Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy dowódca GROM-u Sławomir Petelicki nie żyje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedno czasami nasuwa mi się pytanie: czemu większość ludzi stara się postrzegać rzeczywistość inaczej niż ona wygląda? Czytając te podlinkowane strony wychodzi na to, że jakakolwiek śmierć ludzi z tzw. sferami biznesowo/politycznymi jest co najmniej dziwna. Czy Ci wszyscy ludzie są nieśmiertelni? Czy ich nie dotyczą wypadki/katastrofy/zgony naturalne.
Czy ja twierdze, że wszystkie przedstawione przypadki są na 100% prawdziwe i nie ma w nich zagadek? Nie zdecydowanie nie, na pewno dużo z nich wiąże się z wieloma tragediami rodzinnymi/biznesowymi/porachunkami. Niestety pomału dochodzimy do sytuacji w której każdy człowiek ginący w inny sposób niż w wieku ponad 90 lat (i najlepiej od 10 lat już na emeryturze) jest prawdopodobnie mordowany...
My sami zaczynamy zakrzywiać rzeczywistość co w końcu doprowadzi do sytuacji, że będziemy się bali wyjść z domu, a nasze przeświadczenie o chodzących masowo mordercach spowoduje falę strachu, tym bardziej, że dużo osób podchodzi do tego typu tematów jak widać bardzo rozemocjonowanym, zamiast spokojnie się nad tym zastanowić.
  • 0

#47

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co mogło Generała pchnąc w ramiona sambójstwa? Np tasma z czymś bardzo brzydkim w niepowołanytch rękach. Ponoć miał silną psyche. więc wyobraźcie sobie coś odpowiednio brzydkiego, bardzo, bardzo .
  • -3

#48

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@UP
Tak popełnił samobójstwo strzelając sobie kilka razy w głowę. Pewnie ustawił specjalny pistolet który miał kilka razy strzelić , a by samemu nie upaść po pierwszym strzale umieścił się w specjalnym prowizorycznym usztywniaczu ciała.
  • 3

#49

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oświadczenie JKM na Facebooku:

Oświadczenie

Prezesa Kongresu Nowej Prawicy
w sprawie śmierci śp.Sławomira Petelickiego

Nie wierzę, by jakikolwiek Polak popełniał w Polsce samobójstwo przed meczem Polska-Czechy. Wierzę natomiast, że mordercy chcieli wykorzystać zainteresowanie tym meczem, by śmierć Pana Generała przeszła mało zauważona.
Generał Petelicki od dwóch lat zachowywał się dziwnie. Jak prawy żołnierz, który wie, że powinien coś zrobić – i nie może tego zrobić.
Nie wiem, jaka tajemnica się za tym kryła – i małe są szanse, by prowadzone przez obecny reżym śledztwo to wyjaśniło.
Pozostaje mieć nadzieję.

Józefów, 16-VI-2012

Janusz KORWIN-MIKKE


Mi również trudno uwierzyć w to samobójstwo, tak samo jak trudno uwierzyć w samobójstwo Leppera.
  • 0



#50

piotr rodzioch.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@UP
Tak popełnił samobójstwo strzelając sobie kilka razy w głowę. Pewnie ustawił specjalny pistolet który miał kilka razy strzelić , a by samemu nie upaść po pierwszym strzale umieścił się w specjalnym prowizorycznym usztywniaczu ciała.

Zapewne-skoro strzelił sobie sześć razy w głowę-jak nic-musiał użyć sporo taśmy klejącej.
Oczywiście wg. mendiów-jest to jak najbardziej prawdopodobna-lub nawet zalecana wersja.
  • 1

#51 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale skąd wy macie wersję o iluś postrzałach? :o I prokuratura i PAP wspominają o jednej łusce na miejscu zdarzenia...
  • 0

#52

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybrał mecz bo sądził że polska wygra a chciał rodzinie oszczędzić o ile to możliwe rozgłosu.
  • -4

#53

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Striker uprawiana przez Ciebie demagogia jest po prostu śmieszna przez fakt, że zarzucasz ją innym. Ale po kolei:
Na początek drobne wyjaśnienie bo pewnie mojego poprzedniego posta nie przeczytałeś albo nie będziesz go chciał pamiętać odpowiadając. Mnie również samobójcza śmierć generała przez więcej niż jedno postrzelenie w głowę wydaję się dość trudna do uwierzenia.
Jednak w związku z tym nie rzucam tekstów, że sekcja zwłok, która ma się odbyć w poniedziałek to jakiś absurd i specjalne przeciąganie, po prostu termin jej wykonania nie ma kompletnie znaczenia. No i teraz wreszcie do Twojej demagogi: przedstaw mi proszę średnią światową samobójstw wśród polityków, no i najważniejsze wykaż że przekracza ona kilka tysięcy razy tą średnią. Dla zobrazowania Ci Twojego "frywolnego" języka zakładając, że w Polsce zabiła się średnio 10 ważnych osób w Państwie to znaczy że w innych krajach ta średnia wynosi 0,0033 osoby na rok (najmniejsza liczba z kilku tysięcy to 3000, już nie będę cię pogrążał z większą) czyli sugerujesz że w na świecie samobójstwo popełnia "ważna" osoba raz na 303 lata. Powodzenia w wyprowadzaniu dowodu.


Możesz poddawać w wątpliwość jakieś informacji ale zarzucając innym nieprawdę, przeczytaj czasami swoje wypowiedzi przed ich publikacją...


No Panie moderatorze wyraźnie zaszedłem Ci czymś za skórę. Niestety będziesz musiał poszukać sobie innego tematu aby mnie sprowokować do szerszej dyskusji. Mam za duży szacunek do Generała aby splugiwać ten temat kłótniami o mój własny wizerunek i zachowanie. Przyznaję, że "kilka tysięcy" to wyolbrzymienie i dobrze to miało być wyolbrzymienie. Nie mniej, jednak poziom śmiertelności (w wyniku wypadków i samobójstw przez ostatnie 3 lata) generałów w Polsce jest zatrważający - wypadek CASY, wypadek Tupolewa, Morderstwo gen. Szumskiego i teraz samobójstwo gen. Petelickiego.

A co do autopsji to jest taka pewna zasada przy badaniach toksykologicznych - zasada 24h.

Użytkownik Striker edytował ten post 17.06.2012 - 13:52

  • 6

#54 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Mowa jest o sekcji zwłok - krew do badania mogli pobrać bez problemu choćby na miejscu zdarzenia (choć nie wiem co o tym mówi procedura). Przestań się sam nakręcać...
  • 0

#55

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm. Nie chcę wyjść na osobę, która wierzy w samobójstwo generała, bo taką osobą nie jestem, ale:

Po pierwsze, jedna literówka w mediach ("ranami postrzałowymi" zamiast "raną postrzałową") sprawiła że dyskusja toczy się wokól ilości ran ś.p. generała i tego czy został zamordowany czy popełnił samobójstwo.

Po drugie, czy uważacie że zabójca byłby na tyle głupi, że pozorowałby samobójstwo strzelając do celu więcej niż raz? Odpowiednio dobrany czas zabójstwa mówi nam o tym, że planował to ktoś inteligentny. Możemy być więc praktycznie pewni że rana będzie jedna, pocisk będzie jeden oraz łuska będzie jedna.

Po trzecie, media otrzymały informacje ze "źródeł zbliżonych do służb" - czyli informacja o samobójstwie to zwykła plota.


EDYTA:
Co do badań toksykologicznych, to nie tylko krew powinni pobrać, ale zbadać też treść żołądka i mocz. Wątpię żeby wszystko pobrali na miejscu zbrodni.

Użytkownik ptaq edytował ten post 17.06.2012 - 13:57

  • 0

#56

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko błagam, nie cytujcie mi Korwina, bo on ma dobrze rozpisaną rolę przez ONYCH. Pacyfikuje nastroje patriotyczne młodzieży. Moje kiedyś też. Jedyne pozytywne co mi zaszczepił to umiłowanie osobistej wolności i wstręt do ACTA itp. Ale gość jest ICH, ponadto to mason rytu szkockiego. Zawalił sprawę lustracyjną, wnosząc ustawę bez procedur ooławczych, co było pretekstem do nagonki o "dziką lustrację" (rząd Olszewskiego przygotowywał cywilizowaną ustawę z wszelkimi procedurami). Dla mnie odkrył się w 100% jak zaczął powielać ruskie bajeczki o Smoleńsku.

Co nie zmienia faktu, że tak jak on nie wierzę w samobójstwo. Możnaby zorganizować jakieś marsze milczenia, czy coś, np. pod Belweder albo KPRM.
Ptaq, tu chodzi o efekt pedagogiczny, stara ruska szkoła. Celowo sprawa jest oczywista. Smoleńsk taki jest i tutaj: wiele strzałów. Komunikat prosty, chcesz bruździć PO, i co ważniejsze WSI, skończysz tak samo.

Użytkownik katabas edytował ten post 17.06.2012 - 14:04

  • -2

#57

piotr rodzioch.
  • Postów: 49
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm. Nie chcę wyjść na osobę, która wierzy w samobójstwo generała, bo taką osobą nie jestem, ale:

Po pierwsze, jedna literówka w mediach ("ranami postrzałowymi" zamiast "raną postrzałową") sprawiła że dyskusja toczy się wokól ilości ran ś.p. generała i tego czy został zamordowany czy popełnił samobójstwo.


Po drugie, czy uważacie że zabójca byłby na tyle głupi, że pozorowałby samobójstwo strzelając do celu więcej niż raz? Odpowiednio dobrany czas zabójstwa mówi nam o tym, że planował to ktoś inteligentny. Możemy być więc praktycznie pewni że rana będzie jedna, pocisk będzie jeden oraz łuska będzie jedna.
Zabójca może być głupi-jeśli tylko ma ptrzykrywkę.

Po trzecie, media otrzymały informacje ze "źródeł zbliżonych do służb" - czyli informacja o samobójstwie to zwykła plota.

Społeczeństwo polskie pokazało że można zrobić z nimi wszystko-na wszystko sie zgodzą-o ile stać ich na browara i kiełbasę na grila.

EDYTA:
Co do badań toksykologicznych, to nie tylko krew powinni pobrać, ale zbadać też treść żołądka i mocz. Wątpię żeby wszystko pobrali na miejscu zbrodni.


Użytkownik piotr rodzioch edytował ten post 17.06.2012 - 14:12

  • 0

#58

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Striker uprawiana przez Ciebie demagogia jest po plinkrostu śmieszna przez fakt, że zarzucasz ją innym. Ale po kolei:
[...]
Możesz poddawać w wątpliwość jakieś informacji ale zarzucając innym nieprawdę, przeczytaj czasami swoje wypowiedzi przed ich publikacją...


No Panie moderatorze wyraźnie zaszedłem Ci czymś za skórę. Niestety będziesz musiał poszukać sobie innego tematu aby mnie sprowokować do szerszej dyskusji. Mam za duży szacunek do Generała aby splugiwać ten temat kłótniami o mój własny wizerunek i zachowanie. Przyznaję, że "kilka tysięcy" to wyolbrzymienie i dobrze to miało być wyolbrzymienie. Nie mniej, jednak poziom śmiertelności (w wyniku wypadków i samobójstw przez ostatnie 3 lata) generałów w Polsce jest zatrważający - wypadek CASY, wypadek Tupolewa, Morderstwo gen. Szumskiego i teraz samobójstwo gen. Petelickiego.

A co do autopsji to jest taka pewna zasada przy badaniach toksykologicznych - zasada 24h.


Nie zalazłeś, po prostu nie lubię jak ktoś rzuca jakieś teksty, które w żaden sposób nie są zweryfikowane, a jedynie mają na celu działanie na psychikę czytającego...

No i tutaj znowu pytanie do Ciebie, a powiedz mi co ma 24h do badań toksykologicznych?
Przydatny link aczkolwiek nie wszyscy mogą być zachwyceni treścią. (medycyna sądowa)
  • 0

#59

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ironmacko - Strikerowi chodziło chyba o to, że niektóre substancje bardzo szybko się rozkładają i im później badania są przeprowadzone tym mniejsza szansa na wykrycie

EDYTA: dziękuję Ci za link, przeczytam od deski do deski, bo trochę mnie to interesuje :)

Użytkownik ptaq edytował ten post 17.06.2012 - 14:21

  • 0

#60

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ptaq ja wiem o co mu chodziło... ja tylko proszę o podanie tych substancji. Najlepiej z opisem jak robią dziurę w głowie identyczną z dziurą od pocisku...
Edit: ...bo jeśli nie znajdzie takich substancji to niech wytłumaczy po jaką cholerę ktoś truje jakąś osobę, żeby potem jej strzelić w głowę...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych