Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt z obcą cywilizacją.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#226

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Szkoda że nie potrafią znaleźć lepszego sposobu na przekazanie nam tego, zamiast bawienia się z nami w kalambury na polach.


Może to być test dla naszych możliwości współpracy i jawności przekazu informacji. Jak nasza cywilizacja dojrzeje to wtedy obcy się ujawnią.


Dokładnie. Jęsli "zakumamy" o co chodzi to będzie dla nich znak, że wkońcu nie jesteśmy już tacy tępi. No narazie niestety nie ma na tio szans skoro wystarczy, ze jacyś zartownisie powiedza (przyznają się :D ) " Hej to my to zrobiliśmy!!" (bez żadnych dowodów) I juz wszyscy mówią, że to nie obcy, bo ktoś powiedział , że on to zrobił. Śmiech na sali i pogarda dla ludzkiej inteligencji jeśli ktoś idzie tym tropem.
  • 0

#227

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda że nie potrafią znaleźć lepszego sposobu na przekazanie nam tego, zamiast bawienia się z nami w kalambury na polach.

Chyba kolego za dużo serialu ,,z archiwum X".

Mi także wydaję się, że głównym problemem jest tu metoda komunikacji pomiędzy dwiema rasami. Życie jakie tu znamy, i które ewoluowało na przestrzeni miliardów lat, wydaje nam się być życiem właściwym... Jestem wielce przekonany, że nigdzie w kosmosie nie znajdziemy dokładnie takiego życia jakie tu występuje. Są natomiast, mniej lub bardziej inteligentne istoty, ale ich struktura i egzystencjalizm opierają się na innych wartościach elementarnych. Na skutek innych czynników się one tam rozwinęły. Wobec tego nie powinien dziwić fakt, że sposób ich komunikacji, rozumienia otaczającego ich świata, duchowość i cały szereg innych aspektów, osiągnęły zupełnie inny poziom rozwoju od tego co my tu znamy. I tu z tego powodu, tak właściwie pojawia się kilka problemów. Wspólnym łącznikiem tych problemów jest lęk przed nieznanym.

Zasadniczą kwestią jest właśnie problem sposobu komunikacji. To z tego powodu narodził się strach, przed podjęciem kontaktu z obcymi cywilizacjami. Władni tego świata, wolą tuszować przypadki obserwacji takich obiektów, ewentualnych kolizji obiektów UFO z naszą Ziemią, niżeli uświadomić społeczeństwo, że fakt taki miał miejsce. Jest to rozwiązanie i łatwiejsze, i bezpieczniejsze. Idąc dalej, to nawet kiedy oficjalnie stwierdzono by, że inne cywilizacje nas odwiedzają, pozostaje pytanie w jakim celu ? No i ponownie brak odpowiedzi rodzi obawy. Nawet jeśli wykształcono by narzędzia mogące posłużyć za wspólny alfabet, to i tak mając na uwadze ich technologię (wnioskowane z obserwacji obiektów) jaką dysponują, inne bardziej rozwinięte rasy, pozostaje otwarte pytanie, czy będziemy z ich strony w jakiś sposób szantażowani, i zmuszani do zmiany swojego nastawienia wobec środowiska, duchowości, wobec siebie samych. Boimy się tej bezradności.

Nauczyliśmy się żyć wg. określonych podziałów, według schematu daję-biorę. Kiedy ktoś ma jakieś konkretniejsze umięjętności czy wiedzę, z miejsca myśli zdzierać z innych kasę. Później dopiero przed ludźmi tłumaczy się, że chce pomagać innym, że robi to dla potrzebujących. Stanowimy rasę nie tylko w dalszym ciągu za mało świadomą, ale i przedewszystkim nie godną realnego spotkania - face to face, z istotami pozaziemskimi. Bo nie sądzę, by gdziekolwiek we wszechswiecie istniały istoty do tego stopnia rozwinięte cywilizacyjnie, ale i przy tym jednocześnie tak bardzo próżne. To chyba tylko na Ziemi tak jest.

Ja wprawdzie nie należę do osób wykstałconych. Życie chciało, że ukończyłem szkołę specjalną. Można by tym samym wnioskować, że poziom mojej świadomości to istna intelektualna mielizna. Nie mniej jednak, często kiedy obcuje z osobami bardzo wykształconymi, słucham tego co mówią, poznaję ich światopogląd, opinie w tych czy innych sprawach, lub też obserwuję ich zachowanie, to zastanawiam się niejednokrotnie czy ci ludzie wiedzą co mówią i czynią. Do pewnego czasu wydawało mi się oczywiste, że stan świadomości zależy od nabytej wiedzy, że od niej właśnie bierzę swój początek mądrość która przekłada się na sposób postępowania, podejmowania mądrych i dojrzałych decyzji. No ale jak tu być obojętnym wobec np. tych osób, które same dawają warę w pewne zjawiska, ale w gronie innych osób sami wstydzą się do tego przyznać, i drwią z tych zjawisk... De facto drwiąc jednocześnie z samych siebie.

Użytkownik michal28 edytował ten post 04.04.2013 - 04:24

  • 0

#228

Venzon.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli uwzglednimy aspekt reinkarnacji i czesto przytaczany fakt, ze reinkarnacja wlasnie na Ziemi powoduje amnezje gdzie nie pamietamy innych "zyc" to mozna przyjac zalozenie, ze istoty reinkarnowane na innych planetach wcale nie sa zainteresowane kontaktami z innymi cywilizacjami poniewaz nie odczuwaja samotnosci i rozumieja sens wszystkiego lepiej niz my...

Użytkownik Venzon edytował ten post 04.04.2013 - 14:43

  • 0

#229

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie, jak wyglądałaby ta chwila, kiedy po wylądowaniu statku kosmicznego (lub kilku) i opuszczeniu go przez obcych, w zrozumiałym dla nas języku rozległby się głos przybyszów, że przybywają tu w pokoju i chcą z nami rozmawiać.
  • 0

#230

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Równie prawdopodobne słowa obcych byłyby "stajecie się poddanymi..."
Jak Hiszpanie w Ameryce , historia zatoczyłaby koło, duża ryba zjada mniejszą a tą dużą zjada jeszcze większa.
  • 0



#231

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Równie prawdopodobne słowa obcych byłyby "stajecie się poddanymi..."


No tak, ale gdyby oznajmili, że przybywają tu w pokoju, nie w celu wszczęcia z nami wojny ? Mam przeczucie, że i tak padłby rozkaz "strzelać"
  • 0

#232

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całkiem możliwe ale jeśli byliby w stanie dolecieć do nas to ich technologia prawdopodobnie przewyższałaby naszą o tyle, że nie byłoby mowy o wojnie ale o naszej eksterminacji .
  • 0



#233

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z typowo ludzkiego punktu widzenia. Ale u nich nie tylko technologia przewyższa naszą.
  • 0

#234

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne z naszego ludzkiego punktu widzenia :) aby świadomość i wrażliwość szła u nich w parze z rozwojem technologicznym.
  • 0



#235

aquamen.
  • Postów: 337
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nas ogranicza żądza pieniądza, byt nie tyle wspólny co własny. Jak jest z tym u nich, tego nie wiemy. Co najwyżej wysuwam podejrzenie, że gdyby ich mentalność była na naszym poziomie, dawno temu zawładnęliby tą planetą.
  • 0

#236

GreeneK.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nas ogranicza żądza pieniądza, byt nie tyle wspólny co własny. Jak jest z tym u nich, tego nie wiemy. Co najwyżej wysuwam podejrzenie, że gdyby ich mentalność była na naszym poziomie, dawno temu zawładnęliby tą planetą.


Dokładnie tez tak myślę , muszą być po prostu boscy i liczyć na ducha a nie materie ;)

Użytkownik GreeneK edytował ten post 15.05.2013 - 13:12

  • 0

#237

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Weźmy jednak przykład ludzkości, ewoluujemy technologicznie i cywilizacyjnie w szybkim tempie, czy jednak ludzkość jest mniej łasa na szmal i dobra doczesne niż 1000 lat temu?

Chciałbym powiedzieć, że mniej ale nie mogę, różnorodność jednostkowa jest podobna, ludzi dobrych i złych są raczej stałe proporcje, podobnie może być u innych .
  • 0



#238

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Weźmy jednak przykład ludzkości, ewoluujemy technologicznie i cywilizacyjnie w szybkim tempie, czy jednak ludzkość jest mniej łasa na szmal i dobra doczesne niż 1000 lat temu?


Mówisz tak, jak byśmy znali z tysiąc innych ras w sąsiednich galaktykach. "Weźmy np. ludzi" :D To, że my jesteśmy żądnymi pieniędzy konsumpcjonistami nie znaczy jeszcze, że inne rasy są. Tak jakby nie mamy żadnego punktu odniesienia. Wiele osób poruszyło pytanie, dlaczego nie chcą się z nami skontaktować. Kilka lat temu użyłem na forum bardzo trafnego porównania, które spodobało się większości użytkowników.

"Myślę, że to odpowiedź na pytanie jest prosta. Tak jak odpowiedź dlaczego ludzie świadomie nie wchodzą w leżące na ulicy psie fekalia - ( kiedyś ująłem to jednym słowem, teraz na mnie krzyczą jak to robię). Różnica między nami a nimi, jest porównywalna do tej pomiędzy nami a kupą na chodniku. Widzisz, że leży i niech leży, ale nie wdepniesz."
  • 0



#239

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Weźmy jednak przykład ludzkości, ewoluujemy technologicznie i cywilizacyjnie w szybkim tempie, czy jednak ludzkość jest mniej łasa na szmal i dobra doczesne niż 1000 lat temu?


Mówisz tak, jak byśmy znali z tysiąc innych ras w sąsiednich galaktykach. "Weźmy np. ludzi" :D To, że my jesteśmy żądnymi pieniędzy konsumpcjonistami nie znaczy jeszcze, że inne rasy są. Tak jakby nie mamy żadnego punktu odniesienia. Wiele osób poruszyło pytanie, dlaczego nie chcą się z nami skontaktować. Kilka lat temu użyłem na forum bardzo trafnego porównania, które spodobało się większości użytkowników.

"Myślę, że to odpowiedź na pytanie jest prosta. Tak jak odpowiedź dlaczego ludzie świadomie nie wchodzą w leżące na ulicy psie fekalia - ( kiedyś ująłem to jednym słowem, teraz na mnie krzyczą jak to robię). Różnica między nami a nimi, jest porównywalna do tej pomiędzy nami a kupą na chodniku. Widzisz, że leży i niech leży, ale nie wdepniesz."


Ależ ja się zgadzam, dlatego nie można wykluczyć teorii rezerwatu, że nas obserwują jako niezbyt chlubny przykład rasy takiej a nie innej, być może wyewoluujemy z czasem w lepszą. Jednak dla mnie punktem odniesienia są ludzie bo innych ras nie znam, mając jednak nadzieję, że nasz sposób myślenia jest archaizmem w skali ras rozumnych i inni operują w innym pułapie świadomości.
  • 1



#240

Babobij.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Słyszeliście o tej tezie Brytyjskich naukowców że DNA jest starsze od życia? Jeśli panspermia to właściwa teoria to możliwe że życie w wszechświecie lub jego część ewoluowało na tej samej zasadzie krwawej konkurencji. Co nie wróży dobrze.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych