Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy dowódca GROM-u Sławomir Petelicki nie żyje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Rząd wybierają ludzie jak my, a mnie ciekawi panowie co dalej?

...z nami Polacy, z nami!

Wojna polsko - polska ciąg dalszy???
  • 0

#17

Jęk Lodowatych Ulic.
  • Postów: 326
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ławomir Petelicki nie żyje. To już chyba 8 generał RP który zginął w III RP

Ciało założyciela GROM-u znaleziono w garażu z raną postrzałową głowy. Sławomir Petelicki nie żyje.
To już chyba 8 generał RP który zginął od momentu, kiedty to zastrzelono gen. Marka Papałe przed jego domem. Czy chodzi tutaj o TOTALNĄ WYMIANĘ ELIT uformowanych jeszcze w PRL? Coś mi to "samobójstwo" - akurat przed absorbującym Polaków meczem Polska-Czechy we Wroclawiu - odstawionego na boczny tor gen. Petelickiego przypomina podobne "samobójstwo" premiera Leppera rok temu - MG

Pierwszy dowódca GROM-u Sławomir Petelicki nie żyje. Jak ustalił nieoficjalnie reporter RMF FM Roman Osica, Petelicki prawdopodobnie popełnił samobójstwo w swoim domu.

A oto dwa wywiady z generałem Petelickim, przytoczone przez Stefana Kosiewskiego z Frankfurtu a. M. na jego portalu „sowa”/ ligoń:

Z generałem Sławomirem Petelickim organizatorem i dwukrotnym dowódcą Jednostki Wojskowej GROM – rozmawia Jacek Nizinkiewicz.
- Jacek Nizinkiewicz: Jest Pan zwolennikiem PiS?

- Gen. Sławomir Petelicki: A skąd! Nie popieram PiS. Chyba tylko pani redaktor Monika Olejnik uważa mnie za zwolennika partii Jarosława Kaczyńskiego, co publicznie stwierdziła jakiś czas temu w Radiu ZET i nie miała mnie jeszcze okazji za to przeprosić.

- Zwolennikiem rządu Donalda Tuska również Pan nie jest?

- Byłem zwolennikiem PO i rządu Donalda Tuska. Dzisiaj należę do powiększającego się grona zawiedzionych przez ten rząd, ale to nie musi oznaczać, że sympatyzuję z największą partią opozycyjną. Nie sympatyzuję ani z Tuskiem, ani z Kaczyńskim.

- Ale jeszcze niedawno PO była Panu bliska?

- PO była mi bardzo bliska. Najbardziej z PO popierałem Pawła Grasia. Kilka lat temu ukazał się we “Wprost” artykuł o dzisiejszym rzeczniku rządu, gdzie w rubryce mistrzowie – w tym przypadku Grasia – padło moje nazwisko. Później Paweł Graś przysłał mi sms-a, że jest z tego dumny. Zachowałem sobie tego sms-a. Na pamiątkę.

- Dlaczego przestał Pan wspierać Platformę?

- Nie mogę wspierać rządu, który mnie oszukuje.

- W czym Pana oszukał rząd Tuska?

- Nie może być tak, że w wolnej Polsce zamiast wojska z prawdziwego zdarzenia do jakiego byłem przyzwyczajony w GROMIE jest armia piarowców, którzy podpowiadają rządowi jak ma okłamywać społeczeństwo.

- A opozycja przedstawia społeczeństwu prawdy objawione?

- Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.

- Czyli wojna polsko-polska jest na rękę i PiS i PO?

- Tak, ale nie mówi się w ogóle w Polsce prawdy na temat stanu państwa. Będę mówił na temat tych spraw, na których się znam. Z wojskowego punku widzenia mogę powiedzieć, że jesteśmy jedynym krajem, w którym w dwóch identycznych katastrofach samolotów wojskowych najpierw straciliśmy prawie całe dowództwo lotnictwa, a następnie całe dowództwo sił zbrojnych z ich zwierzchnikiem prezydentem RP na czele. Tylu polskich generałów ilu zginęło za rządu Donalda Tuska i kadencji Bogdana Klicha jako szefa MON, nie zginęło podczas II wojny światowej.

Po dwóch wielkich katastrofach lotniczych usłyszałem z ust Bogdana Klicha, że państwo polskie zdało egzamin, a procedury stosowane w wojsku są tak znakomite, że on się nimi podzieli z innymi resortami. Szef MON chwalił się po śmierci jednych z najlepszych generałów jakie miało całe NATO, a którzy zginęli w katastrofie CASY i Tu-154M, że ich zastępcy bardzo płynnie przejęli obowiązki.

———————–

2.

“Amerykanie mają wszystkie rozmowy. Oni znają prawdę”

29 lip 11, 21:05

•Jacek Nizinkiewicz Onet

Amerykanie maja klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się, dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji – powiedział w drugiej części rozmowy z Onet.pl gen. Sławomir Petelicki.

Z generałem Sławomirem Petelickim – organizatorem i dwukrotnym dowódca Jednostki Wojskowej GROM – rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

Jacek Nizinkiewicz: Jest Pan usatysfakcjonowany wyjaśnieniami wniosku polskiej komisji dotyczące przyczyn katastrofy Smoleńskiej?

Gen. Sławomir Petelicki: Nie spodziewałem się tego, że dzisiejsza prezentacja ministra Millera będzie kolejną kompromitacja tego rządu i to tego tak przerażającą.

- Co Pana przeraziło?

- Przerażające jest to, że nie było żadnych dążeń do poprawy bardzo złej i groźnej sytuacji i ukarania za to bardzo ważnych ludzi, tylko mieliśmy do czynienia z szukaniem kozłów ofiarnych możliwe najniżej i ochroną tzw. “swoich”.

- Ale jak to? Bogdan Klich podał się do dymisji? Jacy tzw. “swoi” są chronieni?

- O tym, że będzie poświęcony Bogdan Klich mówiłem panu wczoraj, czyli to nie jest nic nowego, ale nie spodziewałem się, że w taki dziecinny sposób minister Miller będzie chronił ministra Arabskiego i gen. Janickiego. Rozpoczęcie konferencji stwierdzeniem, że dysponentem samoloty była kancelaria prezydenta jest mówieniem nieprawdy. Wszyscy pamiętają jak minister Arabski odmawiał samolotu prezydentowi Kaczyńskiemu.

- Jakie ma Pan zastrzeżenia do konferencji komisji Millera?

- Minister Miller stwierdził, ze wśród komisji nie ma ludzi, którzy są sędziami w własnej sprawie, a jednocześnie stwierdzono brak odpowiedniego szkolenia w 36. pułku i to że system świetlny na lotnisku w Smoleńsku był niesprawny i niekompletny. A za to, żeby sprawdzić, czy miejsce do którego udaje się prezydent i najważniejsi generałowie odpowiada BOR, służba kontrwywiadu wojskowego i żandarmeria wojskowa. BOR nie podlega MON tylko ministrowi Millerowi. Zaś kontrolę w 36. pułku specjalnym przeprowadzał w 2008 r. siedzący w czasie prezentacji obok ministra Millera pułkownik. Czy to możliwe, żeby minister Miller nie znał opublikowanego w prasie pisma szefa BOR-u gen. Janickiego do śp. dowódcy wojsk lotniczych gen. Błasika, w którym Janicki wyraża pretensje o zbyt rygorystyczne przestrzeganie przepisów? Mogę się z panem założyć panie redaktorze, że gen. Janickiemu włos z głowy nie spadnie.

Premier przyjął rezygnację Klicha Szef MON: odchodzę, bo tak trzeba “Premierowi zabrakło odwagi i honoru” Rodziny ofiar: raport rozwiał wątpliwości “Skąd te kłamstwa” Według PiS to opracowanie Bezbłędna współpraca jest konieczna Ostatnie sekundy przed katastrofą Komisja wykonała loty specjalne 30 procent lamp było niesprawnych Komisja prowadziła badania w 17 obszarach MAK zapozna się z polskim raportem “Będą nas musieli obrażać jawnie”

- Dlaczego?

- Pozostawiam to dociekliwości dziennikarzy. Podpowiem tylko, że na to stanowisko rekomendował go Paweł Graś, który jest obecnie najsilniejszym członkiem rządu Donalda Tuska, co chociażby dobrze dzisiaj pokazała konferencja na której premier Tusk obiecał dziennikarzom nieograniczony dostęp do siebie i ilość pytań, a Graś dziennikarzom ten dostęp ograniczał.

Przeczytaj pełny raport komisji Jerzego Millera

- Jak Pan ocenia decyzję Bogdana Klicha, który podał się do dymisji?

- Wczoraj Panu mówiłem, że premier Tusk poświeci Bogdana Klicha i nie była to jego decyzja tylko premiera, ale obydwaj się dzisiaj mocno skompromitowali.

- Dlaczego?

- Bogdan Klich prezentując swoje wielkie dokonania w wojsku, a Tusk próbując wmówić dziennikarzom, że szef MON był bardzo dobrym ministrem i jest człowiekiem honoru. Najbardziej przykro zrobiło mi się gdy premier RP powiedział, że ci którzy go krytykują działają przeciwko państwu polskiemu. Tusk powiedział dzisiaj wprost: “państwo to ja”. Chciałabym przestrzec premiera, że pycha kroczy przed upadkiem, a z drugiej strony widząc jak się dzisiaj wił przed dziennikarzami zrobiło mi się go żal bo chyba nie będzie dzisiejszej nocy spał spokojnie.

Link
Link2 2
Link 3
Ciekawe wszędzie te samobójstwa pewnie wyjdzie na jaw, że miał problemy finansowe tak jak lepper a ogłupiały lud to kupi bo przecież mamy euro a swoją drogą ciekawe gdzie znajduje się dziura wlotowa po pocisku
  • 1

#18

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

swoją drogą ciekawe gdzie znajduje się dziura wlotowa po pocisku

Nie zdziw się jeśli się okaże że po tym jak się zastrzelił to sam sobie głowę obciął.

Użytkownik trele12 edytował ten post 17.06.2012 - 00:06

  • 1

#19

Creative12.
  • Postów: 94
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Siedzę za granicą i obserwuję co sie dzieje w moim kraju....i dalej nie rozumie dlaczego nikt nie wyjdzie na ulice?!! Obalić ten rząd! jedna wielka mafia komuniści je**ni! Gdyby ludzie sie szykowali na taka rewolucje to bez gadania rzucam tutaj prace i przylatuje do Polski wspierać rodaków.

A co do tego samobójstwa to oni myślą ze my w to uwierzymy, że Gen Petelicki popełnił samobójstwo? Tak jak ktoś napisał przedtem, że mordują nam prawdziwych patriotów a my nic z tym nie robimy! Nie o taką Polskę walczyli nasi dziadkowie!

Użytkownik Creative12 edytował ten post 16.06.2012 - 22:18

  • 7

#20

adam0.
  • Postów: 163
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Polecam wysłuchać wywiad z generałem Petelickim, który daje wiele do myślenia. Nie wierze, że to było samobójstwo.
http://www.radiownet...ostce-grom-u--2
  • 0

#21

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

zadroszczę mu, też chce to zrobić, cholera tylko jak. Coraz więcej ludzi to robi, to dobrze. Selekcja naturalna musi się stać.
  • -13

#22

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

coś tu śmierdzi i to bardzo. wątpię, że wiele ludzi zwróci na to uwagę, zwłaszcza przez ten szum z EURO... tak, idealny moment. kurczę... nieciekawie... za dużo tych "samobójstw".

ale przeciętny "kowalski" i tak się tym nie zainteresuje, weźmie kolejne piwo i będzie klnął pod nosem, że mecz przegraliśmy.

ciemnota naszego narodu i to, co robi rząd bardzo mnie dobija.
  • 3

#23

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Często z wiekiem u ludzi pogarsza się kondycja psychiczna. Wystarczyło że Gen. miał problemy z snem. Przyjmował leki psychotropowe a te mogą spowodować myśli samobójcze.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 18.06.2012 - 01:57

  • -14

#24 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

zadroszczę mu, też chce to zrobić, cholera tylko jak. Coraz więcej ludzi to robi, to dobrze. Selekcja naturalna musi się stać.

Hahah, nie wierzę, sam chcesz się dać złapać Darwinowi??? :D
  • 0

#25

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciesze się że miał tyle odwagi aby usunąc się tak jak zgniłe jabłko odrywa sie od jabłoni.


Czytaj uważnie - z ranami postrzałowymi a nie z jedną raną postrzałową. Wojskowy z GROMu nie umiał by się pozbawić życia jednym strzałem? ;p
  • 1

#26

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proponuje chwilę powstrzymać się od komentarzy dotyczących samobójstwa bo coś mi się widzi, że to nasze ukochane media jak zawsze doczepiły się jednej z opcji..., a o innych wolą nie pisać.

Sam fakt kilku ran raczej wyklucza samobójstwo u faceta, który wie jak strzelać...


  • 0

#27

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chce robić offtopa, ale przy okazji seryjnego samobójcy polecam wszystkim obejrzeć









Resztę można sobie znaleźć na yt, wrzuciłem najistotniejsze części.

Obejrzeć i nie gadać głupot o samobójstwach.
  • 1



#28

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pytanie tylko, czy to "nasi", czy też służby wschodniego sąsiada. Cuchnie na kilometr, na szczęście jak patrzę to nawet na lemingowskich portalach większość nie wierzy. Oczywiście wiadoma gazeta już zmieniła rany na ranę... Masz wątpliwości co do Smoleńska i śmiesz je wyrażać? Spodziewaj się wizyty seryjnego samobójcy.

Użytkownik katabas edytował ten post 16.06.2012 - 23:56

  • 1

#29

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wróciłem z meczu, włączyłem onet i mnie zatkało. Nigdy nie uwierzę, że Generał popełnił samobujstwo. Dobrze, że nie zabiło go jego dziecko albo nie zginął w katastrofie lotniczej...

Petelicki nie był zwykłym generałem. Był twórcą GROM i Prezesem Fundacji Byłych Żołnierzy GROM. To nie są zwykli ludzie, a teraz ich ktoś wkurzył.. Mam nadzieje, że kosa wreszcie trafiła na.. GROM.
  • 1

#30

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sprawa jest dziwna. Ogólnie Petelicki był człowiekiem, który baaardzo dużo wiedział. Miał świetne kontakty z oficerami amerykańskimi, a Amerykanie wydali ogromne pieniądze na szkolenie go. Dla NATO to był naprawdę ktoś.

Polecam wywiad z Petelickim w TV Trwam, jest na YouTube. Obnaża całą ekipę D. Tuska, a przede wszystkim ministra bezpieczeństwa narodowego. Mam nadzieję, że ten wywiad nie zniknie.

Dzisiaj czytałem, że Petelicki był kibicem piłki nożnej. I znowu pomyślałem sobie - dziwne. W końcu zabił się tuż przed najważniejszym meczem tych mistrzostw. Jego śmierć w tym dniu nie sprawiła jednak, że o EURO mówi się mniej. Mówi się tyle samo, tyle że samej śmierci poświęca się niewiele czasu. A więc było tak, że poszedł do garażu i strzelił sobie kilka razy w głowę? W dniu ogólnej euforii i zadowolenia, aby nikt o tym nie mówił? Wydaje mi się, że jeśli już chciał się zabić - to dlatego żeby ludzie o tym mówili. Jednak zaczekałby do końca mistrzostw. Do czasu, kiedy sensacją w TVN 24 jest to, że Doda założyła zielony pulower zamiast granatowego. Wtedy skupiłby uwagę mediów na tydzień...

Czyli załóżmy, że chciał umrzeć bez skandalu i wybrał tę właśnie porę. Może ktoś mu groził i nie chciał ryzykować bezpieczeństwa swojej rodziny? Może po prostu dowiedział się, że jest śmiertelnie chory i zostało mu kilka tygodni życia? W jednym z jego ostatnich wywiadów dla TVP nie wygląda najlepiej. Ma zachrypły głos,brzmi zupełnie jak nie jego. Brak w nim siły. Może rzeczywiście Petelicki był chory?

A jednak mógł dowiedzieć się, że planują go np: aresztować. Może ekipa rządząca nie chciała już dalej znosić jego niezwykle celnych razów, i po prostu chcieli zamknąć mu usta, zamykając go w więzieniu. A on się zabił, bo wiedział, co go może tam czekać.

Chyba nigdy się nie dowiemy.
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych