Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigant o wzroście 36 stóp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#31

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodam, że giganci to nie fake.

Zdjęcia



Prosiłem,
http://www.paranorma...post__p__513661

ale nie. I tak się pojawiły zdjęcia z konkursu na Worth1000
http://fx.worth1000....cal-anomalies-2

Sprawa sprzed 10 lat. Nadal krążą na YT ludki, którzy wciskają ten kit jako "dowód". I niestety dalej pojawiają się osoby na forum, które to łykają. A później płacz "skąd te minusy".

Nie bądźmy skromni, idźmy na całość:
Dołączona grafika


Dołączona grafika


Edit:
Na slajdzie z YT jest nawet fragment napisu 00.com z oryginalnego obrazka (1:39). Jakim bezczelnym tłukiem trzeba być, żeby wciskac taki chłam na Youtube?


Edit2
http://www.google.pl...iw=1680&bih=891

Enjoy, może entuzjaści istnienia gigantów z tego forum sami stworzą jakieś odkrywcze jutubki.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 16.08.2012 - 15:29

  • 3

#32

fioletowy88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...)jest pewna teoria dr Kenta Hovinda(...)

Słucham? Nie wiem czy to można z przyczyn formalnych nazwać teorią, bo nie ma podstaw naukowych. Poza tym jego wykształcenie jest negowane:
http://en.wikipedia....ovind#Education

W środowisku naukowym (nomen omen też robiących nas w banbuko choćby w pewnych kwestiach historycznych, które są tu na forum szerzej opisywane) jego doktorat nic nie znaczy. Można powiedzieć, że jest doktorem-samozwańczem. Oglądałem raz jego bajeczki opowiadane przedszkolakom, a potem się dziwimy, że Amerykanie nie wiedzą podstawowych rzeczy (tu: człowiek koegzystował z dinozaurami). W zasadzie to teraz to ma miejsce, bo ptaki są ich potomkami (często są zwane tzw. ptasimi dinozaurami; ptaki mają być jedyną grupą dinków, która przeżyła wymieranie kredowe). Ale w jego kontekście nie ma mowy o ptaszkach, a o tyranozaurach i innych.

W ogóle to ten pan kreujący się na nauczyciela historii i pewnie jeszcze moralności i etyki sam ma poważny problem. Dostał 10 lat więzienia za jakieś machlojki finansowe, za kratami posiedzi jeszcze z 5 lat:
http://en.wikipedia....#Legal_problems

Co do tej "teorii" to słyszałem podobną, ale nie chodziło o różny poziom tlenu, a o wielkość pola magnetycznego bodajże. To ma (przynajmniej częściowo) tłumaczyć z reguły większe rozmiary fauny z plejstocenu niż obecnej, żyjącej w holocenie. Był taki fajny program na Discovery (albo Civilisation albo Channel) o Potopie, a prowadził go Graham Hancock. Był to jeden odcinek, 1h (albo 2h, o ile takie kiedykolwiek miały miejsce na Discovery). Chodziło o to, że Hancock szukał zaginionej "cywilizacji-matki", która wg niego spoczęła pod lodami Antarktydy - przez ruch precesyjny biegun południowy zawędrował nad ten kontynent, przez co jest teraz skuty lodem. Ale jeszcze przed ok. 11000 rokiem p.n.e. (niemal wszędzie pojawia się ta data - koniec plejstocenu/początek holocenu - w kontekście pradawnych budowli). Była też mowa m.in. o mapie Piri Reisa (czy jak się nazywał ten admirał), a także o eksperymencie pewnego laboratorium. Otóż zwiększono w jednym akwarium (o ile dobrze pamiętam) oddziaływanie magnetyczne, co spowodowało bardzo znaczne powiększenie się piranii. Były one pokazane w tym (para)dokumencie, robiły wrażenie. Niestety, inne laboratoria nie były w stanie powtórzyć wyniku tego eksperymentu, mimo przeprowadzanego w takich samych warunkach jak ten pierwotny. I pewnie temu teoria ta trafiła do lamusa, ale była przynajmniej sprawdzana, a to z tlenem to nie mam zdania, bo nie wiem. Ale za to te szkielety gigantów to fake, chociaż ogólnie wierzę w ich niektóre historie.
  • 1

#33

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

(...)jest pewna teoria dr Kenta Hovinda(...)


Osobiście nie zgadzam się z teorią Hovinda jest w niej kupe niescisłości. Natomiast giganci istnieli i istnieją po dzisiejszy dzień. Nie mierzą po 4m, ale mają po ponad 2,5m.

"...Według wiarygodnych materiałów medycznych najwyższym człowiekiem współczesnych nam czasów był Robert Pershing Wadlow urodzony 22.02.1918 roku o godzinie 6.30 w Alton, stan Illinois w USA (tak dokładne dane to gratka dla astrologów!) R.P. Wadlow zmarł 15 lipca 1940 roku o godzinie 1.30 w nocy w Manistee w stanie Michigan, USA. W dniu 21 urodzin ważył 222,7 kg i nosił buty rozmiaru 37 AA (47cm). W dniu 27 czerwca 1940 roku został gruntownie zmierzony: miał 272 cm wzrostu, a rozpiętość ramion wynosiła 288 cm. Pochowano go w Alton, stan Illinois, w trumnie o długości 328 cm, szerokosci 81 cm i głębokości 76 cm.

Najwyższą kobietą współczesnych lat była akromegalityczna olbrzymka Zeng Jinlian (czyt. Sa Chunglin) urodzona 26 czerwca 1964 roku w wiosce Yujiang w Komunie Jasnego Księżyca, w prowincji Hunan, w Chinach. Zmarła13 lutego 1982 roku i miała wtedy 247 cm wzrostu. Gigantyzmowi towarzyszyła zwykle akromegalia – zaburzenie powodujące nadmierny rozrost języka, warg, nosa, żuchwy, stóp i dłoni – „efekt” zaburzeń gruczołu przysadkowego. Do ludzi o znacznym wzroście należeli, między innymi: John William Rogan (1871-1905) z USA – 264 cm wzrostu, F.Carroll (1932-1969) z USA – 263.5 cm, Valno Myllyrinne (1909-1963) z Finlandii – 251,4 cm, Don Kochler (1925-1981 z USA – 248.9 cm czy też Bernard Coyne (1897-1921) z USA -248.9 cm wzrostu.

W Biblii autorzy różnych ksiąg żyli w różnych czasach i w różnych miejscach (nie mogli się ze sobą umówić) a często opisują olbrzymów. W Księdze Rodzaju, w rozdziale 6. wersecie 4 czytamy:”W owych czasach byli na świecie olbrzymi, a także i potem – kiedy to synowie Boga współżyli z córkami człowieczymi, a one im rodziły [synów]. Ryli to przesławni mocarze”. W Księdze Iiczb w rozdziale 13. w wersecie 32-33 czytamy: „Zaś lud, który widzieliśmy, to ludzie rośli. Widzieliśmy tam i olbrzymów i ich potomków”

W Pierwszej Księdze Samuela napotykamy Goliata – rozdział 17. werset 4: „Wystąpił wtedy wojownik z obozu Filistynów imieniem Goliat, z Get. Był wysoki na szoso łokci i jedną piędź.”Według tekstu masoreckiego wzrost Goliata (około 1060 lat p.n.e.) wynosił 292 cm ale historyk hebrajski Józef Flawiusz (urodzony 37 bądź 38 roku n.e. i zmarły około 100 r.n.e.) twierdzi, że Goliat miał 4 greckie łokcie i piędź wzrostu co znacznie obniża wzrost rycerza ale kłóci się z rozmiarami zbroi, którą nosił. Olbrzymi po hebrajsku to: nefdim, refaim lub gibborim. Za Witoldem Tylochem, autorem „Rękopisy z. Kumran nad Morzem Martwym” przytoczymy fragment Dokumentu Damasceńskiego – Wspomnienie, str.ll, wiersz 19. Z przytoczonego w opracowaniu tekstu Rozdz.6.4 wynika, że z małżeństw między aniołami i córkami ludzkimi narodzili się olbrzymi..."

Źródło: http://freeisoft.pl/...-wideo-zdjecia/

Prosiłem,
http://www.paranorma...post__p__513661

ale nie. I tak się pojawiły zdjęcia z konkursu na Worth1000
http://fx.worth1000....cal-anomalies-2

...


Nie mam pojęcia co to za konkurs, nie oglądam takich bzdur ;] Wasze plusiki i minusiki mnie nie jarają :P nie po to tu jestem aby je zbierać 8)
  • -2

#34

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mam pojęcia co to za konkurs, nie oglądam takich bzdur ;] Wasze plusiki i minusiki mnie nie jarają :P nie po to tu jestem aby je zbierać 8)



Jak to się więc stało, że "nie oglądasz takich bzdur", ale je zacytowałeś jako pokaz slajdów z YT i na tej podstawie stwierdziłeś, że to "nie fejk"?
  • 0

#35

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Nie mam pojęcia co to za konkurs, nie oglądam takich bzdur ;] Wasze plusiki i minusiki mnie nie jarają :P nie po to tu jestem aby je zbierać 8)



Jak to się więc stało, że "nie oglądasz takich bzdur", ale je zacytowałeś jako pokaz slajdów z YT i na tej podstawie stwierdziłeś, że to "nie fejk"?


Po pierwsze to Ty link z worth1000 cytowałeś.
Po drugie. Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o bzdurne konkursy typu worth1000 - przez takich ludzi historia naszej planety jest ośmieszana!



sceptyków tylko 128 - cieszy mnie to ;]

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 16.08.2012 - 23:54

  • -2

#36

fioletowy88.
  • Postów: 26
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest chyba ten dokument o Potopie Grahama Hancocka:


Albo podobny, być może jednak była tego większa seria niż 1 odcinek - już niestety tego nie pamiętam, od ładnych paru lat na Discovery tego nie puszczają (tak samo jak serii Hancocka Zaginione Cywilizacje i Tajemnice Historii - tak je przynajmniej na j. polski tłumaczono), za to leci sama szmira i chłam w postaci pogromców mitów i innych.

PS Serie te miały genialną muzyczkę z Nagiego Instynktu:


To właśnie dzięki ZC i TH poznałem Grahama Hancocka, Roberta Bouvalla i Johnego Westa. To było z 11 lat temu, ale dzięki temu jestem teraz tutaj na forum ;) Przynajmniej jako czytający, mniej udzielający się.
  • 0

#37

ArieS.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ogólnie widzę wypowiedzi ludzi, którzy opierają swoje argumenty na nie możność istnienia tak wysokiego człowieka na podstawie doniesień o tzw gigantyźmie. Gigantyzm jest chorobą, która wydłuża szkielet, ale narządy dalej zostają wielkości ludzkiej - stąd niedotlenienia, zaburzenia krążenia itp. Pomyślcie np czy jakby każdy dzisiejszy człowiek żył z karłowatością to powiedziałby, że zdrowy człowiek mający 180cm wzrostu będzie zdrowy? To kwestia proporcji. JEŚLI to nie jest fake, znaczyłoby, że ci giganci mieli mięśnie, narządy wielkości proporcjonalnej do nas, czyli i natlenienie, ukrwienie a co dopiero ciśnienie krwi nie stanowiłoby problemu.

Taka ciekawostka, a propos kogoś kto wspomniał o wypowiedziach Hovind'a. Jakieś 18lat temu, bodajże, była prehistoryczna wystawa w warszawskim ZOO, która też tłumaczyła, że kiedyś ludzie pierwotni mieli minimum 2m, bo było większe przyciąganie ziemskie. Już wtedy, jako małolat, nie mogłem tego zrozumieć, bo przyciąganie kurczy, stąd np przykład odkrytej parę lat po mojej wizycie w tym ZOO, Lucy. Tym bardziej... Co 'hobbici' typu Lucy mogliby powiedzieć o typowym, dla naszych czasów, wzroście 180cm?

Konkluzja? Proporcje!!
  • 0

#38

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie widzę wypowiedzi ludzi, którzy opierają swoje argumenty na nie możność istnienia tak wysokiego człowieka na podstawie doniesień o tzw gigantyźmie. Gigantyzm jest chorobą, która wydłuża szkielet, ale narządy dalej zostają wielkości ludzkiej - stąd niedotlenienia, zaburzenia krążenia itp. Pomyślcie np czy jakby każdy dzisiejszy człowiek żył z karłowatością to powiedziałby, że zdrowy człowiek mający 180cm wzrostu będzie zdrowy? To kwestia proporcji. JEŚLI to nie jest fake, znaczyłoby, że ci giganci mieli mięśnie, narządy wielkości proporcjonalnej do nas, czyli i natlenienie, ukrwienie a co dopiero ciśnienie krwi nie stanowiłoby problemu.


Problem polega na tym, że te wymagania nie rosną liniowo, co już zostało tu wskazane.

Taka ciekawostka, a propos kogoś kto wspomniał o wypowiedziach Hovind'a. Jakieś 18lat temu, bodajże, była prehistoryczna wystawa w warszawskim ZOO, która też tłumaczyła, że kiedyś ludzie pierwotni mieli minimum 2m, bo było większe przyciąganie ziemskie.


Znaczy masa naszej planety była kiedyś większa niż teraz?
  • 0

#39

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


  • -4

#40

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



O ten sam facet od twórczego datowania 3 kamieni:
http://viewzone2.com...scalendarx.html

Najpierw zdziwiłem się, jak facet wyjaśnia powstanie tego odcisku. Później dopiero dowiedziałem się, że jest muzykiem.
  • 0

#41

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano




O ten sam facet od twórczego datowania 3 kamieni:
http://viewzone2.com...scalendarx.html

Najpierw zdziwiłem się, jak facet wyjaśnia powstanie tego odcisku. Później dopiero dowiedziałem się, że jest muzykiem.


Ja dziwie się Twojemu podejściu do tematu :o

Nie trzeba być archeologiem aby pokazać takie znalezisko. Jeżeli facet po za muzyką ma hobby archeologiczne i zajmuje się tematem już 25 lat to zna sie na rzeczy. Wogóle to historia zna wiele przypadków ludzi którzy zajmują się różnymi dziedzinami nie koniecznie związanymi z ich wykształceniem.

Datowanie węglem 14c można wykonać w wielu laboratoriach. Każde państwo posiada takie laboratoria, obecnie takie datowanie nie jest drogie. W Polsce koszt od 500-2000zł. Więc każdy może sobie pozwolić na taką przyjemność datowania, a napewno żeby nie być goło słownym pan Michael Tellinger, który ma raczej kase ;]
  • -2

#42

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja dziwie się Twojemu podejściu do tematu :o

Nie trzeba być archeologiem aby pokazać takie znalezisko. Jeżeli facet po za muzyką ma hobby archeologiczne i zajmuje się tematem już 25 lat to zna sie na rzeczy. Wogóle to historia zna wiele przypadków ludzi którzy zajmują się różnymi dziedzinami nie koniecznie związanymi z ich wykształceniem.


Niestety pewne jego wypowiedzi świadczą o tym, że jednak by wypadało mieć jakieś wykształcenie kierunkowe. Chociażby moment w którym tłumaczy jak powstał odcisk.


Datowanie węglem 14c można wykonać w wielu laboratoriach. Każde państwo posiada takie laboratoria, obecnie takie datowanie nie jest drogie. W Polsce koszt od 500-2000zł. Więc każdy może sobie pozwolić na taką przyjemność datowania, a napewno żeby nie być goło słownym pan Michael Tellinger, który ma raczej kase ;]


Oni nie datowali tego za pomocą 14C.
  • 0

#43

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety pewne jego wypowiedzi świadczą o tym, że jednak by wypadało mieć jakieś wykształcenie kierunkowe. Chociażby moment w którym tłumaczy jak powstał odcisk.

Oni nie datowali tego za pomocą 14C.


Tłumaczenie jak powstał odcisk może być tylko jedno. Granit jest skałą magmową więc najprawdopodobniej było tak, że kilka milionów lat temu, delikwent który zostawił odcisk, wszedł w miękką magmę. Teren w tym miejscu jest wysoki więc pod wpływem trzęsień ziemii grunt uległ wypiętrzeniu do góry.

Podaj informacje, że nie datowali metodą 14c.
  • -2

#44

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podaj informacje, że nie datowali metodą 14c.

Węglem C14 mozez datowac obiekty kiedyś żyjace lub powstające w wyniku pochłaniania CO2 z atmosfery .No i pozwala ustalić wiek zabytku pochodzenia organicznego od 200 do 30000 lat.
  • 0



#45

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tłumaczenie jak powstał odcisk może być tylko jedno. Granit jest skałą magmową więc najprawdopodobniej było tak, że kilka milionów lat temu, delikwent który zostawił odcisk, wszedł w miękką magmę. Teren w tym miejscu jest wysoki więc pod wpływem trzęsień ziemii grunt uległ wypiętrzeniu do góry.


Rozumiem, że bieganie po miękkiej magmie, która ma temperaturę ~1000 stopni, to było ulubione zajęcie gigantów.



Podaj informacje, że nie datowali metodą 14c.


Podałem :)

Węglem C14 mozez datowac obiekty kiedyś żyjace lub powstające w wyniku pochłaniania CO2 z atmosfery .No i pozwala ustalić wiek zabytku pochodzenia organicznego od 200 do 30000 lat.



Informacja, że nie datowali 14C pochodzi z ich strony. XGOŚĆ powinien się trochę przyłożyć i poczytać podane linki. Tam jest tylko informacja o tym, że datowanie 14C jest problemem.

"Carbon-14 dating of such things as burnt wood introduces the possibility that the specimens could be from recent grass fires which are common in the area."

Użytkownik pdjakow edytował ten post 23.08.2012 - 13:42

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych