Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obietnice w "PO" kazowym stylu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#16

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nawet tego nie czytam bo znam treść po samym tytule...
Kolejne za przeproszeniem "s*anie gniewem i nienawiścią" w złym miejscu przez zdesperowanego człowieka który zapewne skończył liceum i filologię szwedzką i jest wielce zdziwiony dlaczego mu jest tak źle w życiu.

Człowieki ja być jednym z was i ja umieć (syn. potrafić) polegać na sobie, a nie tylko na państwie.
Kapiszi ?
Wyjaśnie to łatwiej i prościej.
Jak się jest wymanierowanym lamusem mieszkającym z matką i po liceum się jest wielce przekonanym że znajdzie się pracę za 3 tyś/mc bo taka jest "srednia krajowa" to muszę was zmartwić.
I tu nie chodzi o to że wy macie chore postrzeganie świata a tu chodzi o to że wy macie chore poczucie własnej wartości i nie dostrzegacie że po szkole średniej jesteście nikim.

-"ale jak że to tak ja ukończyłem najlepsze liceum w mieście, miałem AŻ 25 godzin lekcyjnych tygodniowo, wiem co to fizyka kwantowa umiem działania na całkach a chemię mam w małym palcu"
a ja i każdy ogarnięty człek wam odpowie.
-I ?

Mieszkam na wsi, ja wiem z 2 tyś mieszkańców pracy w mieście oddalonym o 3 km i na samej wiosce jest w cholere, jedyną (!) osobą którą znam i która nie pracuje jest moja siostra, nie nie dlatego że nie ma pracy, a dlatego że jest po prostu tępa i nie chce jej się roboty szukać i liczy że znajdzie ją przez urząd pracy (:#)

Ale jak już mówiłem, lepiej przecież "s*ać gniewem" niż ogarnąć swoje chore fazy, wziąść życie w swoje ręce i przestać w końcu polegać na innych.
Chcecie biedy ?
Jedzcie na wschód europy, ale prawdziwy, a nie moskwa czy duże miasta. Wrócicie do polski z podkulonym suczym ogonem błagając o wybaczenie i wychwalając Polskę pod niebiosa.
Wszędzie jest bieda, za granicą w polsce, usa czy europie zachodniej. Ale aby nie mieć na chleb w cywilizowanym świecie (nie mówię u o trzecim świecie) trzeba być nieudacznikiem.

Ok a teraz żałośni nic nie znaczący dla kraju i społeczeństwa wyrzutki możecie mnie minusować. Tylko tyle możecie zrobić.

#17

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze sprzeciwiałem się krzywdzącemu obrazowi Polski który wychodzi z ust bardzo dużej grupy osób która się wypowiada na forum. Głównie krzykaczy którzy utrzymują że w Polsce jest biednie, źle, wszystko najgorsze. Są w stanie manipulować danymi, wyciągać je z palca, lub bezczelnie kłamać - byle tylko wyszło że w Polsce jest najgorzej, nas się najbardziej okrada i w ogóle żyjemy na granicy upadku.

Nienawidzę przesadyzmu i mam na niego uczulenie, więc nigdy nie przestanę z czymś takim walczyć.


Krzywdzącemu obrazowi Polski? Jeżeli ktoś zauważa patologie, wypunktowuje je, oczyszcza z szumu medialnych manipulacji to Twoim zdaniem kreśli krzywdzący obraz Polski?:) Po pierwsze, to, że w Polsce jest biednie to jest fakt (polecam zapoznanie się ze wskaźnikiem PKB per capita, także wg parytetu siły nabywczej). Po drugie jest źle, ponieważ Polska od momentu objęcia rządów przez "liberalną" (hahaha) PO ewidentnie zmierza w złym kierunku o czym świadczą wskaźniki makroekonomiczne.

Po trzecie i najważniejsze: nikt nigdy nie napisał, że w Polsce wszystko jest najgorsze.

Po czwarte: w którym momencie miała miejsce ta manipulacja danymi? Prosiłbym o wskazanie postu.

Po piąte: w którym momecie przedstawiane tu dane były nieprawdziwe ( czyli wyssane z palca). Prosiłbym o wskazanie postu.

Po szóste: Nie żyjemy na granicy upadku, ale ewidentnie pod rządmami miłującego wszystkich i wszystko Donalda zmierzamy w złym kierunku.

Po siódme: To, że nas się okrada jest oczywiste. Wystarczy spojrzeć na to jak skonstruowany jest w Polsce polityka fiskalno-budżetowa.

Nawet tego nie czytam bo znam treść po samym tytule...
Kolejne za przeproszeniem "s*anie gniewem i nienawiścią" w złym miejscu przez zdesperowanego człowieka który zapewne skończył liceum i filologię szwedzką i jest wielce zdziwiony dlaczego mu jest tak źle w życiu.


Chociaż nie jestem zwolennikiem reputacji na tym forum to uczciwie muszę przyznać, że takie przypadki jak powyżej bezsprzecznie udowadniają, że nie bierze się ona z nikąd :)



#18

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

barakudo@

Brawo. Popieram całym sercem Twoje słowa. Te minusy którymi Cię częstują tylko je potwierdzają. :roll:
Ja jeszcze studiuje na magisterce, pracowałem w kilku miejscach, założyłem jedną firmę - nie satysfakcjonowało mnie to, teraz zmieniam jej profil na korzystniejszy (mam nadzieję :mrgreen:) . Trzeba być elastycznym, a nie siedzieć na tyłku i czekać na zbawienie.


Krzywdzącemu obrazowi Polski? Jeżeli ktoś zauważa patologie, wypunktowuje je, oczyszcza z szumu medialnych manipulacji to Twoim zdaniem kreśli krzywdzący obraz Polski?


Jest znaczna różnica między opowiadaniem:

"W Polsce jest bieda, głód i syf. Politycy nas tłamszą, okradają. Firmy upadają, ludzie głodują, a kto ma pracę robi za 700 złotych jak murzyn przy bawełnie."

a rzeczowym:

"W Polsce należy zmienić system podatkowy na bardziej przejrzysty, zmniejszyć kontrolę polityczną nad gospodarką i uszczelnić system emerytalny (a nawet obniżyć niektóre emerytury polityczne) by nie musieć podwyższać w przyszłości składek społecznych." Etc, itp.

W każdym kraju są nadużycia i idiotyczne prawa. Polska nie jest tutaj wyjątkiem, ale też nie jest czarną owcą.
Za to takie czcze gadanie że bym chciał żeby było to i to, a tak w ogóle to kradną do niczego nie doprowadzą.



#19

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Całość wypada skomentować jednym, prostym stwierdzeniem...

Politycy kłamią?
Dołączona grafika

Wszyscy, nie tylko Tusk... Wielkie mi mecyje. Problemem jest raczej naród, który się na takie brednie nabiera i nie sprawdza tego, co politycy starają się wepchnąć jako prawdę.

#20

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człowieki ja być jednym z was i ja umieć (syn. potrafić) polegać na sobie, a nie tylko na państwie.
Kapiszi ?


Kumam baze, tylko wyjaśnij mi dlaczego mam nie reagować kiedy coś osobiście i własnym nakładem sił skołuję, a tu mi ni z gruchy ni z pietruchy przychodzi państwo i zabiera 50% ? Bo chyba coś tu nie gra w tej pseudologice że sam mam sobie radzić, ale jeśli sobie poradzę to państwo nie omieszka z nadzwyczajną sprawnością i brutalnością zgłosić się po swoją dolę. Wóz albo przewóz - albo mamy państwo opiekuńcze ze "społeczną gospodarką rynkową" które ostro kroi wszystkich wypracowujących dochód, więc ludzie mają prawo się burzyć kiedy nie jest im zapewniony odpowiedni poziom życia, albo mamy wolną amerykankę, i wtedy morda w kubeł ale co kto sobie zarobi to jest jego. Lansowana przez ciebie postawa (ze wszech miar pożądana i usilnie propagowana przez rządzących) samodzielnego "radzenia sobie" i nie reagowania na grabieże ze strony aparatu państwowego, jest zwyczajnym kretynizmem.

Mieszkam na wsi, ja wiem z 2 tyś mieszkańców pracy w mieście oddalonym o 3 km i na samej wiosce jest w cholere, jedyną (!) osobą którą znam i która nie pracuje jest moja siostra, nie nie dlatego że nie ma pracy, a dlatego że jest po prostu tępa i nie chce jej się roboty szukać i liczy że znajdzie ją przez urząd pracy (:#)


A czy to dociera do Twojej jaźni że nawet jak już sobie tę pracę sam znajdziesz, to pokaźna częśc Twojego wynagrodzenia jest transferowana właśnie na utrzymanie tego bezużytecznego urzędu ?

Jedzcie na wschód europy, ale prawdziwy, a nie moskwa czy duże miasta. Wrócicie do polski z podkulonym suczym ogonem błagając o wybaczenie i wychwalając Polskę pod niebiosa.
Wszędzie jest bieda, za granicą w polsce, usa czy europie zachodniej. Ale aby nie mieć na chleb w cywilizowanym świecie (nie mówię u o trzecim świecie) trzeba być nieudacznikiem.


Czyli boli cię głowa - utnij sobie rękę to zobaczysz jaki byłeś szczęśliwy przedtem.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 15.09.2012 - 19:48


#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kumam baze, tylko wyjaśnij mi dlaczego mam nie reagować kiedy coś osobiście i własnym nakładem sił skołuję, a tu mi ni z gruchy ni z pietruchy przychodzi państwo i zabiera 50% ?


45%, nie 50%. Ot taka średnia światowa, gdzieniegdzie pobierają więcej, gdzieniegdzie mniej. Nawet nie chce Ci się sprawdzać ile dokładnie zabiera.
Narzekanie że państwo pobiera podatki. Na prawdę?

Dlatego uważam że gadasz bez ładu i składu, ot tak żeby ponarzekać. Gdybyś chciał rzeczowej rozmowy to byś się dyskutował o celowości wykorzystania tych środków, ale gdzież mógłbym liczyć na takie luksusy. :roll:



#22

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z kolei ja uwązam że gdybyś Ty chciał rzeczowo porozmawiać zamiast uprawić propagandę to nie opierałbyś swoich wymysłów na celowych błędach logicznych, sofizmatach, przemilczeniach i manipulacjach. Są i takie wyliczenia które wykazują że państwo polskie pobiera 2/3 haraczu, nie widzę sensu spierać się czy to jest 45, 50 czy 47,45 %, bo nie precyzyjna wysokość tych obciązeń (która jest znaczna i największa w historii świata, temu zaprzeczyć się nie da), ale sam fakt ich istnienia jest istotny. O "celowości" wykorzystania tych środków już się wypowiadałem wielokrotnie przy różnych okazjach, dlatego powiem teraz krótko - socjalistyczny system redystrybucji zawiódł, okazując się li tylko mydleniem oczu podczas dojenia plebsu przez establishment, ewolucyjnym rozwinięciem feudalizmu, będącego z kolei ewolucyjnym rozwinięciem starożytnych państw niewolniczych, i ja bedę tę maskaradę kontestował na każdym kroku.

#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z kolei ja uwązam że gdybyś Ty chciał rzeczowo porozmawiać zamiast uprawić propagandę to nie opierałbyś swoich wymysłów na celowych błędach logicznych, sofizmatach, przemilczeniach i manipulacjach.


Mówisz o sobie? :P

Są i takie wyliczenia które wykazują że państwo polskie pobiera 2/3 haraczu


Papier (internet) wszystko przyjmie.

ale sam fakt ich istnienia jest istotny


Fakt ich istnienia jest niezaprzeczalny, bo państwo wymaga finansowania. Jeśli chcesz rozmawiać o akapie (lol) to jest od tego temat. Można tylko dyskutować o celowości i wymaganej ich wysokości.



#24

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Typowe rozmydlenie tematu. Autor wyraźnie wskazał kłamstwa Tuska. Tymczasem skutecznie jego dwaj zwolennicy przenieśli temat na biedę, pracę, i klasyczne hasło "nie marudźcie, weźcie się do roboty".

Tak to jest z lemingami. Tusk może robić co chce, a obywatel ma się tym nie interesować tylko iść do pracy, bo jak dostrzega kłamstwa Tuska to jest od razu nierobem, który ma za dużo czasu na myślenie. Idź sobie Mylo do 10 różnych prac, miej 5 firm i 24 poświęcej na robotę. Ale inni mają prawo rozliczać ten rząd z kłamstw. Kolejny typ barakudo, kto Ci broni pracować ? Niech cała wiocha twa pracuje, kogo to obchodzi ? Temat jest o kłamstwach Tuska, a Ty dyskutantów wysyłasz do roboty, bo pewnie są nierobami. Po co w ogóle na forum wszedłeś ? Myślę, że w tym czasie mogłeś wziąć nadgodziny i jeszcze trochę popracować. Popraw się, bo Donek będzie niezadowolony. Zaraz mu doniosę, że obywatel barakudo oderwał się od pracy i zajął głupotami na jakimś forum, nagana być musi.

#25

zakrwd.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ale jak już mówiłem, lepiej przecież "s*ać gniewem" niż ogarnąć swoje chore fazy, wziąść życie w swoje ręce i przestać w końcu polegać na innych.


Wybacz ale oddaje kał do Twoich ust.

Mam małą firmę, zatrudniam dwie osoby. Mam więcej kasy niż większość znajomych. Ale co z tego skoro posiadam też świadomość. Tylko skończeni idioci przyrównują się do "gorszych" tak jak ty to zrobiłeś, wychodząc z tego założenia porównajmy się do niektórych krajów w Afryce - mamy bieżącą wodę! A WY NARZEKACIE?!?!?!

No tak, bo jednak nie mamy kupy w miejscu mózgu i widzimy, że wszędzie, łącznie z Czechami - jest lepiej niż w tej cholernej polszy. Oczywiśćie nie mówię tu o wschodzie, ale to już nie UE, tylko Rosja. Zresztą coraz częściej myślę, że polsza nie różni się wiele od Białorusi, ten sam cyrk, inne małpy.



Polecam ;) Ale nie tobie, tobie radzę wykopać ogromny dół, poprosić kogoś o pomoc, wejść do niego i kazać temu komuś się przysypać. Zrobisz wielki uczynek dla narodu.

Właśnie przeczytałem co myśli o tym mylo - no w takim razie to się tyczy również ciebie - przykro mi, że żyjesz w wyimaginowanym świecie w którym polska oferuje taki standard życia jak np. Niemcy czy Wielka Brytania. Oczywiście wszyscy uciekli z polszy jak rozbitkowie z tonącego statku gdy tylko otworzono granice (wejście do UE) i wyjechali do UK, Niemiec etc - nie wiedzieli, że wystarczyłoby, by poszukali pracy we WSPANIAŁEJ polszy to zarabialiby tyle samo, nie musieliby doświadczać rozłąki z rodziną itd. Nie, serio, uderzcie się takim porządnym młotkiem, najlepiej 5kg prosto w czoło, bo jak widzę POlaczków wypisujących jak to tutaj jest cudownie to mam ochotę wybrać się z nimi na wycieczkę do cywilizacji. Na tym samym stanowisku za granicą zarabiałbym 3x tyle, dodatkowo uświadczając 10x lepszego poziomu życia bez dziurawych dróg i innego syfu. Get real.

Edycja: overdose
Dołączona grafika

Użytkownik overdose edytował ten post 16.09.2012 - 12:22


#26

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

45%, nie 50%. Ot taka średnia światowa, gdzieniegdzie pobierają więcej, gdzieniegdzie mniej. Nawet nie chce Ci się sprawdzać ile dokładnie zabiera.
Narzekanie że państwo pobiera podatki. Na prawdę?

Pojawiło się sporo ekonomistów więc mogą sprostować ile obecnie państwo kradnie 83% czy więcej:

http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYPiIw

Wracając do tematu:

http://www.youtube.com/watch?v=-uzn0qXfqH8

http://www.youtube.com/watch?v=fgQVyc8xObQ



Od siebie mogę dodać że nie ma wielkiego wyboru między politykami. Puki nie wprowadzi się odpowiedzialności karnej i materialnej za złe i szkodzące działania/zaniechania to nic się nie zmieni. W obecnej scenie politycznej widzi mi się JKM-który ma niekonwencjonalne podejście lecz stałe i stabilne, od wielu lat. Jego poglądy i stanowisko nie jest zależne od sponsorów.

#27

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

barakudo@

Brawo. Popieram całym sercem Twoje słowa. Te minusy którymi Cię częstują tylko je potwierdzają. :roll:
Ja jeszcze studiuje na magisterce, pracowałem w kilku miejscach, założyłem jedną firmę - nie satysfakcjonowało mnie to, teraz zmieniam jej profil na korzystniejszy (mam nadzieję :mrgreen:) . Trzeba być elastycznym, a nie siedzieć na tyłku i czekać na zbawienie.


Nie przestajesz mnie zadziwiać :) Koleś wylewa wiadro pomyj, przyznając się, że nawet nie przeczytał treści, a zasugerował się tytułem. Odnosi się przy tym do treści, której nie przeczytał :) A Ty bijesz mu brawo. Jaką wizytówkę wystawia to Tobie jako moderatorowi tego forum z litości przemilczę.


Jest znaczna różnica między opowiadaniem:

"W Polsce jest bieda, głód i syf. Politycy nas tłamszą, okradają. Firmy upadają, ludzie głodują, a kto ma pracę robi za 700 złotych jak murzyn przy bawełnie."


Tradycyjnie poproszę o wskazanie postu, z którego zaczerpnełeś ten cytat. Pomijając już, że w 90% pokrywa się on z prawdą.

a rzeczowym:

"W Polsce należy zmienić system podatkowy na bardziej przejrzysty, zmniejszyć kontrolę polityczną nad gospodarką i uszczelnić system emerytalny (a nawet obniżyć niektóre emerytury polityczne) by nie musieć podwyższać w przyszłości składek społecznych." Etc, itp.


aby coś zmienić trzeba najpierw postawić diagnozę.

W każdym kraju są nadużycia i idiotyczne prawa. Polska nie jest tutaj wyjątkiem, ale też nie jest czarną owcą.
Za to takie czcze gadanie że bym chciał żeby było to i to, a tak w ogóle to kradną do niczego nie doprowadzą.


Widzę, że nie odpowiedziałeś na ani jedno pytanie postawione przeze mnie w stosunku do Twoich pomówień, więc je przypominam:

"Po czwarte: w którym momencie miała miejsce ta manipulacja danymi? Prosiłbym o wskazanie postu.

Po piąte: w którym momecie przedstawiane tu dane były nieprawdziwe ( czyli wyssane z palca). Prosiłbym o wskazanie postu."



#28

wilku17.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oto premier Tusk bardzo skąpo gospodarował prawdą w kwestii swoich informacji o Marcinie P., w momencie czerwcowej rozmowy z synem, podczas któej ostrzegał go o kontakcie z podejżanym biznesmenem. Na konferencji prasowej 14 sierpnia i dwa tyg później w Sejmie Tusk zapewniał, że jego wiedza nie odbiegała od tego co przekazywały media. Premier chciał przekonać opinię publiczną, że każdy Polak dysponował informacjami równymi jego. I tu jest pies pogrzebany, 24 maja bowiem premier zapoznał sie z notatką ABW, związanej bezposrednio z informacją z BGŻ. O owej informacji media nie informowały, nie wiedziały o niej i wiedzieć nie mogły.

Będę wdzięczny za przytoczenie treści tej notatki. Nie jest odtajniona? O... To może przestaniesz spekulować co do jej treści? O "wiarygodności" Amber Gold było wiadomo już od bardzo dawna. Kiedy pierwszy raz usłyszałem od znajomego o uruchomieniu OLT, wryły mi się słowa owego znajomego - "właścicielem są ci od Amber Gold - no wiesz - ci szemrani co handlują złotem na granicy prawa". Nie trudno zresztą znaleźć stare artykuły na temat Amber Gold. Wystarczy wujek Google, przefiltrowanie pod kątem daty i voila:

Złota piramida finansowa Amber Gold (15 luty 2012)
Niekończąca się historia Amber Gold (20 lipca 2011)
Opieszałe śledztwo ws. Amber Gold (6 kwietnia 2012)
Klienci Amber Gold czekają na przelewy, a firma nadal kusi (8 luty 2010)
Chyba rozgryzłem Amber Gold (11 maja 2010)
Uwaga na lokaty w Amber Gold (24 stycznia 2010)
Złota wędka Amber Gold (27 sierpnia 2010)
Komisja Nadzoru Finansowego przestrzega przed firmą Amber Gold, a ta pozywa KNF do sądu (1 sierpnia 2010)
Amber Gold kusi zyskowną lokatą, a jest pod lupą KNF i prokuratury (23 stycznia 2010)

Czy w międzyczasie znalazłeś treść tej notatki ABW? Dalej będziesz się upierać, że opinia publiczna nie miała pojęcia jakie z Marcina P. jest ziółko? A może Tusk powinien wykupić czas antenowy w największych stacjach i powiedzieć obywatelom, żeby nie ufali AG? To dopiero byłaby heca... Premier mówi ludziom, co mają robić ze swoimi pieniędzmi. Z powyższych wyłania się obraz poszkodowanych przez AG jako jeleni, którzy bezmyślnie powierzyli swoje oszczędności firmie, której nawet w internecie nie wyszukali. Przyznam - jest jedna rzecz, która mnie dziwi - głupota młodego Tuska, który najprawdopodobniej nic złego nie zrobił, ale wiadomo - Tusk i Amber Gold w jednym zdaniu to prawdziwa bomba i pretekst, żeby trochę pokopać Donalda.

W sprawie katastrofy w Smoleńsku mielismy aż nadto Tuskowych kłamstewek. Przypomnijmy co powiedział szef Rządu prokuratorowi pod przysięgą: "Dowiedziałem się o zamiarze udziału Lecha Kaczyńskiego z jego publicznej wypowiedzi po komunikacie. Nie był rozważany scenariusz wspólnego udziału w obchodach." Zeznania pięciu urzędników z Kancelarii Premiera całkowicie zadają kłam tym stwierdzeniom. Na dodatek słowa szefa Rządu dyskwalifikują dokumenty, z których jasno i dobitnie wynika, że kanałami dyplomatycznymi Kancelaria PRM byłą informowana. Nie jest prawdą aby Tusk do dnia katastrofy ,jak zeznał, aby ktokolwiek kwestionował sekwencję jego spotkań z Putinem i późniejszych obchodów ze strony Lecha Kaczyńskiego. Nie ma racji Tusk mówiąc, że ta teza pojawiłą się dopiero po katastrofie, gdyż Kaczyński publicznie użył słów: " byłoby lepiej gdyby to była wspólna wizyta prezydenta i premiera Polski"

Ho, ho, ho. Trochę pomieszałeś, ale naprostuję. Zacznijmy od 8 grudnia 2009 kiedy to po raz pierwszy pojawiają się wzmianki o chęci wizyty prezydenta na uroczystościach w Katyniu. Tyle, że jest to już długo po wizycie Putina w Sopocie. Zaraz będzie jasne dlaczego o tym wspominam. O wizycie Tuska w Katyniu dowiedział się Sasin od samego Andrzeja Przewoźnika (sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa). Miało to miejsce 27 stycznia 2010 podczas obchodów wyzwolenia Auschwitz. Prawdopodobną datą wizyty premiera miał być 10 kwietnia 2010. Sasin przedstawił taką relację przed komisją Macierewicza. Putin oficjalnie zaprosił Tuska dopiero 3 lutego 2010. Teraz ciekawostka - wiesz kiedy Lech Kaczyński oficjalnie zdecydował się na lot do Katynia? 27 stycznia 2010 roku. Tego samego dnia, gdy Sasin dowiedział się, że Tusk został już nieoficjalnie zaproszony, a przygotowania idą pełną parą. 2 marca było już wiadomo, że prezydent leci do Katynia 10 kwietnia. Dzień później było wiadomo, że Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia. Widać wyraźnie, że nigdy nie miało być wspólnej wizyty. Kaczyński chciał się doczepić do Tuska, a ten nie chciał lecieć z Kaczyńskim. Cały mit o wspólnej wizycie wziął się stąd, że pierwotnie wizyta premiera przewidywana była na 10 kwietnia, a na ten sam dzień zdeklarował się prezydent.

Co do ACTA nie chce mi się już szukać dokładnych dat, ale TorrentFreak podaje:

Although ACTA has been discussed for four years already, it is only recently that the public got involved on such a broad scale. In part, the increased attention for ACTA has been sparked by the historic SOPA/PIPA protest last month, where Wikipedia, Reddit and many others blacked out their websites.

Thus far the anti-ACTA protests, which started in Poland a few weeks ago, haven’t been without result.

Several countries that were intended to ratify the treaty, have put their decision on hold. Poland was the first to cave in, followed by Slovakia, Czech Republic, Latvia, and yesterday Europe’s largest economy Germany backpedaled as well.

Protesty w Polsce rozpoczęły się 19 stycznia (Wikipedia). Protest w całej Europie rozpoczął się 11 lutego. Nie przeczę, że Berno, Praga i Kolonia były wcześniej, ale najprawdopodobniej były to jakieś małe demonstracje. Wszędzie podkreśla się, że protesty rozpoczęły się u nas. Co do EKES - wszyscy go olewali, włącznie z Parlamentem Europejskim. Z tego co znalazłem EKES nie zajął stanowiska. Nakreślił jedynie swoje wątpliwości i przedstawił które założenia uważa za warte uwagi.

Podsumowując - albo z lenistwa nie przejrzałeś internetu (co jest złe), albo umyślnie przemilczałeś bardzo wiele spraw (co jest jeszcze gorsze!).

#29

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zlatują się obrońcy Tuska z całego internetu; "all hands to the propagandastations". Chyba jakby Tusku nie miał nic do ukrycia, to wydałby polecenie odtajnienia tej notatki, która, wedle jego własnych słów nie zawiera nic poza tym co głosiły media, wiec i tez nie ma żadnego sensu jej utajniać. A ten tylko powiedział że jest za odtajnieniem i tyle, najwidoczniej ma obywateli za totalnych debili.

#30

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widzę że temat jak zwykle zmienił się w: "co myślę o nielubianym przeze mnie modzie". :roll:Ja się odnoszę do tego o czym mówicie, Wy natychmiast zaczynacie jeździć po mojej osobie. Co robię, na co mam czas, czy się uczę, czy jestem dzieckiem czy już nie, że mam cośtam, że tamtośtam. To jest czysta erystyka i powinniście się wstydzić że coś takiego wychodzi spod waszych palców.Możemy już wracać do tematu czy jeszcze chcecie się wyżalić?

Dziwisz się, że jesteś nielubiany, skoro zawsze sprzeciwiasz się większości i jesteś hipokrytą? Z tego co można wyczytać, Ty zawsze wiesz wszystko najlepiej, jak mamy inne zdanie to uprawiamy propagandę lub mamy manię prześladowczą. Sam nie opierasz się na żadnych konkretnych dowodach, żeby skrytykować czyjeś. Czytając Twoje posty można śmiało stwierdzić, że jesteś stronniczy i pro-rządowy. Może ten temat o agentach rządowych w sieci miał w sobie coś z prawdy? ; )

Odnośnie samego tematu, trzeba być totalnie zaślepionym medialną papką żeby nie zauważać kłamstw Pana T. Jego manipulacje przyczyniają się w znaczącym stopniu do hamowania rozwoju naszego kraju. Nie jest jego zasługą to, że żyjemy na jako takim poziomie, tylko to, że nie żyjemy na wyższym. Podatki są wysokie i zabierają niech będzie 45% zarobku, który idzie na... Właśnie, na co? Na pierdoły i wygody polityków, a ochłapy pozostają na rozwój kraju. Nie mówię zarazem, że to wszystko wina Tuska - bo skoro ludzie dają się robić w jajo, to czemu nie kontynuować? Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najgorsze, że w tym momencie nie mamy praktycznie żadnej alternatywy, każdy chce się dorwać do koryta.

Sami ludzie dzielą się na dwa typy - ci, którzy chcą podniesienia standardu życia, i państwo typu mylo, którzy zadowolą się rzuconymi ochłapami i będą zapieprzać na 10 etatów za najniższą krajową jednocześnie mówiąc, że "w Rumunii mają gorzej, a mnie stać na telewizor po pół roku pracy więc nie jest źle". Proszę bardzo, róbcie swoje, pracujcie, ale nie siejcie propagandy i nie hamujcie innych "swoimi" poglądami.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych