świat. Później jak już było ostateczne starcie z trzecim przeciwnikiem, "Bubu" to też była sytuacja przy której zwariowałby niejeden który łyka jak leci wszystko co nieoficjalne. Son Goku tworzył tzw. kulę genki która była ostatnią szansą na pokonanie Buu i polegało to na tym że on mówił do wszystkich Ziemian żeby przekazali mu swoją energię i każdy Ziemianin musiał unieść ręce w powietrze. Jednak nie posłuchali ani Vegety, ani Goku, a kogo posłuchali? Herkulesa vel Mr. Satana. I to w angielskiej wersji wszyscy Ziemianie podnoszą ręce do góry i skandują "satan!, satan!, satan!". Żeby jeszcze dodać temu smaczku to powiem że córka Herkulesa miała na imię Videl więc nie trzeba być szczególnie spostrzegawczym żeby zauważyć że wystarczy trochę poprzestawiać literki i wyjdzie słowo devil :P Także dla wielu to już by były niezbite dowody że pewnie za Dragon Ballem też stoją Illuminati :P

Ciekawi mnie też ile osób znających temat NWO dopuszcza do siebie myśl że jakiś artysta może tak po prostu być satanistą, nikt nie musi nim kierować i mu tego narzucać co ma pokazywać na teledyskach, jakie mieć teksty itd. Np. mógłbym być raperem-satanistą i sam dla własnej satysfakcji umieszczać sobie satanistyczne znaki w teledyskach i nie musiałaby za mną stać żadna organizacja.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 27.10.2012 - 21:13

  • 1

#13

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dawno nie czytałem takich bzdur. No cóż, świat się zmienia, to forum także. Naprawdę nie potrafię zrozumieć toku rozumowania co niektórych ludzi. Może zacznijmy od tych, przez których ta cała paranoja się zaczęła, mianowicie Hemp Gru. Ja nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby twierdzić, że oni są "illuminatami" czy coś w tym stylu, tylko dlatego, że używają jakiejś symobliki. Przecież ich teksty są od początku do końca właśnie przeciwko illuminatom. Nie tylko mówiąc "illuminaci są źli", ale także krytykując beztroski, konsumpcjonistyczny i bez jakichkolwiek barier moralnych styl życia podobno tak usilnie przez nich promowany, a w zasadzie przez "gwiazdeczki" które rzekomo są tylko narzędziami w rękach illuminatów oraz podkreślając cały czas znaczenie takich wartości, jak rodzina, honor, patriotyzm. I teraz znajdzie się taki gimbus, który powie "Wilku to illuminat, bo złożył dłonie tworząc trojkąt na teledysku.", nie mając pojęcia, że na tej samej płycie jest jeszcze kawałek "Obudź się" który chyba wystarczająco wyjaśnia o co chodzi. Symbolika to tylko symbolika, to coś co nie może być z gruntu złe. Symbolika ma taką wartość, jaką nada jej ten który jej używa i w przypadku Hemp Gru w teledysku "Jedność" Wilku używa jej, gdy mówi "Razem zbudujemy nową Polskę, nowy ład, nowy porządek, lepszy świat." i znając ich pozostałą twórczość wiadomo, że nie chodzi o to złe NWO, ale o jego przeciwieństwo, stworzenie "nowego", wolnego i świadomego społeczeństwa. Niby oczywiste, ale jak ktoś wie tylko tyle, co mu na durnym spiskowym portalu podrzucili to takie są efekty.

Jeśli chodzi o Gurala, to on swoje wie i jego trójkąciki także są zamierzone. Tylko znów nie wiem, skąd ten pomysł, że ktoś niby ma nim sterować i co by to miało na celu. Ot, zwykłe prowokacje. Na pewno jego twórczość w żaden sposób tym illuminatom nie pomoże, na pewno nie takie kawałki jak "Podróż na wschód" (przede wszystkim), "Wszystko jest stanem umysłu", "Betonowe Lasy mokną", "Wschód Zachód Północ Południe" i nie będę wam tłumaczył dlaczego, od tego macie szare komórki, by przesłuchać i przeanalizować. Jeśli po przesłuchaniu tych kawałków masz jakieś wątpliwości, możemy podyskutować. A

Jeśli chodzi o Tedego, to jest to koleś którego rapowa kariera dawno się skończyła, ale nadal desperacko próbuje się wygrzebać z mułu. A jako, że illuminaci to ostatnio popularny temat, to próbuje zrobić trochę szumu wokół siebie takimi zagraniami. Tani chwyt marketingowy. I to wszystko.

Cała reszta, to tylko durni naśladowcy mody/raperów zza oceanu (w przypadku których da dyskusja miałaby sens, bo oni tego nie robią bez powodu) którzy nawet nie mają pojęcia co pokazują. Naprawdę dziwi mnie wyciąganie wniosków na podstawie koszulek i teledysków, nie odnosząc się w ogóle do twórczości tych artystów, a są to artyści którzy swoje już na te tematy powiedzieli i mają jasne motywacje do używania tej symobiliki i wcale nie musi być w tym nic złego. Poza tym ludzie, to jest nisza. I nie dość, że nisza to jeszcze mamy tutaj stosunkowo świadomą grupę odbiorców, a nie masę którą łatwo zmanipulować. Naprawdę ktokolwiek myśli, że za polskimi raperami stoją jakieś wielkie elity tego świata?

Jeśli już tak usilnie szukacie działalnośći illuminatów w Polsce, to radziłbym się zainteresować tymi, którzy rzeczywiście mogą mieć z tym coś wspólnego. Przykładowo na Vigilancie powstał dość obszerny artykuł o naszej Dodzie czy mniejszy o Tap Madl. Tam możecie szukać i to zresztą całkiem słusznie macek illuminatów. Poza tym warto się zaintersować polityką i powiązaniami naszego cudownego rządu z elitami tego świata. Można dojść do naprawdę ciekawych wniosków. Ja niczego nie chcę mówić, bo to jest śliski temat i nie wiadomo co jest prawdą, a co nie. Ale na pewno jest ciekawie.

Tak w ogóle to mam wrażenie, że się powtarzam, że już taki wątek był...
  • 1

#14

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Do cholery, bez przesady. Albo to faktycznie jest tak, że wszystko jest spiskiem, albo po prostu ludzie świrują do tego stopnia, że osiąga to poziom paranoi.
Powiem tak, naczytałam i naoglądałam się już o tym sporo, dużo widziałam na tym forum... I mam wodę z mózgu. Tak się nie da żyć, nie da się funkcjonować, mając świadomość całej tej symboliki, w ogóle nwo i takich pierdół. Naprawdę idzie ześwirować. Mam na to prostą, naprawdę prostą metodę - olać to. Iść własnym torem, nie łykać niczego do końca i poczekać. Albo coś się stanie (zapobiec nie zapobiegniemy; jedynym 'ratunkiem' jest właśnie taka, nie paranoiczna świadomość społeczeństwa, które na pewne rzeczy zgadzać się nie będzie), albo nie i całe zamieszanie i trucie tyłka na nic.
Dodam, że słucham rapu, dużo polskiego rapu (za HG akurat nie przepadam, ale OSTR owszem) i, w co, jak w co, ale w takie naciągane paplanie raczej nie uwierzę.
  • 0

#15

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

27.10.2012 byłem na koncercie WSRH(był Peja i Pih jeszcze) i jest to manipulacja ludźmi gdzie dla mnie jest to troche chore że człowiek nawijający rap/hh mówi do wszystkich pokażcie dłońmi znak szatanka i wszyscy to pokazują :mrgreen:

Użytkownik kudi edytował ten post 30.10.2012 - 12:30

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych