Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legalizacja narkotyków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#76

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

madrzy rodzice ucza dziecko do czego sluzy noz o ktorym wspominasz oraz poslugiwania sie nim. A i tak czesto bywa on.uzywany wbrew temu czemu ma sluzyc, zamiast ulatwiac zycie odbierajac je. Zadziwiajaco krotkowzroczna nieodpowiedzialnosc wreczajaca ten noz kazdemu kto ma chec siegnac po niego, bez pewnosci ze posluzy sie nim wlasciwie.

No widzisz, nauczą dziecko posługiwania się nożem, ale już zabraknie im czasu, chęci, lub pomysłu na tzw. edukację narkotykową. Powiedzą tylko że narkotyki to zło, wywołując efekt zakazanego owocu. Jednocześnie powiedzą że papierosy to też zło, równocześnie zaciągając się dymkiem. A potem są zdziwieni że ich dziecko też zażywa narkotyki.
Ja zamierzam dobrze zadbać o edukację swojego dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o narkotyki. Jeśli mój syn wróciłby kiedyś upalony do domu, na pewno się nie zdenerwowałbym się tym, tylko jeszcze raz z nim porozmawiał i upewnił się, że ma on w swoim życiu określone cele i priorytety. Najważniejsze żeby dzieciak miał jakąś pasję i oparcie w rodzicach. Jak się nie miało czasu i zatrudniło telewizor do wychowywania, to teraz nie ma się co dziwić że dzieciaki robią sobie krzywdę.

Tak odnośnie tematu to przypomniało mi się, że kiedyś zauważyłem ciekawą zależność, u znajomych w liceum, a nawet nie tyle ja co moja dziewczyna. Ci z nich, którzy palili więcej zioła, rzadziej melanżowali po klubach, przez co może się wydawać że ucierpiało ich życie towarzyskie, jednak to nie prawda, po prostu bawili się w inny, trochę spokojniejszy sposób, woleli np. zrobić grilla czy ognisko zamiast lecieć na imprezkę. Ciekawostką jest to że opuszczali oni więcej lekcji, ale za to byli bardziej lubiani poza własnym gronem (także przez nauczycieli), utrzymywali wyraźnie dłuższe związki i w przeciwieństwie do "melanżowiczów" nie ładowali się jeden po drugim w koks i mefedron :)
To taka krótka i całkiem świeża retrospekcja, odnośnie zachowań młodzieży.
Edit: Skoro już piszę o młodych to muszę podsumować.
Ogólnie ciągnie ich do tych narkotyków jak muchy do gówna, nie wiem czym to jest spowodowane, ale legalizacja nie ma tu nic do rzeczy. Pamiętam że przez jakiś czas była taka moda, że idioci pili jakiś dziwny płyn rodem z warsztatu samochodowego, do czasu aż jedną dziewczynę zabrała karetka ze szkoły. Mało co nie zeszła. Może już lepiej pozwolić im palić to zioło? najwyżej zgłupieją do reszty, ale przynajmniej się nie pozabijają.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 23.04.2013 - 23:35

  • 1

#77 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

no i widze optymiste ktory zamierza. Czesto zamierzenia rozmijaja sie z rzeczywistoscia. Zasadniczo nic nie jest zle, zlym staje sie nieodpowiednio, nieumiejetnie lub niepotrzebnie uzyte. A Ty nie mozesz zagwarantowac ze po pierwsze- ktos uzyje tych srodkow bez dalszych konsekwencji i uzaleznienia sie. Po drugie- mniej wiecej tak jak w dyskusji o wulgaryzmach- dopuszczajac do uzycia miekkie, nie otworzy sie drzwi twardym. A dopoki nie ma tej gwarancji- lepiej skoncentrowac wysilki na tym jak uwalniac ludzi z uzaleznien niz umozliwiac ich szerzenie.
I zasadnicza sprawa- powiedz mi, po co ludzie zazywaja srodki ktore zaburzaja swiadomosc? Krotko, w kilku zasadniczych punktach?
  • 0

#78

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja u siebie w pracy widze arcy ciekawe zjawisko palaczy marihuany. Mają bardzo kiepską pamieć, wręcz ułomną. Nie potrafią powtórzyć ciągu 6 cyfr, po sekundzie zapominają juz jaka była 2 czy 3 cyfra. Nie kojarzą faktów, nie potrafią ich łączyć, albo robią to bardzo powoli. Taka ot ciekawostka z zycia wzięta, a nie żadne prawdy mowione na jutubie.
  • 0

#79

Cannabinol.
  • Postów: 360
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I zasadnicza sprawa- powiedz mi, po co ludzie zazywaja srodki ktore zaburzaja swiadomosc? Krotko, w kilku zasadniczych punktach?

Sama nie raz w życiu zażywałaś te środki (alkohol) więc sama powinnaś sobie odpowiedzieć na to pytanie.
@Tromasz
Powiedz im żeby nie jarali tyle w robocie :P
Masz rację, że palenie marihuany źle wpływa na pamięć, jednak tylko wtedy gdy ktoś pali codziennie przez dłuższy czas, i nawet wtedy jest to jak najbardziej odwracalne, jeśli oczywiście zrobi sobie przerwę. Nie jest tajemnicą że codzienne palenie gandzi obciąża umysł i każdy kto pali jest tego świadomy. Co do kojarzenia i łączenia faktów to się nie zgodzę, Twoi znajomi muszą być po prostu tępi z natury :) Poza tym to wciąż nie jest powód do tego żeby ich zamykać.

Użytkownik Cannabinol edytował ten post 24.04.2013 - 14:23

  • 0

#80

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie będę się bawił w argumenty. Żaden skurczysyn z urzędu nie ma prawda decydować o tym co pełnoletni człowiek zrobi ze swoim ciałem. Wyznaję zasadę, że wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych