Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie są zbyt głupi na demokrację


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#61

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

1. Szwajcaria ma dużo dłuższą tradycję demokracji niż my - mają o wiele większe doświadczenie.
2. Jest mniejsza od Polski więc łatwiej to ogarnąć.
3. Jest bardziej samodzielna i odizolowana od wpływów innych państw i organizacji niż Polska, mniej ograniczona.

Mylo, nie uważam siebie za winnego ułomności demokracji. Głosowanie w wyborach ma więcej wad niż zalet. Wyjściem na ulice też ciężko coś osiągnąć - ogromna fala protestów przez ACTA i podnoszenie cen żywności i paliw nie przejęła jakoś rządu, ledwo się wycofał z ACTA a resztę problemów (paliwa, służba zdrowia) zmarginalizował. Media też skutecznie sfałszowały skalę manifestacji.A o ograniczeniu internetu dalej myślą i knują więc to małe zwycięstwo. Wpływ obywatela na władzę w demokracji to mit, który stworzyli sami rządzący. Codziennie nasze mózgi są prane medialną i polityczną propagandą, przez którą większość z aktywnym wyborczo obywateli głosuje na kogoś nie do końca rozumiejąc dlaczego właściwie to robi.


To nie chody na wybory, twój wybór. Właśnie dzięki tej demokracji która tak jest be możesz nie chodzić na wybory i nie ponosić za to konsekwencji (w niektórych krajach tak jest za niegłosowanie).
  • 0

#62

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moje zdanie jest takie jak L. Wałęsy: "Demokracja jest złym ustrojem ale nikt lepszego nie wymyślił". Sam fakt że menel i profesor mają tak samo ważny głoś już świadczy o słabości demokracji, bo odrzucana jest najbardziej optymalna opcja (rządy są przeciętne). Lecz stabilność w państwie nie jest tak bardzo zależna od mądrego rzadzenia jak od skrajnie złego.

W przypadku rządów autorytarnych mamy najsprawniejszy system rządzenia państwem. Sprawny i dobry dla obywateli dopóki osoba/-y na górze nie są skorumpowane. Nie jest to możliwe nawet dla wielkich idealistów. Jest to ustrój sprawny w czasach wojny kiedy nie ma czasu na pieprzenie o patrotyźmie z opozycją, która zarzuca zdradę rządowi bo podjął złą decyzję w wyniku głupiego błędu.

Natomiast w demokracji mamy bardzo w miarę stabilne wahania nastrojów. Zanim skrajna partia dostanie tyle władzy by zaczac się dobierać do przeciwników i wywoływać silne reakcji zostanie pozbawiona władzy. Tak jak było z PiS-em. Gdyby dostali więcej władzy (czyli koalicja nie byłaby im potrzebna) to mogłoby się to skończyć niepokojem na ulicach.

Tak apropo: Hitler doszedł do władzy bo tak jak nasz Wałęsa walczył z okupantem Rosyjskim tak on walczył z graniczeniami ekonomicznymi Francji i Anglii i po zdobyciu władzy wykorzystał pozycję do ustanowienia własnego ustroju. Naprawdę cieszmy się, że zarówno w PZPR jak i w Solidarności byli normalni ludzie.

Pozdrawiam
  • 0

#63

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

zgadzam sie z toba Mischakel, szwajcaria jest krajem neutralnym, ale wydaje mi sie ze nikomu nie zalezy zeby ten kraj ucierpiał poniewaz tam sa najlepiej chronione banki gdzie oligarchowie z całego swiata trzymaja kase. polska zawsze byla lakomym kaskie, a teraz jak jest mozliwosc zagarniecia terenow ktore maja miec gaz łupkowy to tymbardziej. ACTA była tylko próbą, chcieli zobaczyc jak ludzie na to zareaguja. zreszta manifestacje akurat myśle ze daja duzo zobacz co dzieki protesta uzyskuja różne grupy społeczne ( pielegniarki, nauczyciele itp, co chwiel podwyzki ) tylko trzeba zaprotestowac, tak aby to pokazała tv, albo w przypadku gdy nie mozna na to liczyc trzeba zorganizowac mega protest tak zeby cały swiat o tym usłuszał, bedzie na to swietna okazja podczas Euro 2012, juz za 2 miesiace. Wracajac do głównego zagadnienia to warto zauwazyc jak ludzie w obecnej polsce głosuja otóż:
-patrza na sondaże któe sa popristu kłamstwem bo to jest zbadanie paru osób i na podstawie tego wyciaja wnioski ( to cos jak ankietowani z familiady)
-media pokazuja tylko główne partie, nie daja szans innym kandydata
-ludzie mysla wlasnie przez sondaze ze tylko 2 partie maja szanse wygrac ( teraz juz 3, ale ta trzecia to tylko podpucha )
-jak przegladam wiele wypowiedzi przy artykółach np. na wp,interi to wielu ludzi pisze ze glosowalo na po zeby pis nie doszedl do wladzy, tak tez bylo zapewne jak pis dochodzil do wladzy ze ludze po jakims czasie maja dosc zadzacych i naiwnie mysla ze inni bede lepsi, a to jest jedno i to samo tak naprawde. nigdzy nie bedzie dobrze bo nie ma takiej opcji w tym systemie, zawsze jednym bedzie zylo sie lepiej chodzi tylko o to zeby te dysproporcje, nie byly takie ogromne jak dzis sa, albo jak moga dopiero byc
-ludzie powinni miec mozliwosc przeczytania programów parti na ktore glosuja ( chodzi mi o powiedzmy 10 głównych punktów parti, czytam to i wtedy dopiero dostaje kartkie którą wrzucam do urny ) to by bylo sprawiedliwe, a tak to jest pomieszanie, z poplataniem którym kieruja ci o kreuja fakty medialne.

To nie chody na wybory, twój wybór. Właśnie dzięki tej demokracji która tak jest be możesz nie chodzić na wybory i nie ponosić za to konsekwencji (w niektórych krajach tak jest za niegłosowanie).


ales wymyslił. wlasnie jak nie pójdzie na wybory to poniesie konsekwencje, bo ktos inny wybierze za niego. kazdy powinien ( nie musi oczywiscie ) isc na wybory bo potem nie ma sie co dziwic ze wybierani sa tacy ludzie jak sa skoro tak duzo osob nie chodzi. wystarczy zeby chociaz czesc zaglosowala na osobe ktora jest pewna od lat i wiadomo co by zrobila - Korwin. Nawet jezeli ktos nie chce PO, a PiS uwaza za zło bo tak mówia w mediach to niech zagłosije na partie korwina, zeby dostal sie do sejmu wtedy wiecej ludzi zobaczy ze jest rozsadna alternatywa dla dwójki.
  • 0

#64

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moje zdanie jest takie jak L. Wałęsy: "Demokracja jest złym ustrojem ale nikt lepszego nie wymyślił".


Żeby Wałęsę było stać na takie wyszukane zdania. To akurat kalka z Churchilla.
  • 0



#65

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale mam nadzieję że nie popierasz AH.
Poczytaj sobie focusa specja;nego extra, AH doszedł do władzy dzięki niesamowitemu zbiegowi okoliczności, głownie dzięki fatalnej sytuacji ekonomicznej i temu że jego pokręcone idee (które zaczerpnął wcześniej z rożnych broszur i brukowców) padły na podatny grunt.


To nie był żaden zbieg okoliczności tylko zaplanowana gra. Hitler stojąc na czele NSDAP wykonywał dokładnie to co wcześniej zaplanował, bojkotował posiedzenia Reichstagu, wiedząc, że nieprzychylny mu prezydent wcześniej czy później zostanie postawiony pod ścianą i uczyni go kanclerzem.

Jego pokręcone idee nie były zaczerpnięte z żadnych broszur ani brukowców, ale ukształtowały się podczas jego całego życia, w tym znacząco za czasów gdy był kapralem. Hitler potrafił swoje socjalistyczne głupie idee przedstawiać dla mas w taki sposób, że gotowe były oddać za nie życie.
  • 0



#66

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

chciałem jeszcze zuwazyc ze w Polsce nie ma demokracji, przykłady cisna sie na usta wystarczy włączyc tv, przeczytac artykuł w necie, otóż demokracja polega na tym ze wiekszosc decyduje, a teraz przykłądy z polskiego podwórka:
-szerzenie gejostwa itp, mimo ze wiekszosc ludzi jest przeciwna przyznawaniu im praw i organizowaniu przez takich ludzi przeróżnych marszów
-wiekszosc ludzi, moze nawet ponad 95% nie chce wyzszych podatkó, a prowadzono wyzszy VAT
-to samo z podwyżką wieku emerytalnego
takze powtarzam nie ma zadnej demokracji, co najwyzej jej namiastka np. przy wyborach o ile wierzyc w to ze nie sa one fałszowane

mam jeszcze pytanko do uzytkownika :mefistofeles
czy uważasz ze niemcy nie slusznie wybranli Hitlera? oczywiscie wiem ze on zrobił wiele złego, ale chce zebys spojrzal na to obiektywnie a nie jako polak, otóż Hitler chyba z tego co sie orgientuje działał na rzeczy niemców, jego działania były dla nich korzystne dlaczego wiec mieli by go nie wybrac? No bo to jest przykłąd jak z kazdym innym np. Obama on tez atakuje różne kraje dlaczego wiec tak potepia sie Hitlera a jego nie?

Użytkownik leviatan edytował ten post 25.03.2012 - 18:29

  • 0

#67

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zwykle narzekacie na system. Szkoda że nie potraficie powiedzieć sobie szczerze że to wasza wina że demokracja jest ułomna.


rozumiem, że to moja wina, iż dwóch meneli może mnie przegłosować? zabawny jesteś. Wyłożyłem wprost na czym polega wada tego systemu, ale takiego wniosku jak Twój powyżej, przyznam szczerze, nie spodziewałem się. Ręce opadają.

W Szwajcarii demokracja ma się dobrze, mimo że jest obywatelska. ;)


Szwajcaria to republika federalna. Tam rządy sprawuje Szwajcarska Rada Związkowa z prezydentem na czele. Szwajcaria nie nadużywa demokracji, nie poddaje zbędnych rzeczy pod głosowania. Znacznie częściej akty prawne wydawane są tam na zasadzie dekretów. Dojrzałość owego społeczeństwa polega właśnie na tym, że demokracji nie nadużywa. Właśnie dlatego m.in Szwajcaria nie jest w Unii.

System nie ma znaczenia, tylko ludzie.


jeżeli opiera się na bzdurnych założeniach, wcześniej czy później marnie skończy.

I to jest strzał w 10.
Niezależnie od systemu to ludzie nim rządzą, nawet w kiepskim systemie można zrobić dużo dobrego, ale najlepszy system nie sprawi ze kiepskich polityków nie będzie.


sprawi natomiast, że będąc przedsiębiorcą w społęczeństwie gdzie dominują bezrobotni, nie będziesz oddawał przykładowo połowy zarobionych pieniędzy na ich utrzymanie tylko dlatego, że zostaniesz przegłosowany.

Faktycznie zapomniałem o Szwajcarii, tam co chwila jakieś referenda są.


co Ty powiesz? jakie?
  • 1



#68

sebcio.
  • Postów: 132
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

chciałem jeszcze zuwazyc ze w Polsce nie ma demokracji, przykłady cisna sie na usta wystarczy włączyc tv, przeczytac artykuł w necie, otóż demokracja polega na tym ze wiekszosc decyduje, a teraz przykłądy z polskiego podwórka:
-szerzenie gejostwa itp, mimo ze wiekszosc ludzi jest przeciwna przyznawaniu im praw i organizowaniu przez takich ludzi przeróżnych marszów
-wiekszosc ludzi, moze nawet ponad 95% nie chce wyzszych podatkó, a prowadzono wyzszy VAT
-to samo z podwyżką wieku emerytalnego
takze powtarzam nie ma zadnej demokracji, co najwyzej jej namiastka np. przy wyborach o ile wierzyc w to ze nie sa one fałszowane

mam jeszcze pytanko do uzytkownika :mefistofeles
czy uważasz ze niemcy nie slusznie wybranli Hitlera? oczywiscie wiem ze on zrobił wiele złego, ale chce zebys spojrzal na to obiektywnie a nie jako polak, otóż Hitler chyba z tego co sie orgientuje działał na rzeczy niemców, jego działania były dla nich korzystne dlaczego wiec mieli by go nie wybrac? No bo to jest przykłąd jak z kazdym innym np. Obama on tez atakuje różne kraje dlaczego wiec tak potepia sie Hitlera a jego nie?


Oj Hitler bardzo dużo zrobił dla Niemców dobrego, szczególnie w Dreźnie w 1945 i pod Stalingradem, z pewnością wszyscy Niemcy skakali z radości, a zwłaszcza ci co byli na froncie wschodnim.
  • 0

#69

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Oj Hitler bardzo dużo zrobił dla Niemców dobrego, szczególnie w Dreźnie w 1945 i pod Stalingradem, z pewnością wszyscy Niemcy skakali z radości, a zwłaszcza ci co byli na froncie wschodnim.


ale jednak za Hitlera podatki były niskie, gospodarka kwitła ( czym chwali sie obecny rzad polski wiec widocznie to jest bardzo wazne ), Hitler zdobywal tereny, wpływy dla 3 rzeszy, wiec ja tu widze duzo dobrego. co do wschodu, to to samo moga powiedziec i zreszta mowia zołnierze którzy stacjonuja w Iraku polscy i amerykanscy, wiec w dalszym ciagu nie wiem dlaczego on niby byl taki zly dla niemców. ok z Dreznem moze i cos tam było, ale takie przyklady mozna znalezc na kazdego polityka.
  • 0

#70

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mam jeszcze pytanko do uzytkownika :mefistofeles
czy uważasz ze niemcy nie slusznie wybranli Hitlera?
oczywiscie wiem ze on zrobił wiele złego, ale chce zebys spojrzal na to obiektywnie a nie jako polak, otóż Hitler chyba z tego co sie orgientuje działał na rzeczy niemców, jego działania były dla nich korzystne dlaczego wiec mieli by go nie wybrac? No bo to jest przykłąd jak z kazdym innym np. Obama on tez atakuje różne kraje dlaczego wiec tak potepia sie Hitlera a jego nie?


Hitler był ogarniętym utopią socjalistą. Miał nierealne marzenia, które chciał urzeczywistnić kosztem innych, czyli jak typowy socjalista. Działania Hitlera wcale nie były dla Niemców korzystne.

Oj Hitler bardzo dużo zrobił dla Niemców dobrego, szczególnie w Dreźnie w 1945 i pod Stalingradem,


a co to za argument? oni walczyli tam z przekonaniem walki o słuszną w ich mniemaniu sprawę.

z pewnością wszyscy Niemcy skakali z radości, a zwłaszcza ci co byli na froncie wschodnim.


zdziwiłbyś się, ale niewiele minąłeś się z prawdą. Na tym polegała specyfika Hitlera.
  • 0



#71

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Mefisto, czyli wynika z tego ze ludzie popierali Hitlera, a on dziłał na ich szkode czy dobrze to zrozumiałem? bo jezeli tak to jest to chyba jeden z lepszych przykładów na głupote demokracji jaka jest obecnie, cos jak z naszego podwórka Tusk, albo Sarkozy we Fracji.

Użytkownik leviatan edytował ten post 25.03.2012 - 19:37

  • 0

#72

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@leviatan

Mefisto, czyli wynika z tego ze ludzie popierali Hitlera, a on dziłał na ich szkode czy dobrze to zrozumiałem? bo jezeli tak to jest to chyba jeden z lepszych przykładów na głupote demokracji jaka jest obecnie.

A u nas dzieje się to samo i to wszystko odbywa się na naszych oczach. Demokracja nie byłaby zła, gdyby ludzie nie byli "źli" i zmanipulowani przez nasze kochane media.
  • 0

#73

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mefisto, czyli wynika z tego ze ludzie popierali Hitlera, a on dziłał na ich szkode czy dobrze to zrozumiałem?


z grubsza tak to właśnie wyglądało. Miał dar przekonywania do swoich poglądów tym jak mówił a nie tym co mówił. Był zdecydowanym przeciwieństwem JKM w tym względzie ( choć socjalistyczna propaganda usiłuje wmówić, że jest inaczej).
  • 1



#74

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

z grubsza tak to właśnie wyglądało. Miał dar przekonywania do swoich poglądów tym jak mówił a nie tym co mówił. Był zdecydowanym przeciwieństwem JKM w tym względzie ( choć socjalistyczna propaganda usiłuje wmówić, że jest inaczej).


No wiec to jest ewidentny dowód na głupote ludzi.
zresztą jeszcze mam jeden dowód na głupote, tym razem całej demokracji otóż ludzie wybieraja partie która rzadzi, wybieraja ja wiekszoscia głosów tak? a po paru latach ją zmieniaja bo juz im sie nie podoba, czyli popełnili błąd głosujac na nia, a wiec sie pomylili, wiec samo to pokazuje idiotyzm tego ustroju.
  • 1

#75

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@leviatan

zresztą jeszcze mam jeden dowód na głupote, tym razem całej demokracji otóż ludzie wybieraja partie która rzadzi, wybieraja ja wiekszoscia głosów tak? a po paru latach ją zmieniaja bo juz im sie nie podoba, czyli popełnili błąd głosujac na nia, a wiec sie pomylili, wiec samo to pokazuje idiotyzm tego ustroju.

Ludzie, nie prorocy, nie wiedzą co dana partia nawyprawia. A zmiana zdania akurat nie jest głupotą, a myśleniem.

No wiec to jest ewidentny dowód na głupote ludzi.

Nie do końca, ale można tak napisać.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych