Skocz do zawartości


Zdjęcie

Naprawa Rzeczpospolitej Polskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#181

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Avenarius "Nie tęczowa, nie czerwona tylko Polska narodowa" ;) Brak liberalizmu nie oznacza od razu socjalizmu. Przeczytaj jeszcze raz pierwszy fragment który wstawiłem w poprzednim poście.



Nie oznacza już socjalizmu ale oznacza "planizm" i etatyzm/statyzm które to mamy dzisiaj i wszyscy widzimy do czego doprowadzają.


Mylo cichutko już bądź bo nikt się nie przejmuje tym co piszesz.
  • 1

#182

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano



Co tu naprawiać? Zobaczcie ten film.. Zniszczyli ludzi swoją niekompetencją i łapówkarstwem. Najgorsze, że to nie tylko w przypadku tego odcinka A2 tylko to samo w sprawie stadionów i innych dróg.

Użytkownik Striker edytował ten post 18.05.2012 - 18:25

  • 0

#183

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można się było domyśleć że te zamówienia rządowe dla nieustawionych firm to


Użytkownik Avenarius edytował ten post 18.05.2012 - 19:28

  • 0

#184

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kelt@

Tak właśnie uważam. Ludzi którzy uważają że znają jedyną prawdę i chcą ją rozsiewać jako rozwiązanie problemów tego świata uważam za fanatyków.

Nie ma jednej prawdy. Nacjonalizm jest tak samo zły jak komunizm, bo jest skrajny. To że czujesz się dobrze z ukierunkowanym identyfikowaniem się w narodzie - fajnie, ale to nie jest jedyna słuszna droga i nie możesz sądzić że wszystkim będzie lepiej w takim świecie.

Świat bez kompromisów to świat nie do życia.
  • 0



#185

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co to jest prawdziwość i czym się sygnalizuje. ;)

Może chodzi o jedną linie partii? Klapki na oczach i zero kompromisu? To nie jest prawdziwość, to jest fanatyzm.


Prawdziwość to konsekwencja we własnych poglądach, twardy kręgosłup moralny i postępowanie zgodnie z zasadami, którym się hołduje. Nie ma tu krzty fanatyzmu. Przeciwieństwem prawdziwości jest polityka wizerunkowa uskuteczniania przez miłującego.
  • 7



#186

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawienie takich truizmów nie jest potrzebne. Raczej oczekiwałem czegoś konstruktywnego i od siebie.
Uważasz posiadanie kręgosłupa za ważniejsze od tego w jakim kierunku jest skierowany i jak bardzo jest skrajny? ;)

Narodowcy i komuniści jadą na podobnym wózku - walczą ze sobą z powodu swego podobieństwa.
Tak jak III Rzesza walczyła z ZSRR, tak i teraz ładują się po kaskach kiedy mogą.

Nie uważam żeby którakolwiek z tych dróg była dobra dla naprawy rzeczypospolitej. Zwłaszcza że Ty Mefistofelesie jesteś liberałem i jak sądzę nie zgadzasz się z Keltem w tej kwestii.
  • 0



#187

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawienie takich truizmów nie jest potrzebne. Raczej oczekiwałem czegoś konstruktywnego i od siebie./


Pytałeś czym jest prawdziwość i czym się objawia, więc Ci odpowiedziałem, o co Tobie znowu chodzi człowieku?

Uważasz posiadanie kręgosłupa za ważniejsze od tego w jakim kierunku jest skierowany i jak bardzo jest skrajny? ;)


Nie, nie uważam, toteż nigdzie tego nie napisałem.

Narodowcy i komuniści jadą na podobnym wózku - walczą ze sobą z powodu swego podobieństwa.
Tak jak III Rzesza walczyła z ZSRR, tak i teraz ładują się po kaskach kiedy mogą.


Narodowcy i komuniści to ludzie o zupełnie innych poglądach, innej doktrynie, innym postrzeganiu wolności. Twoja teoria zupełnie mnie nie przekonuje, a na skutek wydatnych różnic w obu tych grupach po prostu sama się degraduje.

Nie uważam żeby którakolwiek z tych dróg była dobra dla naprawy rzeczypospolitej. Zwłaszcza że Ty Mefistofelesie jesteś liberałem i jak sądzę nie zgadzasz się z Keltem w tej kwestii.


Szanuję narodowców bo to prawdziwi patrioci i w razie jakiegoś bajzlu oni pierwsi będą jej bronić. Totalnie Volne Nasze media solidnie pracowały by ukazać tę frakcję jako kiboli i wandali. Co ma kwestia światopoglądowa do liberalizmu ekonomicznego?
  • 1



#188

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Narodowcy i komuniści jadą na podobnym wózku

Serio? Dla mnie narodowcy to byli ludzie że tak ujmę z " przerośniętym patryjotyzmem" :D
A komuniści? Każdy wie :P
  • 0

#189

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytałeś czym jest prawdziwość i czym się objawia, więc Ci odpowiedziałem, o co Tobie znowu chodzi człowieku?


Bo nie pytałem się Ciebie, a adwokatem nie jesteś. ;)

Nie, nie uważam, toteż nigdzie tego nie napisałem.


A możesz łaskawie wyrazić swoje zdanie na ten temat? Zadałem pytanie, a Ty odpowiedziałeś swoim zwyczajowym wyminięciem.

Narodowcy i komuniści to ludzie o zupełnie innych poglądach, innej doktrynie, innym postrzeganiu wolności. Twoja teoria zupełnie mnie nie przekonuje, a na skutek wydatnych różnic w obu tych grupach po prostu sama się degraduje.


Mają podobny poziom wolności, tylko mają nieco różne jej spektrum. Czerwoni dają swobodę w zakresie obyczajowości, trzymają ciasno w kwestii gospodarczej. Narodowcy mają bardzo ograniczone spektrum wolności obyczajów, do tego gospodarczo też nie są zbyt wolnościowi - taki chrześcijański korporacjonizm.

Szanuję narodowców bo to prawdziwi patrioci i w razie jakiegoś bajzlu oni pierwsi będą jej bronić. Totalnie Volne Nasze media solidnie pracowały by ukazać tę frakcję jako kiboli i wandali. Co ma kwestia światopoglądowa do liberalizmu ekonomicznego?


Argument że narodowcy pierwsi by się rzucali do obrony, a inni nie jest bez sensu. W ZSRR komuniści nie rzucali się do obrony kraju przez nazistami?
Narodowcy, komuniści, faszyści, demokraci - wszyscy broniliby swojego miejsca gdyby przyszła pora. Narodowcy niestety czasem robią to zanim ktoś nas zaatakuje. : )

trele12@

A komuniści? Każdy wie


No właśnie. Jacy są? I czemu gorsi od narodowców.
  • 0



#190

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo nie pytałem się Ciebie, a adwokatem nie jesteś. ;)


Naprawdę zabawny z Ciebie człowiek :) Najpierw sugerujesz nonsens nie wiadomo czemu przyrównując prawdziwość do fanatyzmu. Gdy tłumaczę czym ona jest stwierdzasz, że jest to truizm :) Poczytaj czasem swoje posty.


Nie, nie uważam, toteż nigdzie tego nie napisałem.


A możesz łaskawie wyrazić swoje zdanie na ten temat? Zadałem pytanie, a Ty odpowiedziałeś swoim zwyczajowym wyminięciem.


Boki zrywać:) Zadałeś pytanie:

Uważasz posiadanie kręgosłupa za ważniejsze od tego w jakim kierunku jest skierowany i jak bardzo jest skrajny? ;)


na co ja odpowiedziałem:

Nie, nie uważam, toteż nigdzie tego nie napisałem.


odpowiedziałem na wprost na zadane przez Ciebie pytanie a Ty widzisz w tym wyminięcie:) Nie no przepraszam modów za to stwierdzenie, ale ręce opadają..


Mają podobny poziom wolności, tylko mają nieco różne jej spektrum. Czerwoni dają swobodę w zakresie obyczajowości, trzymają ciasno w kwestii gospodarczej. Narodowcy mają bardzo ograniczone spektrum wolności obyczajów, do tego gospodarczo też nie są zbyt wolnościowi - taki chrześcijański korporacjonizm.


Mają absolutnie różny poziom wolności i spektrum niewiele ma tu do rzeczy. Po pierwsze komunizm wywodzi się z socjalizmu, po drugie komuniści postulują państwo egalitarne, gdzie państwowość z czasem zanika wraz z podziałami klasowymi. Celem komunizmu jest budowa społeczeństwa bezklasowego i bezpaństwowego. W przypadku narodowców najważniejszym dobrem jest dobro narodu jako wspólnoty etnicznej. W komunizmie człowiek jest na tyle wolny na ile silna jest jego pozycja w komunie. Nie należąc do określonej grupy nie wybije się nigdzie, nigdzie nie wyjedzie, będzie gnębiony i poniżany.


Argument że narodowcy pierwsi by się rzucali do obrony, a inni nie jest bez sensu. W ZSRR komuniści nie rzucali się do obrony kraju przez nazistami?
Narodowcy, komuniści, faszyści, demokraci - wszyscy broniliby swojego miejsca gdyby przyszła pora.


Demokraci?:) Demokraci zanim by to przegłosowali byłoby już po zawodach. Gdyby miał nastąpić w przyszłości rozbiór Polski komuniści mieliby to w pompie, bo dla nich podmiotowość państwowa jest bez znaczenia, faszyści kosiliby równo inne grupy etniczne i wyznaniowe.

Narodowcy niestety czasem robią to zanim ktoś nas zaatakuje. : )


niestety naooglądałeś się za dużo TVN-u, chodzi Ci o chuliganów a nie narodowców. Prawdziwi narodowcy szli w marszu z flagami wraz z rodzinami. Chuligani znajdują się w każdych grupach tak lewicowych jak i prawicowych, co absolutnie nie uprawnia do tego, aby ten wycinek świadczył o prawdziwym obliczu danej frakcji.



P.s. Zamiast pisać na mnie raporty jak oszalały dorzuć nieco merytoryki do swoich postów.
  • 4



#191

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W komunizmie człowiek jest na tyle wolny na ile silna jest jego pozycja w komunie. Nie należąc do określonej grupy nie wybije się nigdzie, nigdzie nie wyjedzie, będzie gnębiony i poniżany.


Natomiast w nacjonalizmie jeśli nie mieszkasz w swoim kraju też znaczysz tyle co nic. Czym się to różni? Tylko definicją. Tu i tu musisz spełnić z góry założone warunki by być szanowanym - czyli musisz być z "partią".

Demokraci? Demokraci zanim by to przegłosowali byłoby już po zawodach.


USA sobie jakoś radziło przez te wszystkie lata, Anglia również. Wręcz wygrali ze wszystkimi totalitarnymi ustrojami - z narodową III Rzeszą i komunistycznym ZSRR. Czy to nie dowodzi ich wyższości?

niestety naooglądałeś się za dużo TVN-u, chodzi Ci o chuliganów a nie narodowców. Prawdziwi narodowcy szli w marszu z flagami wraz z rodzinami. Chuligani znajdują się w każdych grupach tak lewicowych jak i prawicowych, co absolutnie nie uprawnia do tego, aby ten wycinek świadczył o prawdziwym obliczu danej frakcji.


Gdzieś napisałem że oglądam telewizje? ;)
Narodowcy mają w statucie zbyt wybujałą prewencje przed "zanieczyszczeniem" z zewnątrz.

P.s. Zamiast pisać na mnie raporty jak oszalały dorzuć nieco merytoryki do swoich postów.


Twoje posty w tym temacie nie są zaroportowane, nie wiem o czym mówisz. :P
  • 0



#192

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@mefistofeles

Mają absolutnie różny poziom wolności i spektrum niewiele ma tu do rzeczy. Po pierwsze komunizm wywodzi się z socjalizmu, po drugie komuniści postulują państwo egalitarne, gdzie państwowość z czasem zanika wraz z podziałami klasowymi. Celem komunizmu jest budowa społeczeństwa bezklasowego i bezpaństwowego. W przypadku narodowców najważniejszym dobrem jest dobro narodu jako wspólnoty etnicznej. W komunizmie człowiek jest na tyle wolny na ile silna jest jego pozycja w komunie. Nie należąc do określonej grupy nie wybije się nigdzie, nigdzie nie wyjedzie, będzie gnębiony i poniżany.


Może to dziwne, ale akurat w tym przypadku uważam, ze mylo ma rację. Tak jak już wspominałem wcześniej i jedna i druga wizja świata jest z natury kolektywistyczna - traktuje jednostkę jako część sztucznego tworu zwanego społeczeństwem - co z miejsca klasyfikuje jako ideę niebezpieczną. I o ile bardzo podobają mi się ich postulaty dotyczące kwestii społecznych (szczególnie ONR bo NOP jest zbyt chr-jański) to ich podejście do gospodarki jest mi wyjątkowo nie na rękę. Zdecydowanie wolę wydanie w stylu Pinocheta niż Franco.
  • 0



#193

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abstrachując od treści głoszonych przez ruchy komunistyczne i nacjonalistyczne, jedne i drugie łaczy podobieństwo na znacznie głębszym gruncie. Zarówno jedne jak i drugie oferują proste niczym konstrukcja cepa, pełne rewolucyjnego rozmachu rozwiązania wszelkich problemów trapiących państwo i obywatela. Mimo iż treściowo są zasadniczo różne, to w swej formie bardzo podobne, charakteryzując się agresywną retoryką, pełną sloganów i ogolników. Koncepcje te są szczególnie atrakcyjne dla odbiorcy prymitywnego i ograniczonego intelektualnie, który ze względu na własną miernotę, odczuwa palącą potrzebe utożsamienia się z grupą, która wypełni jego egzystencję senem i treścią. Odbiorcy takiemu rzecz jasna obce są postulaty indywidualizmu i wolności, chołubione przez liberalizm, gdyż egzystencja poza grupą dostarczającą wzorców myślenia i zachowania jest dla niego niewyobrażalna. W zasadzie aktywiście obu rodzajów ruchów, podobni są do grup pseudokibiców, rózniąc się od tych ostatnich tylko większą finezją intelektualną mechanizmu konstytuującego ich społeczność. Tak więc ujmując rzecz w skrócie, podłożem zaciętej nienawiści obu ideologii nie są podobnieństwa (ani nawet róznice) programowe, ale fakt skierwania na tę samą grupę docelową odbiorców.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 19.05.2012 - 14:59

  • 0

#194

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

USA sobie jakoś radziło przez te wszystkie lata, Anglia również. Wręcz wygrali ze wszystkimi totalitarnymi ustrojami - z narodową III Rzeszą i komunistycznym ZSRR. Czy to nie dowodzi ich wyższości?

Nie. USA nigdy nie graniczyło z krajem który mu wypowiedział wojnę, WLK. Bryt, również. USA ma ocean, Brytania Kanał La Manche. Nas dzielą rzeki. Anglia nie wygrała wojny dzięki żołnierzom, tylko dzięki kanałowi.
  • 0

#195

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Społeczeństwo nie jest tworem sztucznym ludzie trzymają się razem od zawsze i jest to naturalne dla naszego gatunku.

"Mimo iż treściowo są zasadniczo różne, to w swej formie bardzo podobne, charakteryzując się agresywną retoryką, pełną sloganów i ogolników. Koncepcje te są szczególnie atrakcyjne dla odbiorcy prymitywnego i ograniczonego intelektualnie, który ze względu na własną miernotę, odczuwa palącą potrzebe utożsamienia się z grupą, która wypełni jego egzystencję senem i treścią."

Okey, leczenia kompleksów ciąg dalszy :D Napisz jeszcze że narodowcy wywodzą się z patologicznych rodzin i że grupa daje nam poczucie bezpieczeństwa i że przez swoje poglądy chcemy być zauważeni przez rodziców :lol Wydaje mi się że nie znasz osobiście żadnego nacjonalisty bo wypisujesz tu głupoty wyssane z palca.

"Odbiorcy takiemu rzecz jasna obce są postulaty indywidualizmu i wolności, chołubione przez liberalizm, gdyż egzystencja poza grupą dostarczającą wzorców myślenia i zachowania jest dla niego niewyobrażalna."


Jacy wy jesteście wspaniali achhhhh... :D

Wiesz szczerze szanuje liberałów ale tylko tych inteligentnych bez przerośniętego ego.

Wejdź sobie na jakieś forum narodowe w dział dyskusyjny o historii/gospodarce/polityce i powtórz że jesteśmy prymitywni i ograniczeni intelektualnie - powodzenia :)

Ogólnie całą twoją wypowiedź Avenarius mogę łatwo skrócić, po co użyłeś aż tylu słów? Trzeba było napisać prosto - "Komuniści i nacjonaliści są podobni. Narodowcy to debile i nie potrafią myśleć. Liberałowie są wspaniali!"

Pozdrawiam
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych