Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy dowódca GROM-u Sławomir Petelicki nie żyje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#61

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po to, żeby na spokojnie móc przyłożyć broń do skroni pod takim kątem, aby nie wzbudzało to podejrzeń ;) takie jest moje zdanie.

Przy sekcji zwłok bierze się też pod uwagę kąt padania strzału - czy dana osoba mogła zrobić to sama. Bo wiadomo że jeśli strzeli mu prosto w czoło pod kątem 90 stopni, do tego nie będzie oparzeń powstałych w wyniku strzału z bliskiej odległości, to się lekarz zorientuje.

Jeśli generał miał podejrzenie, że ktoś chce upozorować jego samobójstwo, to na pewno nie dałby się tak postrzelić. Ja na jego miejscu zrobiłbym wszystko, żeby to wyglądało na zabójstwo.

Użytkownik ptaq edytował ten post 17.06.2012 - 14:37

  • 0

#62

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ok. Czyli wracamy do pytania nr. jeden: poproszę o truciznę, która:
- rozpada się bez śladu w ciągu mniej niż 48h
- nie pozostawia śladów
- dodatkowo może:
.. - działać po pewnym czasie (przecież jakoś zszedł do garażu)
.. - działać prawie od razu (inaczej dałaby szanse ucieczki lub obrony)
...
i tak dalej. Nie jest moim zamiarem wdawanie się w polemikę, bo najnormalniej w świecie moja wiedza w tym temacie jest oparta na żądnych sensacyjnych newsów dziennikarzy. Jedyne z czym nie mogę się zgodzić to jest próba wysnuwania daleko idących wniosków serwowanych przez jednego z użytkowników bez zachowania chociażby minimalnego zastanowienia się przed ich serwowaniem.
  • 0

#63

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Rozumiem Ironmacko ;)

a przykładem takiego związku niech będzie ketamina;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ketamina

okres półtrwania - 2.5 - 3h (według wiki)
dawka anestetyczna 1-2 mg/kg masy ciała

czyli powiedzmy że generał ważył 90 kg, otrzymał około 180 mg związku

Po 3h związku pozostanie 90mg, po 6h - 45 mg, po 9 - 22.5mg, po 12 - 12.25mg, po 15 - 6.125, po 18 - ok. 3, po 21 tylko 1.5, po 24 0,75mg. Po 48 godzinach raczej tego nie wykryjesz.

Nie pytajcie mnie tylko teraz błagam jak podano mu tę ketaminę. :)


EDYTA:

Znalazłem nawet coś lepszego - kwas hydroksymasłowy - wystarczy powyżej 4g substancji do wywołania amnezji i utraty świadomości. Okres półtrwania - 60 minut.

http://pl.wikipedia....ydroksybutanowy

To znalazłem w 15 minut. Pomyślcie co mógł znaleźć zabójca gdy wszystko planował.

Użytkownik ptaq edytował ten post 17.06.2012 - 15:08

  • 5

#64

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ptaq ja wiem o co mu chodziło... ja tylko proszę o podanie tych substancji. Najlepiej z opisem jak robią dziurę w głowie identyczną z dziurą od pocisku...
Edit: ...bo jeśli nie znajdzie takich substancji to niech wytłumaczy po jaką cholerę ktoś truje jakąś osobę, żeby potem jej strzelić w głowę...

Kilka tysiecy razy to wyolbrzymienie. Trik polega na jednym slowie. Kilka tysiecy procent to juz nie jest wyolbrzymienie. To prawda.

Teraz co do badan toksykologicznych.. Jak sprawic by 65 letni komandos sie sam zastrzelil? Jesli sprobuje sie go zmusic to dojdzie do walki, beda siniaki na ciele a tego chcemy uniknac. Mozna go Nacpac potem wsadzic mu pistolet do reki, przylozyc do glowy i pomoc jego palcu pociagnac za spust by slady prochu pozostaly na palcach ofiery. Podobnie jak sprawic aby gruby Lepper sie powiesil? Tak samo tylko wtedy cos poszlo nie tak. Luzne miesnie spowodowaly ze u ciezkiego chlopa kregoslup sie nei zlamal... Jesli sie nie zlamal to dlaczego sie nie wiercil? Gdyby sie wiercil to slady pozostaly by na szyi jak petla by sie dociskala.

Logika nie boli..

Użytkownik Striker edytował ten post 17.06.2012 - 15:34

  • 0

#65

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś nam od jakiegoś czasu robi drugi Katyń...
  • 0



#66

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://www.youtube.com/watch?v=FVWrhTYIvSA

I jeszcze komentarz na YouTube: "Kolejny atak seryjnego samobójcy..." - bircov
  • 1

#67

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie jest jest jakieś potwierdzenie kilku strzałów w głowę?
  • 0



#68

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie jest jest jakieś potwierdzenie kilku strzałów w głowę?


Wygląda na to, że jest to taka "prawda", która niedługo zacznie żyć własnym życiem.
  • 0

#69

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Gdzie jest jest jakieś potwierdzenie kilku strzałów w głowę?


Wygląda na to, że jest to taka "prawda", która niedługo zacznie żyć własnym życiem.

Pierwsze relacje mówiły o ranach postrzałowych, z tego to już niedaleko do kilku strzałów...
  • 0

#70

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Gdzie jest jest jakieś potwierdzenie kilku strzałów w głowę?


Wygląda na to, że jest to taka "prawda", która niedługo zacznie żyć własnym życiem.

Pierwsze relacje mówiły o ranach postrzałowych, z tego to już niedaleko do kilku strzałów...



Bardzo dużo teorii spiskowych ma swój początek u dziennikarza, który napisał jakieś cudo.
  • 0

#71

Smiler.
  • Postów: 148
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A może o to właśnie chodzi, hm? Żebyśmy siedzieli na forach i rozmyślali na temat tego czy to były "strzały" czy "strzał", a nie zastanawiali się nad tym KTO I DLACZEGO?!
  • 1

#72

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zakładanie z góry że to ustawiona sprawa w niczym nie pomoże. Ludzie u szczytu władzy mogą szybko spaść. Są o wiele bardziej narażeni na wyczerpanie psychiczne, naciski i depresje. W końcu kto zaszedł wysoko, może bardzo boleśnie się poobijać.

Oczywiście nie można wykluczać żadnej możliwości - tego wymaga obiektywność.
  • 0



#73 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

"...Z wstępnych ustaleń - na podstawie m.in. oględzin zwłok - wynika, że Petelicki zginął z powodu rany postrzałowej głowy. - Śmierć mogła nastąpić po godzinie 16; policja została poinformowana o znalezieniu ciała ok. godziny 18 - zaznaczyła prokurator.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że gen. Sławomir Petelicki popełnił samobójstwo wkładając sobie pistolet do ust. Kula wyszła w okolicach skroni. Jego ciało znalazła żona w sobotę przy samochodzie w podziemnym garażu, apartamentowca na Mokotowie, gdzie mieszkali. Obok zwłok leżał pistolet. Kobietę zaniepokoiło, że mąż w pewnym momencie wyszedł z mieszkania i powiedział, że idzie do garażu. Po jakimś czasie żona zjechała windą do podziemi i tam znalazła męża w kałuży krwi.

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Dzięki nim będzie można bezsprzecznie odtworzyć okoliczności śmierci generała. Wstępne oględziny miejsca tragedii wykluczyły, że mogło to być zabójstwo. Warszawscy śledczy nie wykluczają i tej wersji, a także innych zawierających także ewentualne nakłonienie twórcy GROM do popełnienia samobójstwa..."

http://wiadomosci.on...3201,temat.html
  • 0

#74

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ok. Czyli wracamy do pytania nr. jeden: poproszę o truciznę, która:
- rozpada się bez śladu w ciągu mniej niż 48h
- nie pozostawia śladów
- dodatkowo może:
.. - działać po pewnym czasie (przecież jakoś zszedł do garażu)
.. - działać prawie od razu (inaczej dałaby szanse ucieczki lub obrony)
...
i tak dalej. Nie jest moim zamiarem wdawanie się w polemikę, bo najnormalniej w świecie moja wiedza w tym temacie jest oparta na żądnych sensacyjnych newsów dziennikarzy. Jedyne z czym nie mogę się zgodzić to jest próba wysnuwania daleko idących wniosków serwowanych przez jednego z użytkowników bez zachowania chociażby minimalnego zastanowienia się przed ich serwowaniem.


wszytskie te warunki spełniają tzw. pigułki gwałtu

dodatkowo są bez smaku więc ofiara się nie zorientuje gdy zostaną dodane do napoju
  • 0

#75

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wszytskie te warunki spełniają tzw. pigułki gwałtu

dodatkowo są bez smaku więc ofiara się nie zorientuje gdy zostaną dodane do napoju


W pigułkach gwałtu używane są substancje podane wyżej przeze mnie. Myślisz że jak je znalazłem? :) Wpisz w wikipedii "pigułka gwałtu", wyskoczy Ci lista zw. chemicznych najczęściej w nich używanych. Potem znajdź te o najmniejszym czasie półtrwania i voila :)

Użytkownik ptaq edytował ten post 17.06.2012 - 19:19

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych