Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak śladów opon pojazdu księżycowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale do rzeczy, naprawde jestem ciekawy jak NASA tłumaczy to zjawisko... Może pył się wzbił w górę, a potem opadł zakrywając ślady... :P


Ale idąc tym tokiem rozumowania, to czy zabrakło owego pyłu, aby pokryć jakże wyrażne ślady butów?
  • 0



#17

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy ja pisałem na serio? :P Oj... wygłupiam się, bo wiem że NASA jakąć głupote strzeli tylko po to by zyskać troche czasu...
  • 0



#18

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no, dobre zdjęcie, heh.
Może kosmonauci byli na tyle dobrymi telekinetykami że siłą woli tak to ustawili :lol :
Wogóle ten piach śmiesznie wygląda, jak usypana parucentymetrowa warstwa ;)
  • 0

#19

wojtas.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziwi mnie to, że nie tylko na tym ale na wiekszości zdjęć gdzie jest łazik tych śladów nie ma czyżby amerykanie byli aż tak tępi żeby pominąć tak oczywisty szczegół? na zdjęciach z łunochodu widać slady ciągnące się z daleka - a tu nic??
  • 0

#20 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

moze zaparkowali go znaczeni wczesniej? pyl zakryl slady opon a po jakims czasie ktos chcial juz wsiasc do pojazdu i sie rozmyslib stwierdzajac ze zrobi jeszcze zdjecie? slady moga byc swierze a nie widadomo jak dlugo pojazd stoi bez ruchu...

to tylko teria :)
  • 0

#21

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam troche wiecej zainteresowania misja Apollo i potem wziecie pod uwage innej mozliwosci, niz spisek dziejow i jakies urojone mistyfkacje z ladowaniem .

Pojazd przylecial na Kiezyc w czesciach i byl za kazdym razem skladany przez astronautow na miejscu. Poza tym przy swej lekkiej wadze i wymiarach 3,25 x 1,80 x 1,10 m jeszcze przed instalacja baterii elektrycznych i co ciezszych akcesoriow, mogl byc swobodnie przeniesiony przez dwie osoby na pewna odleglosc. A to po to by w czasie uruchamiania nie spowodowac przypadkowej kolizji z ladownikiem. ( Hint: zwroccie uwage na dosc solidne uchwyty mnontowane w pojazd od strony wsiadania pasazerow.)
Pamietajcie tez ze waga na Kiezycu w relacji z Ziemia to 1 do 6.
  • 0

#22

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie to nie przekonuje. Dlaczego?

Dołączona grafika
  • 0



#23

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To sa dwa rozne zdjecia wykonane przez dwoch astronautow z misji Apollo17, zaraz przed porzuceniem pojazdu LTV. Kolorowe bylo robione przez drugiego astronaute i stad ta roznica w numerach katalogowych.
Brak sladow opon to rzecz doprawdy prozaiczna. Pojazd przed porzuceniem wjechal z prawej strony kadru zdjecia 21933 po czym cofnal aby ustawic sie ciekawiej do zdjecia.
Dlatego tez skrecono tez kola dla lepszego efektu na wyrazna prosbe kontrolerow z Ziemi..

Blagam was, zanim skopiujecie jakies zdjecie zinterpretowane przez niedouczonych zwolennikow taniej sensacji i wyciagniecie z niego bzdurne wnioski, zapoznajcie sie najpierw blizej z zagadnieniem, czyli materialami zdjeciowymi i filmowymi z misji na Ksiezyc.

Oto pomocna dlon :
http://ilewg.lpi.usr...sources/apollo/
  • 0

#24

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a mam takie pytanie, skąd ty czerpiesz takie szczegółowe dane? bo mi one wyglądają jak zwykłe tłumaczenie się przez pracowników NASA... Czyli zwykłe oficjalne brednie podawane jako praawda :P
Choć nei zawsze musi tak być...
  • 0



#25

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te "brednie podawane jako prawda" to jest wlasnie nic innego jak prawda. Uwierz mi, ze sam jestem gleboko przekonany iz nie jestesmy sami w kosmosie a administracja USA czesto zataja dosc istotne informacje na ten temat. Ale negowanie ladowania na Ksiezycu jest dla mnie gorszym zabobonem niz modlenie sie do Ojca Dyrektora. Przez takie wlasnie brednie szukajac wlasciwej odpowiedzi, gubimy sie w polprawdach i co najgorsze rozpowszechniamy je, dajac wsrod spoleczenstwa obraz wierzacych w UFO jako niedouczonych ignorantow, z ktorych sie posmiac najwyzej mozna. Wyciagnij z tego wnioski.

Dane ktore podaje, pochodza z informacji ktore czytam jak mnie cos interesuje , oraz z materialow wizualnych, ktore ogladam.
Gdybys byl laskaw chociaz raz zerknac na strone, ktora podalem wyzej, mialbys material porownawczy na dluge godziny. Wiedzialabys ktore zdjecia pochodza z jakich misji, widzialbys ze na jednym zdjeciu widac slady opon, na kolejnym jakos nie, bo oswietlenie inne, pyl z blotnikow pokryl tylne slady po kolach, lub ktorys z astronautow je po prostu zadeptal.

A tak ktos zestawil dwa rozne zdjecia i sugeruje ci ze masz do czynienia z mistyfikacja.
  • 0

#26

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

lub ktorys z astronautow je po prostu zadeptal.


Przyznam iż takiego zadeptania śladów po jakichkolwiek oponach nigdy nie widziałem ...
  • 0



#27

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te "brednie podawane jako prawda" to jest wlasnie nic innego jak prawda. Uwierz mi, ze sam jestem gleboko przekonany iz nie jestesmy sami w kosmosie a administracja USA czesto zataja dosc istotne informacje na ten temat. Ale negowanie ladowania na Ksiezycu jest dla mnie gorszym zabobonem niz modlenie sie do Ojca Dyrektora. Przez takie wlasnie brednie szukajac wlasciwej odpowiedzi, gubimy sie w polprawdach i co najgorsze rozpowszechniamy je, dajac wsrod spoleczenstwa obraz wierzacych w UFO jako niedouczonych ignorantow, z ktorych sie posmiac najwyzej mozna. Wyciagnij z tego wnioski.


Wiesz... ja nie neguje lądowania, ale udostępnione materiały...
Dla mnie to bardziej się liczy opinia niezależych badaczy niż to co NASA skrobnie, nie obraź się, ale każdy ma prawo do własnych poglądów i przekonań i ja raczej swoich nie zmienie.

I wyobraź sobie, że czytałem sporo artykułów na ten temat, ale większość próbuje zyskać tylko na pseudonaukowym żargonie...
  • 0



#28

VomitroN.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcale sie nie dziwie, skoro zamiast poglebic swoja wiedze na temat tych misji i spedzic mile wieczor ogladajac katalog zdjec ksiezycowych od razu bierzes sie za odpowiadanie na post.

Oto kilka przykladow wygrzebujac pierwsze lepsze zdjecia niejako z marszu:

Zadeptane i zakurzone 1
Zadeptane i zakurzone 2 Tu nawet widac slady pojazdu do jakiegos momentu, reszte przykrywa pyl z blotnikow, ktory zawsze osiada wokol po zatrzymaniu, a na nim widac swieze slady butow.
Tylko zakurzone Pyl ksiezycowy wokol kol w czasie ruchu pojazdu.
Zadeptane i zakurzone 4 Tego chyba nie trzeba komentowac. Zadnym sladow opon wiec pojazd najprawdopodoniej "spuszczono na dzwigu" :)
Zadeptane i zakurzone 5 Tu nawet widac z lewej strony slad po przejsciu jednego astronauty, ktory kompletnie zakryl czesc starszych sladow pojazdu. Wyglada na to ze tylko raz tamtedy szedl a slady opon znikly jak lopata odsniezone.
  • 0

#29

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co ma pokazywać fotka nr. 3 na rzecz tej tezy ? Przecież to jest pojazd w ruchu jadacy w strone obserwatora ...

Kapitalna tez jest 5'tka ... zobaczcie jak wyróżniony jest lądownik i napis UNITED STATES + flaga musi być widoczne non stop - a tam chyba powinien być cień ...
  • 0



#30

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a poza tym to na fotce 3 to chyba aż za ostre są barwy, choć mogę się mylić :P
na 4 nie wiedać kompletmnie nic, ot zwykła fotka, na której od kół nie odchodzą żadne ślady, których nie ma także i dalej, wogóle ni ma śladów na tej fotce :P
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych