Skocz do zawartości


Zdjęcie

Schizofrenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#16

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wkoncu i dojdziemy do liczby z ktora kazdy czlowiek sie zgodzi i liczba ta bedzie wiazala sie z Bogiem

Ja już znalazłem liczby, które opisują Boga. Są to liczby urojone ;)
  • 0

#17

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wkoncu i dojdziemy do liczby z ktora kazdy czlowiek sie zgodzi i liczba ta bedzie wiazala sie z Bogiem, ale jeszcze nie te czasy,ani nastepne, ani 2 tysiace lat pozniej, narazie ludzie sa zbyt glupiutcy by mogli zrozumiec takie sprawy



Jesteśmy zbyt głupi dlatego tego czego nierozumiemy tlumaczymy Bogiem. A Bóg jakoś za bardzo się nami nie interesuje, sorry uwierzyłbym w Niego gdyby w afryce nie było tyle głodujących dzieci, na wschodzie człowiek nie zabijałby człowieka, jedni żyją w niesamowitym bogactwie a inni w niesamowitej nędzy i w większości przypadków jest tak, że Ci bogaci nie wierzą, a biedni tylko myślą, że tu się męczą a po śmierci zostaną wynagrodzeni... Z tego wynika, że Bóg się nami bawi, każdy chce być bogaty, ważny, miec jakieś talenty ale nie wiadomo z jakich przyczyn Bóg im tego nie daje, co gorsza nawet żałuję zesłania wody na Afrykę, co jakiś czas, to są nawet chyba sekundy na świecie ktoś umiera z głodu... Na pewno by coś przekąsił ale nie Bóg mu nie da bo wystawia go na próbę... Tylko próba czego to jest? Po co to? Zwyczajnie bawi się w zabawę pod tyłulem "zobaczymy ile wytrzyma bez jedzenia"

Przepraszam ale dla mnie Bóg nie istnieje
  • 0

#18

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Wkoncu i dojdziemy do liczby z ktora kazdy czlowiek sie zgodzi i liczba ta bedzie wiazala sie z Bogiem

Ja już znalazłem liczby, które opisują Boga. Są to liczby urojone ;)

W taki sposób: http://www.eioba.pl/...-istnienia-boga ? :roll:
  • 0

#19

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W taki sposób: http://www.eioba.pl/...-istnienia-boga ? :roll:

Koleś używa tam liczb zespolonych. Bóg to X w tym równaniu x^2 = -1 :)
  • 0

#20

Pepper.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@Ill - o kurde... ten link doprowadził u mnie do opadu szczęki.... omg.... nie wiem co za czuby to wymyślają! hahahahaha


  • 0

#21

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


W taki sposób: http://www.eioba.pl/...-istnienia-boga ? :roll:

Koleś używa tam liczb zespolonych. Bóg to X w tym równaniu x^2 = -1 :)

Znaczy jednostka urojona i jest Bogiem?
A co powiesz o kwaternionach? Trójca Święta? :P
  • 0

#22

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam pojęcia jaki związek może mieć choroba z istnieniem, lub też nieistnieniem Boga/bogów? Schizofrenia to zespół zaburzeń, a więc nieprawidłowych stanów w pracy czegoś. W tym przypadku chodzi o mózg. W przypadku tej choroby nie ma mowy o żadnym "dodawaniu funkcji mózgu". Funkcje są te same, jedynie chory mózg nie jest w stanie sterować rozłożeniem "mocy" pomiędzy nimi. Następuje całkowity brak równowagi - to, co w danym momencie powinno być uwydatnione działa słabo, a z kolei to co należałoby "przyhamować", przyspiesza do pełnych obrotów.
  • 0



#23 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

całkowity brak równowagi - to, co w danym momencie powinno być uwydatnione działa słabo, a z kolei to co należałoby "przyhamować", przyspiesza do pełnych obrotów.

I tu sie musze zgodzic, jednoczesnie mozg zarzucany jest tonami informacji, ktorych nie potrafi posegregowc, na te plynace ze zwyklych zmyslow, od tych zdobytych "inna droga". Pojawia sie dezorientcja, czyli chaos informacyjny. Ale...schizofrenicy maja jednak wieksze mozliwosci odbioru, poza zmyslowego, niz reszta. Dlaczego? Bo sama choroba (czy raczej stan zaburzenia, slabszego, lub silniejszego) odbioru, sprawia ze nie blokuja/ograniczaja sie stwierdzeniami, ze cos nie moze istniec, lub jest niemozliwe. W ich przypadku jest to bardzo otwarty umysl, a mozg to tylko narzedzie, pytanie na ile doskonale, skoro czasem nawala w pracy?
Druga rzecz to akurat nic to wspolnego z Bogiem nie ma, bo co ma piernik do wiatraka?

Ill
Jak zwykle zaskakujesz mnie podejsciem do sprawy, te matematyczne wywody naprawde sa swietne, tyle ze to podstawowka! Masz cos moze z poziomu wyzej?

Wizja
Nigdy nie proponuj "nikomu" przyjazni, jesli nie wiesz z kim rozmawiasz, to moja wielka rada i prosba! To nie sa glosy twojej glowy. Ty sobie swietnie zdajesz sprawe, ze ten "glos" ma wlasne mysli, w ktore mozesz wejsc, ale tego tez nie rob. Zobacz lepiej jakie pojawiaja sie u Ciebie emocje, kiedy rozmawiasz. Jesli wyczujesz niepokoj, lub chocby najmniejsza odrobine niecheci, kaz mu sp.....ac. Twoja glowa to twoje krolestwo, reszta won.
Naucz sie odmawiac kontaktow. Odmowy sa respektowane. Brak kontroli nad kontaktem-niebezpieczne.
Jeszcze jedno:

Bóg niczego nie stworzył bo nie istnieje więc tłumaczenie wszystkie Bogiem jest niedorzecznie

Bardzo odwazne stwierdzenie, nie tylko bardzo subiektywne, to jeszcze nieprawdziwe.

Liczbę może zobaczyć każdy, zapisać ją na kartce. Dodać do niej coś lub odjąć. Spróbuj zrobić coś takiego z bogiem.

Jesli od Boga odejmiesz boga, to wynik Cie zaskoczy! Bedziesz Go mogl nawet zapisac liczbowo, chociaz to moim zdaniem glupie.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 06.05.2012 - 09:51

  • 0

#24

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@mag1-21

Jak zwykle zaskakujesz mnie podejsciem do sprawy, te matematyczne wywody naprawde sa swietne, tyle ze to podstawowka! Masz cos moze z poziomu wyzej?

Tak, świetne, wybitne. A teraz daj mi dowód na istnienie duszy. Jeśli już go znajdziesz, opisz mi szczegółowo czym ona jest i jaki ma związek z naszymi prawami fizyki.

Jesli od Boga odejmiesz boga, to wynik Cie zaskoczy! Bedziesz Go mogl nawet zapisac liczbowo, chociaz to moim zdaniem glupie.

Możesz wyjaśnić? Jak od nieskończoności odejmiesz...nieskończoność...to wyjdzie 0? Chyba, że nieskończoność nie jest równa nieskończoności. Jeśli chcesz odjąć od nieskończoności dowolną znaną, określoną przez nas liczbę, to możesz podać wynik? Co wtedy wyjdzie? ∞ - x ? . Tylko czy to jest zapis liczbowy?

Podam jeszcze cytaty z tego artykułu:

Człowiek jest produktywny, gdy w jego myślach gości rozum a w sercu miłość.

Rzeczywiście bardzo naukowe. Człowiek, który to pisze najwyraźniej nie wie, że miłośc jest w mózgu, a nie w sercu.

Zdefiniujmy Boga i rozpatrzmy jego oddziaływania z przedmiotami i z ludźmi.

Bóg=(0, boskość)

gdzie: boskośća=nieskończoność

4. Oddziaływanie Boga z przedmiotami.

(0, boskość)*(materia, 0)=(0, boskość*materia)

Jak widać nie występuje tu żadne fizyczne działanie, jednak Bóg może czerpać radość z obcowania z przedmiotami. Przykładem tej radości jest zadowolenie Boga ze stworzenia świata.

5. Oddziaływanie Boga z człowiekiem.

(0, boskość)*(ciało, dusza)=(-boskość*dusza, boskość*ciało)

Od ludzi, którym ukazał się Bóg, wiemy o niewyobrażalnym przeżyciu duchowym i niemal całkowitym paraliżu fizycznym podczas takiego doświadczenia. Relacje te w pełni zgadzają się z naszym modelem matematycznym.

Zdefiniujmy Szatana i rozpatrzmy jego oddziaływanie z przedmiotami i ludźmi.

Szatan=(0, -boskośćszatana)

gdzie: boskośćSzatana=bardzo dużo<Im Bóg=nieskończoność

6. Oddziaływanie Szatana z przedmiotami.

(0, -boskośćSzatana)*(materia, 0)=(0, -boskośćSzatana*materia)

Podobnie jak w przypadku Boga nie występuje tu żadne fizyczne działanie, a sam Szatan również czerpie radość z obcowania z przedmiotami (pomimo a może właśnie dlatego, że część urojona jest ujemna). Znak minus oznacza w tym przypadku zło, które cieszy Diabła.

7. Oddziaływanie Szatana z człowiekiem.

(0, -boskośćSzatana)*(ciało, dusza)=(boskośćSzatana*dusza, -boskośćSzatana*ciało)

Część rzeczywista oddziaływania to ułatwione działanie, do którego kusi Szatan. Część urojona to zło, które zostaje wyrządzone. Jego wpływ na człowieka jest negatywny zaś podobnie jak w przypadku przedmiotów cieszy Diabła.

Pozostało nam do rozpatrzenia ostatnie oddziaływanie.

8. Oddziaływanie Boga z Szatanem.

(0, boskość)*(0, -boskośćSzatana)= (boskość*boskośćSzatana, 0)

W tym momencie mamy na myśli ich odwieczne zakłady (Hiob, Faust...) w wyniku których nie dzieje się nic po stronie urojonej ale za to na Ziemi są niesamowite historie.


Tutaj zamiast udowodnić istnienie Boga, odrazu zakłada, że on jest, co czyni artykuł całkowicie idiotycznym.
Próbuje jeszcze "opisać" Boga, co jest jeszcze większą bzdurą.
@RtB

Witam, jak wiemy schizofrenia jest choroba psychiczna, jednak nie zabiera a dodaje, otwiera pewne funkcje mozgu,

Gdzie wyczytałeś takie rewelacje? Możesz podzielić się z nami źródłem?

wiec jak to sie dzieje ze te funkcje ktore posiadaja schizofrenicy, u zdrowych ludzi sa zablokowane?

Jakie funkcje? Strzelają Katonem?

wedlug mnie jest to kolejny dowod na istnienie Boga.

Schizofrenia dowodem na istnienie Boga...interesujące. Bóg musi być zły, skoro taką chorobę zesłał.


Czemu to jest w dziale "Dziwny Świat"?

Użytkownik Torek edytował ten post 06.05.2012 - 11:57

  • 1

#25 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Bingo!
Torek zaskoczyles mnie skutecznoscia myslenia!
"0" podobno nie ma, choc jest i mozna go zapisc jak ja wyzej. Nie jest ani dodtnie, ani ujemne, ale jest, choc go nie ma. Mozesz go zapisac matematycznie jako +1-1= -1+1 w ktorakolwiek strone nie spojrzec jest to to samo.
Dowod na istnienie duszy? A prosze bardzo: ja jestem pewna ze dusza istnieje, bo ja czuje, Ty jestes pewny, ze myslisz, bo tez to czujesz. Obydwoje nie mamy dowodow na istnienie tego o czym piszemy, ale to nie oznacza ze tego nie ma.
Dowod istnienia duszy jest rowniez dowodem na istnienie myslenia.
  • -2

#26

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dowod na istnienie duszy? A prosze bardzo: ja jestem pewna ze dusza istnieje, bo ja czuje,

To tobie mag przydała by się podstawówka.
Lekcja pierwsza - Definicja dowodu.

Dowód – w matematyce wykazanie, że pewne zdanie jest prawdziwe. Dowód należy odróżnić od empirycznego lub heurystycznego rozumowania. Każdy krok dowodu musi jasno wynikać z poprzednich lub być przyjętym aksjomatem; rozumowanie nie spełniające tego warunku nie jest dowodem.

Użytkownik Ladd edytował ten post 06.05.2012 - 11:44

  • 3

#27 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ladd
Wedlug mnie to cytujesz tylko Wikipedie i to tez jednostronnie myslac. W matematyce oraz w filozofii udawadnianie opiera sie na zsumowaniu wystepujacych paradoksow i na podstwie ich porownania wysuwa sie teze, ktora wlasciwie sama jest juz dowodem, poniewz jest suma dwoch paradoksow, wiec dla zachowania rownowagi wynik musi byc rownowzny obydwu twierdzeniom, czyli wykluczac obydwa paradoksy sprowdzajac je do jednego elementu laczacego oba wyrazenia.
Jesli zznaczam/twierdze, ze +1-1=0 a sa to tylko dwie rozne liczby z ktorych wylania sie trzecia, oraz twierdze, ze postawione w odwrotnej kolejosci rowniez wylonia trzecia, to dowod na prawdziwosc tego twierdzenia bedzie w postaci takiej:
+1-1=0
-1=1=0
+1-1= -1+1
0raz jest tym smym co +1-1= -1+1=0
Dzialnie mozesz rozszerzc w niezkonczonosc np. +1-1= -1+1=+1-1-1+1=+1-1-1+1-1+1-1+1-1+1-1+1=0
Ale zero istnieje niezaleznie od tego czy dzialnia robisz czy nie i ile ich robisz. Mozesz nie robic nic, zero i tak bedzie rezulttem sumowania dwoch przeciwienstw, czyli plus i minus. I to jest pierwotna dwojnia, troistosc dajca taki sam wynik masz przedstawiony powyzej.
Czyli trojce swieta tez masz udowodniona, cos jeszcze zapomnialam przedstawic?
Ps. Musze robic poprawki, bo "a" mi nie dziala
Chcialam dodac, ze temat nie dodyczy matematycznego udawadniania istnieni Boga, tylko zwiazku schizofrenii z dowodem na istnienie Boga. W zwiazku z tym dalej mtematycznych wywodow nie bedzie :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 06.05.2012 - 12:51

  • 0

#28

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@mag1-21
Ciekawe jest to, że nie napisałaś nawet, czym są te liczby, więc takie obliczenia to nie tutaj proszę. Z tych liczb nic logicznie nie wynika. Stwierdziłaś, że -1+1=0 i to ma być dowodem na istnienie Boga i Trójcy Świętej. Trójcy Świętej nie udowodnisz, bo Jezus jest człowiekiem, a nie Bogiem, a istnienie Boga to chyba nie 0 prawda? 0 z praktycznego punktu widzenia nie istnieje(nie jako liczba, tylko jako "coś").
Jak chcesz coś udowodnić "naukowo", jak popełniasz takie błędy?

W matematyce oraz w filozofii udawadnianie opiera sie na zsumowaniu wystepujacych paradoksow i na podstwie ich porownania wysuwa sie teze, ktora wlasciwie sama jest juz dowodem, poniewz jest suma dwoch paradoksow, wiec dla zachowania rownowagi wynik musi byc rownowzny obydwu twierdzeniom, czyli wykluczac obydwa paradoksy sprowdzajac je do jednego elementu laczacego oba wyrazenia.

Nawet jeśli to prawda, to jak to się ma do twoich obliczeń?


Jak już coś chcesz udowodnić to zamień te liczby na x.

Użytkownik Torek edytował ten post 06.05.2012 - 20:16

  • 0

#29

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Jooe moment w którym tłumaczysz nieistnienie Boga jego antropomorfizacją stawia Cię w tym samym szeregu, który wierzy, że Bóg jest staruszkiem na chmurce. To po prostu ta sama strona medalu zamknięta w okowach ludzkiego myślenia.

Wiara w istnienie Boga nie polega na liczeniu, że zrobi on coś za nas...wiara w Boga to radość z życia i stworzenia. Wszechświat jest doskonały i mamy wyjątkowe szczęście będąc jego częścią, składając się z tych samych atomów, które były na początku. Czy to nie jest biblijne "na jego podobieństwo"?
  • 2

#30

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@wieslawo

wiara w Boga to radość z życia i stworzenia.

Wiara w Boga to wiara w Boga. Skoro tak twierdzisz, to wytłumacz mi, jak ateiści moga się cieszyć życiem?

Wszechświat jest doskonały

Doskonałe nie istnieje, więc to się wzajemnie wyklucza.

Czy to nie jest biblijne "na jego podobieństwo"?

Nie, nie wiesz, z czego Bóg jest zbudowany, zakładając, że istnieje.

Użytkownik Torek edytował ten post 06.05.2012 - 20:19

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych