Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój dom - proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kristin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wprost niebywałe,jaką trudność sprawia Wam czytanie ze zrozumieniem....


Co przez to rozumiesz? Nie potrafimy czytać ze zrozumieniem, bo nie jesteśmy skłonni przyznać jej racji, że to coś paranormalnego? No tak! W końcu napisała wyraźnie, że wie, więc skoro wie, no to musi mieć rację, bo gdyby nie miała racji to by nie mogła być pewna. Teraz to ma sens!


Wprost niebywałe,jaką trudność sprawia Wam czytanie ze zrozumieniem....


Co przez to rozumiesz? Nie potrafimy czytać ze zrozumieniem, bo nie jesteśmy skłonni przyznać jej racji, że to coś paranormalnego? No tak! W końcu napisała wyraźnie, że wie, więc skoro wie, no to musi mieć rację, bo gdyby nie miała racji to by nie mogła być pewna. Teraz to ma sens!

A cóż Pan robi na tym forum? Hmmm? Pisze Pan instrukcje jak powinno się zachować na pospolitym forum,którego użytkownicy nie przekraczają 15 tego roku życia????Większość z Was dzieci,siedzicie za gównianymi,sosnowymi biurkami,na których odrabiacie lekcje i od czasu do czasu w waszych miniaturowych móżdżkach pojawia się strona internetowa z duchami i NAGLE,każde z Was jest specem od rzeczy nadprzyrodzonych.Nie macie ani doświadczenia,ani wiedzy,nawet wyobrazni.....
  • -1

#32

Satsujin.
  • Postów: 38
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nazywasz go Panem, a potem użytkownikiem, który nie przekroczył 15tego roku życia? Zdecyduj się. Phiaas z pewnością ma więcej lat i jako jedyny w tym temacie podawał racjonalne wyjaśnienia, których autorka tematu do siebie nie dopuszcza.

od czasu do czasu w waszych miniaturowych móżdżkach pojawia się strona internetowa z duchami i NAGLE,każde z Was jest specem od rzeczy nadprzyrodzonych.Nie macie ani doświadczenia,ani wiedzy,nawet wyobrazni.....


Gdzie Ty to zauważyłaś w tym temacie? Ja widziałam tylko, jak próbowano anonimowej pomóc, czego ona nie chciała - bo jej nie są potrzebne sensowne wytłumaczenia, które są najbardziej prawdopodobne, tylko jej jest potrzebne przyznanie jej racji. Bo jak to Phiaas powtarzał - Ona wie.
I wyobraźnię mamy. Nie wszystko to dla nas duchy, co raczej oznacza, że nie jesteśmy ograniczeni. I jeśli naprawdę twierdzisz, że tego nie mamy (doświadczenia, wiedzy etc.) - to czego anonimowaa tutaj szuka?
Przepraszam Cię bardzo, ale zauważyłam, że ludzie tutaj naprawdę jakąś wiedzę posiadają. Nie są to dzieci, tak jak napisałaś ale zazwyczaj dorośli ludzie, którzy też swoje w życiu już przeżyli.

Żeby nie zrobił się całkowity off-top.
Anonimowaa - ja mimo wszystko nadal ci nie wierzę. Udowodnij mi, że masz rację, bo Twoja historia brzmi jak każde "nawiedzenie", które potem okazuje się starym domem i przeciągiem. Poza tym, jesteś tak nakręcona na duchy, że wszystko za nie bierzesz. Dziewczyno, rozluźnij się, gdy tylko coś usłyszysz, postaraj się znaleźć inne wytłumaczenie i nie bądź aż tak nastawiona na duchy. Czasem "one" nas oszukują i okazują się być tylko zwykłym wiatrem, którzy otworzył sobie okno.

Czy tylko ja mam wrażenie, że anonimowaa założyła nowe konto/konta i sama sobie przyznaje rację w tym temacie?

Użytkownik Satsujin edytował ten post 28.08.2012 - 21:13

  • 0

#33

Kristin.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nazywasz go Panem, a potem użytkownikiem, który nie przekroczył 15tego roku życia? Zdecyduj się. Phiaas z pewnością ma więcej lat i jako jedyny w tym temacie podawał racjonalne wyjaśnienia, których autorka tematu do siebie nie dopuszcza.

od czasu do czasu w waszych miniaturowych móżdżkach pojawia się strona internetowa z duchami i NAGLE,każde z Was jest specem od rzeczy nadprzyrodzonych.Nie macie ani doświadczenia,ani wiedzy,nawet wyobrazni.....


Gdzie Ty to zauważyłaś w tym temacie? Ja widziałam tylko, jak próbowano anonimowej pomóc, czego ona nie chciała - bo jej nie są potrzebne sensowne wytłumaczenia, które są najbardziej prawdopodobne, tylko jej jest potrzebne przyznanie jej racji. Bo jak to Phiaas powtarzał - Ona wie.
I wyobraźnię mamy. Nie wszystko to dla nas duchy, co raczej oznacza, że nie jesteśmy ograniczeni. I jeśli naprawdę twierdzisz, że tego nie mamy (doświadczenia, wiedzy etc.) - to czego anonimowaa tutaj szuka?
Przepraszam Cię bardzo, ale zauważyłam, że ludzie tutaj naprawdę jakąś wiedzę posiadają. Nie są to dzieci, tak jak napisałaś ale zazwyczaj dorośli ludzie, którzy też swoje w życiu już przeżyli.

Żeby nie zrobił się całkowity off-top.
Anonimowaa - ja mimo wszystko nadal ci nie wierzę. Udowodnij mi, że masz rację, bo Twoja historia brzmi jak każde "nawiedzenie", które potem okazuje się starym domem i przeciągiem. Poza tym, jesteś tak nakręcona na duchy, że wszystko za nie bierzesz. Dziewczyno, rozluźnij się, gdy tylko coś usłyszysz, postaraj się znaleźć inne wytłumaczenie i nie bądź aż tak nastawiona na duchy. Czasem "one" nas oszukują i okazują się być tylko zwykłym wiatrem, którzy otworzył sobie okno.

Czy tylko ja mam wrażenie, że anonimowaa założyła nowe konto/konta i sama sobie przyznaje rację w tym temacie?


Zedytuj tego posta i dodaj właściwą treść - coś Ci się popsuło i wyszły same powtórzone po X razy cytaty, bez Twojego dopisku. Ivellios
  • 0

#34

trumpor113.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A cóż Pan robi na tym forum? Hmmm? Pisze Pan instrukcje jak powinno się zachować na pospolitym forum,którego użytkownicy nie przekraczają 15 tego roku życia????Większość z Was dzieci,siedzicie za gównianymi,sosnowymi biurkami,na których odrabiacie lekcje i od czasu do czasu w waszych miniaturowych móżdżkach pojawia się strona internetowa z duchami i NAGLE,każde z Was jest specem od rzeczy nadprzyrodzonych.Nie macie ani doświadczenia,ani wiedzy,nawet wyobrazni.....


Taaaa ty możesz najwięcej o nas powiedzieć nie znając nas ....


Anonimowaa , to ci dużo nie pomogę .

Czy tylko ja mam wrażenie, że anonimowaa założyła nowe konto/konta i sama sobie przyznaje rację w tym temacie?



Hahahaha :D , trzeba się admina o IP spytać :D .
  • 0

#35

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po drugie - kliknij w link poniżej:

http://jejpsyche.pl/...e-w-10-punktach


Dzięki :) Nauczę się lepiej kłamać.


A tak co do tematu: Sam parę rzeczy widziałem w moim krótkim życiu i z jednej strony nie wierzę w takie sprawy, ale z drugiej coś jednak mnie rusza. Zamiast krytykować dziewczynę powinniśmy pozwolić rozpisać się osobom, które coś by jej poradziły, gdyż same wierzą. Z drugiej strony, anonimowa nie powinna atakować nikogo z powodu tego, że napisał coś co mogłoby się przytrafić bez nadprzyrodzonych mocy. Zaproś koleżankę na noc, która o niczym nie wie i sprawdź jak ona będzie się czuła.
  • 1

#36

Satsujin.
  • Postów: 38
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tym zapraszaniem w sumie nie taki zły pomysł... Dobrze by tylko było, gdyby osoba śpiąca u niej sama opisała tutaj, co widziała, a nie przez pośrednictwo anonimowej. Tak dla pewności.
  • 0

#37

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To już inna kwestia, niech pisze i za pośrednictwem. Jak dla mnie prosta sprawa, jeśli anonimowa przekręci na własną korzyść to sama sobie odpowie na pytanie czy jest chora. Jeśli napisze tak jak było, to będzie miała świadomość, że relacjonuje, a nie kieruje się emocjami. Więc pisząc nieprawdę sama sobie zaszkodzi, gdyż nas to specjalnie nie dotknie, nieprawdaż? :)
  • 0

#38

0-20.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaproś koleżankę na noc, która o niczym nie wie i sprawdź jak ona będzie się czuła.


Prawidłowo, wg mnie jest to jedyny sposób, już to pisałem wcześniej. Raczej nikt z nas jej tutaj na forum nie pomoże.

Z tym zapraszaniem w sumie nie taki zły pomysł... Dobrze by tylko było, gdyby osoba śpiąca u niej sama opisała tutaj, co widziała, a nie przez pośrednictwo anonimowej. Tak dla pewności.


To i tak nie byłoby pewne, bo Anonimowaa mogłaby zrobić nowe konto i z niego pisac... chociaż jestem dobrej myśli od początku i mam nadzieję że jest szczera i się z nami nie bawi.

Jak dla mnie prosta sprawa, jeśli anonimowa przekręci na własną korzyść to sama sobie odpowie na pytanie czy jest chora. Jeśli napisze tak jak było, to będzie miała świadomość, że relacjonuje, a nie kieruje się emocjami. Więc pisząc nieprawdę sama sobie zaszkodzi, gdyż nas to specjalnie nie dotknie, nieprawdaż?


Również się zgadzam. Więc droga Anonimowaa, powinnaś zrobić tak jak napisaliśmy jeśli chcesz to wszystko wyjaśnić. Nawet nie musisz tu pisac, rozmowa z osobą która spędziła w Twoim domu jakiś czas na pewno odpowie na Twoje pytania i dowiesz się czy to Twoje przewrażliwienie czy faktycznie coś w domu jest. Jeśli jest, to najlepiej pójdź do dobrego egzorcysty. Ewentualnie skorzystaj z linku risemana.

Pozdrawiam.

Użytkownik 0-20 edytował ten post 29.08.2012 - 01:56

  • 0

#39

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałabym opowiedzieć wam moją historię, ... ?

anonimowaa


Witaj, należy zbadać historię domu aby potwierdzić to co piszesz. Czy podjełaś jakieś działania w wyjaśnieniu historii domu ?

Z tego co napisałaś, wiemy, że pierwszym właścicielem był niemiec. Jeżeli żyje jak piszesz, należy zrobić z nim wywiad. Jeśli nic nie potwierdzi następni w kolejce są drudzy lokatorzy.
  • 0

#40

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niemiec ukrył zrabowane w czasie wojny złoto, a duch żyda ich teraz nawiedza? :P
  • 0

#41

bidon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja sam niewiem co o tym myśleć. Moje pierwsze wrażenie, po przeczytaniu historii Anonimowej było takie, że zaczołem jej wierzyć. Jednak po jakimś czasie nabrałem pewnych wątpliwości, gdyż to wszystko można wytłumaczyć w sposób racjonalny.
Żeby stwierdzić, czy Anonimowaa ma racje, musielibyśmy sami spędzić w tym domu troche czasu, co i tak mogłoby nie przynieść żadnych dowodów. Heh najlepszym rozwiązaniem wg mnie byłoby zadbanie o to aby w domu nie było żadnych przeciągów itp, zainstalowanie kamer i mikrofonów i nagrywanie tego co się dzieje :).
W tego typu sprawach dużą rolę odgrywa nasza wiara, osoba, która wierzy w duchy itp, będzie mieć skłonnośći aby samemu się nakręcać, a sceptycy wrećz przeciwnie. Jesteśmy tylko ludźmi, myślimy subiektywnie i bez żadnego dowodu nie możemy stwierdzić jak jest naprawdę. Anonimowaa ma pewność do swojej racji, nie winie jej za to, bo możliwe, że będąc na jej miejscu też bym tak do tego podchodził, ale nie można wykluczać też możliwości, że może nie ma żadnego ducha, że może nam się tylko wydaje, a nawet może mamy coś nie tak z psychiką. Człowiek chory psychicznie, nie wie, że jest chory psychicznie :).
Ja osobiście sam już niewiem co o tym myśleć, trzeba poczekać, na to co zrobi z tym Anonimowaa i wtedy można się zastanawiać.
  • 1

#42

anonimowaa.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja mam wrażenie, że anonimowaa założyła nowe konto/konta i sama sobie przyznaje rację w tym temacie?


Błagam... Ciekawe jaki byłby w tym sens i co by mi to dało? Po prostu śmieszne. Już wgl nikt nie może niczego napisać, bo jak ktoś opowie coś w co nie wszyscy wierzą, to od razu musi kłamać i zmyślać !

Chyba zrobię tak jak radzą niektórzy i kiedy nadarzy się taka okazja, to zaproszę jakąś przyjaciółkę na noc. Ale nawet gdyby stało się tak, że ona potwierdziłaby moje przypuszczenia, to nie wiem czy jest sens dalej tutaj pisać, kiedy i tak zaraz ktoś oskarży mnie o wymyślanie i zakładanie nowych kont...
  • 0

#43

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, zaproś, najlepiej jakąś krejzolkę w twoim wieku. Pewnie też się w to wkręci. Bo ludzie z dużą wyobraźnią często zgłaszają doświadczenia związane z tzw. zjawiskami niewyjaśnionymi. Tylko sceptycy nie mogą nic zobaczyć. Tak o swoich doświadczeniach w badaniu zjawiska duchów pisze Joe Nickell:

Przez blisko 30 lat badań zjawisk niewyjaśnionych , miałem okazję zwiedzić wiele nawiedzonych miejsc. Włączając w to miejsca takie jak np. England West Kenneth Long Barrow( gdzie nie zobaczyłem upiora kapłana celtyckiego, który ma zamieszkiwać starożytny grobowiec); sanktuaria religijne takie jak Katedra ,,Christ Curch” w New Brunswick w New Jersey( gdzie nie pojawiła się zjawa pierwszej żony biskupa); teatry takie jak Dom Operowy w Lancaster( gdzie nie pokazała się zjawa ,,Damy w lawendzie”); domy takie jak historyczna rezydencja Wiliama Lyona Mackenzie w Toronto( gdzie odgłosy kroków na schodach były tak naprawdę głosami realnych ludzi ze schodów obok); oraz inne miejsca, szczególnie hotele. Większość przytoczonych hoteli osobiście sprawdzałem, łącznie z pozostaniem na noc, rozmowami z pracownikami, badaniami warunków.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 30.08.2012 - 16:18

  • 2



#44

trumpor113.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, zaproś, najlepiej jakąś krejzolkę w twoim wieku. Pewnie też się w to wkręci. Bo ludzie z dużą wyobraźnią często zgłaszają doświadczenia związane z tzw. zjawiskami niewyjaśnionymi. Tylko sceptycy nie mogą nic zobaczyć. Tak o swoich doświadczeniach w badaniu zjawiska duchów pisze Joe Nickell:

Przez blisko 30 lat badań zjawisk niewyjaśnionych , miałem okazję zwiedzić wiele nawiedzonych miejsc. Włączając w to miejsca takie jak np. England West Kenneth Long Barrow( gdzie nie zobaczyłem upiora kapłana celtyckiego, który ma zamieszkiwać starożytny grobowiec); sanktuaria religijne takie jak Katedra ,,Christ Curch” w New Brunswick w New Jersey( gdzie nie pojawiła się zjawa pierwszej żony biskupa); teatry takie jak Dom Operowy w Lancaster( gdzie nie pokazała się zjawa ,,Damy w lawendzie”); domy takie jak historyczna rezydencja Wiliama Lyona Mackenzie w Toronto( gdzie odgłosy kroków na schodach były tak naprawdę głosami realnych ludzi ze schodów obok); oraz inne miejsca, szczególnie hotele. Większość przytoczonych hoteli osobiście sprawdzałem, łącznie z pozostaniem na noc, rozmowami z pracownikami, badaniami warunków.



Zgadzam się w 100 % ale sądzę że mógłbyś troszkę jej zluzować ...

Też uważam że to wyobraźnia , ale nie mam zamiaru przez to nikogo wyzywać od chorych psychicznie ...
A wzywanie egzorcysty uważam za głupotę ...
Weźmie kasę a i tak pewnie nie pomoże .
Najlepiej próbuj wszystko racjonalnie wyjaśnić .
  • 0

#45

Asoto.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i o co się do niej czepiacie. Taki wiek. Ja wiem, że 99% z was jako 10 latkowie koczowało na Alasce i wymiatało w walce z niedźwiedziami, a skały mieliście na śniadanie, ale dajcie jej spokój. Skoro sobie wyobraża coś lub coś tam jest, to należy to wytłumaczyć, a nie ją wyśmiać, bo to nic nie pomoże. Czy to trudne pomyslec chwile?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych