Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gigant o wzroście 36 stóp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pod tymi hasłami są w sumie dwa filmiki na youtube i kilka wpisów na forach.
  • 0



#17

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam coś :

http://archangels-bl...size-chart.html

Źródłem informacji jest rzekomo :

Source for the above information:
Joe Taylor, Mt. Blanco Fossil Museum
124 West Main St., P.O. Box 550, Crosbyton, TX 79322
(805) 675-7777 (office) and (806) 675-2421 (fax)
  • 0

#18

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tu strona tego muzeum, na pierwszy rzut oka - prywatne muzeum jakiegos napalonego archeologa indywidualisty, tylko pytanie na ile wiarygodnego?
http://www.mtblanco.com/

Użytkownik manitoris edytował ten post 09.08.2012 - 12:06

  • 0

#19

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam coś :

http://archangels-bl...size-chart.html

Źródłem informacji jest rzekomo :

Source for the above information:
Joe Taylor, Mt. Blanco Fossil Museum
124 West Main St., P.O. Box 550, Crosbyton, TX 79322
(805) 675-7777 (office) and (806) 675-2421 (fax)



Pan "dyrektor" "muzeum"
Dołączona grafika



Trafiłem w dziesiatkę : redneckowy kreacjonista twierdzacy że wszystko w Biblii jest dosłowne.

Strona "muzeum"

I te tytuły:

Giganty przeciw Ewolucji...

...On pokaże związki pomiędzy upadłymi aniołami,demonami,UFO.kregamii w zbożu , supermenem, transhumanizmem, bogami i boginiami.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 1



#20

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ale kosc udowa (ta na zdjeciu) jest ciekawa, co by nie mowic.. gorzej jak sie poczyta ta strone i informacje na niej ze np. Noe zabral tez dinozaury na swoja Arke, a oni maja w muzeum na to dowod.. :roll:

Użytkownik manitoris edytował ten post 09.08.2012 - 12:21

  • 0

#21

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale kosc udowa (ta na zdjeciu) jest ciekawa, co by nie mowic.. gorzej jak sie poczyta ta strone i informacje na niej ze np. Noe zabral tez dinozaury na swoja Arke, a oni maja w muzeum na to dowod.. :roll:

Popatrz ile sobie liczy za "wykłady " i swoje książki . Za taką cene stac go było na zamówienie repliki z kości słoniowej , gipsu lub plastiku.
Ps Ani stara ani nowa kość tak nie wyglada. Niema połysku.


Stare
Dołączona grafika

Nowsze

Dołączona grafika

I "kość giganta"

Dołączona grafika
  • 2



#22

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście uważam, że tak wysoki człowiek nie mógłby istnieć, ponieważ:
- ciśnienie w tętnicach musiałoby być odpowiednio większe, aby krew nie cofała się i dała radę transportować krew wiele metrów wzwyż,
- taki człowiek byłby prawdopodobnie ślepy (ciśnienie w gałce ocznej wywołałoby jaskrę),
- kręgosłup prawdopodobnie po prostu by mu wysiadł,
- miałby zapewne problemy z kończynami dolnymi (musiałyby utrzymywać masę całego ciała),
- ewentualny upadek byłby dla niego bardzo niebezpiczny (na przykład gdyby nagle omdlał i przywalił głową w coś twardego - to mogłoby być nawet zabójcze),
- co chwila by mdlał z powodu niedotlenienia.

Nie jestem jakąś znawczynią (prędzej ''znaFczyniOM''), niemniej nie wydaje mi się zbyt prawdopodobne istnienie takiego człowieka. Oczywiście mogę się mylić.

PS. Mój pierwszy post. ;)
  • 1



#23

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem jakąś znawczynią (prędzej ''znaFczyniOM''), niemniej nie wydaje mi się zbyt prawdopodobne istnienie takiego człowieka. Oczywiście mogę się mylić.
PS. Mój pierwszy post. ;)


Zdecydowanie nie jesteś "znaFczyniOM". Bardzo ładnie wyeksponowałaś podstawowe problemy z jakimi musiałby się zmagać taki gigant.

Nie jestem jakąś znawczynią (prędzej ''znaFczyniOM''), niemniej nie wydaje mi się zbyt prawdopodobne istnienie takiego człowieka. Oczywiście mogę się mylić.
PS. Mój pierwszy post. ;)


Zdecydowanie nie jesteś "znaFczyniOM". Bardzo ładnie wyeksponowałaś podstawowe problemy z jakimi musiałby się zmagać taki gigant.

ale kosc udowa (ta na zdjeciu) jest ciekawa, co by nie mowic.. gorzej jak sie poczyta ta strone i informacje na niej ze np. Noe zabral tez dinozaury na swoja Arke, a oni maja w muzeum na to dowod.. :roll:


Pfff, toć ta starożytna rycina mówi jak było naprawdę.

Dołączona grafika

Aczkolwiek nie wykluczona jest i taka wersja:

Dołączona grafika
  • 0

#24

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jak myślicie ile taki gigant by rósł ? No bo Wadlow ma coś koło 270 cm, a umarł w wieku 22 lat. Ten gigant musiałby rosnąć z jakieś 80 lat.
  • 0

#25

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak myślicie ile taki gigant by rósł ? No bo Wadlow ma coś koło 270 cm, a umarł w wieku 22 lat. Ten gigant musiałby rosnąć z jakieś 80 lat.

Niekoniecznie, według mnie taka "zdolność" wzrostu leżałaby w genach a zatem szybkość owego wzrostu również znajdowałaby się w genach. Organizm ludzki to najcudowniejsza i najbardziej zawiła konstrukcja. Sam wie kiedy, co i jak, dlatego uważam, że ów gigant rósłby na bardzo podobnych zasadach co my.

Użytkownik Ratohnhaké:ton edytował ten post 09.08.2012 - 18:34

  • 0



#26

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli teoretycznie rósłby przez prawie całe życie, aż osiągnąłby te 36 stóp.
Ten Joe Taylor ma na sprzedaż kupę skamieniałości. Sklep sobie tam otworzył:)

Dodam coś jeszcze.
Jeszcze 300 tysięcy lat temu żył na Ziemi Gigantopitek - małpa o wzroście 10 stóp czyli ponad 3 metry i wadze 500 kg. O dziwo - chodziła na dwóch nogach !
  • 0

#27

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdaję mi się, że ten gigant to musi być fake. Oglądałem film dokumentalny na YT o Wadlowie :


i wychodzi na to, że przy wzroście ponad 2,5 metra zaczynają się problemy z kręgosłupem. Gigantopitek miał 3 metry, ale to była małpa, nie człowiek.
Gigant przy wzroście ponad 10 metrów dosłownie złamałby się.
  • 0

#28

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem coś konkretnego i po polsku :
Mój odnośnik

"I. Niemal poza granicami wyobraźni ludzkiej - dwa niekompletne szkielety o wysokości ok. 11 metrów znalezione przez kartagińczyków w latach 200-600 p.n.e. Niestety, najprawdopodobniej były to szkielety słoni, często mylone z ludzkimi ze względu na ogromne podobieństwo układu kości. "


Czyli to chyba jednak fake...
  • 0

#29

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ukasy, jest pewna teoria dr Kenta Hovinda, która mówi o tym, że przed potopem ludzie i dinozaury żyły razem. Ciśnienie na ziemii było wyższe, tlenu było kilka razy więcej. Ztąd Hovind tłumaczy, że ludzie byli gigantami tak jak dinozaury były również gigantami jak zresztą wszystko dookoła. :]

Zamieszczam film, ale nie pamiętam na której konferencji doktor przedstawia czaszki i kości, robią wrażenie.

Wersja z lektorem PL - warto obejrzeć


Ostatnio widziałem dokument o zakłamywaniu odkryć z archeologii tylko dla tego, że pewne odkrycia nie mogą zostać pokazane światu ponieważ zakłuciłoby to przyjętą teorią ewolucji i nie tylko.

Dodam, że giganci to nie fake.

Zdjęcia

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 15.08.2012 - 22:35

  • -3

#30 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

A typical human femur can withstand a lateral blow of 2,000 pound, instantaneous over pressure before breaking. Given that the 13 foot human would have to run for one reason or another, a typical scaled up femur would be approaching the breaking point just for running. If we take the rest mass alone of 9.81 ft/sec.2 and double that, the instantaneous mass of acceleration and motion relative to a fixed object would double to 4,000 pounds. Thus, the femur of the 13 foot human would not just be scaled up, but more massive in addition to achieve sufficient bone strength. It would be the difference seen between the average human bone and one from a creature that we know weighs a ton, like a polar bear or a bull. Even here, the comparison has to be conditioned on the fact that humans are bipedal whereas the bear and bull are quadrupeds. If the bone circumference were increased, that risk would lower, but it would mean a more stocky appearance as a result and would increase over all weight to exceed a ton. Can such a scaled up human being run fast? Given other large animals like a horse or a bull, the answer would be yes, if the bones were of the right load bearing size. Such a person would likely be capable of running as fast as a horse or bull, whereas a normal human could not. The calorie expenditure for a 13 foot tall person would be comparatively larger and they would have to eat like a horse, that is, a lot more than you or I. They would have to eat more frequently. Heat dispersion is another problem. A person of such a size would be more tended to lethargy as running generates a lot of heat to the point of overheating and collapse. Thus, they would either have to sweat profusely and therefore drink a lot more, or prefer the shadier and cooler climes plus spending lots of time swimming or bathing in cool water.


Nie można porównywać anatomii zwierzęcej do ludzkiej w tym wypadku, bo nic to nie da, prostym rozwiązaniem jest spotęgowanie ludzkiej kości, jężeli jest ona proporcjonalna do tej odnalezionej, to wcale bym się nie zdziwił jeżeli giganci by istnieli....

Dodatkowo po analizie składu kości, jeżeli test wyszedłby pozytywnie, wiadomo by przynajmniej było czy to chodziło na dwóch nogach, mityczny goliat mierzył ok 3 metrów, w dzisiejszych czasach żyją ludzię gdzie hormon wzrostu aktywny jest aż do śmierci, lekarze muszą go stopować różnymi metodami, a i tak osiągają ok 2,5 m wzrostu, możliwe jest więc że kiedyś tak mogło być, lekarz kilka tysięcy lat temu nie był na zawołanie...
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych