Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak ominąć "żarówkowy" zakaz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie postawiłem się w roli jakigokolwiek polityka, tylko przedstawiłem sposób ich myślenia - nie mówiąc czy się z tym zgadzam. Czemu? Żeby zbudować jakąś dyskusjie która odbiega od bezowocnego wołania w kółko że "lewacy zabierają nam wolność". By pokonać wroga trzeba go zrozumieć i myśleć jak on.

Trzeba zdefiniować problemy i spróbować zaproponować rozwiązanie które będzie odpowiadało obecnej sytuacji energetycznej naszego kontynentu i światowej sytuacji z nadmierną emisją CO2.
  • 0



#32

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najzabawniejsze i najtragiczniejsze zarazem jest to, że eurokraci za grube miliony siedzą i wymyślają jakieś durne zakazy, które przedsiębiorczy człowiek sprytnie omija nie ponosząc znacznych kosztów, bo ile dodatkowo kosztuje wydrukowanie na pudełku napisu "kule grzewcze", czy "nie stosować do użytku domowego".
  • 1



#33

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Szokujące wyniki badań laboratoryjnych ujawnia niemiecka publiczna telewizja. Żarówki energooszczędne są szkodliwe dla zdrowia!

Czy zapalając żarówkę energooszczędną narażamy własne życie? Odpowiedź może być, niestety, twierdząca. Jak wykazały wykonane w Niemczech testy laboratoryjne w żarówkach tych jest wiele rakotwórczych substancji. Sprawę ujawnił telewizyjny magazyn konsumencki "Markt" ("Rynek") nadany w poniedziałek wieczorem przez publiczną stację NDR.


Led ŚwietlówkiLiniowe świetlówki LED T8 i T5 Osczędzają ponad 80%. Sprawdź!swietlowki-led.neonica.pl
Pożyczka gotówkowa 5 min.Na dowód. Bez zaświadczeń. Sprawdź w 5 minut !www.GetinBank.pl
Markowe Żarówki LEDDuża moc Minimalny pobór prądu Niższe rachunki nawet do 90%www.alterled.pl

Od pewnego czasu wiadomo, że żarówki energooszczędne wydzielają rtęć. Dzieje się to wtedy, gdy taka żarówka zostanie stłuczona. Ale teraz testy wykazały, że żarówki te, gdy są włączone, i normalnie pracują, wydzielają opary niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi!

– Wszystkie testowane żarówki zawierają wyraźne ilości fenolu, który może wywoływać raka – podaje NDR. Ale to nie wszystko. Wykryto w nich inne szkodliwe związki. – Podczas testów świecące żarówki energooszczędne wydzielały rakotwórcze substancje, a na dodatek substancje te były w dużej koncentracji – mówi Peter Braun, ekspert w dziedzinie skażenia powietrza.

Skąd te niebezpieczne substancje biorą się w żarówkach? Telewizja NDR skontaktowała się z producentami. Jeden z nich twierdził, że niebezpieczne substancje mogą pochodzić np. z klejów i komponentów użytych do ich produkcji. W tym kontekście warto przytoczyć informację niemieckiego tygodnika Der Spiegel, który podał, że 80 proc. wszystkich żarówek energooszczędnych produkowanych jest w Chinach w warunkach odbiegających od niezbędnych standardów technologicznych.

– Substancje wykryte w żarówkach energooszczędnych w ogóle nie powinny pojawiać się w otoczeniu człowieka. Przyczyna jest prosta. Nawet niewielkie ilości tych substancji mogą podwyższać ryzyko zachorowania na raka – dodaje Braun.

Źródło

Trochę ode mnie. U mnie w domu są stosowane minigrzejniczki. Dla próby kiedyś przez kilka dni miałem LED'owe, były średniej jakości, nie były to te najtańsze, ale też nie te najdroższe, mogę tylko powiedzieć że w takim oświetleniu przebywa się faktycznie "niewygodnie", lecz co do samego zakazu Unii Europejskiej jest to dla mnie śmieszne.

Pozdrawiam :)

Użytkownik Aequitas edytował ten post 02.09.2012 - 19:58

  • 7

#34

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie sprawa jest prosta. Kilkanaście lat temu była ostra nagonka na masło z mleka, po to żebyśmy zaczęli smarować pieczywo margaryną zrobioną z taniego i rakotwórczego oleju palmowego. Teraz odgórnie narzucają w jaki sposób mam oszczędzać energię elektryczną. To nie jest ekologia. To LOBBY!!!! koncerny produkujące alternatywne źródła światła nie mogą tego sprzedać ponieważ technologia jest g...na :) i droga. Nikt nie ma ochoty przepłacać a bilans cena -jakość jest po stronie tradycyjnych żarówek !!! więc trzeba zmusić ludzi do płacenia za drogie słabe jakościowo trujące BUBLE.
Jestem technikiem stolarzem, i codziennie włączając niektóre maszyny, w pierwszych sekundach pracy (chodzi mi o rozruch) , mam świadomość że taka maszyna zużywa więcej energii elektrycznej, niż gospodarstwo domowe przez TYDZIEŃ!!!
  • 0



#35

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najzabawniejsze i najtragiczniejsze zarazem jest to, że eurokraci za grube miliony siedzą i wymyślają jakieś durne zakazy, które przedsiębiorczy człowiek sprytnie omija nie ponosząc znacznych kosztów, bo ile dodatkowo kosztuje wydrukowanie na pudełku napisu "kule grzewcze", czy "nie stosować do użytku domowego".


Ale koszty społeczne są znaczne. Dawniej kupowałem produkowane w zakładach Philipsa w Pile żarówki PILA, bo były tanie, a przy tym bardzo trwałe. Teraz są w obrocie jakieś ukraińskie wyroby, dużo gorszej jakości. Jedna taka pękła mi w trakcie świecenia, inna wypadła z gwinta.

Tak właśnie Unia pomaga zwijać się polskiej gospodarce.
  • 2

#36 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Szokujące wyniki badań laboratoryjnych ujawnia niemiecka publiczna telewizja. Żarówki energooszczędne są szkodliwe dla zdrowia!



I dlatego wolę nielogicznie dopłacać do mini grzejników, które zawierają tylko rozgrzewający się drucik niż postępowe, ekologiczne cuda, które zawierają w sobie trucizny. A kiedy już wytrują się ci, którzy mieli się wytruć i włożą na nosy okulary ci, którzy mieli włożyć zamienię swoje grzejniczki na energooszczędne żarówki, które nie będą już posiadały trujących składników i będą emitowały ciepłe żółtawe światło. Niech inni poeksperymentują na sobie, a ja zaczekam na efekt końcowy.
  • 0

#37

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Szokujące wyniki badań laboratoryjnych ujawnia niemiecka publiczna telewizja. Żarówki energooszczędne są szkodliwe dla zdrowia!



I dlatego wolę nielogicznie dopłacać do mini grzejników, które zawierają tylko rozgrzewający się drucik niż postępowe, ekologiczne cuda, które zawierają w sobie trucizny. A kiedy już wytrują się ci, którzy mieli się wytruć i włożą na nosy okulary ci, którzy mieli włożyć zamienię swoje grzejniczki na energooszczędne żarówki, które nie będą już posiadały trujących składników i będą emitowały ciepłe żółtawe światło. Niech inni poeksperymentują na sobie, a ja zaczekam na efekt końcowy.


UP nic dodać nic ująć :)
  • 0



#38

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niby przeciążenie sieci elektrycznej ktoś wspomniał - no jasne lepiej wprowadzić droższe żarówki, podnieść cenę prądu i więcej zgarnąć do kieszeni niż rozbudowywać i unowocześniać linie przesyłowe i budując nowe elektrownie jądrowe które by dały miejsce pracy.

Tak samo ze szkodliwymi substancjami. Obywatele zapłacą większe ubezpieczenie obowiązkowe, będzie mniej refundacji a molochy farmaceutyczne zarobią więcej kaski co by ją wydać na wymyślanie nowych rodzajów grypy rybiej przenoszonej falami radiowymi :roll:
  • 1



#39

Kilroj.
  • Postów: 32
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zarowki energoszczedne moze sa oszczedniejsze ale u siebie w domu stosuje tylko zwykle banki bo po prostu lepiej swieca daja swiatlo przyjemne a nie takie sztuczne jjak energooszczedne!
  • 0

#40

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowieku zrozum, w wolnym rynku jak czegoś brakuje to rośnie cena tego czegoś. Stąd nie trzeba niczego zakazywać, bo rynek sam się reguluje, chodząc w pełnym automacie. Jak się lewicowy geniusz dobierze do ręcznego sterowania gospodarką, to efekty będą takie jak w Korei Pn.


a od kiedy to masz w UE wolny rynek ???

Niby przeciążenie sieci elektrycznej ktoś wspomniał - no jasne lepiej wprowadzić droższe żarówki, podnieść cenę prądu i więcej zgarnąć do kieszeni niż rozbudowywać i unowocześniać linie przesyłowe i budując nowe elektrownie jądrowe które by dały miejsce pracy.


otóż to, od lat wiadomo że Polsce wkrótce braknie prądu a linie przesyłowe są na granicy przepustowości i co się robi dla polepszenia sytuacji ?

dusi się cenami popyt i ograniczeniami a im droższa i trudniej dostępna energia tym mniej opłacalna produkcja i mniejszy rozwój gospodarczy,

ale to wygląda chyba na celowe działanie aby dusić naszą gospodarkę
  • 0

#41

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Irracjonalna walka z żarówkami w Unii Europejskiej trwa

Ochrona środowiska jest czymś oczywistym dla każdego kulturalnego człowieka. Kształtowanie postaw proekologicznych może opierać się na wpajaniu ludziom podstaw właściwego zachowania względem natury lub też można wprowadzić dziesiątki tysięcy regulacji, których cel będzie pozornie szczytny. Dobrym przykładem szaleństwa "ekologicznego" jest to, co zrobiono i nadal robi się w celu zwalczania zwykłych żarowych żarówek.

Od września tego roku UE wprowadziła w życie czterostopniowy plan całkowitego wyeliminowania tradycyjnych źródeł światła. Jest to kolejna odsłona walki z normalnym oświetleniem. Unia, oczywiście bezinteresownie, promuje sprzedaż świetlówek energooszczędnych. Zysk z ich stosowania ma polegać na mniejszym zużyciu prądu. Przedstawia się wykresy wskazujące ile ciepła wytwarzają żarówki u nas w domach i ile CO2 powstanie przy produkcji tego prądu.

Ponieważ mieszkańcy starego kontynentu na dobre oduczyli się już myśleć wtłaczanie im do głowy kolejnych nonsensów idzie coraz łatwiej. Nikt już nie pyta o to, dlaczego akurat CO2 jest tym strasznym demonicznym gazem i w imię czego mamy mieć ograniczony dostęp do produktów, które sami, jako konsumenci powinniśmy wybierać. Sytuacja z żarówkami pokazuje nam dobrze, że dyktatura w UE już postępuje.

Ograniczenie ludziom możliwości wyboru jest też wolności a skoro ktoś w imię interesiku porywa się na usunięcie żarówek i mu się to formalnie udaje to chyba można to traktować, jako światło alarmowe. Oczywiście pojawiły się już sposoby obejścia tego idiotycznego zakazu. Wymyślono je głównie, dlatego, że żarówki tradycyjne są nawet dziesięciokrotnie tańsze.

Legendą jest również ich energooszczędność, bo w toalecie, gdzie światła często się zapala i gasi posiadanie świetlówki nie ma sensu ekonomicznego, ponieważ energia w przypadku świetlówki ulega stabilizacji w funkcji czasu, więc szybkie przełączanie powoduje, że taka żarówka będzie pobierała więcej energii.

Zabawnie wygląda też kwestia ekologiczności tych nowych preferowanych przez Unię źródeł światła. Zwykła żarówka składa się z części metalowej, szklanej i żarnika w próżni. Jej utylizacja jest śmiesznie prosta. Ze świetlówką nie jest tak prosto, bo oprócz rurki z gazem mamy tam dużo elektroniki, metale ciężkie i inne niebezpieczne elementy. Recykling świetlówek jest bardzo skomplikowany a propagowanie tego oświetlenia wśród ludzi nie do końca tego świadomych to wręcz zagrożenie dla środowiska zafundowane w ramach walki o ekologię.

Poza tym problemem jest częstotliwość migotania świetlówki połączona z nienaturalną barwą światła a czasami nawet z powodującym hałas charakterystycznym "piszczeniem" takiego źródła światła. Zimne światło emitowane przez te urządzenia może być też czynnikiem depresyjnym. Siatkówka oka ma specjalny światłoczuły barwnik, który odpowiada za detekcję zimnego światła z niebieskiej części widma. Fotoreceptor pobudzany przez różne imitujące dzienną barwy światła może powodować transmisję do mózgu sygnałów, które dosłownie rozregulowują nasz wewnętrzny zegar biologiczny. W najlżejszych formach objawia się to kłopotami ze snem.

Specjaliści sugerują, że znacznie lepsze jest utrzymanie w domu jednorodnego światła, na przykład ledowego. Jednak, jeśli kogoś nie stać na kupowanie świetlówek czy oświetlenia LED pozostaje mu poszukiwanie na targowiskach żarówek z przemytu, pochodzących z nienowoczesnej i niepostępowej Białorusi.


Źródło: zmianynaziemi.pl


Komentarz ode mnie...
Jak wiadomo, na portalu Zmianynaziemi.pl wszystkie sprawy stawiane są w dosyć nietypowym świetle, często, a nawet bardzo często są przedstawiane w szarych barwach, tak samo jest i tym razem, a komentarze pozostawiam Wam.

Pozdrawiam :)
  • 0

#42

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Polecam żarówki halogenowe z tradycyjnym gwintem. Są wciąż legalne, świecą dobrze, jest spory asortyment mocy.

Natomiast sam zakaz to bzdura. Ostatecznie to my płacimy za prąd, i możemy sobie z nim robić co nam się żywnie podoba. Np. świecić żarówkami. Idąc tym tropem, zakażą włączania farelek latem - wiem, że to głupie, ale przecież to moja sprawa. Wara im od naszych domów i tego czym świecimy.

Musimy zrozumieć, że to może być wstęp do czegoś więcej. Otóż wchodzi tzw. smart metering, inteligentne liczniki (na szczęście u nas jest to w powijakach), i np. w 2030 Unia będzie decydowała czy możesz teraz prać, czy może za godzinę, bo tak jest ekologiczniej. Albo ustalą limity. Dla naszego dobra.

Unia (czy państwo) miałaby prawo wtrącać się w to co robię z prądem w jednym wypadku - gdyby mi go dawała. Skoro kupuję go za pieniądze, to mogę przepalać w dowolny sposób.

A ma ktoś z Forumowiczów jakieś źródła lewych żarówek? Bo zastanawiałem się, czy rozwinie się "czarny rynek".

Użytkownik katabas edytował ten post 25.11.2012 - 17:25

  • 0

#43

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Często nie popieram decyzji unijnych, jednak tutaj muszę przyznać im rację. Nowoczesne żarówki energooszczędne zużywają mniej energii, dzięki czemu są przyjaźniejsze środowisku. A ponieważ żarówek jest w Unii pełno (są obecne przecież w każdym budynku), to i zysk (w skali lat) też będzie duży. Wielu z Was ma błędne pojęcie o ekologii, kojarząc ją z oszołomstwem, blokowaniem różnych budowli etc, ale na prawdę, jest to ważne, by dbać o nasze środowisko.

Co do tego, czy światło nowoczesnych żarówek jest lepsze, od tradycyjnych, to przypominam, że tradycyjne żarówki też nie są naturalne. Ileś tam lat temu ludzie też pewnie narzekali, że żarówki są coraz bardziej popularne, a lampy naftowe odchodzą do lamusa.

Czy energooszczędne żarówki emitują rtęć lub fenol? Może tak, lecz nie jest to wina budowy tej żarówki, jej zasady działania, lecz niechlujności podczas procesu produkcji (może po prostu dobrano tańsze materiały).

A kupowanie starych żarówek tylko dlatego by mieć stare i "postawić się" Unii uważam za lekko śmieszne, coś jak w powiedzeniu "zrób mamie na złość, odmróź sobie uszy" :)
  • 0



#44

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale nikt nie zmuszał nikogo do kupna żarówek i rezygnacji ze świeczek czy lamp naftowych. Można je kupić i dzisiaj. Ludzie sami to zrobili, bo żarówki okazały się lepsze i tańsze. Świetlówki są w sprzedaży od wielu lat. Gdyby były lepsze, toby się ludzie już dawno przesiedli, bez przymusu.

Mam pomysł, jak znieść zakaz żarówkowy :D . Trzeba zwerbować paru seksuologów, żeby orzekli, że istnieje orientacja seksualna polegająca na odczuwaniu rozkoszy podczas przebywania w pomieszczeniu oświetlonym żarówkami. Wtedy staniemy się chronioną mniejszością, ba będą dawać nam dotacje i zmuszać innych do kupna żarówek.

Użytkownik katabas edytował ten post 25.11.2012 - 18:03

  • 0

#45

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Świetlówki w tradycyjnej formie były w domu mało poręczne, po prostu za duże.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych